تقویت مهارت نوشتن (Writing) به زبان انگلیسی با 8 نکته ضروری که تا بحال نمی دانسته اید

تقویت مهارت نوشتن (Writing) به زبان انگلیسی با 8 نکته ضروری که تا بحال نمی دانسته اید

تقویت مهارت نوشتن (Writing) به زبان انگلیسی

درابتدا باید بگویم تقویت مهارت نوشتن (Writing) به زبان انگلیسی مستلزم تمرین و تکرار است. در راستای این هدف عالی در ذیل ، 8 نکته جدید و ضروری که تا بحال نمی دانسته اید را در ارتقاء مهارت نوشتاری تقدیمتان می کنیم .همانطور که می دانیم هرکسی نویسنده ی ماهری متولد نشده است . برای رسیدن به مرحله ای که بتوانید نویسنده ی ماهری بشوید ، زمان حرف اول را می زند. هرکسی که تصمیم جدی داشته باشد می تواند نویسنده ی ماهری شود. ازطرفی هرکسی هم برای ارتقاء مهارت نوشتن ،دلایل مختلفی دارد. شاید نیاز است تا نوشتن ، خود را برای واحد زبان در دانشگاه ارتقاء بدهید و یا این که برای پاسخ دادن به ایمیل های خود نیازدارید تابتوانید تجارت خود راهم بهبود ببخشید.

 

1-ثبت مطالب نوشتاری در یک جا

در راستای یک مقوله تمام ، مطالب نوشتاری خود را تنظیم کنید و آن را در یک جا مانند ژورنال الکترونیکی ثبت کنید. در این صورت قادر هستید تا پی به پیشرفت خود در زمینه ی تقویت مهارت نوشتن (Writing) به زبان انگلیسی ببرید ، چرا که به صورت منسجم ومنظم کار کرده اید و در ضمن آن را ثبت هم کرده اید.

2-روزانه نوشتن را تمرین کنید.

راز این نکته دراین است که با نوشتن هر روز قادر می شوید به یک عادت منظم برسید. و دراین صورت است که تبدیل به روند طبیعی می شود واز شما یک نویسنده ی حرفه ای می سازد. اگر دراین کار مصمم نباشید هرگز قادر نخواهید بود تبدیل به نویسنده ی بهتری شوید. شما نمی توانید داستانها و مطالب خارق العاده ای را خلق کنید مگر این که تلاش کنید و از جایی آن را شروع کنید . پس همین حالا تقویت مهارت نوشتاری (Writing) به زبان انگلیسی را شروع کنید.

3-یک مطلب انتخاب کنید و بنویسید.

درگیر این که چه مطلبی بنویسید و از کجا شروع کنید ، نشوید . می توانید راجب به همه چیز بنویسید. می توانید درباره ی کارهایی که انجام می دهید ، مطالبی که می شنوید و یا چیزهایی که می شنوید ویا می بینید ، اخبار و یا حتی یک داستان ، مطلب بنویسید. اگر در این راستا به مشکلی برخورد کردید ، می توانید برخی از داستانهای کوتاه معروف را بخوانید و از آنها برای تقویت مهارت نوشتن (Writing) به زبان انگلیسی الهام بگیرید.

4-بیش از یک چک نویس داشته باشید.

چک نویس همان نسخه ی ابتدایی از هر نوشته است . بهترین کار را زمانی می توانید ارائه بدهید که بعد از نوشتن با چک نویس نهایی مدتی دست از نوشتن بردارید و دوباره شروع به خواندن ونوشتن مجدد کنید. با دوباره نویسی قادر خواهید بود پیام اصلی خود را با شفافیت بیشتری منتقل کنید ، مزیت دوباره نویسی دراین است که به شما امکان بازیابی ایده های جدید و نوشتن آنها را فراهم می آورد.

 

 

5-برای تصحیح کردن گرامر خودتان از منابع آنلاین استفاده کنید.

البته می دانم که گرامر موضوع ناراحت کننده ای است . بهرحال لازم نیست تمام مطالب گرامری را بدانید. می توانید از منابع آنلاین مانند Grammarbook.com استفاده کنید وبه این روش پاسخ سوالات خود را بگیرید. برای تصحیح تلفظ واژه ها می توانید از Google Doc  استفاده کنید.

6- نوشتن یک داستان در ابعاد بزرگتر (خلاقیت نشان دهید)

درباره ی ابعاد وسیع تری نسبت به خطوط ارائه شده ، بیندیشید به این معنا که فکر خود را فقط به مطالب خاصی که ارائه می دهید متمرکز نکنید. بلکه به فراتر از آن بیندیشید . درغالب یک داستان ،جنبه های مختلف آن را برروی کاغذ بیاورید . مثلا اگر دارید درباره گریستن کودکی مطلبی می نویسید : در ابتدا مادری را به تصویر بکشید که از زبان او ،گریه ی کودکش را تعریف می کند. می توانید از زمان حال استفاده کنید وجملات توصیفی خود را دراین زمان ،بیان کنید….. یا این که بگویی کودکم 5 روز است که گریه اش رو بند نیامده است ……. یا این که از دید مادری که باردار است وبه این فکر می کند که اگر کودکش به طور مستمر گریه کند…

خلاصه این که موضوع خود را با صراحت وبه یک روش خسته کننده مطرح نکنید. از قوه ی خلاقیت خود استفاده کنید وبه روش های خلاقانه ای جملات توصیفی خود را به تصویر بکشانید.

7-دوستی داشته باشید تا نوشته ی شما را ویراستاری کند.

دوستی داشته باشید که از دانش انگلیسی بیشتری برخوردار است تا بتواند کار شما را ویراستاری کند. به این ترتیب شخص دومی وجود دارد که بتواند ایده های بهتری را به شما منتقل کند ، قسمتی را که گیر کرده اید ، بررسی وموشکافی کند وآن را حل کند. شاید دچار خطاهایی شده اید که از زیر نظر شما رد شده اند و دوست شما می تواند آنها را به شما یادآوری کند.

 

8-مکان نوشتن وپیدا کردن بهترین مکان ، امر مهمی است .

به-تراست برای نوشتن جا و مکان خود را تغییر دهید ودر ساعات مختلف مطلب را بنویسید. باید امتحان کنید درطول روز چه ساعاتی مغز شما بهتر عمل می کند مثلا در شب خلاق تر می شوید ویا درطول روز . پانزده دقیقه زودتر بیدار شوید و امتحان کنید . اگر درهنگام نوشتن ،شلوغی محیط اطراف شما مزاحمت ایجاد می کند ، جای ساکت تر و راحت تری را انتخاب کنید.

تجربه کنید: ((مکان وزمان مناسب برای نوشتن ایده آل ))

نویسندگی یک روند است هرچه بیشتر بنویسید ،نوشته ی شما بهترو بهتر می شود.

ما در سرزمین زبان برای ارتقاء مهارت های نوشتاری آکادمیک و حتی ابتدایی شما ،  راهکارها و پکیج های مناسبی ارائه داده ایم.

شما می توانید با کلیک کردن بر روی عکس های زیر ، آنها را ارزشیابی کنید و سپس با انتخاب آنها راه پیشرفت خود را هموار سازید.

 

مترجم این مقاله:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

سرکار خانم الهام دژکام کارشناس ارشد ادبیات انگلیسی

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

50 درصد تخفیف پکیج آموزش زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی در منزل
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link