تحصیل در کشور آلمان

تحصیل در کشور آلمان

 تحصیل در کشور آلمان

اکنون در رابطه با تحصیل در کشورآلمان نکات ویژه ای را  با شما مطرح میکنیم. تحصیل در کشور آلمان شامل یک سری شرایط مس باشد که در زیر به همه ی آن ها اشاره کرده ایم

تحصیل در مقطع دبیرستان

برای تحصیل در دبیرستان های آلمان پذیرش در هر سنی نیازمند شرایط خاص خود میباشد و همانطور که میدانید پذیرش در مقاطع دبیرستان کار ساده ای نیست و کشور آلمان در این سنین به راحتی پذیرش نمیدهد و همانطور که میدانید تقریبا تمام مدارس آلمان به زبان آلمانی تدریس میکنند. اولین نکته ی حقوقی در مورد تحصیل در آلمان اینست که اخذ پذیرش از مدرسه، صد در صد به منزله اخذ ویزای تحصیلی آلمان نیست. البته کیفیت مدارس در آلمان بالا ست و شرایط خوبی دارند و این موضوع از ارزش های آنها چیزی کم نخواهد کرداما قضیه ی مهمی که در این زمینه باید ذکر شود اخذ ویزا در مقاطع دبیرستان کار ساده ای نیست  و ریسک کار بسیار بالا میباشد و شما میتوانید در این مقطع با شرایط بسیار عالی برای کشور های دیگر من الجمله انگلستان اقدام نمایید.در خصوص تحصیل در کشور آلمان لازم است که از فرم زیر را  پر کرده تا همکاران ما در زمان مناسب پاسخگوی شما دوستان عزیز باشند.

یک موضوع بسیار مهم وجود دارد، افرادی که قصد ادامه تحصیل و اقامت در کشوری را دارند باید خوب تحقیق کنند تا در یابند مناسب ترین کشور با احتساب شرایط خودشان کدام کشور است و نه اینکه هر چه عموم میگویند سرلوحه ی مسیر مهاجرتی آنها باشد. آلمان کشور بسیار پیشرفته ایست و تحصیل در آلمان نیز هدف دانشجویان و دانش آموزان بسیاری میباشد. اما آیا همه ی متقاضیان تحصیل در آلمان میتوانند ویزای تحصیلی آلمان را اخذ کنند؟ این نکته اهمیت زیادی دارد، مثلا در مورد کشور آلمان که معتبر ترین کشورعضو شنگن به شمار می رود، اخذ ویزای تحصیلی تا حدی حساس است که اگر دانشجویی در خصوص آن اقدام نماید اما درخواستش از سمت سفارت رد شود، از آنجا که فرایند اخذ ویزای تحصیلی یک فرایند حقوقیست، آثار حقوقی آن موجب میشود تا در درخواست های بعدی آن متقاضی ریسک بسیاری وارد باشد.

تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی

نظام آموزشی آلمان خصوصا به وسیله ی دانشگاه های صنعتی پیشرفته اش اکنون در دنیا شناخته شده و پیشرو میباشد. شهرت دانشگاه های آلمان در این رابطه زبان زد خاص و عام است.در خصوص تحصیل در کشور آلمان لازم است که از فرم زیر را  پر کرده تا همکاران ما در زمان مناسب پاسخگوی شما دوستان عزیز باشند.

البته رشته های فنی دانشگاههای آلمان نسبت به دیگر رشته ها، قوی تر و از فضای رشد بالاتری برخوردار است. افرادی که درآلمان در رشته های فنی و مهندسی فارق التحصیل هستند از این امتیاز برخوردارند که برای آنها ویزای کار آلمان را اخذ کنیم .

کسانی که مدارک دانشگاهی خود را از دانشگاه های آلمان دریافت می کنند عموما جهت ادامه ی تحصیل، مدرکشان مورد پذیرش اکثر کشورهای جهان میباشد. برای مثال، فارغ التحصیلان مدیریت و تجارت میتوانند به راحتی در دانشگاه های معتبر امریکا نظیر Hultو در  انگلستان نظیر Buckinghamپذیرش های پیش دکتری و دکتری داشته باشند.

تحصیل در کشور آلمان

اکثر دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی رایگان هستند اما برای تحصیل در اغلب این دانشگاه ها باید هر دانشجو به زبان آلمانی در سطح مدرک B1  یا B2 تسلط داشته باشد. از مسائلی که متقاضیان تحصیل در آلمان با آن مواجه هستند اجبار تسلط بر زبان آلمانی و نیاز به ارائه ی مدرک زبان آلمانی پیش از اخذ پذیرش میباشد. این بدین معناست که اگر همه ی شرایط هم برای شما فراهم باشد تا جهت اخذ پذیرش اقدام نمایید ولی مدرک زبان آلمانی نداشته باشید، گام ابتدایی را هم نمیتوان برداشت. شاید این مهمترین نکته و وجه تمایز بینتحصیل در آلمان و تحصیل در کشور همسایه یعنی اتریش است چراکه ، دانشگاه های اتریش با همین شرایط و بدون نیاز به ارائه ی مدرک زبان به شما پذیرش دانشگاهی میدهند.

شاید امروزه به دلیل اجبار تحصیل به زبان آلمانی در مقطع لیسانس در آلمان، در شاخه های مهندسی، علوم پایه و علوم انسانی، با یک دید بازتر بتوان دانشگاه های انگلیسی زبان در کشور هایی مانند انگلستان و آمریکا را هم موردتوجه قرارداد. این امکان برای متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس به راحتی وجود دارد.در خصوص تحصیل در کشور آلمان لازم است که از فرم زیر را  پر کرده تا همکاران ما در زمان مناسب پاسخگوی شما دوستان عزیز باشند.

در خصوص تحصیل در کشور آلمان لازم است که از فرم زیر را  پر کرده تا همکاران ما در زمان مناسب پاسخگوی شما دوستان عزیز باشند.

امکان تحصیل درآلمان در مقاطع مختلف وجود دارد، شما با داشتن پذیرش دانشگاه های این کشور میتوانید جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان اقدام نمایید. آلمان کشوریست با سیستم آموزشی پیشرفته و توسعه یافته، لذا میتواند مقصد همه مهندسین و متخصصین باشد.در خصوص تحصیل در کشور آلمان لازم است که از فرم زیر را  پر کرده تا همکاران ما در زمان مناسب پاسخگوی شما دوستان عزیز باشند.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس در آلمان

دانشگاه های کشور آلمان تقریبا رایگان می باشد. در دوره لیسانس درکلیه ی دانشگاه ها به زبان آلمانی تدریس می شود اما در مقاطع فوق لیسانس تعداد کمی از رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شود که در این صورت مدرک زبان انگلیسی لازم می باشد که معمولا IELTS ۶٫۵ به بالا مورد نیاز می باشد.

لازم به ذکر است که کسانی که می خواهند برای تحصیل در کشور آلمان اقدام نمایند باید به زبان آلمانی تسلط داشته و حتما مدرک معتبر زبان آلمانی را ارائه دهند.در خصوص تحصیل در کشور آلمان لازم است که از فرم زیر را  پر کرده تا همکاران ما در زمان مناسب پاسخگوی شما دوستان عزیز باشند.

تحصیل در دانشگاه های آلمان به دلیل کیفیت بسیار بالای آموزشی این دانشگاه ها و رتبه ی بالای دانشگاه های آن در رنکینگ های جهانی، همیشه مورد استقبال گسترده علاقمندان به تحصیل بوده است لذا به اطلاع متقاضیان میرسانیم مدارک لازم جهت دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد به شرح زیر است:

۱-       ترجمه مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و کارشناسی

۲-       ریز نمرات در هر سه مقطع

۳-       کپی صفحه اول پاسپورت با اعتبار بیش از شش ماه

۴-       مدرک زبان آلمانی

۵-       مدرک زبان انگلیسی(در صورت نیاز)

۶-       رزومه کامل

۷-       دو عدد توصیه نامه از اساتید قبلی

۸-       پروپوزال و انگیزه نامه

تحصیل در مقطع دکترا در کشور آلمان

دانشجویانی که در مقطع دکتری در آلمان تحصیل می کنند. برخی مواقع  علاوه بر تحصیل رایگان ، حقوق نیز دریافت می کنند. در دوره‌های دکترا در دانشگاه‌های آلمان، همانند دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ‌ارشد‌، آزمون ورودی به معنای کنکور سراسری وجود ندارد. اما، معدل کل تاثیر مستقیمی در پذیرش خواهد داشت و متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری باید حداقل معدل کلشان بین ۱۶تا ۱۷در مقطع کارشناسی ارشد را احراز کرده باشند.

اولین قدم پس از کسب شرایط علمی لازم، برقراری ارتباط با استاد راهنما است. موافقت با موضوع و پذیرش طرح دکتری (Proposal) از سوی استاد راهنما، شرایط را برای حضور در مقطع دکترا هموار خواهد کرد.در خصوص تحصیل در کشور آلمان لازم است که از فرم زیر را  پر کرده تا همکاران ما در زمان مناسب پاسخگوی شما دوستان عزیز باشند.

دوره ی دکتری دردانشگاه‌های آلمان در فرم کلاسیک یا سنتی، بدون کلاس‌های درس برگزار می‌ شود و دانشجو در این مقطع، در زمینه‌ی تحقیقاتی خود، با مشاوره با استاد راهنما به پژوهش و در کنار آن نوشتن رساله‌ی دکتری مشغول می‌شود.در خصوص تحصیل در کشور آلمان لازم است که از فرم زیر را  پر کرده تا همکاران ما در زمان مناسب پاسخگوی شما دوستان عزیز باشند.

در مورد تحصیل دکتری در آلمان، در رشته‌هایی همچون زیست شناسی، بخشی از تحقیقات به صورت آزمایشگاهی انجام می‌شود و در رشته‌های علوم انسانی، تمرکز تحقیقات بر مطالعات فردی است. دانشجوی مقطع دکتری پس از اتمام دوره، رساله خود را به صورت کتبی تحویل داده و در امتحان شفاهی نیز از طرح خود دفاع می‌کند. البته شرایط تشکیل کلاس ها، نحوه برگزاری کلاسها و امثالهم در دانشگاه های مختلف فرق می کند و در مورد تحصیل دکتری در آلمان به عرض میرسانیم که این دانشگاه ها اگر پذیرش دهند، امکانات عالی ارائه خواهند داد.

شرایط پذیرش در مقطع دکتری از سوی هر دانشکده تعیین می‌شود و به تایید دانشگاه می‌رسد، از همین رو احتمال وجود تفاوت‌هایی در روند پذیرش وجود دارد.

بر خلاف دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه‌ های آلمان، تصمیم برای موافقت با پذیرش داوطلبان در دوره‌ی دکتری، تنها بر عهده‌ی کمیسیون مربوطه در هر دانشکده است. بنابراین اولین اقدام پس از احراز شرایط علمی، نوشتن طرح رساله و اقدام برای برقراری ارتباط با استاد راهنما است. این امر گاها دشوارست و موجب میشود متقاضیان، تحصیل دکتری در اتریش را به تحصیل دکتری در آلمان که نیازی به این سختی ها ندارد ترجیح دهند، حتی هزینه های تحصیل در مقاطع عالیه در اتریش کمتر از آلمان بوده و زیر ۴میلیون تومان در سال خواهد بود!در خصوص تحصیل در کشور آلمان لازم است که از فرم زیر را  پر کرده تا همکاران ما در زمان مناسب پاسخگوی شما دوستان عزیز باشند.

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان )چنانچه مایلید در باب تحصیل در آلمان یا اعزام دانشجو در آلمان بیشتر بدانید به خصوص اگر مایلید تحصیل رایگان به زبان انگلیسی در آلمان کنید ، مطالب ذیل را مطالعه بفرمایید )

 آلمان از نمونه کشور هایی در اتحادیه اروپا می باشد که به دلیل هزینه های کم زندگی، افراد زیادی تمایل به مهاجرت به این کشور را دارند, به عنوان مثال برلین, ارزانترین پایتخت اروپا شناخته می شود و به دلیل مهاجران زیادی که در این منطقه جای گرفته شده است تنوع زیادی از فرهنگ ها در این شهر دیده می شود.

از مزیت های تحصیل در آلمان تحصیل رایگان در بیشتر ایالت های این کشور می باشد.

تا چند سال پیش تحصیل در این کشور فقط به زبان آلمانی میسر بود اما اخیرا نه تنها تحصیل به زبان انگلیسی امکان پذیر شده است بلکه به صورت رایگان نیز می باشد همانند دیگر رشته های آلمانی.در خصوص تحصیل در کشور آلمان لازم است که از فرم زیر را  پر کرده تا همکاران ما در زمان مناسب پاسخگوی شما دوستان عزیز باشند.

تقسیم بندی دانشگاه ها در کشور آلمان

دانشگاه های آلمان به سه دسته تقسیم می شود: دانشگاه ها ومدارس عالی فنی، دانشکده های تخصصی ومدارس عالی تخصصی و یا مدارس عالی هنر و موسیقی. وزارت علوم ایران, مدارک مدارس عالی فنی و هنر و موسیقی و مدارس تخصصی را نمی پذیرد و مدارک دانشگاه ها را صرفا مورد تایید قرار میدهد. لیکن اشخاصی که در مدارس عالی تخصصی و در دانشگاه ها تحصیل کرده اند شانس بالاتری برای یافتن کار خواهند داشت زیرا کلیه ی رشته ها در این مدارس واحد های عملی دارند که اشخاص را آماده جذب بازار کار در آلمان می نماید. علاوه بر این، دانشگاه های خصوصی نیز در آلمان وجود دارد که دارای شهریه می باشد و از نظر مقام های علمی نیز در سطح بالایی درمقایسه با سایر دانشگاه ها اتحادیه اروپا بر خوردار می باشد.در خصوص تحصیل در کشور آلمان لازم است که از فرم زیر را  پر کرده تا همکاران ما در زمان مناسب پاسخگوی شما دوستان عزیز باشند.

از نمونه مقاطعی که  امروزه در آلمان دانشجو بین المللی می پذیرد از مقطع فوق لیسانس به بالا می باشد. همچنین این کشور با توجه به صنعتی بودن،گزینه ی خوبی برای رشته های فنی و مهندسی می باشد بدین معنا که بازار کار فوق العاده ای را جهت کار در آلمان برای مهندسین در دسترس قرار می دهد. اما این نکته را نیز باید در نظر داشت که رشته ی انتخابی در مقطع فوق لیسانس تا حد امکان باید مرتبط با رشته ی مقطع لیسانس باشد. همچنین حداقل معدل مورد نیاز برای اقدام ۱۵ می باشد.

تحصیل دکتری در آلمان به صورت Jobیا شغل است و در صورتی که به استخدام دانشگاه درآیید به شما حقوق نیز تعلق می گیرد. حداقل حقوق کارگر در آلمان ساعتی ۸ یورو است و حداقل حقوق سالیانه برای کارگر تقریبا ۳۰ هزار یورو می باشد و این رقم برای مهندسین حداقل سالی ۴۰ هزار یورو می باشد.در خصوص تحصیل در کشور آلمان لازم است که از فرم زیر را  پر کرده تا همکاران ما در زمان مناسب پاسخگوی شما دوستان عزیز باشند.

 علاوه بر این حتی اگر در ابتدا به استخدام دانشگاه در نیایید می توانید دوره دکتری خود را از طریق تحقیق بگذرانید که در این صورت نیز بعد از گذشت یک یا دو ترم به شما حقوق تعلق خواهد گرفت. از مهم ترین شرایط برای اقدام جهت مقطع دکتری داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۷ به بالا و یا حداقل مدرک زبان آلمانی B2می باشد.در خصوص تحصیل در کشور آلمان لازم است که از فرم زیر را  پر کرده تا همکاران ما در زمان مناسب پاسخگوی شما دوستان عزیز باشند.

جهت تحصیل در آلمان شما باید پیش از ارسال مدارک به دانشگاه مربوطه، مدارک شما مورد تایید سفارت آلمان نیز قرار گیرد. فرصت ارائه مدارک لازم و اقدام برای دانشگاه مربوطه حداکثر ۸ ماه قبل از شروع ترم می باشد. در نتیجه بهتر است شما از ۱ سال قبل تدارکات کارهای خود را ببینید تا به موقع بتوانید اقدام نمایید.در خصوص تحصیل در کشور آلمان لازم است که از فرم زیر را  پر کرده تا همکاران ما در زمان مناسب پاسخگوی شما دوستان عزیز باشند.

ساعات کار سفارت آلمان

روزهای یک شنبه، چهار شنبه و پنج شنبه، ازساعت ۷:۰۰ تا ۱۵:۳۰
روزهای دوشنبه و سه شنبه از ساعت ۷:۰۰تا ۱۶:۰۰

سفارت در روزهای جمعه و شنبه تعطیل است.

اشخاص پس از فارغ التحصیلی می توانند برای مقطع تحصیلی بالاتر اقدام کنند یا جهت ویزای کارآلمان اقدام نمایند.

کانال تلگرام سرزمین زبان :
تحصیل در کشور آلمان
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

مشاوران :
-سرکار خانم جلالی مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link