معرفی بهترین منابع جهت آمادگی آزمون تافل

معرفی بهترین منابع جهت آمادگی آزمون تافل

معرفی بهترین منابع جهت آمادگی آزمون تافل

اگر شما هم به دنبال بهترین منابع آزمون تافل هستید در این مقاله با معرفی 18 کتاب برتر جهت آمادگی آزمون تافل در خدمت شما زبان آموزان خواهیم بود.

آیا شما نیز به دنبال یک کتاب بی نظیر برای شرکت در آزمون تافل هستید؟ گفتنی است که یک کتاب خوب می تواند بهترین دوست شما در مسیر آمادگی آزمون تافل باشد. از آنجایی که  کتاب ها ابزارهای یادگیری همه کاره ای هستند ، نه نتها گرامر و لغت بلکه  تمام مهارت های مورد نیاز  آمادگی آزمون تافل را مورد ارزیابی قرار می دهند .

توجه داشته باشید که تافل یک آزمون شناخته شده ی جهانی است  به همین دلیل  کتا ب های بیشماری از موضوعات “اسپیکینگ” گرفته تا روش های یادداشت برداری  درباره ی آن نوشته شده است.  به عبارتی دیگر کتاب های آموزشی مکمل تمامی روش های مطالعاتی شما می باشند ، برای مثال ممکن است شما به صورت خود خوان مطالعه کنید , مربی زبان داشته باشید و یا در آزمون های آزمایشی شرکت کنید  با این وجود در همه ی موارد به یک کتاب آموزشی تافل به عنوان مکمل نیاز دارید.

کتاب های زیادی به زبان های مختلف به غیر از انگلیسی درباره ی آزمون تافل نوشته شده اند ، بنابراین می توانید به راحتی یک کتاب آموزشی را به زبان مادری خود پیدا کنید. این کتاب ها  برای زبان آموزان مبتدی و متوسطه از اهمیت بسیاری برخوردار می باشند.

بهترین منابع آزمون تافل
بهترین منابع آزمون تافل

در زیر لیستی از عنواین پر تکراری است که کتاب های تافل پوشش می دهند:

  • ساختار و فرمت آزمون
  • ارزیابی مهارت های زبانی
  • تمرین های پرتکرار و موضوعات متنوع جهت تقویت مهارت های نوشتاری و گرامر.
  • لغات

اما چه نوع  کتاب آموزشی را بخوانیم؟

 

18 کتاب آموزشی که شما را برای شرکت در آزمون تافل آماده می کنند:

این کتاب های آموزشی تمامی بخش های آزمون را پوشش می دهند و شما را برای هر یک از این بخش ها آماده می کنند. صرف نظر از سایر کتاب  هایی که مطالعه می کنید ، لازم است یکی از کتاب های زیر را انتخاب کنید وبرای آمادگی کامل آزمون به آن تکیه کنید.

1.”ESL Official Guide to the TOFEL Test,” 4th edition

این کتاب یک کتاب آموزشی رسمی است که از طرف سازمان مدیریت آزمون تافل منتشر شده است , به طور منظم تجدید چاپ می شود وحاوی به روز ترین اطلاعات آزمون تافل می باشد. این کتاب بهترین گزینه به منظور یادگیری  اطلاعات مفید و مرتبط می باشد.

2.”Cracking the TOFEL iBT,” 2016-17 Edition

این کتاب هر سال به روز می شود و به عنوان  یک منبع جامع  آموزشی برای آمادگی آزمون تافل در نظر گرفته می شود . به علاوه تمرین های “لیسنینگ” و “اسپیکینگ”  و همچنین مشاوره های صوتی مفیدی  در خصوص استراثژی های آزمون در اختیار زبان آموزان قرار می دهد. اگر شما به سی دی گوش نمی کنید به راحتی می توانید فایل های MP3 این کتاب را دانلود کنید و به تمرین های آنلاین دسترسی پیدا کنید.

3.”TOFEL iBT Premier 2016-2017 with 4 Practice Tests”

عمده ترین مزیت این مجموعه دانشگاهی  آزمون های علمی است که توسط کاپلان نوشته شده است.هر کتا ب درسی چند نمونه آزمون و مینی تست در اختیار زبان آموزان قرار می دهد.این کتاب تافل  شامل بزرگترین تعداد آزمون های علمی قابل دسترس در سرتاسر جهان می باشد که به همراه منابع CD/MP3 استاندارد و ویدیوهای آموزشی در اختیار عموم قرار دارد.

کتاب های تخصصی تافل

هر یک از این کتاب ها روی یک مهارت خاص آزمون تافل متمرکز می شوند. برای مثال برخی از آنها تنها  به بخش “ریدینگ” یا “رایتینگ” و دو مهارت اصلی دیگر می پردازند. همچنین ممکن است برخی از این کتاب ها  روی دیگر جنبه های جداگانه ی مربوط به محتوای تافل تمرکز کنند. چنانچه احساس می کنید نیاز است روی یک مهارت خاص مثلا” ریدینگ” بیشتر تمرکز کنید  به دنبال کتا بهای تخصصی  راهنمای تافل باشید.

4.”Official TOFEL Ibt Tests Volume 2”

این کتاب به شما این امکان را می دهد تا پس از مطالعه ی کافی, آموخته های خود را مورد ارزیابی قرار دهید بنابراین بهتر است از این کتاب به منظور بررسی  میزان پیشرفت ماهانه و هفتگی خود استفاده کنید. از آنجایی که  کتا ب فوق علاوه بر 3 کتاب آموزشی 5 آزمون معتبر به همراه دارد لذا خواندن آن به شدت توصیه می شود.

5.“Practice Exercises for the TOFEL with MP3 CD,” 8TH Edition

پس از آگاهی از  سطح انتظار خود از آزمون تافل می بایست شروع به تمرین  و تمرین کنید. این کتاب حل تمرین با ارائه ی بیش از 1000 تمرین متفاوت مانند مقالات  نمونه و پاسخ  نامه ی موضوعات “اسپیکینگ” ویژه ی بخش های مختلف آزمون تافل طراحی شده است.همچنین در پایان این کتاب یک آزمون آزمایشی وجود دارد.

6.”Essential Words for the TOFEL,” 6TH Edition

این کتاب حدود 500 واژه  ی ضروری آزمون تافل را در اختیار داوطلبان قرار می دهد تا با یادگیری آن ها امتیاز بالاتری در آزمون کسب کنند. از آنجایی که داشتن یک دایره ی لغات گسترده از اهمیت والایی برخوردار است و هر زبان آموزی در زمینه ای خاص تجربه ی  بیشتری دارد لذا راهنمای موجود به شما این امکان را میدهد تا ضروری ترین لغات مورد نیاز خود را در فرصتی کوتاه یاد بگیرید.

7.”240 Writing Topics: with Sample Essays”

و

8.”240 Speaking Topics: with Sample Answers”

این دو کتاب محتوای یکسانی دارند, بنابراین برای تقویت “اسپیکینگ” یا “رایتینگ” خود می توانید یکی از آن ها  یا هر دوی آن ها را  بخرید.بدون شک آمادگی برای هر یک از مهارت های بالا به اندازه ی کافی چالش برانگیز می باشد. اما هر یک از این کتاب ها می توانند به تنهایی یک دستیار عالی باشند. این کتاب ها با ارائه ی صد ها موضوع مختلف “اسپیکینگ” ,”رایتینگ”, مقالات نمونه و جملات صحیح گرامری  برگرفته از آزمون های تافل سال های قبل کمک  بسیاری به  تقویت مهارت های زبانی شما می کنند.

گرامر

بله درست است اگرچه در آزمون تافل گرامر به طور مستقیم مورد ارزیابی قرار نمی گیرد, اما تسلط به آن به شما کمک می کند در بخش “رایتینگ” و “اسپیکینگ” آزمون امتیاز بالاتری کسب کنید .

9.”TOFEL Grammar Guide: 23 Grammar Rules You Must Know to Guarantee Your Success on TOFEL Exam”

این کتاب  با کاربردی آسان منحصرا به منظور یادگیری گرامر آزمون تافل نوشته شده است , به گونه ای که  با روشی ساده و منطقی به توضیح قوانین گرامری مورد نیاز آزمون تافل می پردازد.

10.”The Blue Book of Grammar and Punctuation

این کتاب یکی از معروف ترین  کتاب های راهنمای یادگیری گرامر است که هم اکنون به چاپ یازدهم خود رسیده است. این کتاب به راحتی قابل دسترس عموم می باشد و به ظرافت تمام نوشته شده است. قوانین گرامری موجود در کتاب به صورت ساده و بدون پیچیدگی توضیح داده شده اند. صرف از نظر از توضیح قوانین گرامری این کتاب شامل تست ها, تمرین ها و آزمون های مختلفی می باشد.

11.” The Only Grammar Book You’ll Ever Need: A One- Stop Source for Every Writing Assignment”

صرف نظر از توضیح قوانین گرامری این کتاب یک ابزار عالی به منظور آشنایی با ضعف های گرامری خود هنگام نوشتن مقالات آزمون تافل می باشد. استفاده از این کتاب بسیار آسان می باشد و تکالیف نوشتاری متعددی از جمله مقالات متنوع را در اختیار داوطلبان قرار میدهد.

12.”Practice Makes Perfect: English Grammar for ESL Learners,” 2nd Edition: With 100 Exercises

زمانی که در مسیر آمادگی آزمون تافل نیاز به کمکی مضاعف دارید  بهتر است به سراغ منابعی بروید که ویژه ی انگلیسی زبانان طراحی شده اند. این کتاب اشتباهات پرتکرار زبان آموزان ESL را با استفاده از توضیح دقیق گرامر انگلیسی  مورد بررسی قرار می دهد.

فرهنگ لغت ها

از آنجایی که فرهنگ لغت ها کتاب های درسی نمی باشند  به عنوان یکی از  مفید ترین کتا ب ها  جهت شرکت در آزمون تافل در نظرگرفته می باشند. بدون شک روی میز تحریر هر زبان آموزی می توانید یک فرهنگ لغت خوب پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که  بدون داشتن یک فرهنگ لغت خوب نمی توانید زبان انگلیسی را به خوبی یاد بگیرید. زمانی که معنای لغتی را نمی دانید می توانید از یک فرهنگ لغت انگلیسی به فارسی برای رفع ابهام خود استفاده کنید. لازم به ذکر است که برای شرکت در آزمون تافل به یک فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی نیاز دارید تا با توصیف  لغات به زبان انگلیسی آشنا شوید.بنابراین به  دنبال فرهنگ لغتی باشید که برای انگلیسی زبانان نوشته شده است. دیکشنری متضاد / مترادف یکی از ابزارهای مفید موجود  می باشد. این فرهنگ لغت لیستی از لغات هم معنی یک لغت خاص را در اختیار زبان آموزان قرار می دهد.برای مثال اگر معنی لغت “Happy” را چک کنید مترادف های این لغت را مانند”glad”, ”jolly”, ”gleeful”و “jubilant” را خواهید دید.

یک دیکشنری مترادف/ متضاد بهترین انتخاب برای تقویت دایره ی لغات شما می باشد به طوری که با استفاده از آن مطمئن می شوید هنگام صحبت کردن و نوشتن دیگر  لغات پیش پا افتاده و تکراری را به کار نمی برید.  همچنین هنگام یادگیری لغات جدید استفاده از این دیکشنری برای تمرین درک مطلب بی نظیر است. شما می توانید معنای کلمات ناآشنا را برمبنای لغات مترادف آن درک کنید. معروف ترین و معتبر ترین دیکشنری های سراسر جهان توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد منتشر شده اند.ممکن است شما انتشارات دیگری را ترجیح دهید اما از آنجایی که فرهنگ لغات آکسفورد به طور منظم نسخه های جدیدی را منتشر می کنند , داشتن یکی ازآن ها ارزش سرمایه گزاری  را دارد.

13.”Oxford Dictionary of English “

این فرهنگ لغت یک نسخه ی قدیمی است که اصطلاحات و لغات انگلیسی آمریکایی و بریتانیایی را پوشش می دهد.

14.”New Oxford American Dictionary”

این کتاب یک فرهنگ لغت جامع است که منحصرا روی انگلیسی آمریکایی متمرکز می باشد.

15.”Pocket Oxford American Dictionary& Thesaurus”

این کتاب یک مینی نسخه از “دیکشنری آمریکایی آکسفورد ” می باشد که ترکیبی از یک دیکشنری مترادف /متضاد نیز می باشد. شما می توانید آن را در جیب خود قرار دهید و  به راحتی به کلاس و کتابخانه حمل کنید.

16.” Oxford Thesaurus of English

دیکشنری مترادف/ متضاد یک منبع مفید یادگیری واژگان ضروری است که روی  لغات متضاد و مترادف و عبارات و اصطلاحات گوناگون متمرکز می باشد. این فرهنگ لغت بیشتر مناسب زبان آموزان سطح متوسطه و پیشرفته می باشد , با استفاده از این فرهنگ لغت می توانید بدون استفاده از کلمات تکراری مقالات بهتری بنویسید و واضح تر صحبت کنید.

یک نکته ی جالب

یادگیری زبان تنها محدود به گرامر و تلفظ نمی باشد بلکه می بایست با روشی مهیج  موجب تقویت مهارت های زبانی شما  هنگام استراحت و اوقات فراغت شود. دو کتاب زیر تنها مختص داوطلبان آزمون تافل نمی باشند , این دو کتاب با روشی سرگرم کننده جنبه های مختلف زبانی را تقویت می کنند.

17.” Celebrate the American Way: A Fun ESL Guide to English Language & Culture in the U.S”

همانگونه که از عنوان آن  پیداست , این کتاب آموزشی طنزآمیزبا روشی سرگرم کننده و آموزنده زبان آموزان را با فرهنگ آمریکایی آشنا می کند. این کتاب منبع بی نظیری برای داوطلبان آزمون تافل و افرادی است که قصد پذیرش در یک موسسه یا دانشگاه آمریکایی دارند.

18.”Great American Humor: 1000 Funny Jokes, Clever One-Liners& Witty Sayings”

برخی معتقند که با درک طنز می توان به زبان مسلط شد, البته تایید صحت این موضوع به شما بستگی دارد.این کتاب با ارائه ی صدها جوک و عبارات مضحک به شما کمک می کند تا اصطلاحات و  ضرب المثل های انگلیسی آمریکایی را با روشی مضحک یاد بگیرید.

به خاطر داشته باشید که صدها کتاب درباره ی آزمون تافل  و ویژه ی  زبان آموزان ESLنوشته شده اند . اما چگونه می توانید بهترین کتاب را انتخاب کنید؟ بله این کار با آگاهی از نیازشما میسر است. نقاط ضعف شما کجاست؟ در چه مهارتی نیاز به تمرین بیشتر دارید؟ سخت ترین بخش آزمون تافل برای شما چیست؟

یکی از ساده ترین روش ها ی یادگیری بهتر یک مهارت زبانی خاص ,پیدا کردن یک کتاب مناسب درباره ی آن مهارت میباشد. یک کتاب آموزشی خاص به شما کمک می کند تا نقاط ضعف خود را پیدا کنید و در عین حال برای آزمون آماده شوید. کتاب ها نسبتا مقرون به صرفه می باشند و امروزه به راحتی از طریق اینترنت قابل دسترسی می باشند. چنانچه قصد دارید به صورت خود خوان برای آزمون تافل آماده شوید با یکی از کتاب ها ی معرفی شده در این مقاله شروع کنید.

دانلود PDF مقاله چگونه به نمره 8 یا 9 آیلتس دست پیدا کنم؟

 

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

مترجم: خانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

 

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

50 درصد تخفیف پکیج آموزش زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی در منزل
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link