تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان به سبب داشتن دانشگاه های تراز اول متقاضیان کثیری دارد. از معتبرترین دانشگاه های تحصیل پزشکی در آلمان می توان دانشگاه هایدلبرگ را نام برد که در سال 1386 میلادی بنا گشته است و دانشگاه  های پزشکی بسیاری مانند دانشگاه پزشکی شهر بخوم ، دانشگاه پزشکی شهر بن ، دانشگاه بنجامین فرانکلین شهر برلین، دانشگاه پزشکی شهر کلن و… را ذکر کرد.

کشور آلمان جزء اهداف متعالی بسیاری از متقاضیان برای مهاجرت تحصیلی و به ویژه مهاجرت تحصیلی پزشکان، می باشد.

 

در این مقاله ما تلاش کرده ایم مباحثی را در مورد تحصیل پزشکی در آلمان را در دو قسمت: 1- متقاضیانی که خواستار  تحصیل در مقاطع بالاتر از پزشکی هستند و توانسته اند مدرک پزشکی را در ایران اخذ نمایند. 2- توضیحی جزئی در مورد پذیرش در دوره پزشکی عمومی در کشور آلمان  ذکر خواهد شد .

نخست  در خصوص ادامه ی تحصیل افرادی که مدرک پزشکی عمومی خود را از دانشگاه های ایران دریافت نموده اند (تحصیل پزشکی در آلمان) مطالبی را ذکر مینماییم. از مسائلی که جهت ادامه تحصیل پزشکان در دوره دستیاری تخصصی پزشکی کشورها متفاوت است کسب قبولی در آزمون هایی می باشد که کشورها  باتوجه به موقعیت و  ملزومات خود ارائه می نمایند و چنانچه فرد  نمره ی قبولی را اخذ نماید می تواند در دوره های تخصصی حضور یابد مثل کشور آمریکا که آزمون سخت ( usmle ) را برای پزشکان برگزار میکند. بعضا کشورهایی هستند که آزمون تخصصی به این معنا ندارند و شرایط دریافت پذیرش در مقطع تخصص آسان تر می باشند . کشور آلمان یکی از کشورهایی بوده که دارای این شرایط است و به جهت اعتبار بالایی که مدرک این کشور دارد هدف متقاضیان فراوانی جهت ادامه تحصیل است.

جهت ادامه تحصیل در مقطع تخصص پزشکی در آلمان افراد باید علاوه بر داشتن  مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه های ایران یا دانشگاه های مورد تاییدکشور آلمان ، مدرک زبان 2B و همچنین مجوزهای اداره کار و ایالت و بیمارستانی که هدف تحصیل و یا کار در آن را دارند را داشته باشند . شایان ذکر است اینکه افراد موفق به پذیرش در چه زیرمجموعه تخصصی پذیرفته می شوند در اختیار دانشگاه است و دانشگاه با در نظر گرفتن سوابق و فعالیت های فرد و … مشخص می کند که افراد در کدام زیرمجموعه پذیرش بگیرند . دوره های تخصص و زیر شاخه های آن در کشورهای مختلف تقریبا نظیر یکدیگر است لیکن امکان دارد در بخش هایی دارای تفاوت باشند. به عنوان نمونه رشته هایی که در مقطع فوق تخصص در ایران ارائه می گردد در کشور آلمان در دوره تخصص ارائه می شود . از نمونه زیرمجموعه های قابل اقدام برای تحصیل دوره تخصص پزشکی آلمان می توان به رشته های زیر اشاره نمود :

1- ادامه تحصیل برای دوره  تخصص داخلی در آلمان

2- ادامه تحصیل برای دوره  تخصص جراحی عمومی در آلمان

3- ادامه تحصیل برای دوره  تخصص خون در آلمان

4- ادامه تحصیل برای دوره  تخصص جراحی قلب در آلمان

5- ادامه تحصیل برای دوره  تخصص چشم در آلمان

6- ادامه تحصیل برای دوره  تخصص گوش و حلق و بینی در آلمان

7- ادامه تحصیل برای دوره  تخصص جراحی مغز و اعصاب در آلمان

و…

اشخاصی که موفق به اخذ مدرک پزشکی عمومی از دانشگاه های ایران می شوند و نیت ادامه ی تحصیل در مدارج بالاتر در رشته پزشکی در آلمان را دارند به تناسب متقاضیانی که قصد اقدام به آغاز تحصیلات در دوره ی پزشکی عمومی را دارند بیشتر هستند ، اما مسئله ای که  بر سر راه پزشکان وجود دارد مشکل دارا نبودن مدرک زبان آلمانیست . همانطور که در قبل ذکر شد گام ابتدایی فرایند پذیرش برای دوره ی تخصص پزشکی می باشد و همینطور در زمینهادامه ی تحصیلات پزشکی در آلمان ( به این علت که این امر موقعیت کار به حساب می آید ) افراد ابتدا باید استاد supervisor مشخص کنند و مصاحبه ی با وی را با موفقیت قبول شوند و به طور معمول استاد بعد از مصاحبه زمان محدودی را برای شخص معین میکند تا به دانشگاه رجوع نماید و بدلیل این که عملا مبحث دریافت ویزا چند ماه طول می کشد، علاوه بر هماهنگی با supervisor شخص باید از بیمارستانی که می خواهد در آن جا مشغول به کار شود پذیرش دریافت نماید و همچنین باید اجازه ی کار را از ایالتی که قصد کار در آن جا را دارد دریافت کند و در انتها نیز باید مجوز کار از وزارت کار در آلمان اخذ نماید به همین دلیل این پروسه قابلیت اجرا از داخل کشور را منطقا به سختی خواهد داشت.

موسسه سرزمین زبان  کشور اتریش را به عنوان بهترین گزینه جهت ادامه ی تحصیل  در دوره ی تخصص پزشکی  و کار در رشته پزشکی پیشنهاد می نماید، که نیاز به اخذ مدرک زبان و مشکل جستجوی supervisor از ایران را ندارد. متقاضیان تحصیل پزشکی در اروپا می توانند از شرایط استثنایی تحصیل در دوره ی کلینیکال بهره مند شوند که توضیح در مورد این دروه ی تخصصی در بخش تحصیل پزشکان در اتریش بیان شده است. توضیح این نکته ضروری می باشد که تحصیل پزشکان در دوره ی کلینیکال اتریش به زبان انگلیسی بوده و هیچ نیازی به مدرک زبان خاصی نیست و همچنین مشکل ویزا گرفتن در مدت طولانی و با ریسک بالا را که در قبل اشاره کردیم نخواهد داشت زیرا در زمان ورود به دوره ی کلینیکال اتریش  این امکان وجود دارد که در حین تحصیل استاد supervisor  را انتخاب نمود.

معمولا به جهت نداشتن مدرک زبان آلمانی ، مهاجرت پزشکان به آلمان  دچار مشقاتی است که این خود می تواند علتی برای انتخاب کشور اتریش برای مهاجرت باشد  و اشخاص می توانند آموزش زبان آلمانی را در محیط دانشگاه داشته باشند و پس از آموزش از آنجا جهت کشور آلمان اقدام نمایند ولی معمولا به دلیل شرایط مناسب کشور اتریش پزشکان در این کشور به ادامه فعالیت می پردازند .

هزینه تحصیل در دوره ی کلینیکال اتریش رایگان بوده و افراد می توانند در صورت اثبات دانش و توانایی خود اقدام به اخذ بورسیه نمایند و علاوه براینکه از  تحصیل رایگان بهره می برند، مبلغی بین 2 تا 5 هزار یورو (بسته به میزانی که استاد سوپروایزر صلاح بداند) حقوق دریافت نمایند .

هم اکنون در مورد دوره ی پزشکی عمومی اختصارا به توضیح خواهیم پرداخت. مشاورین موسسه ی سرزمین زبان  هم اکنون در زمینه تحصیل پزشکان در آلمان  آماده ی ارائه ی مشاوره می باشند.

 

پزشکی عمومی در آلمان به دلیل تقاضای بسیار برای این رشته از کشورهای مختلف اشخاص از احتمال کمی برای قبولی در آلمان برخوردارند و تنها اشخاصی دارای این شانس می باشند که از بابت معدل شرایط ممتاز در دوره ی دیپلم و پیش دانشگاهی داشته باشند و همچنین مدرک زبان b2  آلمانی نیز داشته باشند. این افراد باید در دانشگاه های سراسری ایران مشغول باشند یا حداقل پذیرش شده باشند و همینطور مدارس دیپلم و پیش دانشگاهی آنها باید از نظر دانشگاه آلمان معتبر شناخته شود که در عمل درصد ناچیزی از افراد می توانند از این شرایط دشوار با موفقیت خارج شوند . البته در زمینه ی پزشکی عمومی، تمام کشورهایی که مدارک آن ها در زمینه ی پزشکی معتبر شناخته می شود همین رویه ی مو شکافانه ی مشابه را دارند و در واقع دریافت پذیرش در رشته ی پزشکی کار بسیار دشواری است.

به اشخاصی که نیت شروع تحصیل در مقطع پزشکی عمومی آلمان را دارند، بهترین پیشنهادی که می توان ارائه نمود، تحصیل در رشته های پزشکی در انگلستان می باشد که با شرایط مناسبی که اخیرا ایجاد شده است و با هزینه های مناسبی که برای این امر وضع شده، سیل درخواست از جانب متقاضیان به دانشگاه های پزشکی انگلستان سرازیر شده است.

جهت دریافت اطلاعات دقیق و کامل تر در این زمینه می توانید به بخش انگلستان و یا تحصیل پزشکان در انگلستان سایت مراجعه نمایید.

همچنین جهت کسب اطلاعات دقیق در زمینه ی انواع ویزا می توانید به آدرس سایت سفارت آلمان در تهران مراجعه فرمایید.

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر مشاوران سرزمین زبان آماده ی پاسخگویی به شما زبان آموزان می باشند.

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه سرزمین زبان مهرنو تحت شماره 22465و شناسه ملی 10320891155 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link