معرفی۱۵ فیلم‌ جذاب و تماشایی برای تقویت مکالمه ی زبان‌ انگلیسی

معرفی۱۵ فیلم‌ جذاب و تماشایی برای تقویت مکالمه ی زبان‌ انگلیسی

معرفی۱۵ فیلم‌ جذاب و تماشایی برای تقویت مکالمه ی زبان‌ انگلیسی

به خاطر داشته باشید که موضوعات پیش پا افتاده یک روز اهمیت پیدا می کنند . برای مثال” سفت کردن دکمه ها “. شاید ناپلئون یکی از جنگ هایش را به همین دلیل باخته است.

طبق شواهد موجود سربازان ناپلئون هنگام حمله به روسیه به دلیل سرمای طاقت فرسا دکمه های لباس های خود را از دست می‌دهند. و تنها ۱۰ هزار نفر از ارتش یک میلیون نفری او زنده به فرانسه باز می گردند. شاید باور این موضوع سخت باشد که افتادن دکمه‌های لباس سربازان تنها علت این شکسته سنگین باشد.

نمونه ی دیگری از این موضوعات پیش پا افتاده و روزمره تماشای فیلم کوتاه است. اگرچه شما بدون تماشای فیلم نیز میتوانید به زندگی عادی خود ادامه دهید اما بدون شک دیدن فیلم های کوتاه موجب تقویت مهارتهای زبانی شما می شود. یکی از دلایل جذابیت تماشای فیلم های کوتاه داشتن مکالمات دنیای واقعی است که نه خیلی کوتاه هستند و نه پیچیده.

همین ویژگی ساده زبان آموز را تا دندان مسلح نگه میدارد.

تقویت مکالمه زبان انگلیسی
تقویت مکالمه زبان انگلیسی

چرا تماشای فیلم کوتاه برای تقویت مهارت های مکالمه ای مفید است؟

چرا برای یادگیری مهارت های مکالمه ای ‌‌ لازم است فیلم هایی را ببینید که صرفاً برای انگلیسی‌زبانان ساخته شده‌اند؟

بله درست است ممکن است یادگیری این قبیل فیلم ها نسبت به کلیپ هایی که مختص زبان آموزان طراحی شده‌اند کمی سخت باشد ؛با این وجود تلاش شما برای یادگیری بی نتیجه نخواهد ماند.

اهمیت تماشای فیلم کوتاه

 

با تماشای فیلم کوتاه می توانید با روند طبیعی مکالمه انگلیسی زبانان آشنا شوید. معمولا در تمامی زبانها کلیپ هایی که به عنوان منابع آموزشی استفاده می شوند روند غیر طبیعی دارند به این معنی که بسیار آهسته هستند. ‌با تماشای فیلم‌ های کوتاه میتوانید با نحوه ی صحبت کردن انگلیسی زبانان در دنیای واقعی آشنا شوید و از این طریق به راحتی در مکالمات روزمره شرکت کنید .فیلم های کوتاه با داشتن طرح داستان, مکان, شخصیت ها و جلوه های بصری به شما این امکان را می‌دهند تا محتوای مکالمات را به راحتی به خاطر آورید. از‌انجایی که هر یک از مکالمات فیلم هدف خاصی را دنبال می کند این موضوع باعث می شود تا درک بهتری از محتوای انها داشته باشیم . اغلب مکالمات یک‌ فیلم ‌با یکدیگر مرتبط هستند؛ در فیلم های کوتاه تعاملات زیادی بین شخصیت های مختلف وجود دارد و هر یک‌ از این مکالمات در مکان مختلف و با موضوعی متفاوت به وقوع می پیوندند بدین‌ترتیب شما یک شخصیت را در موقعیت های مختلف با مکالمات مختلف خواهید دید.

 

شما می توانید در وب سایت FluentU تمامی فیلم های کوتاه مورد علاقه ی خود را به صورت آنلاین مشاهده کنید. این سایت بهترین فیلم ها را برمی‌گزیند و آن ها را به دروس تخصصی یادگیری زبان انگلیسی تبدیل می کند. همچنین می توانید در قسمت mini movies و ارشیو وب سایت فیلم های بیشتری را از قبیل آگهی های بازرگانی, تیزر تبلیغاتی, مصاحبات و غیره تماشا کنید.

فیلم های زیر محتوا و موضوعات مختلفی را پوشش می‌دهند. برخی از آنها ممکن است برای گروه های سنی نوجوان و کودکان مناسب نباشد بنابراین قبل از دیدن فیلم به شما توصیه می کنیم که حتما خلاصه ی آن را مطالعه کنید.

اهمیت فیلم کوتاه در یادگیری زبان انگلیسی
اهمیت فیلم کوتاه در یادگیری زبان انگلیسی

معرفی ۱۵ فیلم جذاب و دیدنی به منظور یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

 

1. welcome to my life

سطح:مبتدی تا متوسطه.

ژانر: انیمیشن.

خلاصه:
اکثر مردم اعتقاد دارند که هیولاها موجوداتی هستند که به شیطان وابسته اند و هیچ شباهتی به انسان ها ندارند. اما این فیلم کوتاه برعکس این موضوع را نشان می دهد. این فیلم داستان زندگی یک هیولای نوجوان به نام Douglas را روایت میکند که در دبیرستان مشغول به تحصیل است و مانند سایر نوجوانان آمریکایی والدینش به خوبی از او مراقبت می کنند, فوتبال بازی می کند و دوستانش او را با نام یک خواننده رپ نیز صدا میکنند. این نوجوان کمی کله شق است چراکه از بقیه دانش آموزان متفاوت به نظر می رسد. این فیلم کوتاه روشی ساده به منظور یادگیری واژگان مربوط به مدرسه است؛ روند فیلم بسیار طبیعی است و شما را با مکالمات غیر رسمی و مصاحبات انگلیسی آمریکایی آشنا می کند.

 

2. The fancy gentelman

سطح :مبتدی تا متوسطه

ژانر: انیمیشن

خلاصه:
لغت “باکلاس “در خطاب به افرادی به کار میرود که مانند افراد فرهیخته صحبت میکنند و به سبک خاصی رفتار می کند. چنین اشخاصی نه تنها محترم شمرده می شوند بلکه در جامعه نیز جایگاه خاصی دارند. در آمریکا لهجه, رفتار و سبک زندگی اروپاییان اشراف اغلب به‌همین صورت است,به خصوص فرهنگ پاپ آمریکایی فرانسوی های اشراف و بریتانیایی ها را با کلاس خطاب میکند. در این فیلم زبان آموزان این ایده را با بازی شخصیت های معروف کارتونی یعنی میکی موس و مینی موس تماشا می کنند. در این فیلم شما شاهد ‌تضاد موجود بین لهجه ی استاندارد و غیر رسمی آمریکایی ‌و این جایگاه اجتماعی خواهید بود. همچنین در طول فیلم ‌به این نکته توجه کنید که میکی موس پس از تعلیم‌و تربیت چگونه لباس می پوشد و رفتار می کند و بعد از پایان دوره آموزشی شروع به فرانسوی صحبت کردن می کند. به‌علاوه در طول فیلم میکی موس به برخی موضوعات خاص از جمله پیشخدمتان و خوردن غذای با کیفیت احترام می گذارد. این فیلم تضاد بین طبقه‌ی‌ اشراف و کارگر جوامع امروزی را به زیبایی‌به تصویر می کشد.

 

3. Otherhalf

سطح:متوسطه

ژانر:کمدی

خلاصه:
اصطلاح “نیمه ی گمشده ی من” را میتوانید در خطاب به شخصی به کار ببرید که با شما رابطه ی عاشقانه دارد. این فیلم کوتاه به طرز باور نکردنی ای با اصلاحات انگلیسی بازی میکند. در طول فیلم بدن شخص به دو نیمه تقسیم میشود و هر نیمه جدا میشود و راه خود را پیش می گیرید. در پایان هر دو نیمه متوجه میشوند که برای خوشحال بودن به وجود یکدیگر نیاز دارند. این فیلم برش های مکالماتی را در موقعیت های مختلف نشان میدهد‌. ‌در ابتدا دو نیمه ی بدن را در مطب روان پزشک میبینید که مانند یک زوج برای مشاوره درمانی مراجعه کرده اند. هم چنین در یکی از صحنه های فیلم نیمی از بدن برای یک ملاقات عاشقانه به کافی شاپ میرود.

4. Hot seat

سطح:متوسطه

ژانر: درام

خلاصه:
داستان های سفر به آینده معمولا به داستان هایی گفته میشود که طی آن نوجوانان به آینده سفر میکنند و بزرگ میشوند یا به عبارت دیگر بزرگسالی را از بعد فیزیکی و احساسی تجربه میکنند. معمولا این نوع فیلم ها چالش برانگیز هستند و موضوعاتی از قبیل عشق،روابط عاطفی و شهرت را در بر میگیرند. فیلم صندلی داغ تمامی این ویژگی ها را برخلاف چیزی که شما تصور میکنید در خود جای داده است. این فیلم داستان جشن تولد یک دختر خجالتی به نام آندرا است که از یک رقصنده ی عریان مرد برای معروف شدن استفاده می کند. میتوان گفت ک این فیلم روایت کننده ی روابط عاطفی شخصیت ها در جریان دوستی هاست. با تماشای این فیلم با هنجار ها و ناهنجار های اجتماعی و واژگان غیر رسمی نوجوانان آمریکایی آشنا میشوید .

 

5. Snake bite

سطح:متوسطه

ژانر: ترسناک

خلاصه:
این فیلم مسائل اخلاقی و روابط دوستانه را به روشی ترسناک به تصویر می کشد, با این تفاوت که بیننده برخلاف سایر فیلم های ترسناک با جن و ارواح ارتباطی نخواهید داشت. بلکه با داستان زندگی چهار شخصیت اصلی فیلم و تصمیم گیری آنها در مواجه شدن با خطر آشنا خواهید شد. دایلان,تیلور ,کل ,و خاویار چهار شخصیت اصلی داستان به دنبال مار های غول پیکر به ماجراجویی در جنگ میروند .زمانی که یکی از این مارها تیلور را نیش می زند هر چهار شخصیت باید تصمیم نهایی خود را بگیرند؛اگر مار سمی نباشد می ‌توانند تیلور را به خانه برگردانند اما اگر سمی باشد یا باید یکی از پاهای او را قطع کنند یا منتظر شوند تا در چند ثانیه تلف شود. این فیلم نه تنها روشی فوق العاده برای یادگیری مکالمه بین گروه نوجوانان است بلکه اطلاعات مفیدی در رابطه با جنگل در اختیار شما قرار میدهد .در طول فیلم به زیر و بم صدای افراد ,طول جملات و آهنگ کلمات در مواجه شدن با شرایط خطرناک دقت بیشتری کنید.

 

6. Text me

سطح:متوسطه

ژانر :کمدی

خلاصه:
این فیلم مهیج داستان قرار ملاقات بین دو نوجوان در رستوران است همانگونه که از اسم فیلم پیداست مکالمات فیلم هم به صورت گفتاری و هم نوشتاری می باشند. تفاوت بین این دو شکل ‌از مکالمه داستان فیلم را بسیار دیدنی جلوه می کند. این قرار ملاقات کاملا اتفاقی است طوری که دختر از رفتار پسر شوک میشود ولی هر چه بیشتر صحبت میکنند متوجه میشود ک این پسر چقدر به دل می نشیند. از آنجایی که فیلم در رستوران ضبط شده است شما میتوانید با نحوه ی سفارش غذا و برخورد با خدمه ی رستوران آشنا شوید. به علاوه یاد میگیرید که چطور به عنوان یک غریبه با دیگران سر صحبت را باز کنید. به طور کلی این فیلم آداب معاشرت درست و غلط را براساس هنجارهای جامعه ی آمریکایی در معرض نمایش قرار میدهد.

 

7. Nadia

سطح:متوسطه

ژانر:درام

خلاصه:
نادیا شخصیت اصلی فیلم با بحران بی خانمانی دست و پنجه نرم می‌کند .اولین صحنه ی فیلم کلاس درسی را نشان میدهد که نادیا با گستاخی تمام با معلم خود صحبت میکند. اما در طول فیلم متوجه میشویم که نادیا با خانواده ی خود مشکلات زیادی دارد و پس از یک مشاجره ی سخت با مادرش خانه را ترک میکند. تنها شخصی که در این مسیر به او کمک میکند همان معلمی است که نادیا با او به تندی برخورد کرده است. جدا از مکالمات کلاس درس و خانوادگی این فیلم به بحران اجتماعی بی خانمانی در جوامع انگلیسی زبان می پردازد. بی خانمانی یکی از اصلی ترین مشکلات در‌ کشورهای انگلیسی زبان مانند بریتانیا و آمریکاست جایی که جوانان به دلیل نا امیدی و عدم حمایت از خانواده ی خود مجبور به زندگی در خیابان میشوند.

 

8. Two Dosas

سطح:متوسطه

ژانر:کمدی

خلاصه:
پاون شخصیت اصلی فیلم یک شهروند بریتانیایی از یک خانواده هندی است. اولین صحنه ی فیلم در حالی شروع میشود که او درباره قرار ملاقات شب گذشته اش با دختری به نام کلویی با دوستانش صحبت میکند. در حالی که پاون امیدوار بود تا با دعوت کلویی به یک رستوران هندی او را تحت تاثیر قرار دهد؛ اما انگار این دختر بیشتر از خود پاون درباره ی فرهنگ هندی ها اطلاعات دارد از طرفی دیگر پاون هم بیشتر از کلویی درباره فرهنگ انگلیسی زبانان میداند و این موضوع برای مخاطبین کمی تعجب برانگیز است. وقتی که کلویی شروع به هندی صحبت کردن با پیشخدمت رستوران می کنند پاون حتی یک کلمه از صحبت های او را متوجه نمی شوند.
تماشای این فیلم برای یادگیری انگلیسی بریتانیایی و همچنین آشنایی با فرهنگ هندی بسیار مفید است. مکالمات موجود در فیلم با هدف به اشتراک گذاشتن هویت فرهنگی هر دو شخصیت طراحی شده‌اند. شما می توانید از این مکالمات برای معرفی فرهنگ و آداب و رسوم خود به سایر انگلیسی زبانان الهام بگیرید.

 

9. The Meltdown

سطح:متوسطه

ژانر:کمدی

خلاصه:
فروگداخت یک فیلم کوتاه است که در قالب مستند طراحی شده است . چنانچه قبلاً هم مستند دیده باشید می‌دانید که بخشی از فیلم مصاحبه درباره اتفاقاتی است که در گذشته رخ داده است و بخشی دیگر به شرح وقایع در حال وقوع می پردازد و همین موضوع موجب تقویت مکالمه زبان انگلیسی می‌ شود. این فیلم در واقع داستان یک دانشمند گستاخ و بی دقت در یک پایگاه هسته‌ای است که به دلیل اشتباه احمقانه ی او کل نیروگاه دچار فروگداخت میشود. این دانشمند در پایان فیلم رفتارهای غیر منتظره ای انجام می دهد که باعث می شود دید مخاطب نسبت به او کمی مثبت تر شود. شخصیت های این فیلم به انگلیسی آمریکایی صحبت می کنند و از آنجایی که همه ی آن ها دانشمند هستند زبان آموز می توانند با واژگان تخصصی علمی آشنا شود.

 

10. A Reasonable Request

سطح:متوسطه تا پیشرفته

ژانر: درام

خلاصه:
پسر خانواده پس از مدت ها پدر خود را ملاقات می کند و از او یک درخواست شرم آور می کند. از آنجایی که بیشتر وقایع این فیلم غیر منطقی هستند بهتر است قبل از اینکه درباره ی آن اطلاعاتی داشته باشید فیلم‌را ببینید. این فیلم برای انگلیسی زبانانی که می‌خواهند مکالمات غیررسمی را بین اعضای خانواده یادبگیرند گزینه بسیار مناسبی است.

 

11. iMom

سطح: متوسطه تا پیشرفته

ژانر :علمی تخیلی

خلاصه:
وقتی به آینده فکر می کنید چه چیزی به ذهنتان می‌آید؟ بیشتر افراد ربات هایی را تصور می کنند که زندگی را برایشان آسان‌تر می‌کند اما این فیلم نقطه نظری متفاوت دارد. iMom داستان زندگی یک ربات است که قرار است جای والدین را بگیرد و به عنوان راه حلی جادویی به جای پدر و مادرها فروخته شود .با خرید این ربات‌ پدر و مارها مجبور نیستند حتی حال کودکان خود را بپرسند. در طول فیلم ما کودکی را می بینیم که والدین او از مشکلاتی که در مدرسه دارد بی اطلاع هستند . این کودک از خانواده‌اش می‌خواهد کمی بیشتر به او توجه کنند اما این پدر و مادر تمامی مسئولیت های خود را به عهده ی ربات گذاشته اند. به تدریج این ربات کارهایی را انجام میدهد که باعث افسردگی شدید کودک می شود. در این فیلم شما با مکالمات تلفنی مختلف بین شخصیت ها آشنا می شوید. زبان آموز لازم است به مکالمات بین ربات, کودک و روابط انسانی که ربات از فهمیدن آنها عاجز است توجه کند.

 

12. How Was Your Day?

سطح:متوسطه و پیشرفته

ژانر :درام

خلاصه:
این فیلم نیمه تاریک دنیای والدین را نشان می دهد که اکثر افراد تمایلی به صحبت کردن درباره آن ندارند. پدر و مادر بودن اغلب با واژه فداکاری همراه بوده است انگار پدر و مادرها انسانهای جادویی هستند که برای رضایت فرزندانشان دست به همه کاری می‌زنند. اما مثل همه ی انسانها نیز پدر و مادرها روزی خسته می شود. این فیلم سعی دارد نیمه ی پنهان دنیای والدین را به نمایش بگذارد. در واقع فیلم فوق داستان زندگی مادری را روایت می کند که از به دنیا آمدن فرزندش ناراحت است چرا که او از بدو تولد مشکل داشته و نمی تواند مثل کودکان عادی رفتار کنند. در طول فیلم این مادر به سفری میرود که او را کاملا ناامید می‌کند به این دلیل که نمیتواند در باره ی مشکل خود با دیگران صحبت کند و تمامی حس تنفر خود را به کودکش انتقال می دهد. هیچ بیننده ای فیلم را پس از تماشا از یاد نخواهد برد. تماشای این فیلم برای افرادی که علاقه مند به یادگیری لهجه ایرلندی هستند توصیه می شود . شما می توانیم از صحنه ها و مکالمات تلفنی و دقیق فیلم برای مواجه شدن با موقعیت های زندگی واقعی الهام بگیرید.

 

13. A Coversation With My Balck Son

سطح: متوسطه تا پیشرفته

ژانر:مستند

خلاصه:
امروزه نژادپرستی به عنوان یکی از اصلی ترین مشکلات بحث برانگیز در ایالات متحده تلقی می شود. این فیلم کوتاه به شکل غیر مستقیم این موضوع را به تصویر می کشد. در این فیلم یک خانواده ی سیاه پوست فرزندان پسر خود را برای مواجه شدن با پلیس آماده می‌کنند.

 

‌ 14. How I Faked Being American?

سطح: پیشرفته

ژانر: مستند

خلاصه:
جک بارسکی یک جاسوس آلمانی است که برای شوروی سابق کار می کند. او در این مستند کوتاه از تجربه ی اموزشی خود برای اینکه مثل آمریکایی‌ها لباس بپوشد رفتار کند و غذا بخورد صحبت می کند. به علاوه جک‌در این فیلم کوتاه درباره تفاوت های رفتاری و فرهنگی بین آلمانی ها و آمریکایی ها حتی نوشیدنی های مختلف بین دو فرهنگ صحبت می کند .این فیلم نه تنها جنبه ی آموزشی برای زبان آموزان دارد بلکه به نوعی الهام دهنده نیز می باشد اگرچه انتظار میرود جک به عنوان یک جاسوس باهوش و تیز باشد اما زمان زیادی را صرف یادگیری اصول ابتدایی انگلیسی آمریکایی کرده استـ . طبق گفته ها او انقدر به تمرین و تکرار زبان انگلیسی ادامه داد تا از نفس افتاد.

 

‌15. Sally Ride On Dumb Questions.

سطح:پیشرفته

ژانر: مستند

خلاصه:
سالی راید اولین زن آمریکایی بود که به فضا سفر کرد و این موضوع تقریباً ۲۰ سال بعد از سفر اولین زن روس به فضا اتفاق افتاد. در این مصاحبه سالی درباره چالش‌های یک فضانورد و سوالات مسخره ای که روزنامه نگاران و سایر افراد درباره سفراو به فضا به عنوان یک زن مطرح میکنند ,صحبت می کند. این مستند کوتاه در سال ۱۹۸۳ تولید شده است. با تماشای این‌فیلم کوتاه زبان آموزان با تاریخچه علمی,فرهنگی و اجتماعی آمریکا آشنا می شوند. به علاوه سالی درباره سیستم مدرسه ناسا نیز اطلاعات مفیدی‌ در اختیار زبان اموزان قرار میدهد.

بهترین راه برای یادگیری مهارت های مکالمه ای از طریق تماشای فیلم کوتاه کپی کردن صحنه های ‌فیلم پس از تماشای آنها است. دیدن مکالمات و نوشتن متن آنها به شما در به یادآوری اطلاعات کمک بسیاری می کند . فراموش نکنید که در کنار یادگیری از تماشای فیلم و داستان هم لذت ببرید. به خاطر داشته باشید که بهترین نوع یادگیری زمانی اتفاق می‌افتد که شما به موضوع مورد نظر خود علاقه مند باشید.

 

 

دانلود PDF مقاله معرفی۱۵ فیلم‌ جذاب و تماشایی برای تقویت مکالمه ی زبان‌ انگلیسی TED

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی در عید نوروز
آموزش زبان انگلیسی در خانه
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. سه

    سلام و خسته نباشید
    از زحمات بی چشم داشت شما تشکر میکنم ، خیلی عالیه که این همه اطلاعات رو رایگان در اختیار دیگران می گذارین
    لطفا اگه میشه لینک دانلود فیلم هایی رو که گفتین بذارین ، ممنون میشم

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link