روش های یادگیری زبان برای کودکان و بزرگسالان با ذکر منبع

روش های یادگیری زبان برای کودکان و بزرگسالان با ذکر منبع

معرفی بهترین روش های نوین تدریس زبان انگلیسی به کودکان و بزرگسالان با ذکر منبع

اگر در جستجوی آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی و همچنین روش های نوین تدریس زبان انگلیسی به کودکان هستید این مقاله را از دست ندهید!

همیشه به خاطر داشته باشید که شما لایق بهترین ها هستید؛ چرا بهترین آشپزان دنیا غذای شما را آماده نکنند و یا لباس تنتان از جنس ابریشم نباشد؟ به عبارت دیگر شما لیاقت این را دارید که زبان انگلیسی را به بهترین روش ممکن یاد بگیرید. اما این نکته را فراموش نکنید که بهترینی برای یادگیری زبان وجود ندارد چرا که معیار ان از دید زبان آموزان مختلف متفاوت دارد.

اما یک سوال اینکه چگونه بفهمیم که بهترین روش برای ما کدام است؟ چه معیارهایی را مد نظر قرار دهیم؟

بهترین روش تدریس زبان انگلیسی برای بزرگسالان و کودکان
روش تدریس زبان انگلیسی برای بزرگسالان و کودکان

چه فاکتورهایی در انتخاب بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی موثر هستند؟

یکی از مهم ترین فاکتورها زمان است. برخی از زبان آموزان تصمیم دارند در بازه ی زمانی کوتاهی زبان را یاد بگیرند اما برخی دیگر سال های متوالی را صرف یادگیری می کنند. بنابراین همیشه بازه زمانی مورد نیاز خود را در نظر داشته باشید. فاکتور بعدی میزان بودجه شماست. برخی از روش های یادگیری زبان کاملا رایگان هستند در حالی که برخی دیگر نیازمند صرف هزاران دلار می‌باشد. فراموش نکنید که علاقه ی شخصی نیز در این میان نقش کلیدی بازی می کنند. لذت بردن از یک روش یادگیری شما را برای ادامه مسیر مصمم تر می کند. به همین دلیل ممکن است برخی از زبان آموزان روش های سرگرم کننده ی یادگیری را به روشهای عادی ترجیح دهند.

آخرین فاکتور سبک یادگیری شخصی شماست. نگاهی به تجربه های آموزشی قبلی خود بیاندازید. با کدام منابع اموزشی احساس راحتی بیشتری داشته اید؟ برای مثال برخی از زبان آموزان با شرکت در کلاس های درس و مطالعه کتاب های اموزشی سریع تر زبان را یاد می گیرند در حالی که برخی دیگر روش خود آموز را ترجیح می‌دهند. بنابراین از تجربه های قبلی خود غافل نشوید.

معرفی ۷ نمونه از بهترین روش های یادگیری زبان با ذکر منبع

روش های نوین تدریس زبان انگلیسی به کودکان
روش های نوین تدریس زبان انگلیسی به کودکان

۱. از طریق استفاده ی روزمره مانند یک کودک:

یادگیری زبان از سنین خردسالی (آموزش زبان انگلیسی کودکان 3 سال) یکی از ایده آل ترین روش های یادگیری است. به عبارت دیگر کودکان ماشین های یادگیری زبان هستند. در این سن کودکان می توانند زبان دوم و حتی سوم را مانند زبان مادری خود به راحتی یاد بگیرند.

مطالعات نشان داده است که کودکان می توانند آواهای یک زبان خارجی را از طریق تعامل مستقیم با اطرافیان خود یاد بگیرند.

براساس یکی از مطالعات علمی یادگیری زبان در مقطع ابتدایی باعث تقویت توانایی های شناختی کودکان و حتی عملکرد بهتر آنها در دروسی مانند ریاضی می شود. بنابراین اگر در آینده قصد پدر یا مادر شدن را دارید با در نظر گرفتن این اطلاعات فرزند خود را دو زبانه تربیت کنید. به علاوه منابعی که برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان 3 سال استفاده می‌شوند برای بزرگسالان نیز قابلیت استفاده را دارند.

در زیر تعدادی از بهترین منابع آنلاین یادگیری زبان ویژه بزرگسالان و خردسالان معرفی شده است 🙂

Dino Lingo

با عضویت در این وب سایت میتوانید بیش از پنجاه زبان دنیا را از طریق انجام فعالیت های مهیج یاد بگیرید. این فعالیت ها شامل ویدیو ، داستان و شعرهای آموزشی می باشند. تمرکز اصلی این وب سایت روی آموزش دویست واژه و اصطلاح پرتکرار و کاربردی زبان های تحت پوشش خود است.

 Little Pim

این وب سایت برای کودکان زیر ۶ سال طراحی شده است (یعنی همان که شما می خواهید آموزش زبان انگلیسی کودکان 3 سال ) اما از آنجایی که از روش تکرار برای آموزش لغات استفاده می کند همه ی زبان آموزان می توانند از آن بهره مند شوند. شما می توانید پک یادگیری این وب سایت را که شامل ویدئوهای راهنمای والدین و راهنمای تلفظ لغات می باشد برای یادگیری ۱۲ زبان دنیا تهیه کنید. چنانچه قصد دارید به عنوان یک بزرگسال از وب سایت استفاده کنید ، فعالیت های وب سایت را در قسمت راهنمای والدین انجام دهید.

آموزش زبان انگلیسی

۲.‌ از رسانه‌ها غافل نشوید:

یکی دیگر از بهترین روش های یادگیری زبان برای بزرگسالان استفاده از رسانه‌هایی مانند تلویزیون ، موزیک و فیلم های سینمایی است. از آنجایی که این روش بسیار مهیج است به شما این امکان را می‌دهد تا در کنار لذت بردن از زمان خود در معرض آموزش زبان نیز قرار بگیرید. با استفاده از رسانه ها می‌توانید مانند یک انگلیسی زبان صحبت کرده و درک عمیق تری از مکالمات دنیای واقعی داشته باشید. چنانچه به دنبال یک روش مهیج برای تبدیل شدن به یک انگلیسی زبان بومی هستید این روش را از دست ندهید.

FluentU

این وب سایت ویدیو های دنیای واقعی مانند موزیک ویدیو ها ، فیلم های سینمایی ، اخبار و سایر برنامه های تلویزیونی را ‌دراختیار زبان آموزان قرار می‌دهد. هر یک از این ویدیوها با زیرنویس همراه هستند ؛ به علاوه با کلیک روی هر کلمه میتوانید معنا, تصویر و حتی مثال آن را در جمله ببینید. بنابراین نیازی نیست یک دیکشنری کنار خود داشته باشید. با استفاده از قابلیت کوییز این وبسایت میتوانید در قالب انجام فعالیت های سرگرم کننده مانند مرتب کردن فلش کارت ها ، دانش زبانی خود را محک بزنید.

Netflix

این وب سایت هزاران فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی را به تمامی زبان های دنیا در اختیار علاقمندان قرار می دهد. برنامه های موجود در این وب سایت هم با زیرنویس زبان اصلی و هم زیرنویس انگلیسی نمایش داده می شوند.

آموزش زبان انگلیسی

۳.برنامه های غوطه وری:

اگر‌ دغدغه ی زمانی ندارید با این برنامه می توانید خود را غرق در یادگیری زبان کنید. در طول این مدت فقط و فقط ‌ از زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط استفاده کنید. برای مثال تمام کلاس های درسی شما به زبان انگلیسی برگزار شوند ، با بقیه دوستان خود به انگلیسی صحبت کنید و حتی به انگلیسی خواب ببینید. از آنجایی که این برنامه کمی زمان‌ بر و هزینه‌ بر است ممکن است مورد استقبال تمامی زبان اموزان قرار نگیرد. اگر به دنبال تسلط کامل به زبان انگلیسی هستید این روش بهترین گزینه برای شماست. بر اساس یکی از مطالعات انجام شده زبان آموزانی که از این برنامه استفاده کرده اند نسبت به زبان آموزانی که در کلاس های زبان شرکت کرده یا برای یادگیری زبان به خارج از کشور سفر کرده‌اند ، عملکرد بسیار بهتری داشته اند.

Concordia Language Villages

این وب سایت گزینه های مختلفی را برای غوطه وری شما در زبان در اختیارتان قرار می دهد.

برنامه های تابستانه ی این وب سایت بیشتر ویژه ی نوجوانان می باشد و ۱۵ زبان مختلف را پوشش میدهد. بزرگسالان انتخاب محدود تری از میان زبان های چینی، فنلاندی، فرانسوی ، آلمانی ، ایتالیایی ، ژاپنی ، نروژی ، اسپانیایی و سوئدی دارند. برنامه های سایت معمولا بین ۲ روز تا یک هفته به طول می انجامند و ترکیبی از فعالیت های فرهنگی و نکات آموزشی هستند.

EF

چناچه ترجیح میدهد زبان مورد نظر خود را در یک نقطه ی دور افتاده یاد بگیرید بدون شک EF بهترین گزینه برای شماست. برنامه های این سایت معمولا بین دو هفته تا چندین ماه به طول می انجامند . برای مثال طبق این برنامه ‌می بایست زبان اسپانیایی را در یک مکان معروف مانند بارسلونا یا مادرید ، زبان کره ای را در سئول و آلمانی را در مونیخ یا برلین یاد بگیرید.

دوره های فشرده ی سایت شامل ۳۲ تا ۴۰ دقیقه آموزش در هفته می شود که در سطوح مختلف و بنا به زمان بندی زبان آموز قابل تغییر نیز می باشند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این برنامه ی آموزشی امکان انتخاب نوع اقامت است.

برای مثال اگر بخواهید در خوابگاه زندگی کنید میتوانید با دانش آموزان مختلف از سراسر دنیا در ارتباط باشید و یا با زندگی در کنار یک خانواده ی بومی تجربه ی آشنایی با زندگی روزانه و فرهنگ بومی آن زبان را به دست آورید.

آموزش زبان انگلیسی

۴.ادامه تحصیل در خارج از کشور:

لذت ادامه ی تحصیل در خارج برای هیچ کسی قابل انکار نیست. از این طریق میتوانید در کنار تقویت مهارت های زبانی خود با سایر فرهنگ ها نیز آشنا شوید. براساس یک مطالعه ی علمی دانش آموزانی که خارج از کشور تحصیل میکنند نسبت به دانش آموزانی که زبان را در کلاس زبان یاد میگیرند عملکرد زبانی بسیار چشمگیر تری داشته اند.

IES Abroad

این سایت هزاران برنامه ی آموزشی از سراسر جهان را در اختیار زبان آموزان قرار میدهد. در نظر داشته باشید که کلیه ی برنامه های تحصیل در خارج معیار زبانی را ارزیابی نمی کنند. بنابراین در انتخاب این موضوع دقت کنید.

CIEE

این وب سایت با ارائه ی بیش از ۳ هزار پیشنهاد ادامه ی تحصیل در کشورهای مختلف دنیا فرصت های تحصیلی بی نظیری در اختیارتان قرار می دهد. منوی وب سایت برای راحتی کاربران قابل تغییر به زبان مادری شما می باشد. بیشتر پیشنهادات زبانی این سایت شامل سطح مبتدی میشود و نوع اقامت را خود زبان آموز تعیین میکند.

آموزش زبان انگلیسی

۵. ارتباط مستمر با افراد بومی:

داشتن ارتباط مستمر با افراد بومی موجب افزایش چشمگیر مهارت های زبانی شما میشود. هر چه بیشتر با دیگران ارتباط برقرار کنید، با زبان راحت تر می شوید و ناخودآگاه لغات بیشتری را یاد می گیرید. براساس مطالعات انجام شده افراد بومی زبان تمایل دارند الگوهای زبانی خود را هنگام صحبت کردن با افراد غیر بومی ساده کنند و تغییر دهند.

MyLanguageExchange.com

این سایت به شما کمک می کند تا به راحتی یک شریک انگلیسی زبان برای خود پیدا کنید. پس از یافتن یک فرد مناسب ، براساس نیاز زبانی خود ، میتوانید از طریق متن، نوشته، صدا و حتی رو در با او در ارتباط باشید. توجه داشته باشید که قبل از انتخاب شریک مد نظر خود پروفایل او را به دقت مطالعه کنید تا در اوقات فراغت با او در ارتباط باشید.

italki

چه به دنبال یک شریک یا مربی زبان باشید ، این سایت به شما کمک میکند تا با یک فرد بومی در ارتباط باشید. حتی با استفاده از این سایت میتوانید زبان مادری خود را به شریک زبانی یا مربی زبان خود آموزش دهید.

آموزش زبان انگلیسی

۶.تکرارهای با فاصله

این سیستم یادگیری در فواصل زمانی مشخصی منابع آموزشی مناسب هر سطح را در اختیار زبان آموزان قرار می دهد .این روش برای یادگیری لغات جدید بسیار موثر است.

Duolingo

این برنامه یکی از محبوب ترین ابزارهای یادگیری لغت با استفاده از تکنیک تکرار با فاصله می باشد. با انجام کویز های مختلف میتوانید با لغات جدید در متن آشنا شوید و در فواصل زمانی مختلف آن ها را یاد بگیرید.

AnkiApp

این نرم افزار با استفاده از تکنیک تکرار با فاصله از طریق فلش کارت های آموزشی لغات جدید را به شما آموزش میدهد. با استفاده از این نرم افزار میتوانید فلش کارت های مورد نیاز خود را بسازید و با تکنیک تکرار با فاصله لغات سخت زبان‌ را به راحتی حفظ کنید.

آموزش زبان انگلیسی

۷. دوره های آموزش زبان:

با وجود تمامی روش های نوین یادگیری ، شرکت در کلاس های گروهی و خصوصی زبان هنوز هم جایگاه ویژه ای در حیطه ی آموزش دارد. برای گرفتن یک نتیجه ی مطلوب پیشنهاد میشود در کنار کلاس های آموزشی زبان از یکی از روش های یادگیری خود آموز معرفی شده در این مقاله نیز استفاده کنید.

edX

این وب سایت دوره های آموزشی مقرون به صرفه ای را از طریق همکاری با دانشگاه های معتبر دنیا در اختیار زبان آموزان قرار می‌دهد. آیا به دنبال یک مدرک دانشگاهی هستید؟ تنها با پرداخت ۴۹ دلار به خواسته ی خود برسید. دوره های آموزشی این سایت شامل زبان های چینی ، انگلیسی ، فرانسوی ، ژاپنی ، ایتالیایی و اسپانیایی می شود.

Alison

با عضویت در این وبسایت به بیش از ۱۰۰۰ ساعت برنامه ی آموزشی به صورت رایگان دسترسی پیدا کنید. زبانهای چینی ، انگلیسی ، فرانسوی و اسپانیایی در این وب سایت آموزش داده می‌شوند.

وقت را تلف نکنید و یکی از بهترین روش های یادگیری زبان را انتخاب کنید و به جلو حرکت کنید؛ فراموش نکنید که شما لایق بهترین ها هستید.

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

خانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی.

تابلو اعلان تخفیف پکیج طلایی سرزمین زبان

پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی سرزمین زبان
90 درصد تخفیف بزرگترین پکیج آموزش زبان انگلیسی
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link