دانشگاه های برتر استرالیا

دانشگاه های برتر استرالیا

دانشگاه های برتر استرالیا 

کاربر گرامی سایت سرزمین زبان انتخاب صحیح دانشگاه در ادامه تحصیل عامل بسیارمهم و اساسی می باشد. در این راستا موسس سایت سرزمین زبان آقای مهرنو سعی کرده است تا با انتخاب و در اختیار قرار  دادن این اطلاعات به روز و ارزشمند، شما را به اهداف زبانی نزدیک تر کند.

چرا که شما را از لحظه ورود به دانشگاه تا آشنائی با ویژگیها و مقایسه های آن با سایر گزینه های آن با سایر گزینه های دیگر  دانشگاهاو همچنین هزینه های دقیق شهریه و زندگی در آن همراهی کرده است .

یادگیری زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

این بار به سراغ کشور استرالیا می رویم تا با دانشگاههای برتر و کیفیت آنها آشنا شویم ،پس ما را همراهی کنید.

اخیرآ در گزارش HSBC آمده است که هزینه ادامه تحصیل در استرالیا بالاتر از هزینه های دانشگاههای سایر کشورها می باشد.

در هرصورت استرالیا بیشترین توجه میان دانشجویان بین المللی را به خود جذب کرده است.

حدود بیست درصداز ثبت نام های دانشگاهی (در مقایسه با میانگین متوسط جهانی که بالغ بر 7 درصد است ) در سطح بین المللی می باشد.

به طور خاص می توان گفت که علیرغم هزینه های بالا ، استرالیا همچنان گزینه بسیار جذاب در بسیاری از موارد از جمله کیفیت عالی زندگی ، دانشگاههای برتر ،شهرهایدانشجویی عالی ، مراقبت های بهداشتی بی عیب ونقص و بسیاری چیزهای دیگر می باشد.

البته چیزهای خوبی مربوط به آینده دانشجویان هم دارد.

جای شکرش باقیست که ارزش دلار استرالیا امسال افت کرده است .

حالا شما پول بیشتری برای هزینه سکونت در دستتان دارید.

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

درگزارش HSBC  آمده است که هزینه میانگین هرسال تحصیل برای دانشجویان بین المللی ۹۳.و۴۲ $ دلار استرالیایی می باشد (تقریبا معادل ۹۵۰و۳۲ دلار آمریکایی).

در هر صورت مقدار هزینه ها در دانشگاههای استرالیایی بسته به رشته تحصیلی ، نوع دانشگاه و سطحی دارد که دانشجو در آن تحصیل می کند.

سعی کنید در جریان اخبار جدید کاهش هزینه های دانشگاهی و شرایط برخورداری از بورسیه تحصیلی قرار بگیرید.

 

هزینه های شهریه و واحدها برای دانشجویان بین المللی

آموزش زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی

برمبنای تحصیل در استرالیا ، سایت رسمی برای دانشجویان بین المللی هزینه های سالانه خاصی را در نظر گرفته است که عبارتند از :

 

۰ مدرک لیسانس : از 15000 دلار استرالیایی ( معادل با ۷۵۰۷و۱۱ دلار آمریکایی ) تا ۳۳۰0۰ دلار استرالیایی ( معادل با ۸۰۰و۲۵ دلار آمریکائی )

۰ مدرک فوق لیسانس : از 20000 دلار استرالیا ( معادل ۶۵۰و۱۵ دلار آمریکا ) تا ۳۷۰۰۰ دلار استرالیا ( معادل ۲۸۹۰۰ دلار آمریکا )

۰ مدرک دکترا :14000 دلار استرالیا (معادل ۹۵۰و۱۰ دلار آمریکا ) تا ۳۷۰۰۰ دلار استرالیا

(معادل با ۲۸۹۰۰ دلار آمریکا )

این مبالغ شامل واحد های پرهزینه مانند رشته دامپزشکی وپزشکی نمی باشد ، که هزینه های بالایی را در بر می گیرد.

هزینه شهریه ها در دانشگاههای استرالیایی به طور کلی برای هر واحد محاسبه می شود  نه برای هر سال .

هر واحد مربوط  به هر درسی محاسبه می شود و همان طور که می دانید بیشتر دانشجویان تلفیقی از واحدهای مختلف از درس های متفاوت دارند که باید آنها را پاس کنند بنابراین شهریه ها برای هر شخصی بسته به نوع واحد ها و تعداد آنها متفاوت است .

البته برخی از دانشگاهها در استرالیا هزینه های رسمی را به چاپ می رسانند که شامل دانشگاه ملی استرالیایی (ANU) است که در رتبه برتر از سوی ارزشیابی (جهانی QS به سال ۲۰۱۵-۲۰۱۴) قرار گرفته است .

هزینه سالانه دانشجویان دوره لیسانس در دانشگاه ملی استرالیا ۶۰۸و ۲۸ دلار استرالیا (معادل ۳۵۰ و ۲۲ دلار آمریکایی ) است که در بسیاری از رشته های هنری در مقطع لیسانس شروع می شود و تا ۱۶۸و ۳۳ دلار استرالیایی (معادل ۹۰۰۷و ۲۵ دلار آمریکایی ) در رشته لیسانس رشته طبیعی (علوم تجربی ) و یا برنامه های رشته پزشکی می باشد .

 

در برنامه های دوره مخصوص دانشجویان فوق لیسانس ، هزینه های سالیانه از ۶۰۸ و۲۸ دلار استرالیا ( معادل ۲۰۰و۲۲ دلار آمریکا ) شروع می شود وتا ۵۲۸ و۳۶ دلار استرالیا در برخی از برنامه های فوق لیسانس هم می رسد.

در هر صورت ، اکثریت برنامه های دوره فوق لیسانس با مبالغی میانگین ۲۰۰و۳۳ دلار استرالیا ( معادل ۸۰۰و۲۵ دلار آمریکایی ) می باشد.

برنامه های دوره دکترا از هزینه های مشابهی برخوردار است که اکثرآ در حد ماکزیمم قیمت قرار دارند (۵۲۸ و ۳۶ دلار استرالیا ) که منطبق بر اتحادیه سازمان ملل می باشد.

بهرحال ، رشته دارو سازی و جراحی دانشگاه ملی دانشگاه استرالیا هزینه ای معادل ۷۱۲ و ۶۵ دلار استرالیایی را در بر می گیرد.

هزینه دیگری را که باید درنظر گرفت هزینه خدمات دانشجویی و تسهیلات و امکانات رفاهی است که تا ( ۲۸۶ دلار استرالیا معادل ۲۲۲ دلار آمریکا ) در سال ۲۰۱۵ برآورد می شود .

البته درباره همه دانشگاههای استرالیا صدق نمی کند ، این مهم است که انتظار شما چیست .

 

هزینه های شهریه و واحدها برای دانشجویان بومی

یادگیری زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

مانند دیگر کشورهای دیگر دنیا ، در استرالیا هم هزینه های دانشجویان بومی کمتر و مقرون به صرفه تر است ، به ویژه برای دانشجویانی که از سوبسیدهای دولتی به مقادیر زیادی استفاده می کنند ، مکان هایی تحت حمایت دولت در تمامی دانشگاههای دولتی در استرالیا وجود دارند که در دسترس دانشجویان بومی قرا می گیرند. البته نه همه آنها . بلکه بخش خصوصی تر آنها .

میزان هر پرداختی بستگی به گروهی دارد که در آن قرار می گیرد ، اگر در گروه ۱ قرار دارید طبق گزارش ۲۰۱۵  از قرار ۱۵۲و۶-۰ دلار استرالیا که (معادل ۴۷۷۰ دلار آمریکا است .

 

برای گروه ۲ از قرار ۱۰۲۶۶-۰ دلار استرالیا ( که معادل ۷۹۶۰ دلار) آمریکا است .

جهت مشاهده میزان شهریه خود نیاز است که موضوعات / واحدها را مشخص کنید که هر کدام از آنها در چه گروه و رشته ای قرار گرفته اند و این که هرکدام چند واحد را پاس کرده اند و چند واحد گرفته اند .

به عنوان مثال دانشجوی رشته علوم تجربی مقطع لیسانس در سال ۲۰۱۵ که هشت واحد برداشته ، ۶ واحد آن مرتبط با درس های علوم تجربی (گروه ۱ ) است و دو واحد دیگر مربوط  به رشته علوم انسانی (گروه ۲) است .

اگر هر موضوع درسی  معادل ۵/۱۲ واحدپاس شده باشد ، بنابراین معادل ۱۱۴/۸ دلار استرالیا (۲۹۰/۶ دلار آمریکا می باشد).

یا این که می توانید از طریق اینترنتی آنها را مشاهده و محاسبه کنید . برای دانشجویان فارغ التحصیل بومی نیز به همین روش محاسبه می شود البته برخی ازدانشگاهها این هزینه ها را به طور یکساله برآورد کرده  و در سایت می گذارند به عنوان مثال دانشگاه Melbourne   (رتبه دومین را از ۳۳ رتبه در دنیا از آن خود کرده است ).

که در لیست هزینه های خود ، در سال ۲۰۱۵   ۱۹۲ /۱۲ در هر سال را برآورد کرده است (برای رشته هنر مقطع فوق لیسانس در هر سال مبلغ ۱۹۲/۴۸ دلار استرالیا در می آید .

دکترای داروسازی ، دامپزشکی .

برخی از برنامه های فارغ التحصیلی مخصوص دانشجویان کم در آمد است که مشمول خدمات و تسهیلات دولتی می شوند بنابراین بهتر است که با دانشگاهها آن را چک کنید.

البته دانشجویان بومی نه مثل دانشجویان بین المللی واجد شرایط در استفاده از وام های بیشتر هستند که در برنامه ای تحت عنوان (HELP) قرارمی گیرند .

 

۵ نوع وام دولتی قابل دسترس برای شهروندان استرالیایی و دارندگان ویزای دائمی از نوع بشر دوستانه وجود دارد.

طرح کمک به صورت وام رفاه عمومی (HECS-Help) برنامه ای است که دانشجویان می توانند هزینه های خود را به کمک آن پرداخت کنند که البته هزینه های شهریه با (Fee-Help) پرداخت می شود و (SA-Help) نوعی مساعده است که خدمات رفاهی دانشجویی را پرداخت می کند و (OS-Help) برخی از هزینه های دانشجویان برون مرزی را پرداخت می کند و (VET-Help) در پرداخت هزینه های دوره های کار آموزی را کمک می کند.

بورسیه و کمک هزینه در استرالیا

آموزش زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی

جوایز استرالیایی در واقع همان کمک هزینه ها و بورسیه هایی هستند که توسط دولت استرالیایی پرداخت می شوند تا واجدین شرایط از کشورهای مختلف را کمک مالی کنند.

لیست کشورهای واجد شرایط کامل و جامع است که شامل آمریکا ، جزایر کارائیب اروپا ،

خاورمیانه و کرانه اقیانوس آرام و آسیا می باشد.

اعطای کمک بورسیه و هزینه تحصیلی استرالیا برای انجام تحقیقات دانشجویان فوق لیسانس می باشد . از چهار صندوق دسترس برای متقاضیان بین المللی یکی برای کمک هزینه (تحقیقات کوتاه مدت فارغ التحصیلان لیسانس و دانشجویان ضمن تحصیل در مقطع فوق لیسانس است که حداکثر کمک هزینه ۲۴۵۰۰ دلار استرالیا برای تحصیل تا شش ماه می باشد ) و دیگری برای سطح حرفه ای (حداقل کمک ۱۸۵۰۰ دلار استرالیا بیشتر از چهار ماه می باشد و یکی دیگر تحصیلات ضمن کار و کار آموزی می باشد که جهت گرفتن دیپلم (VET) می باشد که در هر ترم ۶۵۰۰ دلار به مدت دو سال ونیم می باشد (حداکثر ۱۳۱۰۰۰ دلار ).

دانشجویان فارغ التحصیلی بین المللی که به دنبال کمک در مقطع فوق لیسانس یا دکترا هستند باید برای کمک بورسیه این مقطع درخواست بدهند .

که تا 15000 دلار برای هر ترم به مدت دو سال و چهار سال در مقطع دکترا کمک هزینه تحصیلی در نظر گرفته شده است (حداکثر کمک هزینه ۵۰۰/۴۰ دلار برای فوق لیسانس و ۵۰۰/۲۷۲ دلار برای دکترا می باشد) .

توصیه شده است که شما برای تمامی بورسیه های استرالیایی و کمک هزینه ها درخواست بدهید .

تاریخ درخواست تقاضا نامه های ۲۰۱۶ تا ۳۰ ژوئن ۲۰۱۵ است و گشایش مجدد آن در اوایل سال ۲۰۱۷ می باشد .

اگر شما دانشجوی لیسانس در انگلستان هستید می توانید جهت دریافت بورسیه از جامعه ی انگلیسی – استرالیایی تحت عنوان Northolt Graduate Scholarship اقدام کنید .

این کمک ها شامل سفر رفت و برگشت به استرالیا ، هزینه شهریه و هزینه هایی است که سال اول ادامه تحصیل شما را در بر می گیرد.

بهتر است تمامی لیسانس ها و فوق لیسانس ها دانشگاههای استرالیایی مورد نظرشان را چک کنند . در هر صورت در هر دو سطح تحصیلاتی ، دانشجویان بومی و بین المللی می توانند در خواست بورسیه بدهند . جهت دریافت فرصت های کمک هزینه بیشتر به لیست بورسیه های ما در ادامه تحصیل در استرالیا نگاهی بیندازید.

 

هزینه دانشجویی اقامت در استرالیا

یادگیری زبان انگلیسی
آموزش زبان

اگر چه HSBC میانگین سالانه هزینه زندگی در استرالیا را ۱۸۰۱۲ دلار استرالیا تخمین زده است ، اداره مهاجرت و حمایت مرزی استرالیا (DIPB) ارقام خاصی را پیرامون هزینه های دانشجویان بین المللی قرار داده اند .

به منظور واجد شرایط بودن جهت ادامه تحصیل در استرالیا باید نشان دهید که در هر سال مبلغ ۱۸۶۱۰ دلار استرالیا یا ۴۳۰و۱۴ دلار آمریکا پول در بانک دارید .

اگر فرزند و شریک زندگی هم دارید که با خود به آنجا می برید باید به ازای یک فرزند ۳۷۲۰ دلار استرالیا و ۲۷۹۰ دلار استرالیا به ازای هر فرزند اضافی نشان دهید .

علاوه بر سند دارا بودن این مبلغ باید مبلغی را جهت گذران زندگی برای خود و هر یک از اعضاء خانواده خود در نظر بگیرید ۸۰۰۰ دلار استرالیا در هر سال برای بچه های سن ۱۸-۵ سال جهت هزینه های مدرسه هایشان .

اگر چه این مبلغ ها که از طرف اداره مهاجرت استرالیا به صورت استاندارد جهت ورود و ادامه تحصیل و زندگی در این کشور اعلام شده اند .

اداره رسمی مطالعات در استرالیا اعلام کرده است که بودجه در هر هفته جهت جا و مکان  بین ۷۰ تا ۴۰۰ دلار استرالیا می باشد بستگی به این که در اردو هستید و یا مکان اجاره ای ، فرق می کند .

سایر هزینه های هفته ای شامل : خواربار و غذای بیرونی که از ۲۰۰-۸۰ می باشد . گاز وبرق از ۱۰۰-۶۰ دلار می باشد . تلفن و اینترنت ۵۰-۲۰ دلار ،وسایل نقلیه عمومی از ۵۰-۱۰ ،سرگرمی ۱۰۰-۵۰ دلار برآورد شده است ، که به طور ساده می توان گفت هر هفته ۳۰۰دلار استرالیا هزینه دارد .

بیشتر دانشگاههای استرالیایی از طریق وب سایت ها هزینه ها را به اطلاع عموم می رسانند که شامل جا و مکان دانشجویی و حتی قیمت ها در مناطق محلی به همراه توصیه های لازم به عنوان مثال انستیتو تکنولوژی Melbourne  ( که در رده بندی ۳۰۴ امین قرارگرفته ) به یاد داشته باشید که هزینه های لیست ها در دانشگاهها به طور معمول جهت سنوات تحصیلی (حدود ۴۰ هفته ) است که لازم است جهت اقامت بیشتر ، بودجه بیشتری را در نظر بگیرید.

 

هزینه های ویزای استرالیا

یادگیری زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

ویزاهای دانشجویی مختلفی وجود دارد که ۵۳۵ دلار استرالیا کانادا در هر گزینه ای ، هزینه دارد . البته DIBP  تمامی اطلاعات مورد نیاز شما را در قیمت ها و انواع آن ، در اختیار شما قرار می دهد همانطوری که هر وایزای می طلبد ، شما نیاز به تنظیم بیمه سلامت برای خود و خانواده تان دارید تا در دوره اقامت شما ، همگی تان را پوشش دهد .

هر نوع که انتخاب می کندی (چه دانشگاهی چه خارج از دانشگاه ) باید مطمئن شوید که دولت آن را تایی می کند . فقط پنج نوع جهت پوشش ویزای دانشجویی بین المللی وجود دارد .

OSHC استرالیا  : ما برای شما ارزان ترین را جهت دانشجویان لیسانس ( درطول سه سال تحصیلی ) پیدا کرده ایم که از ماه مارچ تا دسامبر پوشش می دهد (۷۱۱و۱ دلار استرالیا) گران ترین آنها ۲۴۶۲ دلار استرالیا معادل ۱۹۱۰و۱ دلار آمریکاست .

در مورد مقطع فوق لیسانس که دو سال می انجامد ارزان ترین آن ۴۱۸ دلار استرالیا معادل ۳۲۵ دلار آمریکاست که هزینه دو سال مبلغ ۹۰۱ دلار استرالیا معادل ۷۰۰ دلار آمریکا برآورد می شود .

در زمان درخواست ویزا و نشان دادن مدرک OSHC  اداره مهاجرت از شما می خواهد تا قبل از ترک ، مبالغ موجودی خود جهت اقامت وتحصیل خود وخانواده تان را نشان دهید .

این مقاله تا ژوئن ۲۰۱۵ روز رسانی شده است .

 

آموزش زبان انگلیسی
مقاله ی مشاوره وبرنامه ریزی

با تشکر از شما بازدید کننده ی گرامی

 تهیه و تنظیم :

جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو مدیر و موسس سرزمین زبان 

سرکار خانم الهام دژکام مترجم سرزمین زبان

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

 

یادگیری زبان انگلیسی
7 مرحله برنامه ریزی برای زبان انگلیسی

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این آموزش صوتی توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد !

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link