تأمین بودجه تحصیل در ایالات متحده

تأمین بودجه تحصیل در ایالات متحده

برای آنکه بتوانید در زمینه تحصیل در ایالات متحده سرمایه گذاری کنید، برنامه ریزی هوشمندانه بسیار ضروری است

تحصیل به منزله سرمایه گذاری برای آینده است که می تواند سود سرشاری را به بار آورد. تحصیل در ایالات متحده گزینه های بیشتری نسبت به سایر نظام های آموزشی ارائه می دهد، و این فرصت را برای شما فراهم می سازد که برنامه های آتی خود را با برنامه آموزشی خود تطبیق دهید.

برای آنکه بتوانید در زمینه تحصیل در ایالات متحده سرمایه گذاری کنید، برنامه ریزی هوشمندانه بسیار ضروری است —لازم است تحقیقاتی انجام دهید و امکانات موجود برای تأمین بودجه تحصیل در ایالات متحده که متناسب با نیازها و توان مالی شما است را شناسایی کنید.

در ذیل پیشنهاداتی برای کمک به شما در برداشتن بهترین گام آغازین در مسیر تأمین بودجه تحصیل در ایالات متحده ارائه شده است.

برنامه ریزی

اول از همه به خوبی راجع به هزینه های برنامه تحصیلی مورد نظر خود تحقیق کنید. کلیه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در ایالات متحده می توانند برآورد تقریبی از شهریه و هزینه های زندگی در مؤسسه مربوطه را ارائه دهند. هم شهریه و هم هزینه های زندگی می تواند تفاوت چشمگیری داشته باشد.

موجود بودن کمک ها نیز متفاوت است و می تواند تفاوت قابل ملاحظه ای در بر داشته باشد—یک مؤسسه آموزش عالی را بدون بررسی مقدار کمک موجود برای دانشجویان خارجی، گران تصور نکنید.

حتماً انواع هزینه های زیر را مد نظر قرار دهید:

  • هزینه های درخواست
  • شهریه آزمون ها
  • شهریهتحصیلی
  • هزینه های دانشجویی ضروری
  • مخارج مسافرت
  • هزینه خوراک و مسکن
  • کتاب و سایر ملزومات
  • بیمه درمانی
  • پوشاک، تفریح و مخارج متفرقه

چنانچه قصد دارید به مدت چندین سال در ایالات متحده به تحصیل بپردازید، بررسی کنید که چگونه بودجه کل دوران تحصیل خود را تأمین نمایید.

هر چه زودتر در خصوص تحقیق راجع به کمک های مالی احتمالی اقدام کنید—به طور ایده آل، این کار باید یکی دو سال قبل از رفتن به ایالات متحده انجام گیرد. توجه داشته باشید که مهلت کمک های مالی ممکن است چندین ماه زودتر از مهلت درخواست ها باشد. به موقع اقدام کنید تا بتوانید یک درخواست کمک عالی تهیه کنید و نمرات آزمون ها، کارنامه ها، توصیه نامه ها، مقالات و غیره را گردآوری نمایید.

منابع کمک مالی

دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی که قرار است در آن به تحصیل بپردازید، محتمل ترین منبع تأمین بودجه خارجی است—طبق آمارهای موجود در «مؤسسه تحصیلات بین المللی»، بیش از 10 درصد از دانشجویان خارجی مقاطع کاردانی و کارشناسی و 45 درصد از دانشجویان خارجی مقطع تحصیلات تکمیلی در ایالات متحده بودجه اولیه را از دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی خود دریافت می کنند.

همانطور که از این آمارها بر می آید، امکان تأمین بودجه تحصیلات برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی بیشتر است. اما، برخی از مؤسسات آموزش عالی در مقطع کارشناسی هم بورسیه هایی را، بر اساس شایستگی علمی یا، بعضاً، خدمات اجتماعی، توانمندی های ورزشی، استعداد در هنرهای تجسمی یا نمایشی، یا سایر معیارها اعطاء می کنند.

دستیاری در زمینه تدریس یا تحقیق یکی از کمک هزینه های تحصیلی است که دانشگاه ها به دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی اعطاء می کنند. از دانشجویانی که مقام دستیاری به آنها اعطاء شده است انتظار می رود که به بخش هایی از کلاس های مقاطع کاردانی یا کارشناسی درس بدهند و یا اینکه در امر تحقیق و پژوهش به اساتید خود کمک کنند. در عوض، ممکن است به آنها حقوقی پرداخت گردد که بخشی از هزینه های تحصیلی آنها را تحت پوشش قرار دهد یا اینکه ممکن است از پرداخت شهریه معاف گردند.

معمولاً بلافاصله به دانشجویان سال اول مقطع تحصیلات تکمیلی مقام دستیاری اعطاء نمی گردد—انتظار می رود که ابتدا آنها توانایی های علمی و آموزشی و نیز تسلط به زبان انگلیسی خود را نشان دهند. دستیاری در برخی از رشته های تحصیلی بیش از سایر رشته ها موجود است. به عنوان مثال، تعداد پست های دستیاری در علوم پایه بیشتر از علوم انسانی و علوم اجتماعی است، و تعداد پست های دستیاری در برنامه های حرفه ای مانند تجارت یا حقوق بسیار معدود است.

همچنین باید بررسی کنید چه برنامه های کمکی در سطح دولت محلی و بین المللی وجود دارد، که از حدود 4 درصد از دانشجویان خارجی در ایالات متحده پشتیبانی به عمل می آورند.

بالاخره اینکه، منابعی همچون شرکت های خصوصی و بنیادهای بین المللی کمک هزینه هایی را برای تحصیل اعطاء می کنند. معمولاً رقابت شدیدی بر سر این گونه منابع وجود دارد و این منابع فقط بخش های کوچکی از هزینه های تحصیل را متقبل می شوند. به هر حال، این گونه کمک هزینه ها، به همراه سایر بودجه ها، می تواند در کمک به شما برای نیل به هدف ادامه تحصیل در ایالات متحده مؤثر باشد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link