تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا

تحصیل در آمریکا

در این مقاله می خواهیم در مورد تحصیل در آمریکا و همچنین مزایای تحصیل در دانشگاه های آمریکا و چرا برای تحصیل به آمریکا برویم ، صحبت می کنیم.

 

کالج بزرگ و مجهز، تنوع و فرصتهای شغلی متعدد تنها تعداد کمی از دلایلی است که تحصیل در آمریکا را برای دانشجویان خارجی منتخب نموده است .

یکی از دلایلی که دانشجویان، ایالات متحده را برای ادامه ی تحصیل بر می گزینند کیفیت بالای تدریس و مطالعه, همچنین شهرت این کشور در دوره های آموزش عالی میباشد .

از بین 20 دانشگاه برتر در جهان با توجه به رتبه بندی دانشگاههای جهان در Symonds Quacquarelli،  13 دانشگاه در خاک ایالات متحده آمریکا واقع شده است .

تنوع آموزشی بالا در این سطح در سایر کشورها به سادگی صورت نمیگیرد .

روش آموزش آمریکایی و تنوع در کنار رشد شخصی و آکادمیک و سایر اختصاصات از جمله خوابگاه از مواردی است که باعث شده افراد تحصیل در آمریکا را توصیه کنند .

در یک مطالعه توسط شرکت آموزشی MediaPathway.net ، مزایای زیادی برای آموزش و پرورش آمریکا بطور خلاصه بررسی شده است .از جمله ی آنها به رسمیت شناختن و اعتبار بالای دانشگاهها و فن آوری و آموزش عملی آنها میباشد. همچنین بر خلاف بسیاری دیگر در سطوح بین المللی، اتصالات کاری را برای عمده ی دانشجویان فراهم میکند .

دانشجویان انطباق با جوامع مختلف و چگونگی برقراری ارتباط مؤثر را آموزش میبینند .

کارآموزی در طول ترم دوم آغاز میشود و در کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرهنگ کار در آمریکا و گام نهادن با سرعت بیشتر به جلو، کمک خواهد کرد .

از مزایای نامبردنی تحصیل در آمریکا میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. بیش از 4500 دانشگاه در ایالات متحده در مقطع کارشناسی، مدارک تحصیلی ارائه میکنند و با چنین طیف گسترده ای از دانشگاهها، انتخابهای زیاد و مناسبی برای شما وجود خواهد داشت .
  2. دانشگاههای ایالات متحده برای زندگی در محوطه ی پرجنب و جوش خود شناخته شده است .   سرمربی فوتبال دانشگاه، تیم را به پیروزی یا رقابت با تیمهای خود دانشگاه هدایت میکند .برای پیوستن به گروهها هزاران انتخاب وجود دارد . تبدیل شدن به یک مربی برای تیمهای دانشجویی و یا روزنامه نگاری برای روزنامه ی دانشگاه، بازیگری در تئاتر و یا خوانندگی در دانشگاه جزء انتخابهای داوطلبان هنر در دانشگاه است .
  3. مدارک کارشناسی در ایالات متحده دارای انعطاف پذیری کامل میباشد . شما میتوانید در مورد رشته ی تحصیلی اصلی خود به عنوان مردد و غیر قطعی اپلای کنید . بنابراین میتوانید در طی 1 تا 2 سال اول تحصیلات، دوره ها و واحدهای عمومی را در کلاسها قبل از رسیدن به دوره ی تخصص بگذرانید تا به تصمیم قطعی برای تخصص خود برسید. افرادی که میدانند چه رشته ای را میخواهند میتوانند در طی تحصیلی 4 ساله بطور نرمال دو رشته ی اصلی را منتخب و تکمیل کنند و مدارک تحصیلی آکادمیک را دریافت نمایند .
  4. بسیاری از دانشجویان قادر به تأمین هزینه ی تحصیلات خود از طریق کمک هزینه ی تحصیلی از دانشگاهها و نهادها ی مالی خارج از آنها هستند . در واقع منبع تأمین هزینه ها برای حدود 10 % از دانشجویان بین المللی این دانشگاهها از کمکهای مالی فراهم میشود. بورسیه ها اغلب به دانشجویان بر اساس شایستگی، استعداد، موفقیتهای بزرگ و برجسته، نیاز مالی، و یا ویژگیهای فردی از جمله کشور اصلی، زمینه، جنسیت یا قومیت ارائه میشود .

 ( MIE ) دانشگاه هایی که از نظر رنک بالا هستند ولی هزینه های پایین تر دارند را به شما پیشنهاد می دهد .

  1. تحصیل و کار در این کشور میتواند شما را برای اشتغال در بازار کار هنگامی که به کشور خود باز میگردید آماده سازد . این فرصت برای دانشجویان بین المللی برای بدست آوردن تجربه ی کاری در طول مدت تحصیلات خود در ایالات متحده و همچنین کار تا یکسال پس از فارغ التحصیلی در طرح آموزش عملی به صورت اختیاری وجود دارد .دانشجویان رشته های علوم و مهندسی تا دو سال میتوانند بمانند .
  2. ایالات متحده دارای تنوع زیادی در مناطق جغرافیایی و فرهنگها میباشد .در تعطیلات تابستانی برنامه های برگزار شده توسط دفتر دانشجویان بین المللی از جمله سفرهای تعطیلات و طرح میزبان خانواده این فرصت را ارائه میدهد که دانشجویان با این کشور و فرهنگهای متنوع آن آشنایی پیدا کنند .

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری :

ویزای EB-5 ویزای مهاجرت از راه سرمایه گذاری میباشد که در نهایت به اقامت دائم منجر میشود .

این ویزا نیاز به سرمایه گذاری 500.000 دلاری یا 1.000.000 دلاری در یک پروژه مرکزی که منطقه آن توسط دولت تأیید میشود، دارد .

مرکز منطقه ای که سرمایه گذاری صورت گرفته باید حداقل 10 شغل جدید تمام وقت در هر سرمایه گذاری ایجاد کند تا اقامت دائم آن تصویب گردد . این مشاغل میتوانند مستقیم، غیرمستقیم و یا مشاغل مبتنی بر هزینه ها باشند . یک طرح اقتصادی و کسب و کار شامل روش ایجاد شغل باید ارائه شود که بر اساس آن محاسبه ی کار این مرکز صورت میگیرد. سرمایه گذار باید منابع مالی قانونی خود را اعم از اشتغال، مالکیت کسب وکار، سرمایه گذاری، ارث و یا یک هدیه نشان دهد . ارائه ی اظهارنامه ی مالیاتی از کشور سرمایه گذار و یا کشور محل اقامت فعلی او با سند و مدرک مشخص به USCIS الزامی است .

USCIS بازگشت سرمایه ی مهاجران از صندوقهای سرمایه گذاری را به هیچ عنوان تضمین نمی کند زیرا سرمایه گذاری در USCIS مستلزم ریسک زیاد و خطر کردن در تجارت به معنای واقعی می باشد .

گرین کارت اولیه 2 ساله صادر میشود و قبل از پایان دو سال وکیل سرمایه گذار باید برای حذف شرایط گرین کارت موقت اقدام کند . برای واجد شرایط بودن برای گرین کارت دائم سرمایه گذار باید ثابت کند که سرمایه گذاری همچنان برقرار است و حداقل 10 شغل برای افراد تبعه ی آمریکا ایجاد کرده و طرح اقتصادی که قبلأ تأیید شده سوددهی مناسب و درخور را داراست .

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد از معایب و دشواریهای سرمایه گذاری EB-5 میتوان نداشتن اجازه ی خروج در طی حداقل 180 روز در سال را نام برد. همچنین دارندگان این گرین کارت باید درآمد و ثروت خود در سراسر جهان را برای اهداف مالیاتی در ایالات متحده اعلام کنند .سرمایه گذاری 500.000 دلاری حداقل میزان سرمایه گذاری است و کمتر از آن امکان گرفتن گرین کارت ندارد .

از دیگر نقاط ضعف این سرمایه گذاری اجازه ی دست داشتن تنها در مدیریت در کار آفرینی است که اجازه نمی دهد فرد کنترل بیشتری را روی سرنوشت خود داشته باشد .همچنین زمینه هایی که روی آنها سرمایه گذاری و کارآفرینی صورت میگیرد زمینه هایی تحت خطر زیاد و با ریسک بالا می باشند .

مزایای مهاجرت و زندگی در آمریکا

 

چرا به آمریکا مهاجرت کنیم ؟

آمار نشان میدهد فرصتهای اقتصادی و درآمد در آمریکا و افزایش دستمزد ها که باعث کاهش قیمت برای مصرف کنندگان میشود مسبب گسترش مهاجرت به آمریکا شده است .

داده ها برای کارگران آمریکایی نشان میدهد که مهاجران به جای رقابت برای مشاغل یکسان، تمایل دارند در کنار کار، ایجاد فرصتهای شغلی بیشتر و بهتر داشته باشند.

بهبود امور مالی از برنامه هایی مانند تأمین اجتماعی در طول زمان میتواند به کاهش کسری بودجه کمک کند که سبب جذب بیشتر مهاجران میگردد .

بنابراین دستمزد فردی، اشتغال و بودجه و برای افراد مهاجر ماهر شروع به کسب و کار بیشتر و شرکت در پروژه های علمی و تحقیقاتی با نرخ های بالاتر از تبعه های آمریکا، قیمتهای پایینتر و مالیات خالص، سطح زندگی بالا در آمریکا عواملی برای جذب مهاجران میباشد .

مهاجرت به روش ازدواج

بر اساس نظام حقوق بین الملل خصوصی در اکثر کشور های جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج فی مابین زوجین شخص می تواند در راستای اخذ تابعیت اقدام نمایند. کشور آمریکا از این قائده مستثنی نمی باشد. لذا چنان چه یک نفر با یک آمریکایی ازدواج کند می تواند جهت اخذ تابعیت آمریکا اقدام کند.

 برای اخذ اقامت کشور دیگر از طریق ازدواج معمولاً شخص بایستی یک سری فرم های خاص را تکمیل کند و همچنین عده ای از مدارک را تحویل کند تا بتواند اقامت آن کشور را اخذ کند .

بدیهی است اطلاعات حقوقی در خصوص ازدواج وشروط ضمن عقد ازدواج و اخذ تابعیت یا اقامت  در آمریکا از طریق ازدواج دارای پیچیدگی ها و اصول حقوقی خود می باشد. شما می توانید با مشاورین و وکلای دادگستری ما تماس حاصل نمایید وما با افتخار شما را راهنمایی می کنیم.

از جمله موانع و معایب اقدام از راه ازدواج پروسه ی طولانی مدت آن است که برای افرادی که پاسپورت آمریکا را دارند حداقل یکسال تا یکسال و نیم بطول می انجامد و برای افرادی که تنها گرین کارت دارند بیشتر و چیزی حدود دو تا سه سال بطول می انجامد .

دشواریهایی که در مسیر اقدام برای ازدواج و قانع کردن افسر ویزا در سفارت وجود دارد باعث میشود که افراد مسیرهایی دیگر را با شانس ویزای بالاتر و پروسه ی زمانی کوتاهتر برای اقدام انتخاب نمایند .

مهاجرت از راه ویزای کاری

گرفتن ویزای کار در کشور آمریکا یکی از راه های ورود به این کشور می باشد. اگر فردی در کشور آمریکا از طرف شخص یا کمپانی استخدام شود دولت آمریکا به وی ویزای کاری می دهد.

در حال حاضرشما میتوانید  ویزای H1B  که همان ویزای کاری کشور آمریکا می باشد را دریافت کنید.اما متقاضی برای کار در کشور آمریکا می بایست حتما Job Offer  داشته باشد تا بتواند این نوع ویزا را کسب کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به صفحه اصلی کار در آمریکا مراجعه نمایید. در ویزای کاری به طور مستقیم و قطعی به گرین کارت آمریکا تبدیل نمیشود. لیکن در صورتی که پرونده درستی را ارائه کنید واز طریق حقوق مناسب اقدام کنید، امکان تبدیل ویزا از طرقی به ویزای گرین کارت هم هست. این ویزا برای مشاغل خاص بیشتر شانس ویزا دارد که در طی زمانهای مختلف این ویزا تغییر میکند. و

بدلیل وجود موانع و پروسه ی طولانی ویزای کار و دشواری دریافت دعوتنامه ی کاری به طور مستقیم از کشور آمریکا برای ایران، اقدام از راه ویزای تحصیلی بسیار سهل تر و کوتاهتر و همچنین معقولانه تر میباشد.

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

برای گوش دادن به آموزش های صوتی سرزمین زبان به صورت رایگان به بخش رادیو اینترنتی سرزمین زبان مراجعه کنید.

اگر در  یادگیری زبان انگلیسی تنبلی می کنید و یا هرچه تلاش می کنید نتیجه ای حاصل نمی شود و حتی اگر برای یادگیری زبان انگلیسی با دیگران مشورت می کنید و جواب آن ها به شما جوابی گنگ است پیشنهاد ما خواندن مقالات مشاوره ای و برنامه ریزی سرزمین زبان می باشد.

از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر مشاوران سرزمین زبان آماده ی پاسخگویی به شما زبان آموزان می باشند.

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه سرزمین زبان مهرنو تحت شماره 22465و شناسه ملی 10320891155 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link