راهنمایی هایی درباره چند دانشگاه مطرح در ایالات متحده امریکا

راهنمایی هایی درباره چند  دانشگاه مطرح  در ایالات متحده امریکا

 

هم اکنون مقاله ی زیر را تحت عنوان راهنمایی هایی درباره چند  دانشگاه مطرح  در ایالات متحده امریکا” را تقدیم حضورتان می کنم.

می دانم اگر اطلاعات شما پیرامون سیستم دانشگاهی امریکا ، چندان کامل نباشد گیج ومبهوت می شوید.

به ویژه هزینه ادامه تحصیل که بحث سئوال برانگیز و گیج کننده ای است . لازم است در اینجا به خلاصه اطلاعاتی پیرامون انواع دانشگاههای ایالات متحده امریکا بازگو کنم.

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند .

راهنمایی در مورد ادامه ی تحصیل در آمریکا
دانشگاه های آمریکا

 

دانشگاه دولتی درامریکا(public university  )

 یادگیری زبان انگلیسی
راهنمایی در مورد ادامه ی تحصیل در آمریکا

آن را دانشگاه ایالتی نیز می نامند. البته هزینه ی بخش دولتی را در بر می گیرد که زیر نظر دولت فدرال می باشد . ممکن است با عناوین دانشگاهها و کالج های ایالتی نیز روبه رو شوید.”state university” ،در هرصورت هر

دو اصطلاح کالج وschool   زمانی به کار می روند که به یک بخش مجزا در یک دانشگاه اشاره شود مانند: مدرسه وکالت و یا کالج مهندسی .

دانشگاههای ایالتی اغلب (نه همیشه) بخشی از یک سیستم دانشگاه ایالتی هستند . مجموعه ای از دانشگاه های دولتی که به طور جداگانه کار می کنند و در مکان های متفاوت در یک ایالت اما با یک سیستم مدیریتی و اجرائی فعالیت می کنند.

State University System of New York         

یادگیری زبان انگلیسی
راهنمایی در مورد ادامه ی تحصیل در آمریکا

 

یکی از بزرگترین سیستم های دانشگاه ایالتی که در برگزیده ی 60 فضای دانشگاهی است که در سر تا سر ایالت (نیویورک)گسترانیده شده است . همان طوری که دانشگاههای ایالتی توسط شهریه های دولتی حمایت می شوند.

 

 

اغلب شهریه های کمتری نسبت به دانشگاههای غیرانتفاعی دریافت می کنند (البته مبلغ دقیق که دانشجویان می پردازند به طور گسترده ای متغییر است).

شما دونوع شهریه دارید: نرخ پایین تر برای شهروندان همان ایالت که به آن (دانشجویان درون ایالتی)می گویند.

(مثلا در ایالت ایلینویز که زندگی می کنید و در دانشگاه و کالج همانجا واحد بگیرید دانشجوی درون ایالتی محسوب می شوید.

مورد بعد نرخ بالاتر که برای متقاضیان غیرشهروند همان ایالت درنظر گرفته می شود . دانشجویان بین المللی هم مانند دانشجویان غیر شهروند (خارج از ایالتی)چنین وضعیتی دارند. و یا این که از نرخ بین المللی جداگانه ای بهره مند می شوند.

 

کالج ها برای عموم (Community Colleges)

دانشگاه های آمریکا
دانشگاه هاروارد

البته به کالج های junior هم معروف هستند که توسط هزینه های ایالتی حمایت می شوند. موقعیتی جهت تکمیل تحصیلات به صورت دو سال است که به آن کالج های دوسه ساله هم می گویند. البته کالج های چهارساله هم داریم.

اگر دوسال دیگر هم ادامه دهند و همان رشته را بخوانند مدرک لیسانس را خواهند گرفت . این کالج ها از شهریه کمتری نسبت به دانشگاه ها برخوردار هستند . بزرگترین وشکیل ترین آنها عبارتند از:

(California Community Colleges System (cccs      

راهنمایی در مورد ادامه ی تحصیل در آمریکا
یادگیری زبان انگلیسی

 

که بیش از 100 کالج عموم را در سر تا سر ایالت کالیفرنیا اداره می کند. دانشگاههای غیرانتفاعی در ایالت متحده امریکا وقتی که اکثر دانشجویان در ایالت امریکا در دانشگاهها و کالج های دولتی شرکت می کنند ،دانشگاههای خصوصی (یاغیرانتفاعی) نیز از دانشجویان خاص خود ثبت نام به عمل می آورد. ناگفته نماند که بسیاری از کشورها، فرهیختگان زیادی را در سطح جهانی در این دانشگاهها جذب کرده اند . مانند موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) هاروارد ،یال ، پرینتسون، استنفورد،کالتچ،کلمبیا،کرنل ،جانزهاپکینز وبسیاری دیگر….

 

Massachusetts in Technology (MIT), Harvard, Yale, Preston, Stanford, Caltech, Columbia, Cornell,                        Johns Hopkins

 

 

زمانی که دانشگاههای خصوصی تمایل به قرارگرفتن در صدر جدول بهترین دانشگاههای ملی و بین المللی را دارند، لازم به ذکر است که انحصار کامل را ندارند.

به طور کلی ، شهریه ها را در دانشگاههای خصوصی نسبت به دانشگاههای دولتی بیشتر می باشد . کمک های مالی ملزم به بودجه های هنگفتی است که به دارندگان بورسیه داده می شود.

 

کالج های رشته هنر   

نوعی از دانشگاه است که درآمریکا بسیار معروف است وتمرکزخود را برای دانشجویان سال اول در رشته های هنری وعلوم انسانی می گذارد (البته برنامه هایی را برای سطح فارغ التحصیلان وموضوعاتی از قبیل داروسازی ، تجارت وکالت و….) . در واقع به دانشجویان این امتیاز را می دهد که در هنگام گذراندن واحدهای درسی در رشته ی خاص خود ، با چنین واحدهایی نیز در کلاس ها با تعداد زیاد هم آشنا شوند.

در این نوع کالج ها ، که به دلیل تمرکز بالا بر روی تدریس ، پیشرفت دانش آموز محوری و با آکادمیک بیشتر (که در طرف دیگر تحصیلات عالیه قراردارد )، تعداد کمی از موارد دانشگاههای دولتی دیده می شود که کالج ها واحد های هنری داشته باشند که به طور خاص در واشنگتن و در ایالت ویرجینیا است .

 

 بخش کالج ها ودانشگاههای غیرانتفاعی

راهنمایی در مورد ادامه ی تحصیل در آمریکا
دانشگاه های آمریکا

 

همان گونه که بیشتر دانشگاههای معروف در آمریکا تحت عنوان دولتی یا خصوصی (غیرانتفاعی)نامگذاری شده اند، چنددهه اخیر رشد فراینده ای در تعداد دانشگاهها وکالج های آمریکا تحت عنوان انتفاعی دیده شده است .

مانند دانشگاههای دیگر ، هدف گذاری در تحصیلات بیشتر و بهتر با هزینه بیشتر بوده است .

چرا که معتقد بوده است با تعیین وهدف گذاری این اصول، در واقع به نوعی سرمایه گذاری بر روی توانایی های فرزندان خود می کنند که در آینده ،صد چندان سود را از آن خود خواهند کرد.

هر چند نقطه نظرات منفی از سوی برخی از خانواده ها در مقایسه با دانشگاههای دولتی داشته ،اما نقش مهمی را  هم در بخش تحصیلات عالی را داشته است .

تهیه و تنظیم :

جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو مدیر و موسس سایت سرزمین زبان 

تیم مترجمین سایت سرزمین زبان

 

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

( موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو ارائه دهنده خدمات آموزش زبان انگلیسی و برنامه ریزی فردی از سطح پایه تا آیلتس با تدریس اساتید مطرح انگلستان و تهران یادگیری انگلیسی شما را تضمین می کند
جهت اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید
رادیو اینترنتی سرزمین زبان )

در دهه ی اخیر مهارتهای انگلیسی یک اصل ناگریز است چرا که زبان انگلیسی ،زبان دنیاست و همه ی ما باید با آن جلو برویم . اگر از آن دسته افرادی هستید که زبان را جزو کارهای روزمره خود قرار نداده اید بلکه هرزگاهی وقت خود را به آن اختصاص می دهید. باید بگویم در ارتباط برقرار کردن با دنیای بیرون دچار مشکل می شوید ،و در روند یادگیری هم افت می کنید. شما نیاز به وقف کردن زمان دارید و خبرخوب ما در سرزمین زبان این است که با  گردآوری آنها توسط آقای ابراهیم خلیل مهرنو ،این فرصت را به شما می دهیم

 

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

آموزش تصویری سرزمین زبان

رادیو اینترنتی سرزمین زبان

محصولات آموزشی سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

 – ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link