تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

تحصیل در نروژ

تحصیلات ابتدایی در کشور نروژ

آموزش‌ رسمی‌ و الزامی کشور نروژ برای کودکان از 6 سالگی‌ شروع می‌شود و مدت 10 سال‌ به طول‌ می‌ انجامد و از 3 مرحله تشکیل می شود: ابتدایی، کلاس های اول تا چهارم (6 تا 10 سالگی)؛ راهنمایی، کلاس های پنجم تا هفتم (10 تا 13 سالگی)؛ پیش از دبیرستان، کلاس های هشتم تا دهم (13 تا 16 سالگی).

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند .

از 16 سالگی‌ دانش‌آموزان‌ وارد دبیرستان‌ می‌شوند؛ مدت زمان تحصیلات دوره دبیرستان  3 سال‌ می باشد، و به دو صورت می باشد:

1- عمومی؛

2- حرفه ای.
در انتهای دوره‌ ی 3 ساله‌ تحصیلات‌ دبیرستان، دانش‌آموزان‌ در امتحانات‌ پایانی شرکت می‌ نمایند که‌ بدون در نظر گرفتن اینکه دوره عمومی یا  حرفه ای را گذرانده باشند ، آزمونی واحد را پشت سر خواهند گذاشت.
در نروژ، دبستان‌ها و مدارس راهنمایی تحت نظارت شهرداری ها می باشد و دبیرستان‌ها نیز تحت نظارت دولت است.

تحصیلات‌ دانشگاهی‌

‌تحصیلات‌ دانشگاهی‌ در دانشگاه‌ها و مؤ‌سسات‌ آموزش‌ عالی‌ صورت میگیرد. در نروژ دانشگاه ها و مراکز آموزش‌ عالی‌ تحت نظارت وزارت‌ آموزش‌ و پژوهش‌ Ministry of Education and Research فعالیت‌ آموزشی‌ و پژوهشی‌ دارند که‌ شامل‌ دانشگاه های جامع‌، دانشگاه های تخصصی،‌ کالج های دانشگاهی و کالج های هنر می شود. علاقمندان به‌ تحصیلات‌ عالی‌ در کشور نروژ باید دیپلم دبیرستان (Vitnemål Fra Videregående Skole) را داشته باشند. علاقمندانی که حداقل‌ 23 سال‌ سن‌ و 5 سال‌ تجربه‌ کاری‌ و تحصیلی داشته و 6 درس اصلی زبان نروژی، زبان انگلیسی، تعلیمات مدنی، تاریخ مدرن، علوم طبیعی و ریاضیات را گذرانده باشند، می‌توانند بدون‌ دیپلم دبیرستان، وارد مراکز آموزش‌ عالی‌ شوند.
دانشجویان‌ خارجی‌ جهت ورود به‌ مراکز آموزش‌ عالی‌ باید دیپلمی هم ارزش دیپلم دبیرستان نروژ داشته باشند که معمولاً علاوه بر دیپلم دوازه ساله باید یک سال در دانشگاه تحصیل کرده باشند؛ علاوه بر این، مسلط بودن به زبان نروژی (اخذ حداقل نمره 0/3) و انگلیسی (نمره تافل 500 و IELTS 6 ضروری است.)

تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد در نروژ رایگان می باشد و مدت زمان دوره کارشناسی ارشد دو سال می باشد  و دوره ها به زبان انگلیسی ارائه می شود.

البته باید دقت نمود که رایگان بودن دانشگاه های این کشور، به این مفهوم نیست که تحصیل در این کشور ارزان تمام می شود، بدین جهت که کشور نروژ یکی از گران ترین کشورهای اروپایی است و به عنوان مثال، هزینه زندگی در اسلو در بسیاری از موارد به ماهانه فراتر از دو هزار یورو می رسد.

چگونگی ارزشیابی‌ مدارک‌ تحصیلی‌

  •  ‌‌مدرک‌ Høgskolekandidat و کلیه‌ مدارک‌ 2 یا 3 سال‌ تحصیل‌ و همچنین‌ تحصیلات‌ نیمه‌ تمام‌ معادل‌ حداقل‌ 70 واحد دانشگاهی ایران به مأخذ”کاردانی” ارزشیابی‌ می‌شود.
  •  مدارک Bachelor و Candidatus/ Candidata magisterii ) Cand. Mag.) به مأخذ “کارشناسی” ارزشیابی‌ می‌شود.
  •  مدرک Master به مأخذ “کارشناسی ارشد” ارزشیابی می شود.
  •  مدرک Philosophiae Doctor ، “دکترا” ارزشیابی‌ می‌شود.

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link