بورسیه در آلمان

بورسیه در آلمان

بورسیه در آلمان

امروزه به جهت سطح یسیار بالای دانشگاههای کشور آلمان ، اشخاص بسیاری مایل به اخذ  بورسیه در آلمان می باشند. اگر شما عزیزان در خصوص بورسیه در آلمان، مدارک مورد نیاز برای بورسیه در آلمان، شرایط بورسیه در آلمانسوالاتی دارید این مقاله به تمامی سوالات شما عزیزان در خصوص بورسیه در آلمان پاسخ خواهد داد.

تحصیل در دانشگاه‌های آلمان، با وجود تنوع رشته‌ها و امکانات مناسب، با دشواری‌هایی نیز همراه است.تحصیل در دانشگاه های آلمان به دلیل کیفیت بسیار بالای آموزشی این دانشگاه ها و رتبه بسیاربالای دانشگاه های آلمان در رنکینگ های جهانی، همیشه مورد استقبال گسترده علاقمندان به تحصیل بوده است.یکی از موضوعات مهمی که امروزه در رابطه با کشور آلمان مورد بحث قرار می گیرد اخذ بورسیه تحصیلی در کشور آلمان می باشد.آنچه برای متقاضیان خارجی علاقه‌مند به تحصیل در آلمان، در مرحله اول حائز اهمیت است، تامین مالی  است. علاوه بر کارهای دانشجویی با حقوق ماهی ۴۰۰یورو، راه آسان‌تری نیز برای تامین مخارج زندگی وجود دارد و آن دریافت بورس تحصیلی است.

بورسیه آلمانعنوان نوعی از کمک هزینه‌ی مالی برای دانشجویان دانشگاه‌های آلمان است که از سال ۲۰۱۱میلادی از سوی دولت این کشور و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی تامین و به متقاضیان داده می‌شود. سوالات بسیار زیادی برای دریافت بورس در کشور آلمان وجود دارد مانند: شرایط دریافت پذیرش تحصیلی در آلمان، سطح معلومات مورد نیاز در زبان آلمانی، چگونگی دریافت روادید دانشجویی و اجازه‌‌ی اقامت در کشور آلمان، که افراد در زمینه بورس در آلمان میپرسند.

اولین سوالی که همیشه ذهن افراد را در زمینه بورس تحصیلی در کشور آلمان به خود مشغول کرده است، سنجش زبان آلمانی در کشور آلمان می باشد و اینکه چگونه سطح معلومات متقاضی در زبان آلمانی سنجیده می‌شود؟ برای تحصیل در مراکز آموزش عالی آلمان، ارائه‌ی مدارکی که نشان‌ دهنده‌ی تسلّط کافی داوطلب به زبان آلمانی است، ضروری است.همانطور که مشاهده فرمودید یکی از لازمات گرفتن بورس در کشور آلمان داشتن مدرک زبان آلمانیاست.  تنها داوطلب‌هایی که قصد تحصیل در رشته‌های بین‌المللی را دارند، از این قاعده مستثنی هستند. برای دریافت این مدارک می‌توان در آزمون‌های زبان ویژه‌ای که هم در ایران و هم در آلمان برگزار می‌شوند، شرکت کرد.

تحصیل در مقطع کارشناسی در آلمان

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان، فرد می بایست دانشجوی مقطع کارشناسی در دانشگاه های سراسری داخل کشور بوده و یا قبولی آزمون سراسری را داشته باشد. به عبارت دیگر صرفاً با داشتن دیپلم و یا پیش دانشگاهی در اکثر موارد نمی توان مستقیم برای اخذ پذیرش در دانشگاه های آلمان اقدام نمود.

آن دسته از دانشجویانی که دانشجوی سال سوم کارشناسی در دانشگاههای (آزاد، غیرانتفاعی و پیام نور) هستند می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاههای آلمان بدون گذراندن دوره کالج مستقیماً تحصیل خود در مقطع کارشناسی را شروع کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان

برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد، داشتن کارشناسی از دانشگاه های سراسری الزامی است و چنانچه دانشجو دارای مدرک لیسانس از دانشگاه های غیر سراسری ازاد، غیر انتفاعی، پیام نور، علمی کاربردی، و…می باشد، برای ورود مستقیم به دوره کارشناسی ارشد می بایست دارای سوابق تحصیلی عالی باشد. مهمترین نکته ای وجود دارد انتخاب افراد برای ورود به کشور و تصمیم نهایی در خصوص پذیرفتن و یا رد کردن فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف مستقیماً توسط دانشگاه ها اتخاذ می گردد.رزومه تحصیلی، کاری و آموزشی شما این موضوع را روشن خواهد کرد. دانشگاه ها با توجه به موضوعاتی که ذکر شد این شرایط را برای لفراد فراهم میکنند که فرد مستقیم وارد مقطع بعدی می شود و یا باید به صورت پیش نیاز یک سری از واحد ها را بگذراند.

تحصیل در مقطع دکترا در آلمان

طول مدت دوره دکترا در آلمان ۴ سال می باشد این دوره به زبان انگلیسی و آلمانی قابل ارائه می باشد. جهتادامه تحصیل در مقطع دکترا این کشور  به زبان آلمانی دانشجو باید مدرک زبان آلمانی را داشته باشد. همچنین جهت ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در این مقطع ارائه مدرک زبان آیلتس به همراه موافقت استاد راهنما الزامی است. داشتن معدل بالا در مقطع کارشناسی ارشد از اصلی ترین شروط اخذ پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاههای این کشور می باشد. داشتن پروپوزال مناسب با تائیدیه استاد راهنما از دیگر فاکتورهای تأثیر گذار در روند پذیرش در این مقطع می باشد.

دانشجویی که برای دوره دکترا برنامه ریزی می کند،باید با استادی از دانشگاه های آلمان که در رشته مورد نظر به عنوان متخصص شناخته می شود، ارتباط برقرار کند.البته یافتن استاد راهنما کار ساده ای نیست،چرا که اساتید اغلب از میان شمار زیاد درخواست های رسیده، ترجیحاً دانشجویی را انتخاب می کنند که از دوره های قبل می شناسند.با این وجود ارسال در خواست همراه با یک طرح پایان نامه خوب، خالی از فایده نیست.

شرایط اصلی بورس در کشور آلمان

از شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان، می‌توان به نمرات خوب در مقطع کارشناسی اشاره کرد. همانطور که می دانید کشور آلمان و یا هر کشور دیگری با توجه به اینکه فردی از لحاظ تحصیلی در نمره یAهست این امکان را ایجاد کرده است که بتوانند از طریق بورس تحصیلی وارد کشور شوند و از امکانات آن کشور بهره مند شوند. مورد دیگر در پذیرش تحصیلی در کشور آلمان اتمام تحصیل در موعد مقرر می باشد. تمامی کشورها برای دادن بورس کلیه ی شرایط یک دانشجو را از لحاظ تحصیلی بررسی می کند.

 علاوه بر این، نامه پذیرش از استاد راهنما، بخصوص برای دانشجویان مقطع دکترا الزامی است. آنچه برای اکثر موسسات اهمیت دارد، اطمینان از بازگشت متقاضی به کشورش پس از اتمام دوران تحصیل در آلمان است، تا از این طریق علاوه بر انتقال تجربیاتش به سایرین، وجهه مثبتی نیز از جامعه و فرهنگ آلمان به مردم کشور خود منتقل کند.مدارک لازم جهت دریافت پذیرش از دانشگاههای آلمان در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد به صورت زیر است. البته ممکن است برخی دانشگاه ها برای صدور پذیرش، مدرک دیگری را از دانشجو درخواست نمایند:

۱- ترجمه مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی و کارشناسی (حسب مورد)
۲- ریز نمرات دیپلم، پیش دانشگاهی و کارشناسی (حسب مورد)
۳- کپی صفحه اول پاسپورت با اعتبار بیش از ۶ماه
۴- شش قطعه عکس ۶*۴
۵- مدرک زبان آلمانی (در صورت وجود)
۶- مدرک زبان انگلیسی (در صورت وجود)
۷- رزومه کامل
۸- دو عدد توصیه نامه از اساتید قبلی (حسب مورد)
۹-پروپوزال (حسب مورد)
۱۰- بیانیه هدف (SOP: Statement of Purpose)

نکته: لازم به ذکر است که ترجمه مدارک تحصیلی باید به تایید سفارت آلمان برسد که همه روزه از یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۸:۰۰ تا ۱۱:۰۰ این کار امکان پذیر است.مدارک ابتدا باید به تایید وزارت امور خارجه برسد تا سفارت آلمان آنها را نیز تایید نماید.

ساعات کار سفارت آلمان

روزهای یک شنبه، چهار شنبه و پنج شنبه، ازساعت ۷:۰۰ تا ۱۵:۳۰
روزهای دوشنبه و سه شنبه از ساعت ۷:۰۰تا ۱۶:۰۰

سفارت در روزهای جمعه و شنبه تعطیل است.

متقاضیان دریافت «بورسیه آلمان» باید پیش از هر چیز از طریق نهادهای مسئول در دانشگاه مطلع شوند که آیا دانشگاه محل تحصیل آن‌ها عضو شبکه اهدای «بورسیه آلمان» است یا خیر.

کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

مشاوران :
-سرکار خانم جلالی مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link