بهترین کشورهای جهان برای زندگی 2016

بهترین کشورهای جهان برای زندگی 2016

بهترین کشورهای جهان برای زندگی 2016

در این مقاله قصد داریم بهترین کشورهای جهان برای زندگی در سال 2016 را برای کسانی که میخواهند اطلاعتی از این قبیل را داشته باشند معرفی کنیم 8 کشور برتر جهان از لحاظ کیفیت زندگی در سال 2016 به قرار زید هستند:

بهترین کشورهای جهان برای زندگی
بهترین کشورهای جهان برای زندگی

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

 سرکار خانم فاطمه جلالی کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی

 

هلند:

بهترین کشور های جهان
زندگی در هلند

هلند با بهترین نمرات در زیرساخت ها ,امنیت,بهداشت,آموزش و پرورش و آزادی وارد این لیست می شود.

بیشترین تعداد دانشگاه های معتبر را دارد که مکان مناسبی برای دانشجویان بین المللی است.

هلند به عنوان پایتخت دوچرخه جهان شناخته شده است.صرف نظر از زمان و فصول ,شما باید به هر جایی که در سراسرشهر می روید از دوچرخه استفاده کنید.علاوه براین,این کار آن ها را سالم و شاد نگه می دارد.

در هلند برای دانشجویان رایج است که مدرک کارشناسی ارشد خود را بعد از کارشناسی بگذرانند. کارفرمایان در این کشور آنچه را که شما در کارشناسی ارشد انجام دادید در نظر می گیرند. آن ها به ندرت مدرک کارشناسی را در نظر می گیرند.دانشجویان در اینجا در اولین مدرکشان علاقه شان را دنبال می کنند.

هلند جاذبه های گردشگری هیجان انگیز زیادی دارد.اگر شما فرصتی پیدا کردید که به هلند بروید. هرگز بدون دیدن جذاب ترین شهر آن برنگردید.مسافرانی که به کشورهای مختلف سفر کرده اند,ادعا کرده اند که تاکنون هیچ شهری به جذابیت آمستردام ندیده اند.

 

نیوزلند:

بهترین کشور های جهان
بهترین کشور های جهان

با کمال تعجب,تنها5 درصد جمعیت نیوزلند را انسان تشکیل می دهد.95 درصد بقیه حیوانات هستند.  طبق دریافت شاخص فساد,نیوزلند در لیست کشورهایی با حداقل فساد قرار گرفته است.

نام طولانی ترین  مکان جهان “تائوماتاوهاکاتانگیهانگاکوآئوآئووتاماتهآپوکائیوهنوآکیتاناتاهو” است، که یک تپه واقع در خلیج هاوکس ,نیوزلند است.

یکی از جاذبه های مهم توریستی برج آسمان در اوکلند است که 1076 فوت ارتفاع دارد.و چشم انداز فوق العاده ای تا فاصله ی هشت کیلومتری در هر جهتی را به شما نشان خواهد داد.در برج آسمان شما رستوران گردان های 360 درجه خواهید دید.

فاکتورهایی مانند آزادی اقتصادی,اشتغال,رفاه,عدم فساد و افزایش کیفیت زندگی, نیوزلند را به عنوان یکی از بهترین کشورها برای زندگی درجهان معرفی می کند.

اگر می خواهید آب و هوای پاک را تجربه کنید به نیوزلند بروید.

 

قطر:

بهترین کشور های جهان
بهترین کشور های جهان

باور کنید یا نه .قطر دومین کشور ثروتمند جهان است. سال 2010 سال مهمی برای این کشور بود چرا که حق میزبانی جام جهانی 2022 را بدست آورد. بنابرین به اولین کشور خاورمیانه برای میزبانی مسابقات تبدیل شده است.

جدا از این که یکی از معدود کشورهایی است که کمترین نرخ مالیات را دارا می باشد امتیاز داشتن نرخ بیکاری یک درصد را در ماه ژوئن سال 2013 دریافت کرد.همچنین پایین ترین نرخ بی سوادی در جهان عرب زبان را دارد.اگر شما علاقه مند به تاریخ و طبیعت هستید مناطقی مثل AL Zubarra   Fort و موزه ,Dhal Al Misfir (غارعمیق),کویر گل سرخ,Khor Al Adid (به عنوان دریای داخلی محبوبی شناخته شده است.) مکان های پیشنهادی ما به شما می باشد.

این کشور از سال 1825 توسط خانواده آل ثانی اداره می شود.به گردشگران خارجی اخطار داده می شود که پوشش خود را در این کشور رعایت کنند و بدون پوشش مناسب و متناسب با مقررات کشور در مکان های عمومی ظاهر نشوند.درسال 1924 یک کمپین حجاب در این کشور ایجاد گردید که مسئولیت پی گیری رعایت حجاب توسط گردشگران را برعهده دارد.گردشگران زن نباید دامن کوتاه،لباس بدون آستین،ساپورت ولباس های کوتاه در طول مسافرتشان در این کشور بپوشند.وبه مردان گفته می شود که از پوشش تنها لباس زیر استفاده نکنند.

قطر میلیونرهای زیادی دارد(نزدیک به چهارده درصد).تولید ناخالص داخلی آن نسبت به کشورهای دیگر بیشتر است. اما قابل ذکر است که نودوچهار درصد جمعیت قطر را کارگران مهاجر از بسیاری از نقاط جهان تشکیل می دهند.

به تازگی در قطر محوطه ای به نام آموزش شهر(Education city)ساخته شده است که درواقع برای میزبانی از شاخه های محلی دانشگاه های مشهوری مثل روزنامه نگاری مدرسه مدیل نورث وسترن،خدمات خارجی دانشگاه جورج تاون،کالج پزشکی ویل کورنل ودیگر نهادها و آموزشگاه های بین المللی استفاده می شود.

مجازات قانونی در این کشوراز قوانین شریعت پیروی می کند.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی

سوئیس:

بهترین کشور های جهان
زندگی در سوئیس

دلیلی که سوئیس را در لیست بهترین کشورها برای زندگی در جهان قرار داده است این است که، این کشور کیفیت بهتری از زندگی،اطمینان،امنیت وسلامتی را برای همه شهروندانش فراهم می کند،حتی آن دسته از شهروندانش که در مکان های دیگری زندگی می کنند.این کشور به امنیت،دقت ،اعتبارو اطمینان مشهور است.وبه همین دلیل است که مردم کشورسوئیس ،شهرهایشان را در مدت کوتاهی  به جوامعی با تکنولوژی غیرقابل تصوری تبدیل کرده اند.سوئیس یکی ازمدرن ترین و شیک ترین سیستم گردشگری را در جهان دارا می باشد.

کشوری با هفت میلیون و دویست هزار جمعیت و زبان های مختلف زیاد.کشوری که مردم آن از تفریحات متنوعی که سمت و سوی ورزشی دارد لذت می برند.

اگر قرار باشد در مورد کشوری با اقتصاد پایدار صحبت کنید.سوئیس درصدر صحبت های شما قرار خواهد گرفت.ثبات سیاسی و امنیت پولی بلندمدت،سوئیس را به کشوری امن برای سرمایه گذاران تیدیل کرده است.

ازآن جایی که این کشور ازنیروی متخصص بالاتری برخوردار است و به دلیل کوچک بودنش مشهور است.تجارت و صنعت ،اقتصاد این کشور را می چرخاند.

مقر قرارگیری کمیته بین المللی صلیب سرخ(ICRC)درسوئیس است.

این کشور برندهای مشهور ساعت مچی در جهان را ازان خود کرده است.(Tag Heuer

(,Rado,Omega,Rolexیکی دیگر از جنبه هایی که نمره بالاتری نسبت به سایر کشورها به آن می دهد فرم شکلات ها و پنیرهای آن است.

بانک های سوئیس در حفاطت ازحریم شخصی مشتریانشان مشهور هستند.

اگر شما یک کوهنورد هستید این کشور باید گزینه انتخابی شما باشد. این کشور بلندترین قله ها و یخچال های طبیعی را در کوه های آلپ مرکزی دارد.

این کشور برای چاقوی چند منظوره اش شهرت گسترده ای دارد.چاقوی جیبی سوئیسی که هر تیغه ی آن به منظور هدف خاصی طراحی شده است.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی

لوکزامبورگ:

بهترین کشور جهان لوکزامبورگ
لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان است.اما این تنها دلیلی نیست که این کشور را در صدر بهترین کشورها برای زندگی در جهان مطمئن کرده باشد.

هرچند یکی از کوچکترین کشورهای جهان است.اما بالاترین تولید ناخالص داخلی را در جهان دارد.

از آن جایی که لوکزامبورگ مکان های زیبای زیادی مثل قلعه ویاندن،باغ پروانه و پارک اسکیت سنگ قرمز را دارد.سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.بنابرین اقتصاد این کشور را رونق می بخشد.این کشور هیچ نیروی دریایی ندارد مادامی که از سمت شرق به شمال شرق آلمان،از قسمت جنوب به فرانسه و از سمت غرب با بلژیک هم مرز است.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی

ایسلند:

بهترین کشور جهان ایسلند
هزینه ی زندگی در ایسلند

درصد باسوادی در این کشور9/99 درصد است.جایی که شما می توانید مردمی را ببینید که کتاب های بیشتری را می خرند و می خوانند.

در لیست فوربس “10 کشور تمیز جهان”.ایسلند با امتیاز5/93 جایگاه اول را کسب کرده است.

این موقعیتش را درمیان 15 کشور جهان را نیز حفظ کرده است.

ایسلندی ها هیچ ارتشی ندارند. به جای آن تیم های فوق العاده نجات وگاردهای ساحلی دارند.

درسال 2011،تولید ناخالص داخلی ایسلند به دوازده میلیاردوسه میلیون دلار رسیده بود.از آن جایی که منابع فراوان انرژی الکتریسیته آبی وزمین گرمایی درایسلند وجود دارد.تامین انرژی برق هیچ گاه به مشکل برخورد نکرده است.در حقیقت،ایسلند بزرگترین تولید کننده برق در جهان است.

ایلات ایسلند 9 ماه مرخصی بدون حقوق برای مادران دارند.این مدت مرخصی همچنین می تواند توسط هردو والد چنانچه آن ها دوس داشته باشند به اشتراک گذاشته شود.

تمیزترین هوا را می توان در ایسلند تنفس کرد.اندازه گیری های سلامت و امنیت،ایسلند رابه 10 کشور برتر برای زندگی در جهان تبدیل کرده است.

جوامع ایسلند امکانات و ابزارهای قدرتمندی برای ایجاد و پرورش شادی در میان مردم فراهم می کند.با این وجود،هیچ یک از آن ها بدون اعتماد به نفس خود مردم  نمی تواندامکان پذیر باشد.

ایسلند به عنوان کشوری که دارای آتش فشان های فعال و چشمه های آب گرم است تعریف شده است.کلمه ی Geyser(چشمه آب گرم) از اولین آب گرم ایسلند که ”  ” Geyserنامیده می شد نشآت می گیرد.این کشور هجدهمین جزیره بزرگ جهان است.

اخیرا این کشور افتخار عنوان “صلح آمیزترین کشور جهان را در هفتمین سال متوالی “توسط موسسه اقتصاد و صلح بدست آورده است.

یکی از بزرگ ترین نویسندگان ایسلندی که در رشته ی ادبیات انگلیسی درخشش ویژه ای دارد هالدور لاکسنس بود که موفق به کسب جایزه نوبل در سال 1955شد.

 

ایسلندی ها زبانشان را بیش از هزار سال  باهمان گویش  با تغییرات جزئی حفظ کرده اند.

بازی ملی شان هندبال است.ایسلندی ها هنگامی که تیم شان در المپیک تابستانی 2008 مقام دوم را از آن خود کردانگیزه زیادی گرفتند.

ایسلندی ها اکثر اوقات با ماشین شخصی مسافرت می کنند چرا که آنجا هیچ سیستم راه آهنی وجود ندارد.

آن ها برای بار چهارم عنوان دوشیزه جهان(Miss World) را برنده شده اند و مجلسشان بیش از یک هزارسال قدمت دارد.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی

استرالیا:

بهترین کشور های جهان
کشور استرالیا

صرف نظر از مکان و موقعیت استرالیا،مردم استرالیا در کمک رسانی به یکدیگر در هر موقعیتی خیلی خوب عمل می کنند.این ویژگی خاص مردم استرالیا این کشور را در صدر بهترین کشورها برای زندگی در جهان قرار داده است.

درآمد سرانه،امید به زندگی طولانی تر و ارتقا سطح آموزش و پرورش عواملی هستند که کمک کرده است استرالیا در جایگاه چهارم مورد انتظارش برسد.

اگرچه استرالیا خانه حیوانات خطرناکی مثل کوسه ومار است.همچنین خانه حیوانات جالب و نادری مانند دینگو استرالیا و وامبت می باشد.تنها در استرالیا می توانید چنین حیوانات نادری را ببینید.

طبق گزارش سال 2015 ،ادعا شده است که استرالیا یکی از بزرگترین اقتصادهای سرمایه گذاری در جهان را دارد.تولید ناخالص داخلی یک تریلیون دلار را از آن خود کرده است.

همچنین جایگاه شرکت های بزرگی مانندMacquarie Bank،ANZ،AMP،Telstra،Woolworths وغیره است.

استرالیا از موهبت های طبیعی بی شماری مانند تپه بزرگ مرجانی،جزیزه فریزر وغیره برخوردار است.

حداقل یک بار در عمرتان منظره های jow-dropping  را تجربه کنید.به طور یقین چیز بزرگ تری از این در جهان پیدا نخواهید کرد.

بعضی از جاذبه های گردشگری دز استرالیا،جز9 مکان میراث جهانی هستند.مناره ها(متشکل از سنگ آهک در پارک ملیNambung)،رشته کوه های فلیندرز،کوه های آبی و غیره.

حیوانات ـ شما می توانید تعداد زیادی ازآن ها را در سواحل پیدا کنید.مثل شیرهای دریایی،پنگوئن ها وپرندگان متنوع.

درسال 2009،میزان سواد در این کشور 99 درصد برآورد شده است.تحصیلات اجباری از سن 5 تا 16 سالگی می باشد.

فرم اصلی کمک های امنیت اجتماعی برای افراد مسن و بازنشسته شامل مستمری همسر،حقوق بازنشستگی و کمک هزینه های دوران کهنسالی می باشد.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی

نروژ:

بهترین کشور های جهان
نروژ

نروژی ها معمولا زیبا و خوش لباس هستند.

حمل و نقل همواره حمایتگر فوق العاده ای در حوزه صادرات این کشور بوده است.اما رشد بیشتر اقتصادی نروژ توسط منابع طبیعی آن حمایت شده است.حتی شامل قوه محرکه مولد برق،شیلات، اکتشافات نفت و تولید آن است.

تولید نفت نروژ(درتن) و نظام سوسیالیستی قوی اش به دارایی و ثروت هر شهروند نروژی کمک کرده است.

بیشتر مردم در نروژ آیفون یا گوشی های هوشمند فوق العاده گران قیمتی به ارزش بالاتراز 500 دلار دارند.

نروژی ها مردم سالمی هستند چرا که غذای سالمی می خورند، آب سالمی می نوشند و در هوای تازه ای تنفس می کنند.

نروژ به خاطر طبیعت اش تحسین شده است. این می خواهد یک پارک ،کوه یا جنگل باشد. کافی است قدمی اطراف آن بزنید به طور یقین خواهید دید که چه احساس فوق العاده ای به شماخواهد داد وقتی شما در کنار طبیعت قرار می گیرید.

هر کشوری فاکتورهایی با اهمیت بالایی دارد و نروژ هم از این قاعده مستثنی نیست.تونل جاده ای Laerdal اش به عنوان طولانی ترین تونل جهان شناخته شده است(5/24 کیلومتر یا 5/15 می باشد).دو فلات این کشور در جهان مشهور هستند(فلاتGeiranger،فلات Naroy) و شامل فهرست جهانی یونسکو هستند.

درنروژ شما می توانید در تابستان در طول 24 ساعت شبانه روز از نورخورشید لذت ببرید.

جایزه نوبل پزشکی توسط دو نروژی می- بریت موزر و ادوارد موزر در سال 2014 دریافت گردید.طبق گفته آلفرد نوبل(بنیان گذار جایزه نوبل) جایزه نوبل صلح هر ساله به فردی داده می شود که توسط کمیته نروژ انتخاب شود.

بهترین کشورهای جهان برای زندگی

سوئد:

بهترین کشورهای جهان برای زندگی
زندگی در سوئد

سوئد16 ماه مرخصی زایمان به والدین می دهد که 80 درصد حقوق شان راهم پرداخت می کند. بدون شک والدین وقت بیشتری را با فرزندانشان خواهند داشت.به همین دلیل است که سوئد یکی از بهترین کشورها برای زندگی در نظر گرفته شده است.

سوئد یک سرویس کامل رایگان مراقبت روزانه برای فرزندان ارائه می دهد.به عبارت دیگر می توانیم بگوییم این یک کمک هزینه یا یارانه است.اگر چه هزینه های مراقبت روزانه حدود 120 دلار در ماه است.شما می توانید این هزینه ها را با برنامه های سودآوری که کودک برای دولت خواهد داشت پرداخت کنید.

اقتصاد سوئد توسط نیروی برق آبی،سنگ آهن و چوب حمایت می شود.با این حال صنایع عمده آن ها شامل ارتباطات از راه دور،ماشین آلات صنعتی،کالاها و مواد شیمیایی،وسیله نقلیه موتوری،تجهیزات با کیفیت،لوازم خانگی،فولاد،آهن و جنگل می باشد.

موسسه ملی تحقیقات اقتصادی رشد تولید ناخالص داخلی سوئد را به ترتیب 8/1درصد،1/3 درصد و4/3 درصد درسال 2014، 2015و2016 پیش بینی کرده است.

با کمال تعجب،مردم سوئد تحت تاثیر آب و هوای شدیدش قرار نگرفته اند.آن ها هنوز هم در حال اسکیت روی یخ،سورتمه،اسکی ،پیاده روی طولانی و نوشیدن یک قهوه داغ در هوای سرد دیده می شوند.

سوئد به عنوان بهترین کشور برای زنان هم معرفی شده است.در حقیقت سوئد از لحاظ زندگی برای زنان امنیت بیشتری دارد بنابرین پرواضح است که برای همه افراد این ویژگی را دارد.

در سراسر سوئد شما می توانید هوای سالم وتمیزرا تنفس کنید.سوئد برای طبیعتش تحسین شده است.

سوئد یک سیستم حمل و نقل پایدار دارد.قطارها و اتوبوس ها همه جا را پوشش داده اند.درست شهرهای بزرگ را به روستاهای دوردست پیوند داده است.

سوئد رسانه های مستقل قوی ای دارد و این نتیجه سیاست شفاف این کشور است.

سازنده ماشین ولوو،شرکت سوئدی ولوو می باشد.

این یک حقیقت است که بخش هایی از این کشوردر فصل زمستان از نورخورشید محروم می باشند.بنابرین شما باید در اواسط بعدازظهربرای رانندگی از چراغ های جلو استفاده کنید.

آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

مشاوران ما:

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797
02144961935
02144961936
02144008685
سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

 

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link