درباره اتریش

درباره اتریش

حکومت و سیاست

قدرت اجرایی مشترکا در دست رئیس جمهور فدرال – که برای دوره شش سال با رأی تمامی افراد بالغ انتخاب می شود و شورای وزیران (کابینه، تحت رهبری صدر اعظم فدرال است.

تحصیل در اتریش
درباره اتریش

رئیس جمهور شخصی را به صدر اعظمی انتصاب می کند که دارای پشتیبانی اکثریت در مجلس نمایندگان (ناسیونال رات)مجمع فدرال است183 عضو مجلس نمایندگان برای دوره های چهار ساله با رای تمامی افراد بالغ طبق روش تعیین تعداد نمایندگان به نسبت جمعیت هر منطقه انتخاب می شوند.63 عضو دیگر مجلس (بوند سرات) را مجالس هر کدام از نه ایالت جمهوری فدرال انتخاب می کنند.

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

احزاب مهم سیاسی عبارتند از:      

  • سوسیال دموکرات (سوسیالیست؛ SPO)
  • حزب مردم (محافظه کار)
  • حزب آزادی (راستگرا؛ EPO)
  • حزب سبز (VGO).

ایالات اتریش

 

نام ایالتمساحت(کیلومتر مربع)مرکز
اشتایرمارک16387گراتس
اوبراوستررایش11979لینتس
بورگنلاند3966آیزنشتادت
تیرول12647اینسبروک
زالتسبورگ7154زالتسبورگ
فورآرلبرگ2601برگنتس
کرنتن9533کلاگن فورت
نیدراوستررایش19171سانکت پولتن
وین415وین

آموزش

میزان با سوادی : بیش از 98%.

اتریش کشوری است واقع در اروپای مرکزی و در خشکی محصور میباشد. رشته کوههای آلپ که از شرق به غرب در این کشور امتداد دارند، بیش از75درصد خاک این سرزمین را در بر گرفته اند.

سنین تحصیل اجباری: 6 تا 15 سال.

تعداد دانشگاه: 18، شامل 6 مؤسسه همطراز با دانشگاه.

 

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

جغرافی

 

بیشتر اراضی قابل کشت اتریش، در نواحی کم ارتفاع شمال و شمال شرقی واقع شده و بیش از نیمی از آنها، به درختکاری و کشت علوفه اختصاص دارند.

 

زمینهای کم ارتفاع شرق اتریش متشکل است :

از تپه های کوتاه، آبگیر وین و ناحیه ای مسطح و ماندابی در کنار نویزیدلارزه در مرز مجارستان.

در امتداد مرز چک و اسلواکی پوشیده از درختانی است که به 1200 متر ارتفاع میرسد.

رودهای مهم:دانوب، راین، مور.

بلندترین نقطه:قله گروس گلوکنر، 3798 متر.

آب و هوا:در اتریش، انواع آب و هوای محلی به دلیل اختلاف ارتفاع و جنبه‌های دیگر وجود دارد، اما اتریش از جمله مناطق آب و هوایی معتدل محسوب می‌شود که در هر فصل سال جای مناسبی برای سفر است. شرق کشور خشک تر از غرب آن است و به طور کلی در زمستان سردتر، در تابستان گرم تر و در عین حال مرطوب تر از نواحی آلپی است. مناطقی که بیش از ۳,۰۰۰ متر ارتفاع دارند، در تمامی سال پوشیده از برف هستند.

اتریش در منطقه معتدل و مسیر آب و هوایی اروپای میانه که از آب و هوای آتلانتیک و قاره ای تأثیر می‌پذیرد، قرار گرفته است.  هر فصل سال نمایشگر دما و آب و هوای مخصوص همان فصل است. در این منطقه بارش اندک، تابستان‌ها گرم و زمستان‌ها سرد معتدل است. در مناطق کوهستانی آب و هوای پر بارش کوه‌های آلپ به چشم می‌خورد. زمستان در این مناطق طولانی است. در مابقی استان‌ها آب و هوای مخصوص اروپا (آب و هوای میان دریا و قاره ای) دیده می‌شود که آب و هوایی متاثر از آتلانتیک در جنوب و قاره ای جنوب شرقی را نیز در بر می‌گیرد.

اقتصاد

 

اتریش با وجود این که حدود 90% از نیاز غذایی اش را خود تولید میکند، فقط 8% نیروی کار را در بخش کشاورزی دارد. زمین قابل کشت شرق کشور دارای خاک حاصلخیزی است که محصول خوبی از   غلات و انگور تولیدمی کند. تولیدلبنیات در مراتع شرق و کوههای آلپ اقلام صادراتی

مهمی را تشکیل میدهد. تکیه گاه اصلی اقتصاد صنایع تولیدی میدهد.  تکیه گاه اصلی اقتصاد صنایع تولیدی است که شامل ماشین آلات و لوازم ترابری، محصولات آهن و فولاد، فرآورده های نفتی، سیمان و کاغذ است. منابع طبیعی متشکل است از سنگ آهن و منیزیت، و همچنین امکان بالقوه تولید نیروی هیدروالکتریک و مهم ترین جنگلهای اروپای مرکزی نیز ر اتریش واقع میباشد.کوههای آلپ هم در تابستان و هم در زمستان بازدیدکنندگان را به خود جلب میکند و توریسم سهم مهمی از درآمد ارز خارجی را به خود اختصاص میدهد. اتریش به حفظ روابط اقتصادی با کشورهای اروپای مرکزی که زمانی جزو امپراتوری هاپسبورگ بودند میپردازند.

 

تاریخ معاصر

در 1918 و 1919، امپراتوری هاپسبورگ اتریش – هنگری تجزیه شد. جمهوری اتریش، به رغم حمایت فراوانی برای اتحاد با آلمان، به صورت کشوری مجزا ایجاد گشت.

اتریش که طی دهه های 1920 و 1930 بی ثبات بود، در 1938 از سوی آلمان الحاق شد. در 1945 اتریش را آزادساختند،ولی نیروهای اشغال گر متفقین تا 1955 وقتی استقلال جمهوری بی طرف اتریش به رسمیت شناخته شد، در آن کشور باقی ماندند.

تحولات 1989 و 1990 در اروپای مرکزی موجب تشویق اتریش به از سر گرفتن روابط سنتی با مجارستان وجمهوری چک، اسلوونی،کرواسی و اسلوواکی گردید،که جملگی زمانی جزوامپراتوری هاپسبورگ بودند.

منبع : عصر برنا

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link