تحصیل در رومانی

تحصیل در رومانی

تحصیل در رومانی

شرایط تحصیل در دانشگاه های کشور رومانی :

در رشته های پزشکی امکان انتقال دانشجو از ایران یا سایر کشورها به دانشگاه های رومانی امکان پذیر می باشد.

تلگرام آموزش زبان انگلیسی

  مهلت درخواست پذیرش

در مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا
پذیرش دانشجو در کشور رومانی در مقاطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا در سال یکبار انجام می شود. از اواسط دی ماه شروع و در اواخر تیر ماه پایان می پذیرد.

همه چیز به رویاهایتان بستگى دارد :
براى تحقق رویاهایتان به تخیل براى رویا پردازى ، به شجاعت براى تصمیم گیرى ، به عشق بى نهایت براى رسیدن به هدف ، به انگیزه براى شور و هیجان ، به صبور بودن براى گذر زمان ، به پشتکار براى عبور از سختى ها ، به قدرت روح و روان براى قدم گذاشتن به ناشناخته ها و به یک ذهن سالم براى رهبرى و مدیریت نیاز داریم
نویسنده ابراهیم خلیل مهرنو

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند.

  مدرک زبان انگلیسی

برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های رومانی مدرک زبان نیاز نمی باشد.برخلاف اکثر کشور های اروپایی که برای اخذ پذیرش دانشجویی که دانشجو باید آزمون TOEFL یا IELTS یاGRE را گذرانده باشد .درکشور رومانی جهت اخذ پذیرش نیاز به ارایه مدرک زبان انگلیسی نمی باشد .
دردانشگاه های رومانی به زبانهای رومانیایی، انگلیسی و فرانسه تدریس می شود. بسته به تسلط دانشجو به یکی از سه زبان رومانیایی، انگلیسی یا فرانسه دانشجو می تواند برای اخذ پذیرش اقدام کند.

  هزینه زندگی

در کشور رومانی هزینه تحصیل سالانه برای رشته های مختلف و مقاطع تحصیلی مختلف ، متفاوت است. هزینه زندگی در کشور رومانی ماهیانه تقریبا ۳۵۰-۲۵۰ یورو است. البته در شهر بخارست هزینه زندگی بالا تر و تقریبا ماهیانه ۳۵۰ یورو به بالا است.
دانشجویان می توانند بسته به تمایل خود هم در هاستل های دانشجویی و هم آپارتمان استیجاری اقامت داشته باشند.

  هاستل های دانشجویی:

هزینه ماهیانه هاستل های دانشجویی بین ۷۵ تا ۱۳۰ یورو می باشد که این مبلغ هزینه آب ، برق را نیز شامل می شود.

  آپارتمان استیجاری:

برای کم شدن هزینه ها دانشجویان معمولاٌ به صورت مشترک آپارتمان اجاره می کنند که هزینه اجاره آپارتمان بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ یورو می باشد. البته هزینه آب و برق تقریباٌ ۳۰ تا ۶۰ یورو و هزینه اینترنت پرسرعت تقریباٌ ۲۰ یورو می باشد. آپارتمانها تمام امکانات لازم برای زندگی را دارا می باشند. از قبیل: تلوزیون،یخچال، اجاق گاز، مایکروفر، ماشین لباسشویی، تخت حواب، میزتحریر، صندلی و …

هیچ محدودیتی در انتخاب دانشگاه برای پذیرش وجود ندارد . بنا به درخواست متقاضی شهر و دانشگاه انتخاب می شود.ولی در صورت انتخاب ما،با توجه به شناخت بیشتر ، بهترین دانشگاه های رومانی را جهت تحصیل در رشته مورد نظر انتخاب می کنیم.

رومانی از کشور های عضو اتحادیه اروپا است و این ویژگی از جهات مختلف حائز اهمیت می باشد. جدای از اینکه مدرک دانشگاه های رومانی در تمام اروپا و کانادا و آمریکا معتبر است و دانشگاه های رومانی از سطح علمی بالایی برخوردارند، دانشجویانی که در اتحادیه اروپا تحصیل می کنند در صورت تمایل می تواند بعد از مدتی به دیگر کشور های اروپایی منتقل شوند چه برای گذراندن یک یا دو سال از دوره تحصیل که به آن اراسموس گفته می شود و اینگونه تحصیل بسیار در اتحادیه اروپا متداول است و چه برای انتقال به دانشگاهی در یکی دیگر از کشورهای اروپایی .
از دیگر مزایای تحصیل در رومانی این است که دانشجو برای مسافرت به سایر کشورهای اروپایی نیازی به گرفتن ویزا ندارد. و در واقع نیازی به پاسپورت هم نخواهد داشت. چون دانشجو بعد از ثبت نام در دانشگاه، با داشتن کارت شناسایی به راحتی و بدون نیاز به سایر مدارک می توانند در دیگر کشورهای اروپایی تردد نماید. کسانیکه در کشور های عضو اتحادیه اروپا زندگی می کنند برای تردد در سایر کشورهای اروپایی نیاز به ویزا ندارند و فقط کارت شناسایی کفایت می کند. در واقع بین کشورهای اتحادیه اروپا مرزی وجود ندارد و در مسافرت هایی که با وسیله نقلیه شخصی ، قطار و اتوبوس بین کشورها فقط بلیط در بعضی از ایستگاه ها ممکن است کنترل شود و حتی کارت شناسایی هم کنترل نمی شود. تنها در مسافرت های هوایی کارت شناسایی کنترل می شود. به عبارتی تردد در کشورهای عضو اتحادیه شبیه تردد بین شهر های ایران است.
تحصیل در کشورهای اتحادیه اروپا مزایای زیادی دارد، چه در ضمن تحصیل و چه بعد از تحصیل برای ادامه تحصیل در مقطع بالاتر و یا پیدا کردن شغل متناسب با مدرک تحصیلی بعد از فارغ التحصیلی.

  شهریه سالانه دانشگاه ها به تفکیک:

شهریه سالانه دانشگاه ها برای رشته های پزشکی
رشته تحصیلی عمومی تخصص پزشکی
پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی ۲۸۸۰ یورو ۳۰۶۰ یورو
شهریه سالانه دانشگاه ها برای رشته های غیر پزشکی به تفکیک رشته
رشته تحصیلی شهریه سالانه دانشگاه برای مقاطع لیسانس شهریه سالانه دانشگاه برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری
علوم اجتماعی ،روانشناسی، اقتصاد ۱۹۸۰ یورو ۲۱۶۰ یورو
تمام رشته های مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، تربیت بدنی، کشاورزی ۲۴۳۰ یورو ۲۶۱۰ یورو
معماری ۳۱۵۰ یورو ۳۳۳۰ یورو
هنر و موسیقی ۳۷۸۰ یورو ۳۹۶۰ یورو
تفسیر موسیقی ، تئاتر و هنر های دراماتیک ،کارگردانی سینما ۶۷۵۰ یورو ۶۹۳۰ یورو
فیلم ۸۵۵۰ یورو ۸۷۳۰ یورو

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link