رتبه بندی دانشگاه های انگلستان

رتبه بندی دانشگاه های انگلستان

رتبه بندی دانشگاه های انگلستان

نظرخواهی ها و پژوهش ها نشان می دهد که علیرغم کاهش بودجه دانشگاه ها و اختلاف نظراتی که بر سر هزینه های آموزش در انگلستان وجود دارد،  دانشگاه های این کشور همچنان در سطح جهانی رقابت می کنند. در ادامه ، نظر شما را به آشنایی با چندین دانشگاه برتر انگلستان جلب می کنیم

رتبه‌بندی آکادمیک دانشگاه‌های جهان بر اساس پارامترهای مختلفی صورت می‌گیرد. رتبه‌بندی‌ها می‌تواند براساس کیفیّت برخی شاخص‌های موجود انجام شود. رتبه‌بندی ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد.هدف اصلی این رتبه بندی برای اطلاع رسانی به متقاضیان در مورد دانشگاه های UK بر اساس طیف وسیعی از معیارها، از جمله استانداردهای ورود، رضایت دانشجویان، نسبت کارکنان و دانشجویان ، خدمات تحصیلی و امکانات هزینه هر دانشجو، کیفیت پژوهش و…. می باشد

رتبه بندی برترین دانشگاه های جهان با صدرنشینی دانشگاه هاروارد از آمریکا آغاز شده . دانشگاه های فن آوری MIT ماساچوست – آمریکا – ، کمبریج – انگلیس- ، آکسفورد – انگلیس – ، برکلی کالیفرنیا – آمریکا – ، استنفورد – آمریکا – ، پرنستون – آمریکا – ، دانشگاه لس آنجلس کالیفرنیا – آمریکا – ، دانشگاه توکیو – ژاپن – و دانشگاه یل – آمریکا – در رتبه های بعدی قرار دارند.
همانطور که در جدول آمده است از ده دانشگاه برتر جهان شش مورد در آمریکا قرار دارد و چهار جایگاه دیگر نیز به دانشگاه های انگلیسی اختصاص یافته است.  بیان این نکته ضروری است که با در نظر گرفتن صعوبتی که اخذ ویزای آمریکا وجود دارد ، متقاضیان می توانند به عنوان اولین گام از طریق اخذ پذیرش دانشگاه های انگلستان اقدام نمایند تا بتوانند به استناد اعتبار دانشگاه های انگلستان در امریکا و همچنین ویزای انگلستان ( که مطمئناً مورد تایید امریکا می باشد ) اقدام نمایند و پس از آن جهت مهاجرت به آمریکا اقدام نمایند .

نظرخواهی ها و پژوهش ها نشان می دهد که علیرغم کاهش بودجه دانشگاه ها و اختلاف نظراتی که بر سر هزینه های آموزش در انگلستان وجود دارد،  دانشگاه های این کشور همچنان در سطح جهانی رقابت می کنند.

در ادامه ، نظر شما را به آشنایی با چندین دانشگاه برتر انگلستان جلب می کنیم :

دانشگاه کمبریج

این دانشگاه برای دومین سال متوالی به عنوان بهترین دانشگاه جهان شناخته شده و گوی سبقت را از هاروارد و آکسفورد ربوده است. از نظر سابقه کمبریج سومین دانشگاه دنیا و محل تحصیل کسانی مثل چالز داروین بوده است.

کالج امپریال لندن

این کالج سال گذشته از مقام 7 به مقام 6 تغییر مکان داد. این نهاد علمی یکی از دانشگاه های است که دانشجویان را به صورت گزینشی انتخاب می کند و امکان ادامه تحصیل را برای دانش آموزان ممتاز فراهم می کند.

دانشگاه کالج لندن

اگرچه دانشگاه کالج لندن طی سال های اخیر از رتبه 4 به 7 رسیده است، ولی همچنان یکی از بهترین های جهان محسوب می شود. این دانشگاه در سال 1826 به عنوان جایگزینی برای دانشگاه آکسبریج تاسیس شده است .

دانشگاه کالج کینک

از سال گذشته تا کنون این دانشگاه سیری نزولی داشته و از رتبه 21 به رتبه 27 رسیده است.  دانشگاه کالج کینگ چهارمین دانشگاه قدیمی انگلستان بوده و پنج دانشکده در لندن دارد.

دانشگاه گلاسکو

پیشرفت این دانشگاه بسیار چشمگیر بوده است، به طوری که در سال های اخیر از جایگاه  59 به جایگاه 41، یعنی جایگاهی که قبلاً متعلق به دانشگاه بیرمنگام بوده است، رسیده است.

دانشگاه منچستر

رتبه دانشگاه منچستر سال گذشته از 28 به 29 رسیده و 25 نفر از برندگان نوبل جزو کارکنان و دانشجویان آن بوده اند.

مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی

این دانشگاه که طی سال گذشته از رتبه 80 به 64 رسیده است، تنها دانشگاه تخصصی علوم اجتماعی در انگلستان است.

شایان ذکر است که از میان دانشگاه های نام برده شده ، دانشگاه هایی همچون آکسفورد و کمبریج و امپریال کالج اگرچه دارای رتبه های بسیار عالی هستند ؛ اما با این حال تحصیل در این دانشگاه ها دارای هزینه های بسیار بالا می باشد و از جمله شرایط جذب دانشجو رزومه بسیار عالی متقاضی را میتوان نام برد .

محصول جدید سرزمین زبان با نام پکیج شش ماهه ی زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

برای گوش دادن به آموزش های صوتی سرزمین زبان به صورت رایگان به بخش رادیو اینترنتی سرزمین زبان مراجعه کنید.

اگر در  یادگیری زبان انگلیسی تنبلی می کنید و یا هرچه تلاش می کنید نتیجه ای حاصل نمی شود و حتی اگر برای یادگیری زبان انگلیسی با دیگران مشورت می کنید و جواب آن ها به شما جوابی گنگ است پیشنهاد ما خواندن مقالات مشاوره ای و برنامه ریزی سرزمین زبان می باشد.

از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر مشاوران سرزمین زبان آماده ی پاسخگویی به سوالات مهاجرتی شما می باشند.

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه سرزمین زبان مهرنو تحت شماره 22465و شناسه ملی 10320891155 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link