درباره کشور پرتغال

درباره کشور پرتغال

درباره کشور پرتغال

پرتغال کشوری است که در جنوب غربی اروپا واقع شده است . پایتخت این کشور لیسبون و زبان ملی آن پرتغالی می باشد. جمعیت این کشور طبق آخرین سرشماری حدود ۱۰٫۵ میلیون نفر و واحد پول آن یورو است. اکنون این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است و شیوه حکومتی آن جمهوری پارلمانی می باشد. پرتغال از کشورهای توسعه‌ یافته در قاره اروپا به شمار می رود. دین اکثر مردم این کشور مسیحیت از شاخه کاتولیک رومی می باشد.

پرتغال غربی‌ ترین کشور سرزمین اصلی اروپاست و خاک پرتغال به همراه تنها همسایه خود اسپانیا شبه‌ جزیره ایبری را تشکیل می‌دهد. پرتغال از سوی غرب به اقیانوس اطلس محدود شده و دو مجمع‌الجزایر آزور و مادیرا واقع در این اقیانوس نیز جزء خاک پرتغال محسوب می شوند. کشور پرتغال دو منطقه کلان‌ شهری عمده دارد که یکی کلان‌شهر لسیبون در جنوب این کشور و دیگری کلان‌ شهر پورتو در شمال این کشور می باشد.

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند .

در رابطه با امور سیاسی این کشور باید بیان کرد که این کشور تا چندی پیش رژیم پادشاهی داشت لیکن با شورش مردم و گریز پادشاه به برزیل این کشور از آنهنگام دارای حکومت جمهوری شد.همانطور که عنایت فرمودید ، شیوه حکومتی کشور پرتغال اکنون دموکراسی پارلمانی است و این کشور جمهوری نیز هست که رئیس جمهور آن برای دوره‌های پنج‌ساله از سوی مردم انتخاب می‌شود.

دررابطه با جغرافیا وشرایط محیطی کشور پرتغال باید این نکته را بیان نمود، پرتغال کشوری است کوچک که در حاشیه غربی شبه جزیرهٔ ایبری یعنی پایین ‌ترین بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این سرزمین را می‌توان دنباله فلات مرتفع مرکزی اسپانیا دانست که هرچه به سمت دریا پیش می‌رود، ارتفاعش کم و کمتر می‌شود. سواحل غربی و جنوبی این کشور را اقیانوس اطلس فرا گرفته و در غرب آن کشور اسپانیا قرار دارد.

پرتغال از مشرق و شمال به اسپانیا محدود است و هیچ‌ گونه مرز طبیعی عمده‌ای بین دو کشور وجود ندارد. مساحت پرتغال ۹۱۷۲۰ کیلومتر مربع است. طول این کشور، از شمال به جنوب، ۶۳۰ کیلومتر و حداکثر عرضش ۲۱۷ کیلومتر است. طول خطوط ساحلی آن، در مغرب ۶۴۰ کیلومتر و در جبهه جنوبی گوادیانا ۱۶۰ کیلومترمی باشد. تمامی بندرگاه‌های عمده در مغرب این کشور قرار دارند.

کشور پرتغال دارای آب و هوایی مطلوب است که در شمال مرطوب‌ تر و در جنوب و نواحی دور از دریا خشک و گرم‌تر می باشد.

در مورد پایتخت این کشور یعنی شهر لیسبون باید بیان کرد که بیش‌ ترین ثروت کشور پرتغال را در خود ذخیره کرده و از شهرهای مهم اتحادیهٔ اروپا به‌ شمار می‌آید؛ به‌ طوری که ۴۵ درصد از کل تولیدات کشور به این ناحیه اختصاص دارد. شهر لیسبون قطب سیاسی کشور پرتغال بوده و دولت این کشور در این شهر مستقر شده‌است.

شرایط اقتصادی این کشور پس از بحران اقتصادی اروپا در حال حاضر رو به بهبودی بوده و دولت حاکم تلاش زیادی برای بازگشت رشد اقتصادی کشور خود می نماید.

همانطور که بیان نمودیم بر طبق سرشماری سال ۲۰۰۷ جمعیت این کشور به ۱۰٫۶۱۷٫۵۷۵ اعلام شد که ۳۳۲٫۱۳۷ نفر آنها مهاجرین قانونی بودند. پرتغال از نظر قومی کشوری یکسان است و نزدیک به ۹۷ درصد از مردم آن را پرتغالی ها شامل می شوند. امید به زندگی در پرتغال برای مردان6/74سال و برای زنان 36/81سال است.

  • جهت کسب اطلاعات جامع در خصوص کشور پرتغال اعم از پذیرش تحصیلی، ویزا تحصیلی، ویزا کاری، سرمایه گذاری و دیگر مطالب از موتور جستجو کنار صفحه استفاده نمایید.

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link