دوره فوق لیسانس در کانادا

دوره فوق لیسانس در کانادا

دوره فوق لیسانس در کانادا

مقاله ای که هم اکنون می خواهید مطالعه کنید درباره ی دوره فوق لیسانس در کانادا است که امیدواریم با مطالعه ی این مقاله اطلاعات مهاجرتی شما در مورد کشور کانادا تکمیل تر شود

آمریکا و کانادا دارای بهترین دانشگاه های دنیا از نظر علمی و سطح امکانات برای تحصیل در دوره های فوق لیسانس می باشند. متقاضیان باید اخذ پذیرش مقطع فوق لیسانس باید حداقل شرایط زیر را داشته باشند:

 

شرایط اخذ پذیرش دوره فوق لیسانس

اخذ پذیرش دوره های فوق لیسانس همراه با کمک هزینه برای دانشجویان بین المللی بخصوص برای کسانیکه دارای مدارک دانشگاهی از دانشگاه های غیر آمریکایی و یا کانادایی هستند آسان نیست. متقاضیان برای اخذ پذیرش مقطع فوق لیسانس باید حداقل شرایط زیر را داشته باشند:

  •  مدرک کارشناسی با 4 سال تحصیل و با معدل حداقل 15
  • سه توصیه نامه از اساتید قبلی
  • تهیه statement of Interest متناسب با رشته تحصیلی
  • مدرک زبان انگلیسی (IELTS, 6.5) و یا (TOEFL, iBT: 100; CBT: 250; PBT: 600)
  • مدرک GRE
  • مدرک GMAT برای رشته های مالی، بیزنس و مدیریت و حسابداری

متقاضیان باید توجه نمایند که اخذ پذیرش بدون داشتن مدرک زبان (Conditional Admission) امکان پذیر نمی باشد. دارا بودن مدرک زبان و تسلط به زبان انگلیسی برای استفاده از مزایای کار به عنوان دستیار تحقیقاتی و یا دستیار تدریس ضروری است. سایر عوامل مهم در اخذ پذیرش عبارتند از دارا بودن مقالات علمی در نشریات بین المللی، شرکت در سمینارها، و کنفرانس های بین المللی. دارا بودن شرایط ذکر شده در بالا از عوامل مهم برای اخذ بورسیه و کمک هزینه های تحصیلی در بسیاری از دانشگاه های آمریکا و کانادا می باشد.

هزینه تحصیل و کمک هزینه دوره فوق لیسانس

در برخی دانشگاه های کانادا و آمریکا به دانشجویان دوره فوق لیسانس کمک هزینه دانشجویی داده نمی شود. همچنین ممکن برخی دانشگاه ها اعطای کمک هزینه به دانشجویان فوق لیسانس را منوط به گذراندن سال اول و عملکرد تحصیلی آنها مشروط نماید. با این حال چنانچه دانشجو از شرایط مناسبی برخوردار باشد می تواند کمک هزینه را از ترم اول تحصیل دریافت نماید. به دانشجویان فوق لیسانس در دانشگاه های متوسط به بالا سالیانه بین 12 تا 18 هزار دلار بابت TA و یا RA پرداخت می گردد. کمک هزینه های تحصیلی در برخی دانشگاه ها و رشته های تحقیقاتی بیشتر است.

هزینه تحصیل در دوره فوق لیسانس در کانادا پایین تر از آمریکا می باشد با این حال کمک هزینه های دانشگاه های آمریکا معمولا بیشتر است. هزینه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا برای هر سال (سه ترم تحصیلی) بین شش تا نه هزار دلار است. این هزینه در دانشگاه های آمریکا حدود هجده هزار دلار در سال می باشد.

 

محصول جدید سرزمین زبان با نام پکیج شش ماهه ی زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

برای گوش دادن به آموزش های صوتی سرزمین زبان به صورت رایگان به بخش رادیو اینترنتی سرزمین زبان مراجعه کنید.

اگر در  یادگیری زبان انگلیسی تنبلی می کنید و یا هرچه تلاش می کنید نتیجه ای حاصل نمی شود و حتی اگر برای یادگیری زبان انگلیسی با دیگران مشورت می کنید و جواب آن ها به شما جوابی گنگ است پیشنهاد ما خواندن مقالات مشاوره ای و برنامه ریزی سرزمین زبان می باشد.

از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر مشاوران سرزمین زبان آماده ی پاسخگویی به سوالات مهاجرتی شما می باشند.

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه سرزمین زبان مهرنو تحت شماره 22465و شناسه ملی 10320891155 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link