تحصیل و بورس در کشور ایتالیا

تحصیل و بورس در کشور ایتالیا

تحصیل و بورس در کشور ایتالیا

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند .

امروزه دانشجویان فراوانی از تمام نقاط دنیا با هدف تحصیل در دانشگاههای معتبر اروپا و کشور های سطح بالا ، مسیر زندگی خود را به سمت این قاره هدایت می نمایند ، از بین این مقاصد کشور ایتالیا برای دانشجویان بین المللی بخصوص دانشجویانی که از کشورهای جهان سوم و آسیایی به کشور ایتالیا مهاجرت مینمایند امکانات مناسبی را فراهم نموده است. ادامه تحصیل در ایتالیا در تمامی مقاطع تحصیلی(لیسانس، فوق لیسانس و دکتری) با داشتن شرایطی مهیا می باشد.

 

اشخاصی که برای ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام می نمایند می توانند از شرایط مناسبی بهره مند شوند که مهمترین آن تحصیل در دانشگاه معتبر اروپا ست و نکته مهمتر اینکه علاوه بر این موضوع حتی می توان برای دانشجویان بین المللی بورس تحصیلی دریافت کرد که در بعضی مواقع منجر به رایگان شدن هزینه تحصیل و همچنین دریافت هزینه زندگی نیز می شود.

ادامه تحصیل در مقطع لیسانس

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع لیسانس را دارند ابتدا باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را از ایران اخذ نمایند و سپس برای ادامه تحصیل اقدام نمایند. از سال1998 با تصویب این قانون که متقاضیان با تکمیل فرم نقل و انتقال و ارسال آن به وزارت علوم و فناوری ایتالیا ،قادرند بدون نیاز به گذراندن آزمون ورودی ، درمقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهند.

البته راه دیگری برای تحصیل در مقطع کارشناسی ایتالیا در ایران ارائه می شودو آن به این ترتیب می باشد که سفارت ایتالیا در تهران هر ساله 3 ترم کلاس هابی به زبان ایتالیایی برگزار می کند که هر ترم شامل 33 جلسه بوده و به صورت 3 جلسه 2 ساعته در هفته است. که در طول این 3 ترم، سه کتاب (Espresso) به متقاضیان آموزش داده می شود.

پس از آموزش دو کتاب اول در صورتی که شخص بتواند 90 امتیاز یا نمره A  را در این آزمون کسب کند به سفارت ایتالیا معرفی می شود و می تواند جهت دریافت پذیرش و اخذ ویزا ایتالیا ادامه اقدامات را انجام دهد.

لازم به ذکر است که این امکان وجود دارد که دانشجو در مقطع کارشناسی بدون نیاز به مدرک آیلتس و تنها با داشتن اطلاعاتی در حد مکالمه و درک مطلب برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در کشور ایتالیا اقدام نماید و همینطور می توانند به زبان ایتالیایی نیز ادامه تحصیل نمایند.

دوره لیسانس در کشور ایتالیا شبیه به ایران بوده و این دوره  4 ساله است. دانشجویان این مقطع در کشور ایتالیا اجازه کار به مدت 10 ساعت در هفته بوده و حداقل دستمزد افراد در ساعت حدودا بین 8 تا10 یورو می باشد. لازم به ذکر است در صورت یافتن کار و اشتغال، این درآمد می تواند مکفی بخش زیادی از هزینه های زندگی شخص باشد . البته می توان برای متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس در ایتالیا، بورسیه های تحصیلی دریافت نمود که در ادامه متن توضیح کامل آن را ارائه خواهیم کرد.

ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس

ایتالیا به دلیل داشتن معتبرترین دانشگاه های اروپا و جهان، یکی از مقاصد اصلی متقاضیان ادامه تحصیل در کشور های اروپایی است و به همین دلیل بسیاری از متقاضیان به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نظیر فوق لیسانس ، کشور ایتالیا را برای تکمیل تحصیل خود انتخاب می نمایند، زیرا این افراد می توانند بصورت کاملا رایگان ادامه تحصیل خود را داشته باشند و مدارک تحصیلی خود را از بهترین دانشگاه های اروپا اخذ نمایند و این امکان را فراهم کنند تا از طریق بورسیه های تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و دکتری رایگان تحصیل کنند.

دوره تحصیلات کارشناسی ارشد در کشور ایتالیا دو ساله بوده و دروس دانشگاهی در این کشور به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی تدریس میشوند. متقاضیانی که می خواهند در دانشگاه های انگلیسی زبان ادامه تحصیل داشته باشند برای تحصیل به زبان انگلیسی نیاز به هیچ مدرکی نداشته و بدون مدرک زبان میتوانند برای ادامه تحصیل اقدام کنند. دانشجویان این مقطع در کشور ایتالیا اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته بوده و حداقل دستمزد افراد در ساعت حدودا بین 8 تا10 یورو می باشد. لازم به ذکر است در صورت یافتن کار و اشتغال، این درآمد می تواند مکفی هزینه های زندگی شخص باشد.

 

ادامه تحصیل در مقطع دکتری

دانشگاه های ایتالیا از برترین دانشگاههای اروپا میباشند که سالانه متقاضیان زیادی را از کل کشورهای دنیا در بر می گیرد. اشخاصی که  که هدف تحصیل در مقطع دکتری ایتالیا را دارند از این امکان بهره مندند که علاوه بر تحصیل رایگان همچنین بورسیه های تحصیلی از دانشگاه اخذ نمایند که هزینه های زندگیشان را تامین می کند. برتری دیگری که دانشگاههای ایتالیا نسبت به سایر دانشگاههای اروپا دارد این می باشد که امکان تحصیل  بصورت انگلیسی در مقطع دکتری بدون نیاز به مدرک آیلتس و تنها با داشتن اطلاعاتی در حد مکالمه و درک مطلب برای ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در کشور ایتالیا وجود دارد و البته می توانند به زبان ایتالیایی نیز ادامه تحصیل نمایند.

برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکتری شخص متقاضی بایست دیپلم 12 ساله و لیسانس 4 ساله و فوق لیسانس 2 ساله را گذرانده باشد. در ادامه در مورد بورسیه های تحصیلی در مقطع دکتری توضیح مبسوط ارائه خواهد شد.

از مزایای تحصیل در مقاطع مختلف در ایتالیا عبارتند از:

هزینه مناسب با سطح کیفی بالا

یکی از قوانین ارزشمند در مورد تحصیل در ایتالیا این است که  ادامه تحصیل، باید برای همه اقشار ممکن باشد. در همین جهت ، در تمامی دانشگاه های دولتی در ایتالیا ، شهریه دانشگاه طبق میانگین درآمد سالیانۀ خانوادۀ دانشجو تعیین می شود.

در نظر داشته باشید که کشور ایتالیا از نظر هزینه های زندگی با کشورهای همسایه ایران نظیر ارمنستان و ترکیه و سایر کشور های همسایه در هزینه تحصیل تقریبا برابر است با این تفاوت که سطح کیفیت دانشگاه در ایتالیا با دانشگاه کشوری مثل ترکیه و ارمنستان بسیار متفاوت است و همینطور اگر شخص بخواهد اقامت دائم آن کشور را اخذ کند، مطمئنا کشورهای اروپایی و عضو اتحادیه شنگن را به هیچ وجه نمیتوان با کشورهایی مانند کشورهای همسایه ایران قیاس کرد.

بورسیه های دولتی و دانشگاهی

می توان گفت تقریبا تمام دانشجوها در تمام دنیا به دنبال دریافت بورسیه های تحصیلی در دانشگاههای معتبر دنیا هستند که رسیدن به این مهم شاید خیلی دشوار بوده و بعضا امکان گرفتن بورسیه تحصیلی امکان پذیر نباشد اما یک ویژگی خوب تحصیل در ایتالیا، وجود کمک هزینه های 2500 و 5000 یورویی در سال برای دانشجویان بین المللی است که از کشور های جهان سوم می آیند و فارغ از معدل و شرایط فارغ التحصیلی شان می توانند از دولت  ایتالیا دریافت نمایند. این بورسیه ها با بورسیه های دانشجویان ممتاز متفاوت بوده و احتمال گرفتن آن برای متقاضیان ایرانی بسیار ممکن است. بیشتر دانشجویان ایرانی که در ایتالیا در حال تحصیل اند از این بورسیه بهره می برند و بخش عظیمی از هزینه های زندگی شان را در دوران تحصیل با این بورس می توانند تامین کنند.

برای دانشجویان دکتری در ایتالیا این امکان وجود دارد که بورسیه تحصیلی 13700 یورویی از استادی که با وی مشغول همکاری هستند دریافت کنند.

 

امکان تحصیل به زبان انگلیسی بدون نیاز به مدرک زبان

مطلب مهم و قابل توجه برای متقاضیان تحصیل در ایتالیا این است که اگر مایل به تحصیل به زبان انگلیسی هستید سرزمین زبان میتواند برای متقاضیان محترم زکلاس های زبان انگلیسی برگزار کند، کافیست دانشجو در حدی مسلط به زبان انگلیسی باشد که بتواند در یک جلسه ی بادانشگاههای ایتالیا تعیین سطح شود. این امر به دانشجویانی که مدرک آیلتس ندارند و زبان می دانند یا این که با گرفتن این مدرک دچار مشل هستند توصیه می شود تا از این طریق راهی به دانشگاه های ایتالیا بیابند.

 شهرت جهانی در رشته های معماری، هنر، مهندسی، باستان شناسی، تاریخ و علوم اجتماعی

ایتالیا به لطف داشتن نام آوران موخری چون میکلانژ، رافائل، فراگامو، دانته، گالیله، داوینچی و همچنین مشاهیر دوره معاصر این کشور همچون انزو فراری، جورجیو آرمانی، گوچی و آندریا بوچلی به عنوان کشوری با مردمان خلاق و مبتکر و صنعتگر در جهان معروف است. این موضوع به ویژه در عرصه هنر و گرایش های آن نمود قابل توجهی در ایتالیا دارد کما اینکه در آثار و بناهای این کشور به طور دقیقی دیده می شود.

بنابر این دانشگاه های ایتالیا با توجه به رنکینگی که در این رشته ها دارند و همچنین با توجه به هزینه های مناسب تحصیلشان دانشجویانی که در رشته های فوق الذکر فارغ التحصیل شده اند یا قصد ادامه تحصیل در این رشته ها را دارند گزینه ای مناسب برای ادامه تحصیل است.

کیفیت و شاخص های بالای زندگی

ایتالیا به دلیل عضویت در اتحادیه اروپا دارای استاندارد های بالای سطح زندگی در زمینه های مختلفی از جمله بهداشت، خدمات اجتماعی، پوششهای بیمه ای، رفاه و ثروت اجتماعی می باشد. امروزه ایتالیا کشوری توسعه‌یافته است و جزو گروه هشت به‌شمار می‌آید.

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

( موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو ارائه دهنده خدمات آموزش زبان انگلیسی و برنامه ریزی فردی از سطح پایه تا آیلتس با تدریس اساتید مطرح انگلستان و تهران یادگیری انگلیسی شما را تضمین می کند
جهت اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید
رادیو اینترنتی سرزمین زبان )

در دهه ی اخیر مهارتهای انگلیسی یک اصل ناگریز است چرا که زبان انگلیسی ،زبان دنیاست و همه ی ما باید با آن جلو برویم . اگر از آن دسته افرادی هستید که زبان را جزو کارهای روزمره خود قرار نداده اید بلکه هرزگاهی وقت خود را به آن اختصاص می دهید. باید بگویم در ارتباط برقرار کردن با دنیای بیرون دچار مشکل می شوید ،و در روند یادگیری هم افت می کنید. شما نیاز به وقف کردن زمان دارید و خبرخوب ما در سرزمین زبان این است که با  گردآوری آنها توسط آقای ابراهیم خلیل مهرنو ،این فرصت را به شما می دهیم

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

آموزش تصویری سرزمین زبان

رادیو اینترنتی سرزمین زبان

محصولات آموزشی سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link