ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان

ثبت شرکت در آلمان طبق قانونی که در کشور آلمان می باشد ، به این صورت است که هر شخصی‌ صرف نظر از ملیت یا مکانی که در آن جا سکونت دارد ، میتواند برای خود بیزینسی در کشور آلمان ایجاد کند.

دریافت اقامت کشور آلمان از طریق ثبت شرکت :

طبق قوانین  مهاجرتی و اقامت بلند مدت کشور آلمان شما میتوانید اقامت کشور آلمان از طریق ثبت شرکت برای سهامداران و مدیر عامل شرکت بدست آورید. مدت زمان انجام کار از ابتدا تا دریافت ویزای اقامت 5 تا 6 ماه می باشد.

البته یک موضوع بسیار مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که برای ورود به کشور آلمان از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری شما باید یک طرح توجیهی اقتصادی به اداره بازرگانی ارائه دهید که برنامه کار 3 سال آینده شرکت خود را توضیح دهید و این قسمت بسیار حائز اهمیت می باشد.

آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است.

آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده و دارای ۱۶ ایالت است. این ایالت‌ها می‌توانند در برخی مسائل مستقل عمل کنند. آلمان هم اکنون یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا، موتور اقتصادیِ حوزه پولیِ یورو محسوب می‌شود. شهرهای بزرگ آلمان برلین، هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت می‌باشند.

انواع اصلی شرکت آلمانی:

  • شرکت با مسئولیت محدود
  • شرکت سهامی خاص
  • شرکت مشارکتی

مدیران این شرکت می تواند از هر ملیتی باشد که برای هر شرکت یک مدیر کفایت می کند. این فرد می تواند هم شخص حقوقی و هم شخص حقیقی باشد.

سهامداران یک شرکت آلمانی:

  • میتوانند از هر ملیتی باشند.
  • فقط به یک سهامدار نیاز است.
  • سهامدار و مدیر میتوانند یکی باشند.
  • سهامدار میتواند شخص حقیقی یا حقوقی باشد.

ثبت شرکت دختر:

سرمایه گذاران ایرانی می‌توانند برای فعالیت اقتصادی خود در آلمان یک شکل اقتصادی مستقل از راه تاسیس و ثبت یک شرکت دختر به شکل شرکت با مسئولیت محدود که ساده‌ ترین وبهترین حضور در بازار اقتصادی آلمان می‌باشد، انتخاب نمایند. این شرکت از شرکت مادر مستقل بوده و دارای مدیریت، سرمایه، اقامتگاه، تابعیت، ترازنامه و حسابداری مستقل بوده و تنها وجه اشتراک با شرکت مادر ایرانی یکی بودن صاحبان سرمایه می‌باشد. شرکت از هر لحاظ تابع قوانین آلمان بوده و با آن به شکل یک شرکت آلمانی رفتار خواهد شد.

ثبت شعبه:

اشخاص ایرانی می‌توانند مبادرت به تاسیس و ثبت شعبه اعم از مستقل و وابسته بنمایند. اشخاص حقیقی یا حقوقی می‌توانند اقدام به تاسیس شعبه بنمایند که تاجر یا بازرگان کامل باشند مانند شرکت با مسئولیت محدود یا سهامی یا تجار یا بازرگان و تولیدکنندگان بزرگ . یک بقالی کوچک نمی‌تواند شعبه در آلمان تاسیس کند ولی تولید کننده مواد غذایی یا تاجر بزرگ فعال در صادرات و واردات حق تاسیس و ثبت شعبه دارد. تمام شرکتهای تجاری با شخصیت حقوقی مستقل از نظر قانون آلمان تاجر کامل بوده و مجاز به تاسیس شعبه می‌باشند. افراد دیگر که تاجر کامل نمی باشند می‌توانند فقط شعبه غیر مستقل تاسیس نمایند.

این شعبه می تواند هم به شکل مستقل باشد و هم به شکل وابسته  مانند انبار پخش کالا و یا کارگاه که به هر دو صورت امکان پذیر است. البته شعبه مستقل چنان باید سازماندهی یابد که بتواند با استقلال کلیه کارهای تجاری را در آلمان انجام دهد و اگر روزی شرکت مادر دچار مشکل شد با از رفتن شرکت مادر بتواند به کارهای تجاریش ادامه دهد. اما شعبه وابسته طوری است که یک شرکت خارجی یا یک شرکت با سرمایه ایرانی ثبت در آلمان می‌تواند شعبه‌های غیر مستقل در شهرهای مختلف در آلمان داشته باشد.

ثبت شرکت در آلمان توسط فرد ایرانی

چنانچه یک شرکت ایرانی مایل به ایجاد شرکت دیگری نباشد ، می تواند اقدام به تاسیس یک شعبه نماید . اگر چه شعبه یک شرکت در محلی غیر از مرکز اصلی خود شرکت واقع شده است ، اما از دیدگاه قانونی شعبه یک شرکت ایرانی در آلمان وابسته به شرکت ایرانی است باید توجه داشت که قانون آلمان شعب را به عنوان اشخاص حقوقی مستقل نمی پذیرد . قانون آلمان بین شعبه مستقل و شعبه وابسته ( پایگاه ثابت ) تمایز قائل است : هر دو تحت حاکمیت و مقررات جمهوری فدرال آلمان قراردارند .

مهمترین مواردی که در ثبت شرکت اهمیت زیادی دارد :

دریافت ویزا برای مدیر عامل که در آلمان مدیر عامل تنها شخص حقوقی از شرکت می باشد که باید مسئولیت تمام فعالیتها ی تجاری و مالی شرکت را عهده دار باشد.

 

آلمان یکی از قانونمندترین کشورها در اروپا و حتی دنیا می باشد که زندگی در آن بسیار آسان و دلنشین است. کشور صنعتی و بسیار پیشرفته ، که شهروندان آن تمامی امکانات رفاهی،اجتماعی و تسهیلات زندگی برخوردار می باشند . شرایط زندگی در آلمان برای شهروندان و مهاجران هیچ گونه تفاوتی ندارد و قوانین مدنی و شهری این کشور برای همه افرادی که مقیم آلمان می باشند و یا اقامت آلمان را دارند یکسان است. قطعا شما آگاه هستید که زندگی در آلمان دارای مزایای بسیاری است هر روز زندگی در آلمان می تواند یک تجربه ی بسیار متفاوت باشد وهنگامی که به عنوان مهاجر به آلمان می روید می توانید مطمئن باشید که تقریبا هیچ مشکلی و یا شاهد (یا حتی قربانی) هیچ جرمی نخواهید شد.

در این قسمت می خواهیم در رابطه با ثبت شرکت در کشور آلمان صحبت کنیم. سرمایه‌گذاری یا کار آزاد خارجی در آلمان می تواند به گونه‌های زیادی انجام پذیرد و از راه‌های حقوقی‌ متعددی انجام پذیرد. یک خارجی می تواند برای سرمایه‌گذاری یا کار آزاد خود مهمترین گونه‌های حقوقی را انجام دهد که یکی از آنها ثبت شرکت می باشد.

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر مشاوران سرزمین زبان آماده ی پاسخگویی به شما زبان آموزان می باشند.

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه سرزمین زبان مهرنو تحت شماره 22465و شناسه ملی 10320891155 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link