12 روش مفرح برای یادگیری هر زبان خارجی

12 روش مفرح برای یادگیری هر زبان خارجی

12 روش مفرح برای یادگیری هر زبان خارجی

پنج آیتم اول در این فهرست شما را آنلاین کرده و به شما نحوه ی استفاده از اینترنت برای برخی راه های جدید به منظور یادگیری را نشان می دهد.

یادگیری زبان های خارجی
یادگیری زبان های خارجی
 1. Reddit را جستجو کنید

Reddit سایت مورد علاقه ی من برای یادگیری زبان است.

یک حساب کاربری ایجاد کرده در قسمت subreddits ثبت نام کنید (صفحاتی که برای یک ناحیه، علاقه و هر چیز دیگر خاص تخصصی هستند) که در آن افراد زبان هدف شما را صحبت یا مطالعه می کنند. به عنوان مثال اگر در حال یادگیری فرانسوی هستید، ممکن است بخواهید در subreddits reddit.com/r/learnfrench، ثبت نام کنید که مورد آخر برای دوزبانه ها می باشد.

در آنجا، شما مقالات بسیار خوبی در زبان هدف پیدا خواهید کرد و از سوی کاربران نیز نظراتی اعلام می شود. شما همچنین با تصاویر مفرح و gifهایی مواجه خواهید شد. نه تنها شما یاد می گیرید که چگونه سایر کشورها و فرهنگ ها از این رسانه های استفاده می کنند – که در نوع خود بسیار جذاب است- بلکه در مورد انواع شوخی مورد علاقه جامعه، به همراه جوک های مربوط به فرهنگ عامه، رویدادهای جاری و مسائل اجتماعی اطلاعات کسب می کنید.

شما همچنین می توانید نتایج جستجوی Reddit را به تنها پست های گذاشته شده به زبان هدف، محدود کنید.

به هنگام جستجو در Reddit، به صورت فعال با جوامعِ فراگیران زبان و سخنوران بومی ارتباط برقرار می کنید.

کانال سرزمین زبان در تلگرام را همراهی کنید.

آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 1. از رسانه های اجتماعی مختص به یک ناحیه استفاده کنید

بله، فیسبوک بیشترین گستردگی را دارد. اما شاید متوجه شده باشید که نواحی خاصی از دنیا رسانه های اجتماعی مختص به خود را دارند و افراد زیادی در آنها حضور دارند. به دنبال رسانه ای باشید که سخنوران بومی زبان هدف شما از آن استفاده می کنند و ثبت نام کرده و چت کنید!

به عنوان مثال، WhatsApp یک رسانه ی پرطرفدار در اروپا و امریکای لاتین است در حالی که Kakao Talk چیزی است که کره ای ها برای چت از آن استفاده می کنند. Hi5، علی رغم اینکه در ایالات متحده استفاده می شود، نمی تواند بیشتر لاتین باشد در حالی که بسیاری از مردم در اسپانیا هنوز از Tuenti(فیسبوک اسپانیایی) استفاده می کنند.

 1. بازی های ویدئویی آنلاین انجام دهید

بازی های مبتنی بر کامپیوتر مانند Minecraft، World of Warcraft و Team Fortress 2، به شما اجازه می دهند که به مکالمات گروهی ملحق شده و با یکدیگر همکاری کنید.

برای دانستن اینکه بازی کردن در زبان هدف چگونه خواهد بود، ویدئوها را در Twitch نگاه کنید. من همچنین جستجوی سایت با زبان (مثلا، نوع آلمانی در بار جستجوی سایت) یا با عنوان بازی ویدئویی یا هر دو را توصیه می کنم. ببینید که چگونه ترول (غول) فرانسوی سایر بازیکنان را سرزنش می کند و عبارت n00b در جملات آنها چه کاربردی دارد.

مانند سایر بازی های پرطرفدار مانند Call of Duty، Grand Theft Auto و غیره، party up گوگل، برای سخنوران زبان بومی شما، پیوستار ایجاد می کند. با استفاده از زبان هدف به دنبال آن بروید! آنها اغلب به دنبال جذب همبازی های بیشتر در گروه های آنلاین هستند چون بازی کردن همواره به همراه چت، لذت بخش تر است.

همه چیز به رویاهایتان بستگى دارد :
براى تحقق رویاهایتان به تخیل براى رویا پردازى ، به شجاعت براى تصمیم گیرى ، به عشق بى نهایت براى رسیدن به هدف ، به انگیزه براى شور و هیجان ، به صبور بودن براى گذر زمان ، به پشتکار براى عبور از سختى ها ، به قدرت روح و روان براى قدم گذاشتن به ناشناخته ها و به یک ذهن سالم براى رهبرى و مدیریت نیاز داریم
نویسنده ابراهیم خلیل مهرنو

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند.

 1. دوستان آنلاین پیدا کنید

تنها به سایت های تبادل زبانی اکتفا نکنید. شما ممکن است استفاده از پیام رسان چت و ویدئو کنفرانس برای صحبت با سخنوران بومی لذت ببرید اما این امر اغلب شامل مکالمات رسمی و مکث و تصحیح کردن است. این امر یک سطح متفاوت از فشار را به شرایط اضافه می کند – اما شما همچنان در حالت یادگیری خواهید بود، تلاش کنید که لغات خود را به دقت استفاده کنید و مکالمه ی خود را تقویت کنید.

آیا تعاملات جذاب بیشتری می خواهید؟ تلاش کنید که در زندگی واقعی دوست پیدا کنید!

برای شروع، از Meetup استفاده کنید. اگر شما در خارج زندگی می کنید و به دنبال فرصت هایی برای تعامل غیررسمی با سخنوران بومی یا فراگیران دیگر هستید، این برنامه عالی است. این برنامه همچنین زمانی بسیار عالی است که شما در یک کشوری زندگی می کنید که زبان هدف شما را صحبت نمی کند – شما می توانید به دنبال شبهای گفتگو و فعالیت های فرهنگی مربوط به آن زبان باشید و حتما افرادی مشابه خود را برای وقت گذرانی پیدا خواهید کرد.

 1. به زبان هدف خود قرار عاشقانه داشته باشید

مجرد هستید و برای مزدوج شدن آماده اید؟ خوب، فراگیران زبان زیادی هستند که به دنبال پیدا کردن جفت می باشند. چند راه برای پیدا کردن جفت هایی که به زبان هدف شما صحبت می کنند وجود دارد.

 • منطقه ی خود را جایی قرار دهید که زبان هدف شما در آن صحبت می شود.
 • واسط برنامه ی کاربردی خود را به زبان هدف تغییر دهید.
 • زبان هدف خود را در پروفایل خود قرار دهید و سخنوران بومی را جذب کنید.
 • برای سایت ها و برنامه هایی که این گزینه را ارائه می کنند، توسط language spoken جفت های بالقوه را فیلتر کنید.

آیا می خواهید فورا در مقصد جفت خود را پیدا کنید؟ Tinder Plus، «سطح بعدی Tinder» همواره در حال کارکرد است تا شرایط لازم را برای ما فراهم کند. اگر به دنبال چیزی هستید که کمی غیررسمی تر باشد، Match صفحات مجزا دارد مخصوصا برای زوج های بین المللی.

در حال حاضر صفحات وب را کنار گذاشته و به تلفن های همراه می پردازیم! دو نکته ی بعدی به شما نشان می دهند که چگونه از تلفن خود به بهترین شکل استفاده کنید. تلفن معمولا شما را از هرچیز و همه چیز جدا می کند اما اکنون می تواند به شما در یادگیری کمک کند!

 

 1. واسط تلفن خود را بر روی زبان هدف قرار دهید

به سادگی خوردن یک کیک. گشتن در تلفن به زبان هدف شما را مجبور می کند که همواره وقتی از این ابزار هیپنوتیزم کننده استفاده می کنید، با زبان هدف خود مواجه شوید.

در نهایت شما همه ی لغات کلیدی مورد نیاز برای رفتن به پیام متنی، فهرست مخاطبین، ایمیل و فیسبوک را یاد خواهید گرفت و متوجه می شوید که با سرعتی به اندازه ی زمانی که تلفن بر روی زبان مادری شما بود، از آن استفاده می کنید.

 1. تنها از برنامه هایی استفاده کنید که بیشترین جذابیت را دارند

در حال حاضر نرم افزار فلش کارت را کنار بگذارید. برنامه های مفرح را برای سرخوشی لحظه ای امتحان کنید.

Duolingo زبان را از طریق بازی های جذاب و خنده دار یاد می دهد. شما محتوای بازی را براساس موضوع انتخاب می کنید (غذا، حیوانات و غیره) یا نکات زبانشناختی (زمان حال، جنسیت و غیره) و سه دور بازی می کنید. پاسخ های صحیح بدهید تا پیشرفت کنید و امتیاز جمع آوری کنید. شما می توانید از این امتیازات برای پاداش استفاده کنید مانند جایزه ی زندگی و اکسیر سلامتی برای ادامه ی دورهای چالش برانگیزتر.

FluentU یک برنامه ی کاربردی در راه دارد اما در این بین، شما می توانید از آن بر روی کامپیوتر یا تبلت خود استفاده کنید. ما هزاران ویدئو کلیپ واقعی جمع آوری کرده ایم – مانند موزیک ویدئو، تبلیغ فیلم، اخبار، فیلم های دیزنی و نمایش های کودکانه – و آنها را به درس های زبانی شخصی تبدیل کرده ایم.

Free City Maps and Walks برای کاربران آیفون عالی است که از بازی با دید خیابانی اول شخص گوگل مپ لذت می برند. می توانید تور پیاده روی 500 شهر دنیا را داشته باشید! به علائم خیابان ها، بیلبوردها توجه کرده و می توانید چیزهای بیشتری در مورد زبان، فرهنگ، معماری و غیره یاد بگیرید.

World Lens Translator مغز شما را منفجر می کند. این برنامه به صورت رسمی ارائه شده است. دوربین تلفن هوشمند خود را برای متن قرار دهید و فورا ترجمه ی آن را دریافت کنید.

*Bonus: بازی های مورد علاقه ی خود برای تلفن هوشمند و تبلت را به زبان هدف خود دانلود کنید! به عنوان مثال، می دانستید که همه ی آن دسته بازی های ساده و اعتیاد آور به زبان های مختلف مانند اسپانیایی، فرانسوی، ژاپنی و بسیاری زبان های دیگر در دسترس هستند؟ برای برخی، شما باید دانلود اولیه را با زبان متفاوت نشان داده شده انجام دهید. برای برخی دیگر، شما می توانید زبان واسط را در تنظیمات بازی تغییر دهید.

 1. دستورهای آشپزی را به زبان بومی آنها جستجو کنید

آیا پائولا دین واقعا می تواند بارهنگ سرخ شده را به خوبی مامیتای اکوادوری درست کند؟ آیا مارتا استوآرت یک مادر کره ای مخفی دارد که به او نحوه ی پخت کیمچی را یاد می دهد؟ نه اینطور نیست.

اگر شما دستور پختی می خواهید که برای هر قدم از آماده سازی معتبر باشد، بهتر است که به زبان هدف آنها را جستجو کنید. به عنوان مثال، تعدادی دستور پخت بارهنگ انگلیسی به شما می گویند که یک سنگ برداشته و آن را پس از سرخ کردن به درون غذا بیاندازید. این جزئیات فرهنگی کوچک را از دست می دهید، اگر دستور پخت را مستقیم از زبان مبدا نگیرید!

 1. ویدئوهای آموزش آشپزی قدم به قدم را تماشا کنید

وارد آشپرخانه شده و اجازه دهید که یک سخنور بومیِ زبان هدف، شما را به بهشت آشپزی ببرد. کیفیت، ویدئوهای پخت قدم به قدم همه جای اینترنت وجود دارند. می توانید دستور پخت مورد علاقه ی خود را به زبان هدف در یوتیوب جستجو کنید.

در کنار آنها آشپزی کنید یا زمانی که گرسنه هستید و به یک غذای خوشمزه فکر می کنید، این ویدئوها را تماشا کنید.

 1. از فروشگاه های خوار و بار خرید کنید که مالک آنها از نژادی دیگر است و کالاهای وارداتی بخرید

به عنوان فردی که همه ی عمر خود را بیهوده گذرانده است، من علاقه ی خاصی به قدم زدن در فروشگاه های خوار و بار و نگاه کردن به آیتم های مختلف دارم. این امر زمانی جالب تر می شود که شما در یک فروشگاه با مالکی از نژاد دیگر قدم می زنید.

هر شهر بزرگ، دارای یک فروشگاه ژاپنی درست مانند فروشگاه های توکیو است. فروشگاه های لاتین به صرفه ترین مکان ها برای خرید غلات و برنج هستند. اغلب یا همه ی کالاها در این نوع از فروشگاه ها برچسب هایی به زبان هدف دارند. اینجا معدن طلا برای فراگیران زبان است.

براساس دستور خریدی که به صورت آنلاین پیدا کرده اید، یک فهرست خرید فراهم کنید – و این فهرست نیز باید به همان زبان باشد.

به گوگل مپ بروید و ببینید در منطقه ی شما چه فروشگاه هایی وجود دارد.

حتی اگر شما در یک منطقه ی روستایی زندگی می کنید، مثل من، نزدیک ترین شهر بزرگ یا شهر کوچک باید گزینه های زیادی در اختیار شما بگذارد. بازدید از یکی از این فروشگاه ها واقعا ارزش رانندگی را دارد.

 1. غذاهای وارداتی را به صورت آنلاین سفارش دهید

اگر شما از خرید آنلاین لذت می برید و وقتی که جعبه ی Amazon را در مقابل درب منزل می بینید، هیجان زده می شوید، جستجوی آنلاین برای محصولات خارجی مربوط به زبان هدف خود را امتحان کنید. سخنوران بومی در حالی که خارج و دلتنگ خانه می باشند، چه کار می کنند؟ آیا محصولی وجود دارد که کشور آنها در تولید آن معروف باشد؟

به دنبال محصولاتی باشید که نظرات درخشانی در مورد آنها بیان شده است و با آشپزی محلی متفاوت هستند.

 1. در یک رستوران معتبر غذا بخورید

اگر در خارج از کشور در حال یادگیری زبان هستید، جایی غذا بخورید که محلی ها غذا می خورند. از رستوران های توریستی اجتناب کنید.

اگر در کشور خود هستید، جایی را پیدا کنید که سخنوران بومی زبان هدف شما مالک رستوران هستند. این به شما غذای معتبر معرفی می کند و اغلب منو به زبان هدف نوشته شده است.

شما می توانید با میزبانان، خدمتکاران و پیشخدمت ها گفت و گوی کوتاه داشته باشید و از مهارت های زبانی خود استفاده کرده و حتی دوست پیدا کنید.

می بینید؟ گفتم که این ها راه های فوق العاده برای یادگیری یک زبان بدون مطالعه هستند. بروید و شاد باشید!

مشاوران ما:

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

 

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link