تحصیل در کشور مالزی

تحصیل در کشور مالزی

تحصیل در کشور مالزی

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.
سخن ابراهیم خلیل مهرنو  مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.  یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )
سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

 

مالزی کشوری است در جنوب شرقی آسیا که پایتخت آن کوالالامپور باشد. پایتخت اداری آن پوتراجایا می باشد که سازمان های دولتی و وزارت خانه ها در این شهر می باشند.

آنچه دارای اهمیت است بیان این نکته است که کشور سنگاپور اکنون کشوری مستقل از کشور مالزی محسوب می شود و شرایط مهاجرت و اعزام دانشجو آن نیز با کشور مالزی متفاوت می باشد ، در حال حاضرسنگاپور کشوری مستقل و پیشرفته تر از مالزی محسوب میشود با کلیه استانداردهای موجود در مالزی که شرایط قانون آن کاملا از مالزی مجزا به شمار می رود

واحد پولی کشور مالزی رینگیت می باشد که حدودا هر یک رینگیت ۸۹۰۰۰ ریال واحد پولی کشور ایران می باشد و بر طبق آمار منتشر شده در دنیا جز یکی از واحد های پولی می باشد که از ثبات نسبی برخوردار بوده است .

مالزی یک جامعه چند دینی است اما اسلام دین رسمی این کشور به شمار می رود.از آنجایی که مالزی یک کشور چند ملیتی ( هند، چین ،تایلند و …)محسوب می شود، بنابراین مردم در این کشور به زبان های متفاوتی سخن می گویند. لذا یکی از مهمترین زبان هایی که در این کشور صحبت می شود زبان بین المللی انگلیسی می باشد. بیان این نکته لازم می باشد که در کشور مالزی از حیث جاذبه های گردشگری،توریستی جزیکی از بهترین  کشورهای دنیا محسوب می شود.هرچند که در آسیا واقع شده است .طبیعتا هزینه زندگی در چنین کشوری نسبتا بالا از رفاه اجتماعی مناسبی برخوردار می باشد.(یک خانواده دو نفره حدود ماهی هزار دلار میباشد.)

تحصیل در مالزی و اعزام دانشجو به این کشور برای تمامی مقاطع تحصیلی امکان پذیر می باشد.  ما در اینجا در باب تحصیل در مالزی ، در مقاطع مختلف البته به طور مختصر شرح گفتیم اگر شما نیاز به توضیح بیشتری دارید با ما تماس بگیرید.

تحصیل در مدارس مالزی( چگونگی  تحصیل در مدارس مالزی، مدارس ایرانی در مالزی )

دانش آموزانی که می خواهند در مدارس مالزی ادامه تحصیل دهند باید در نظر داشته باشند که تحصیلات دوره راهنمایی یا متوسطه مقدماتی در این کشور بین 1 تا 3 سال می باشد.که این مدارس مختص کسانی می باشد که سن ایشان بین 13 تا 15 سال باشد. البته امکان تحصیل کودکان که خانواده های خود به مالزی می آیند در هر سنی از ۳ تا ۱۳ سال نیز هست .تحصیل کودکان شما در مالزی در مدارس ایرانی مالزی ، مدارس بین المللی مالزی یا سایر مدارس مالزی موجود است.

سطح آموزش متوسطه تکمیلی که دوره های 4 تا 5 ساله دبیرستان بوده و مختص سنین 16 تا 17 سال می باشد.مدت زمان دوره راهنمایی در این کشور حدود 2 سال می باشد .

در کشور مالزی مدارس به چند نوع اند : 1) مدارس خصوصی           2)بین المللی     3) دولتی

هزینه تحصیل در مدارس مالزی برای کسانی که با خانواده خود نیستند و خانواده  آنها را جهت تحصیل به مالزی فرستاده  به همراه هزینه زندگی در کشور مالزی سالیانه ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان متناسب با نوع مدرسه  و نحوه زندگی متغیر می باشد.اولیای دانشجویان زیر 12 سال توجه داشته باشند که می توانند در مدت تحصیل فرزندان خود یکی از آنها( پدر یا مادر) به همراه وی به کشور مالزی راهی شود.

کالج زبان مالزی ( تحصیل زبان انگلیسی در مالزی ، اعزام دانشجو به مالزی ، مهاجرت به مالزی­ ):

موسسات وکالج های زبان یکی از پر درخواست ترین راههایی است که دانشجویان می توانند جهت اخذ پذیرش دانشگاهی وارد مالزی شده و پس  از یادگیری زبان انگلیسی وارد دانشگاهها شوند.هزینه تقریبی این کالج ها حدود 600 دلار ماهیانه بوده که معمولا چیزی دانشجو میتواند در صورتی که پذیرش دانشگاه دارد  از ویزای دانشجویی در کشور مالزی استفاده نماید.همچنین نکته قابل تامل در مورد اخذ پذیرش  کالج زبان مالزی باید به این نکته اشاره کرد که ویزای همراه معمولا برای کسانی که مدرک پیش دانشگاهی یا لیسانس دارند با دشواریهایی همراه است که شانس  اخذ آن را پایین می آورد

تحصیل در مقطع لیسانس ( وکیل مهاجرت به مالزی،مهاجرت به مالزی، تحصیل در مالزی ، اعزام دانشجو به مالزی):

این مقطع تحصیلی (لیسانس در مالزی) متناسب عزیزانی می باشد که می خواهند با در دست داشتن مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی و یا  کاردانی از ایران جهت ادامه تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاههای مالزی ادامه تحصیل دهند و یا مستقیم با داشتن مدرک پیش دانشگاهی از ایران برای مقطع لیسانس اقدام نمایند.

مدت زمان تحصیل در مالزی در مقطع لیسانس حدود 3تا 4 سال طول می کشد و هزینه تحصیل و زندگی در این کشور سالیانه حدود 16-17 هزار دلار می باشد که هزینه فوق متناسب با نوع زندگی و هزینه دانشگاه متغیر خواهد بود.همچنین قابل ذکر است که کشور مالزی  دارای دانشگاههای متعدد و متنوعی می باشد. گروه اول دانشگاههایی می باشند که هزینه بر هستند و حدود 8-9 هزار دلار  در سال می باشند. دسته دوم دانشگاههایی می باشند که هزینه تحصیلی در آن ها پایین تر بوده و حدود 5 هزار دلار می باشد.

 

تحصیل در مقطع فوق لیسانس ( کارشناسی ارشد در مالزی، اخذ پذیرش از بهترین دانشگاهها مالزی ، اعزام دانشجو برای فوق لیسانس مالزی)

هزینه دانشجویی و تحصیل همانند مقطع لیسانس بوده، با این اختلاف که در مقطع فوق لیسانس کمی هزینه بالاتر می باشد.نکته ی دارای اهمیت این است که معمولا دانشجویان با توجه به طول زمان 20 ساعت حق کار در هفته می توانند بخش قابل توجهی از این هزینه ها را پوشش دهند.در این مقطع ویزای همراه برای متقاضی اصلی  (main applicant) صادر می شود و متقاضیان می توانند مناسب با موقعیت خود همراه با همسر یا فرزندان خود برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور مالزی اقدام نمایند.

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

( موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو ارائه دهنده خدمات آموزش زبان انگلیسی و برنامه ریزی فردی از سطح پایه تا آیلتس با تدریس اساتید مطرح انگلستان و تهران یادگیری انگلیسی شما را تضمین می کند
جهت اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه نمایید
رادیو اینترنتی سرزمین زبان )

در دهه ی اخیر مهارتهای انگلیسی یک اصل ناگریز است چرا که زبان انگلیسی ،زبان دنیاست و همه ی ما باید با آن جلو برویم . اگر از آن دسته افرادی هستید که زبان را جزو کارهای روزمره خود قرار نداده اید بلکه هرزگاهی وقت خود را به آن اختصاص می دهید. باید بگویم در ارتباط برقرار کردن با دنیای بیرون دچار مشکل می شوید ،و در روند یادگیری هم افت می کنید. شما نیاز به وقف کردن زمان دارید و خبرخوب ما در سرزمین زبان این است که با  گردآوری آنها توسط آقای ابراهیم خلیل مهرنو ،این فرصت را به شما می دهیم

 

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

آموزش تصویری سرزمین زبان

رادیو اینترنتی سرزمین زبان

محصولات آموزشی سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

 – ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link