تحصیل در پرتغال

تحصیل در پرتغال

تحصیل در پرتغال

تحصیل در مقطع کارشناسی:
برای ادامه ی تحصیل در مقطع کارشناسی در بیشتر دانشگاه های معتبر کشور پرتغال قبولی در آزمون ورودی این کشور لازم می باشد. علاوه بر این تحصیل در این مقطع تحصیلی به زبان ملی پرتغالی بوده و بدین علل پذیرش در این مقطع در کشور پرتغال با دشواری هایی همراه می باشد. طول مدت تحصیل در مقطع کارشناسی نظیر کشور ایران نزدیک به 4 سال می باشد.

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند .

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد:

فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی در کلیه ی رشته ها برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در یکی از دانشگاه های معتبر اتحادیه اروپا واقع در کشور پرتغال می توانند اقدام نمایند. شایان بیان است فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد در کشور پرتغال امکان اخذ اقامت کاری را پس از پایان تحصیل دارند.

مدارک لازم جهت تحصیل در کشور پرتغال :

  1. ترجمه مدرک دیپلم و ریز نمرات.
  2. ترجمه مدرک پیش دانشگاهی و ریز نمرات
  3. ترجمه مدرک کارشناسی و ریز نمرات
  4. پاسپورت و کپی آن
  5. شناسنامه و کپی آن به همراه ترجمه

تحصیل در مقطع دکتری:
دوره ی دکتری در دانشگاه های کشور پرتغال اکثرا به صورت پژوهشی با تمرکز بر کارهای عملی و نگارش رساله برگزار می گردد. برای تحصیل در بیشتر رشته های تحصیلی در مقطع دکتری نیازی به تسلط به زبان پرتغالی نیست، و بیشتر دوره ها به زبان انگلیسی نیز برگزار می گردد و به همین سبب دانشجویان متقاضی باید به زبان انگلیسی مسلط باشند. مدت زمان دوره دکترا حداقل ۳ سال می باشد.

مطالبی در رابطه با تحصیل در کشور پرتغال:

آموزش عالی در این کشور شامل آموزش دانشگاهی و پلی‌تکنیک می باشد و توسط مؤسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی ارائه می‌شود. آموزش عالی خصوصی در دانشگاه‌ها ، دانشکده‌های غیرجامع ، مؤسسات پلی تکنیک و مدارس آموزش عالی برگزار شده و برطبق مقررات آموزشی مصوب این کشور ، ارتباط میان نظام‌های دانشگاهی و پلی تکنیک و نیز مؤسسات آموزش عالی دولتی و خصوصی از دیدگاه قانونی تضمین شده است. در حقیقت می توان چنین بیان نمود که آموزش عالی در کشور پرتغال به 2 خرده نظام آموزش دانشگاهی و آموزش عالی غیردانشگاهی(آموزش پلی تکنیک) که در دانشگاه‌های دولتی خود مختار، دانشگاه‌های خصوصی ، مؤسسات پلی تکنیک و یا دیگر مؤسسات آموزش عالی خصوصی تقسیم می‌شود.  شایان ذکر است که دو نظام آموزش عالی این کشور ( دانشگاه و پلی تکنیک ) با هم مرتبط بوده و امکان انتقال از یکی به دیگری بر اساس قانون وجود خواهد داشت.

مطلوب است بدانیم که در کشور پرتغال رسما هیچ تاریخ معینی در سطح ملی جهت شروع سال تحصیلی مؤسسات آموزش عالی تعریف نشده است؛ این امر بدین علت است که هیئت امنای هر دانشگاه مسئول تدوین تقویم خود می باشد. در هر حالمی توان بیان کرد که سال تحصیلی در این کشور معمولاً از 15 اکتبر آغاز شده و در31 ژوئیه پایان می‌یابد. بیشتر مؤسسات آموزش عالی سال تحصیلی خود را به 2 نیمسال تقسیم می‌کنند. مدت زمان هر نیم سال معمولاً 15 تا 16 هفته هر نیم سال می باشد و دانشجویان به صورت میانگین 25 تا 32 ساعت در هفته کلاس دارند.

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link