تحصیل در رشته فیلم و سینما آلمان

تحصیل در رشته فیلم و سینما آلمان

تحصیل در رشته فیلم و سینما آلمان

شرایط پذیرش برای متقاضیان ایرانی

شرط ورود به این دانشگاه برای داوطلبان ایرانی، داشتن حداقل مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد و یا قبولی در یکی از دوره‌های روزانه و شبانه دانشگاه‌های دولتی ایران است. آن‌ دسته از متقاضیانی که تنها با قبولی در کنکور دانشگاه‌های سراسری اقدام می‌کنند، پس از گذراندن یک دوره یک ساله در کالج وارد دانشگاه خواهند شد.

داوطلبانی که با مدرک کارشناسی چه از دانشگاه‌های دولتی و چه از دانشگاه آزاد اقدام به پذیرش می‌کنند، در صورتی که در رشته ‌فیلم و سینما تحصیل کرده باشند، می‌توانند در مقطع کارشناسی‌ارشد در دانشگاه وایمار و دانشگاه آزاد برلین، ادامه تحصیل دهند. در این بین شانس پذیرش تعداد واحدهای بیشتر با فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های دولتی است.

سایر گرایش‌های علوم ارتباطات در دانشگاه وایمار

تحصیل در دانشگاه وایمار در سایر رشته‌های مرتبط با علوم ارتباطات به زبان آلمانی خواهد بود. در این بخش می‌توان به طور نمونه به رشته‌هایی همچون مدیریت رسانه، رسانه‌های رایانه‌ای و ‌آشنایی با سیستم ‌آن‌ها و طراحی رسانه‌ای، اشاره کرد. سه امکان برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد نیز وجود دارد که از جمله می‌توان رشته سینمای اروپا و مطالعات رسانه را نام برد.

علاوه بر دانشگاه وایمار دانشگاه آزاد برلین نیز در مقطع کارشناسی‌ارشد و دکترا در رشته‌های مرتبط با علوم رسانه‌ای امکان تحصیل برای علاقه‌مندان را فراهم کرده است.


تحصیل رشته فیلم و سینما در آکادمی رسانه

علاقه‌مندان به تحصیل در رشته فیلم و سینما و همچنین گرایشاتی همچون فیلنامه‌نویسی، کارگردانی، فیلم‌برداری، صدا و تدوین، می‌توانند در مقطع کارشناسی در آکادمی برلین اقدام به گرفتن پذیرش کنند. این گرایش‌ها در طول دوران تحصیل قابل انتخاب هستند و زمینه‌هایی از تاریخ و تحلیل فیلم و سینما را گرفته تا  آموزش فیلم‌برداری را شامل می‌شوند.

دانش‌آموختگان آکادمی برلین، با توجه به گرایشی که در آن فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌توانند فعالیت خود را در بخش‌های مختلفی از جمله رادیو، تلویزیون، تولید فیلم و سایر بخش‌های فنی آغاز کنند. طول دوران تحصیل در مقطع کارشناسی در آکادمی برلین شش نیم سال تحصیلی در نظر گرفته شده است که چهار ترم آن در آکادمی و دو ترم پایانی در قالب کارآموزی در موسسات و مراکز آموزش عالی برگزار خواهد شد.

دانشگاه‌های وایمار و آزاد برلین و همچنین آکادمی برلین از داوطلبان تحصیل در رشته‌های نام‌برده، امتحان تعیین سطح  و یا آزمون ورودی به عمل می‌آورد. قابل توجه اینکه در آکادمی برلین سئوالات نه بر پایه دانستنی‌های تئوری، بلکه بیشتر جنبه معرفی و پرسش و پاسخ دارد.

سایر گزینه‌ها برای تحصیل در رشته فیلم و سینما

از جمله دیگر شهرهایی که امکان تحصیل در رشته‌های مرتبط با فیلم و سینما در آن‌ها امکان‌پذیر است، می‌توان به کلن، هامبورگ، مونیخ و پتسدام اشاره کرد. این رشته غالبا در شهرهای نام‌برده، از سوی آکادمی‌ها و مراکز آموزش عالی هنر ارائه می‌شود و امکان تحصیل در رشته‌های کارگردانی سینما، کارگردانی تلویزیون، موسیقی فیلم و فیلم‌برداری در آنها وجود دارد.

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link