تغییراتی اساسی در برنامه ویزای کار موقت کانادا

 

اشاره:

برنامه ویزای کار موقت کانادا، سرانجام دچار تغییراتی اساسی گشت؛ آن هم با این هدف که دولت مطمئن گردد هر کانادایی، پیش از اینکه نیرویی خارجی موفق به کسب یک شغل گردد، بتواند استخدام شود.

برنامه ویزای کار موقت کانادا، سرانجام دچار تغییراتی اساسی گشت؛ آن هم با این هدف که دولت مطمئن گردد هر کانادایی، پیش از اینکه نیرویی خارجی موفق به کسب یک شغل گردد، بتواند استخدام شود.با چنین رویکردی، دولت تغییراتی بسیار اساسی و عمده را در سیستم بررسی Labor Market Opinion ایجاد کرده است و همچنین قصد دارد تصمیمی در مورد افزایش سرمایه گذاری در برنامه مذکور در سال 2014 اتخاذ نماید.
پیشنهاداتی حول محور افزایش سرمایه در برنامه مذکور اقتصادی در سال 2014 ارائه گشته اند که عبارتند از:
•    کاهش زمان لازم برای بررسی پرونده ها
•    هرگونه تلاش برای کسب اطمینان از سودآور بودن برنامه برای اقتصاد کانادا
•    اختیار داشتن دولت برای ابطال هر گونه مجوز شغلی و LMO در صورت نیاز
•    برنامه ریزی دقیق تر کارفرمایان به همراه جزئیات بیشتر برای استخدام نیروهای متخصص موقت
•    نیاز به دانستن حداقل یکی از زبان های فرانسه و انگلیسی برای کار
تا به حال تخلف و عدم پیروی از قوانین موجب گشته است، با حدود 6 کارفرما که مربوط به صنف رستوران و مواد غذایی می باشند، از سوی وزارت کار و توسعه اجتماعی کانادا که تحت کنترل آقای “جیسون کنی” می باشد، برخورد به عمل آید. این کارفرمایان در حال حاضر در لیست سیاه قرار گرفته اند و هرگونه پذیرش نیروی کار از سوی آنان مورد قبول نخواهد بود.
دولت کانادا، خط مشی های مرتبط با این حوزه از صدور ویزا را تحت بولتن شماره 575 وسعت بخشیده است.
برخی از تغییرات لحاظ شده در برنامه مذکور به شرح زیر می باشند:
•    اگر کارگری دارای دانش یا مهارتی خاص نسبت به سایرین بوده و یا درجه ای برتر از سایرین داشته باشد، حقوق وی می بایست بالاتر از حد نصاب تعیین شده، لحاظ گردد. همچنین کارفرمایان می بایست علاوه بر در نظر گرفتن وضعیت مذکور در زمان محاسبه حق الزحمه، به سایر خدمات جانبی که به کارگر ارائه می دهند نیز توجه داشته باشند.
•    هر کارفرما برای استخدام نیروی خارجی موقت می بایست پیش از اقدام به استخدام، از صلاحیت وی برای فعالیت در شغل مربوطه استعلام به عمل آورد.
•    تعریف موجود از دانش تخصصی، مجددا مورد بررسی و تغییر قرار گرفته و دامنه دستمزدی نیز برای آن مشخص گشته است.
•    از کارفرمایان انتظار می رود که دانشی کلی و کافی از تولید، تجهیزات و تحقیقات حول محور تجارت خود داشته باشند.
در ماه گذشته تخلفات بسیاری از سوی دولت گزارش گشته است که البته عمده آنها مربوط به این مسئله بوده است که کارفرمایان پیش از اقدام به تبلیغ موقعیت شغلی و استفاده از نیروهای متخصص کانادایی، اقدام به استخدام نیروهای خارجی آن هم با پرداخت دستمزدی پایین تر کرده و وعده هایی را که به این عزیزان داده بودند، به انجام نرسانیده اند.
چنین مسائلی موجب ایجاد وضعیتی ناهمگون چه برای خود کارفرما و چه برای شخص کارگر خارجی گشته است؛ تا جایی که حتی آن دسته از شهروندان کانادایی را که نتوانسته اند شغلی مناسب برای امرار معاش خود پیدا کنند نیز در بر می گیرد.
برگرفته از وب سایت اداره مهاجرت کانادا

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link