دانشگاههای برتر انگلیس و فرانسه

دانشگاههای برتر انگلیس و فرانسه

دانشگاههای برتر

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند .

در رشته علوم اجتماعی درمقابل علوم سیاسی (موسسه مطالعات سیاسی در فرانسه )

همانند MIT و Caltech احتمالا گزینه های برتر دانشجویان می باشد. دانشگاه رشته اقتصاد و علم سیاست لندن و موسسه علم سیاست پاریس دو نام معروف در رشته علوم اجتماعی است.

این دو دانشگاه در واقع دربرگیرنده ی واحدهای درسی هستند که گستردگی زیادی در دنیا دارند و درهر رشته از مقطع دیپلم تا دکترا را پوشش می دهد . در رشته های مورد نظر این دانشگاه عبارتست از علوم اجتماعی ،علوم انسانی که شامل وکالت ، زبان ها ، جغرافیا ،و روابط بین الملل و مدیریت می باشد. هردو در سطح جهانی مطرح هستند و دارای محوطه دانشگاهی بزرگ با امکانات رفاهی می باشد.

البته باید بگویم که انتخاب یکی از این دودانشگاه کار دشواری است به خصوص این که دردو  شهرلندن و پاریس هستند که دو شهر مطرح و دانشجوخیز می باشند.

از آنجائی که نمی توانید هر دو مکان را انتخاب کنید برای کمک کردن در انتخاب شما جدولی را در زیر برای شما آورده ایم تا در طول مقایسه ی هردو دانشگاه با محاسن هر کدام به طور جداگانه آشنا شده و طبق شهریه ها و خرج زندگی بتوانید تصمیم مناسبی بگیرید.

 

Sciences po

  LSE       

رده بندی دانشگاهی جهانی

 Q S  به سال 15-2014

 

در کل رتبه 222 را در دنیا کسب کرد که توسط کارمندان فارغ التحصیلی و افراد آکادمیک رتبه 344 را به دست آوردمیان اساتید /دانشجویان رتبه 196 و درنسبت تاثیر تحقیقات جهانی 212.درصد اعضاء اساتید بین الملل 64 ومیاندانشجویان بین المللی هفتم. کل رتبه 17 را دردنیا کسب کرد که توسط کارمندان فارغ التحصیل شده و افراد آکادمیک رتبه 61 را به دست آورد .میان اساتید/دانشجویان رتبه 196 و در نسبت تاثیر تحقیقات جهانی 500 را از آن خود کرده است .
در علم سیاست رتبه 20در علم اجتماعی رتبه 50در تاریخ و قانون رتبه 100و درعلم اقتصاد رتبه 150 درسطح جهانی در رشته حسابداری امورمالی ،ارتباطات و مطالعات رسانه ای،علم اقتصاد،جغرافی ،علم سیاستو علم اجتماعی نفر پنجم .در رشته تاریخ ،وکالت ،فلسفه و روانشناسی ،رتبه 20 و درعلم آمار وکامپیوتر نفر 100 شده است

 

       نقاط مثبت موضوعات

 

 

 

Sciences po

 

LSE

 

در دل پایتخت فرانسه (پاریس)اولین در رده بندی بهترین شهرهای دانشجویی 2015 باشش محوطه دانشجوئی در طول فرانسه در مرکز لندن که در رده بندی بهترین شهرهای دانشجویی 2015 رتبه سوم را به دست آورده است .                  مکان
1300 دانشجو که 70درصد آنها در حال فارغ التحصیل شدن هستند.64% خارج از فرانسه هستند. تعداد 9500 دانشجوی تمام وقت و 600  دانشجوی نیمه وقت با 60% فارغ التحصیلی که حدود 3/2 دانشجویان خارج از انگلستان هستند جامعه دانشجویی
بزرگترین کتابخانه قاره ای اروپا را رشته های علوم اجتماعی و انسانی از آن خود کرده است . بزرگترین کتابخانه وقف رشته های علوماجتماعی شده است . منابع

 

 

رده بندی جهانی دانشگاهی Q S در سال 2014-2015

هر دو دانشگاه عملکردهای بسیار قوی دارند. (همانگونه که در جدول ملاحظه کردید LSE با رتبه ی 71 در 2014-2015 در مقایسه باعلوم سیاسی که در رتبه 222 قرارگرفت ) . یک تجزیه تحلیل دقیق تر نشان می دهد که در لندن شاخص رتبه ی بالا چشم گیرتر می باشد.

موسسه فرانسوی شامل اعضای کارمند آکادمیک تمام وقتی هستند که برای هر دانشجو در نظر گرفته شده است .

هر دو دانشگاه از امتیاز خوب در جامعه آکادمیک بین المللی برخوردار است در حالی که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در معرض بازار کار خارج از دانشگاه قرار می گیرند که جنبه خوب ادامه تحصیل در این دانشگاه ها می باشد.

 

نقاط مثبت موضوعات درس

در رتبه بندی دانشگاهی جهانی Q S توسط اساتید به سال 2014-2015 ، LSE به عنوان رتبه ی دوم در رشته ی علوم اجتماعی و مدیریت مطرح است (فراتر از دانشگاه هاروارد)، درحالی که Sciences po  در رتبه ی شصت و دو قرارگرفته است .

 

 

باید بگویم که هر دو در رشته های هنری و علوم انسانی چشمگیر هستند. یعنی رتبه های بیست و صد و شصت و دو را از آن خود کردند ،همانطور که در جدول ذیل آمده است :LSE   تمایل به بردن رتبه های بالاتر دارد،  در حالی که هر دو رشته های اجتماعی از قبیل : اقتصاد،سیاست و جامعه شناسی حرف اول را می زنند.

 Sciences po ادعا دارد که در رشته ی علوم سیاسی قوی تر است و رتبه ی سیزدهم را در دنیا از آن خود کرده است ،LSE   در سطح جهانی در رشته های حسابداری و امور مالی ،ارتباطات و رسانه های گروهی ،اقتصاد ، جغرافی ، علوم سیاسی ،جامعه شناسی رو به پیشرفت است .

 

 

Sciences po

   LSE  
______ 100-51 علم آمار
______ رتبه سوم حسابداری و امور مالی
______ رتبه دوم ارتباطات و رسانه های گروهی
_____ 100-51 علوم کامپیوتر
150-1001 رتبه سوم علم اقتصاد
_______ رتبه دوم جغرافی
100-51 رتبه هفتم تاریخ
100-51 رتبه هفتم وکالت
_______ رتبه چهاردهم فلسفه
رتبه سیزدهم رتبه سوم علوم سیاسی – علم سیاست
_______ رتبه بیست ودوم روانشناسی
36 رتبه پنجم جامعه شناسی

 

 

مکان (محلیت)

مقایسه دانشگاه های برتر انگلیس و فرانسه
دانشگاه های برتر انگلیس و فرانسه

باید بگویم که هر دو دانشگاه در مرکزیت فرانسه و انگلستان قرارگرفته . این فاصله دویست مایلی را می توان با قطار سفر کرد که بیش از دو ساعت زمان نمی برد. لندن و پاریس از دیرباز  با یکدیگر رقابت داشته اند چرا که از کشورهای توریستی پرجاذبه می باشند.

پاریس همچنان پاتوق شماره ی 1 محسوب می شود و از سوی دیگر لندن سومین کشور ایده آل برای دانشجویان محسوب می شود.

تفاوت عمده میان این دو شهر در طبقه بندی خرج زندگی می باشد. از آنجایی که هر دو مکان های گران قیمتی هستند. شهریه ی بالای دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان بین المللی و محلی هم حائز اهمیت است . Sciences po با شش محوطه ی دانشگاهی که هر کدام خاص یک رشته می باشد.

محوطه دانشگاهی Reims برای تعاملات ،محوطه دانشگاهی Lehavre برای ادامه تحصیل دانشجویان سیاسی ،محوطه دانشگاهی Dijon برای دانشجویان اروپایی ،Nancy برای دانشجویان آلمانی وفرانسوی ، Poitiers برای آمریکای لاتین و Manton برای خاورمیانه ومطالعات مدیترانه ای –جامعه Sciences po به لحاظ جمعیت دانشجویان بزرگ تر است و جمعیتی بالغ بر 13000 دانشجو را در برگرفته است که در مقایسه با دانشگاه LSE  جمعیتی بالغ بر 10000 دارد. در هرصورت در فرانسه کمی بیش تر است .

 

منابع

مقایسه دانشگاه های برتر انگلیس و فرانسه
دانشگاه های برتر انگلیس و فرانسه

LSE و Sciences po  برگزیده ای از منبع تاثیر گذار در رشته های تحصیلی هستند.

LSE  در واقع بزرگ ترین کتاب خانه در رشته علوم اجتماعی را وقف دانشجویان می کند ، در حالی که Sciences po  بزرگ ترین را در قاره ی اروپا دارد.

دومین کلکسیون تقریبا یک میلیون کتاب را در خود جا داده است  و حدود 4/1  میلیون اسناد آن لاین دارد.

کتابخانه بریتانیای LSE در زمینه علوم اقتصاد و سیاست بیش از چهار میلیون نسخه دارد، و 000/20 ژورنال با مسافتی برابر با 50 کیلومتر طبقه بندی های کتابخانه ، یعنی برابر یک مسافت یک تونل که انگلستان را به فرانسه وصل می کند.

 

درنتیجه : هر دو دانشگاه معروف همچنان برای کسانی که علاقه مند به رشته های علوم انسانی و  اجتماعی هستند  بهترین گزینه می باشد.

با یک جامعه آکادمیکی و مجموعه ای از نخبگان برگزیده .

کاربر گرامی سایت سرزمین زبان آیا می توانید حدس بزنید که از این دو دانشگاه کدامیک برنده است ؟

امیدواریم پاسخ صحیح را داده باشیم ،شما می توانید نظرات خود را در سایت بگذارید.

این مقاله در ژانویه 2015 از منبع رتبه بندی دانشگاهی جهانی Q S  به چاپ رسیده است .

امیدواریم اطلاعات مفید و کاربردی به دست آورده باشید .

 

تهیه و تنظیم :

جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو مدیر و موسس سایت سرزمین زبان 

تیم مترجمین سایت سرزمین زبان

 

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

( موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو ارائه دهنده خدمات آموزش زبان انگلیسی و برنامه ریزی فردی از سطح پایه تا آیلتس با تدریس اساتید مطرح انگلستان و تهران یادگیری انگلیسی شما را تضمین می کند
جهت اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید
رادیو اینترنتی سرزمین زبان )

در دهه ی اخیر مهارتهای انگلیسی یک اصل ناگریز است چرا که زبان انگلیسی ،زبان دنیاست و همه ی ما باید با آن جلو برویم . اگر از آن دسته افرادی هستید که زبان را جزو کارهای روزمره خود قرار نداده اید بلکه هرزگاهی وقت خود را به آن اختصاص می دهید. باید بگویم در ارتباط برقرار کردن با دنیای بیرون دچار مشکل می شوید ،و در روند یادگیری هم افت می کنید. شما نیاز به وقف کردن زمان دارید و خبرخوب ما در سرزمین زبان این است که با  گردآوری آنها توسط آقای ابراهیم خلیل مهرنو ،این فرصت را به شما می دهیم

 

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

آموزش تصویری سرزمین زبان

رادیو اینترنتی سرزمین زبان

محصولات آموزشی سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

 – ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link