رشته هنر در دانشگاه های آمریکا

رشته هنر در دانشگاه های آمریکا

تحصیل هنر می‌تواند هر چیزی از یادگیری نگارگری و عکاسی تا طراحی تارنما یا دکوراسیون منزل را شامل شود.

هنر

 

تحصیل هنر می‌تواند هر چیزی از یادگیری نگارگری و عکاسی تا طراحی تارنما یا دکوراسیون منزل را شامل شود.  مطالعات عمومی در هنر شامل اخذ واحدهای مختلفی از قبیل عکاسی، طراحی، حجاری، نجاری و غیره می‌شود. این واحدها عموماً طی دوره کارشناسی گذرانده می‌شوند. با این حال، همچنان که فردی ادامه تحصیل می‌دهد (برای مثال تحصیلات تکمیلی)، واحدهایی مربوط به مربوط به یک یا دو زمینه خاص تحصیلی (از قبیل طراحی کامپیوتری یا دکوراسیون داخلی) را می‌گذرانند.  گرچه غالب دوره های کارشناسی جهت فراگیری دوره های هنری مختلفی برگزار می‌شوند، اگر هنوز علاقمند به کسب مهارت خاصی (از جمله حجاری) هستید، دوره‌هایی وجود دارند که صرفاً به این زمینه های تحصیلی می‌پردازند.

 

موسسه هنری در مقابل دانشکده یا دانشگاه

برای آن دسته از افرادی که مایلند در دوره ای تحصیل کنند که دانش خود را در زمینه‌ی هنری خاصی حفظ و به کمال برسانند، یک “موسسه هنری” مستقل بر یک دانشگاه معمولی ارجحیت دارد. مؤسسات هنری دوره های تحصیلی را برگزار می‌کنند که اساساً بر اجرا و عملکرد مربوطه به زمینه های خاص هنری می‌پردازند. یک دانشکده یا دانشگاه دوره های مختلف و جامعی را در زمینه های خاص این رشته تحصیلی برگزار می‌کند و بیشتر رویکردی میان رشته ای اتخاذ می‌کند که در دوره های تحصیلی عمومی نیز گنجانده می‌شود.

 

کارشناسی: دانشجویانی که مقطع کارشناسی در رشته هنر را می‌گذرانند کارشناسی هنرهای زیبا (BFA) یا کارشناسی علوم انسانی هنر (BA) و یا زمینه تخصصی تحصیلی خود را دریافت می‌کنند. مقطع کارشناسی علوم انسانی هنر  دوره های آکادمیک جامعی شامل الزامات دوره آموزش عمومی علوم اجتماعی و انسانی را برگزار می‌کند در حالی که کارشناسی هنرهای زیبا ممکن است صرفاً به واحدهای درسی بخش هنر بپردازد. الزامات مدرک کارشناسی هنر توسط بخش هنر موسسه تعیین می‌شوند و ممکن است رویکردی آکادمیک میان رشته ای داشته یا نداشته باشد.

تحصیلات تکمیلی: دانشجویانی که در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می‌کنند، مدرک کارشناسی ارشد علوم انسانی (MA)، کارشناسی ارشد هنرهای زیبا (MFA) یا دکترا (Ph.D.) را اخذ می‌کنند. عناوین مدارک بسته به موسسه و دوره آکادمیک متغیر است. دانشجویان تحصیلات تکمیلی اغلب زمینه های خاصی را از مجموعه مختلفی از واحدها از قبیل نگارگری، حجاری، تصویرسازی، رنگ سازی، طراحی مد، طراحی داخلی، سرامیک، شیشه، منسوجات، چوب، فلز، تاریخ هنر، هنر درمانی، هنرهای رسانه ای، مدیریت هنری، هنرهای دکوراسیونی، مطالعات موزه و غیره انتخاب می‌کنند.

 

اشتغال در هنر:

با داشتن مدرکی در رشته هنر، فرصت‌های حرفه ای و شغلی خود را در نگارگری، حجاری، تصویرسازی، نقاشی کارتون، هنرمند طراحی، موزه داری، طراح گرافیک، طراح تارنما، عامل تبلیغات، طراحی بسته بندی، کارشناس طراحی، طراح جواهرآلات، شیشه ساز، سفالگری، فیلم سازی، شخصیت پردازی، پویانمایی 3 بعدی، طراحی بازی، هنر درمانگری، و سایر موارد جستجو کنید.

 

انتخاب دوره تحصیلی در رشته هنر:

اگر در نظر دارید در این رشته ادامه تحصیل دهید، باید با گرایش‌های آکادمیک و توسعه کنونی آشنا باشید. از مطالب فعلی استفاده نمایید و پژوهش موجود اساتید فعال در زمینه اهداف تحصیلی و شغلی خود و نیز مؤسسات مناسب خود را مد نظر قرار دهید.

 

دانشجویان  استعداد درخشان، به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی، علاوه بر دانشکده‌ها و دانشگاه های پژوهشی و معتبر منطقه ای که دوره تحصیلی در رشته هنر را برگزار می‌کنند، می‌توانند دوره های آکادمیک با اعتبار تخصصی را نیز مورد ملاحظه قرار دهند. سازمان اعتبار گذاری تخصصی در رشته هنر انجمن ملی دانشکده های هنر و طراحی است،www.nasad.arts-accredit.org.

 

انجمن‌ها و سازمان‌های مربوط به مطالعه هنر:

 

پیوندهای بیشتر در زمینه هنر و طراحی:

·         انجمن هنر درمانی آمریکا،www.arttherapy.org/

·         شبکه جهانی پویانمایی،  www.awn.com/

·         انجمن مربیان اجرای هنر،  www.artsadministration.org/

·         صفحات خانگی فیلم‌سازان،www.filmmaker.com/

·         انجمن ملی عکاسان مطبوعاتی، دوره های روزنامه نگاری مصور،www.nppa.org/professional_development/students/schools_and_colleges/

·         با استفاده از جستجوی “نمایه های رشته ای و شغلی” اطلاعاتی را در مورد رشته‌ها و حرفه های خاص مطالعه کنید:www.collegeboard.com/csearch/majors_careers/profiles/

 

منابع چاپی و آنلاین جستجوی دوره های تحصیلات تکمیلی

·         Peterson،  www.petersons.com

·         دانشکده های هنر،www.artschools.com/

·         راهنمای دوره تحصیلات تکمیلی پترسون، کتاب 2؛ هنرهای تصویری و اجرایی؛ تحصیلات تکمیلی در هنر و معماری

 

یافتن بورسیه تحصیلی در رشته هنر

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link