بهترین جزوه گرامر زبان انگلیسی

بهترین جزوه گرامر زبان انگلیسی

بهترین جزوه گرامر زبان انگلیسی

 

تاریخچه زبان انگلیسی

تاریخ زبان انگلیسی با ورود سه قبیله ژرمنی که در قرن پنجم میلادی به بریتانیا حمله کردند آغاز شد.

 

-The Angles, the Saxons and the Jutes

این قبایل  از دریای شمال و از آنچه امروز دانمارک و آلمان شمالی است عبور کردند. در آن زمان ساکنان بریتانیا زبان سلتیک را اعلام کردند.اما اکثر گویشوران سلتیک در غرب و شمال توسط مهاجمان به غرب رانده شدند – عمدتا به چیزی که اکنون ولز، اسکاتلند و ایرلند هستند. زبان آن‌ها که اکنون به نام ” انگلیسی کهن ” شناخته می‌شود ، خیلی زود به عنوان زبان مشترک این قسمت نسبتا دور از اروپا پذیرفته شد. با اینکه شما و من به سختی می‌توانید انگلیسی قدیمی را درک کنید،پایه و اساس محکمی برای زبانی که امروز صحبت می‌کنیم فراهم کرده‌است. و بسیاری از واژه‌های کلیدی مانند ” بودن “، ” قوی ” و ” آب ” را به ما داده است.

از حدود ۱۶۰۰، استعمار انگلیس در آمریکای شمالی منجر به ایجاد تمایز متفاوت از زبان انگلیسی شد . وقتی به آمریکا رسیدند ، برخی از تلفظها و کلمات انگلیسی ” منجمد ” شدند. به هر حال، انگلیسی آمریکایی بیشتر شبیه انگلیسی شکسپیر است تا انگلیسی مدرن انگلیسی..

برخی از اصطلاحات که انگلیسی‌ها آن‌ها را ” امریکن ” می‌نامند در واقع بیان اصلی بریتانیایی هستند که در مستعمرات حفظ شده‌اند در حالی که برای مدتی در بریتانیا گم شده‌ بودند. برای مثال کلمات زیر

Trash for rubbish, loan as a verb instead of lend, and fall for autumn; another example, frame-up

از طریق فیلم گانگستری هالیوود به بریتانیا وارد شده‌است. امروزه، انگلیسی آمریکایی به دلیل سلطه آمریکا بر سینما، تلویزیون، موسیقی مردمی، تجارت و فن‌آوری تاثیرگذار است ( از جمله اینترنت) .اما انواع دیگری از زبان‌های انگلیسی در سراسر جهان وجود دارد، از جمله انگلیسی، انگلیسی نیوزیلند، انگلیسی کانادایی، انگلیسی افریقای جنوبی، انگلیسی هندی و کاراییب.

وشگفت‌انگیزترین چیز در مورد انگلیسی این است که هنوز در حال تحول است. از توسعه گویش‌های محلی و اصطلاحات عامیانه در کشورهایی مانند آمریکا، آفریقای جنوبی و نیوزیلند، و در شهرهایی مانند نیویورک، آکسفورد و سنگاپور، تا استفاده از واژگان فنی به انگلیسی روزمره متفاوت است. انگلیسی مدام در حال تعقیر است.

واژگان به تنهایی با سرعتی حدود ۱۰۰۰ کلمه جدید و تایید شده در هر سال ، رو به افزایش است؛ و اینها کلماتی هستند که به اندازه کافی مهم تلقی می‌شوند تا به نسخه آنلاین فرهنگ انگلیسی اضافه شوند ! این افزایش چشمگیر در کلمات جدید تا حد زیادی ناشی از تکنولوژی است ، و اینکه چگونه مردم به طور خود به خود از طریق ایمیل و پیام‌های متنی که به سرعت و به طور موثر از طریق رسانه‌های اجتماعی پخش می‌شوند ، استفاده می‌کنند.

بهترین جزوه گرامر زبان انگلیسی
بهترین جزوه گرامر زبان انگلیسی

درصد زیادی از کلمات جدید  کلمات مخلوط نامیده می‌شوند – کلمه‌ای که معنای دو کلمه مجزا را با هم ترکیب می‌کند؛.

برای مثال کلمه سینپلکس از دو کلمه سینما و کمپلکس تشکیل شده است.

گرامر زبان انگلیسی

 

گرامر تنها یک جنبه از یادگیری زبان انگلیسی است که زبان آموزان نیز نظرات متفاوتی درباره آن دارند. بعضی از دانش آموزان علاقمند به یافتن یا یادگیری قوانین دستور زبان و انجام بسیاری از تمرینات دستور زبان هستند. برخی دیگر از دستور زبان تنفر دارند و فکر می‌کنند که این بخش سخت ترین بخش یادگیری یک زبان جدید است. به هر حال، هر عقیده‌ای که دارید، نمی‌توانید از دستور زبان فرار کنید؛ دستور زبان در هر جمله‌ای که می‌خوانید یا می‌نویسید، حرف می‌زنید و یا می‌شنوید وجود دارد. همانطور که ما در بازی نیاز به قانون داریم در یادگیری زبان انگلیسی هم به آن قوانین نیاز داریم. اگر هیچ قانونی وجود نداشته باشد ، یا اگر هر کسی قانون خودش را دنبال کند، بازی به زودی تعطیل خواهد شد. این قوانین در یادگیری زبان انگلیسی هم به این صورت است؛ بدون قوانین ما نمی‌توانیم با افراد دیگر ارتباط برقرار کنیم. پس شما نمی‌توانید از دستور زبان فرار کنید، اما سوال کلیدی در اینجا این است:” بهترین راه برای یادگیری دستور زبان چیست ؟ ”

شما می‌توانید به سادگی با بازی کردن ، قوانین بازی را یاد بگیرید . مسلما اشتباه می‌کنید، ممکن است حتی صدمه ببینید. اما در نهایت یاد خواهید گرفت چطور بازی کنید. قطعا قوانین یادگیری زبان خیلی پیچیده تر از قوانین یک بازی است. اما در حقیقت این دقیقا همان چیزی است که خودتان زبان را یاد گرفتید. هیچ‌کس قوانین زبان مادری  را در حالی که تو در حال رشد بودی به تو یاد نداده اما تو الان هیچ اشتباه گرامری ای مرتکب نخواهی شد..

برای مثال اگر شما یک پسر کره‌ای هستید و در سن ۶ سالگی به روسیه می‌روید و هر روز با دوستان روس بازی می‌کنید، احتمالا  تا سن 15 سالگی همه چیز را راجع به دستور زبان روسی به طور طبیعی بدون نیاز به کتاب گرامر و کلاس یاد خواهید گرفت .

. بسیاری از افرادی که  قصد یادگیری زبان جدید را دارند نه زمان زیادی دارند و نه همچین وضعیت ایده عالی که در محیط به صورت طبیعی زبان را یاد بگیرند.

چرا گرامر زبان انگلیسی را یاد بگیریم؟

دستور زبان گرا مر از این جهت مهم است که زبانی است که برای ما این امکان را فراهم می‌سازد تا در مورد زبان صحبت کنیم. به نظر می‌رسد که ما با یک توانایی ذاتی برای یادگیری  دستور زبان مادری  خود به دنیا می‌آییم. با نظم و ترتیب خاصی همه چیز در زهن حل و فصل می شود . در زیان انگلیسی درست برعکس زبان فارسی اول فاعل می آید  و بعد فعل  در حالیکه در زبان فارسی فاعل مفعول و در آخر فعل می آید . به نظر می‌رسد که همه ما می‌توانیم در حدود سه سالگی این ساختار را بدون آموزش در جمله به کار ببریم و خیلی راحت بگوییم گربه روی درخت است.

شاید بچه ها با به کار بردن زمان درست و فعل مناسب مشکل داشته باشند و مثلا بگویند گربه روی درخت بود و این زمان رو برای حال به کار ببرند. اما اینها دقیقا به این دلیل رخ می‌دهند که توانایی یادگیری دستور زبان یک سازگاری اولیه بیولوژیکی  است. ما می دانیم که قسمت دوم یک فعل با قاعده ای دی می گیرد و افعال بی قاعده رو باید یاد گرفت .

بنابراین ، اگریادگیری دستور زبان تا حدودی ذاتی باشد ، چه نیازی به دستورزبان رسمی وجود دارد؟

پاسخ به طور خلاصه مهارت نوشتن است.

شاید ساده به نظر بیاید روشی که ما صحبت می‌کنیم و روشی که می‌نویسیم، یکسان است، اما اینطور نیست. صحبت کردن طبیعی است. هزاران سال است که این کار را انجام داده‌ایم و به نظر می‌رسد که این توانایی را داریم که آن را از محیط پیرامون خود بیاموزیم.

 

نوشتن بسیار مصنوعی  و یک اختراع جدید است. اگر به اندازه کافی به عقب برگردید متوجه میشوید که  نوشتن به این شکل بوده است :

 

هیچ کلمه‌ای،تلظی و یا پاراگرافی وجود ندارد: فقط حروف وهیچ  کاغذ و کتابی نبود ، بنابراین باید پاپیروس رو باز می‌کردی و، اگر می‌خواستی چیزی را بخوانی  باید از اول شروع میکردی و با زحمت، به آخرش می رسیدی . برای اینکه کار خواندن آسان تر شود ، ما بطور سیستماتیک در طول قرن‌ها آن را بهبود داده‌ایم تا این که امروزه  کاما، شماره صفحات، شاخص و هایپر لینک‌ها را داریم. هیچ یک از این موارد به طور طبیعی به دست نیامده است.

در حالت گفتار مشخص است که کجا باید مکث کرد و کجا باید تاکید گذاشت.  در حالیکه در نوشتن اصلا به این صورت نیست. در قلب گرامر است که شما متوجه نکته ای که در یک جمله وجود دارد میشوید. برای مثال به این دو جمله توجه کنید:

 

knowing your shit and knowing you’re shit

و چون نوشتن خیلی سخت‌تر از  حرف زدن است، همه ما به حداقل آموزش نیاز داریم تا بتوانیم آن را انجام دهیم. واضح است که زمانی که اصول اولیه را یاد گرفتید می‌توانید مطالعه کنید و بنویسید. با تمرین می‌توانید کم کم  یاد بگیرید که کاما یا نقطه  کجای جمله باید گذاشته شود.

برای اینکه صحیح صحبت کنیم و یا بنویسیم باید نقش کلمات  ( افعال، اسم‌ها، مقالات، صفات، حروف اضافه ) وبا نحوه ی استفاده ی آنها  به خوبی آشنا شویم. پس دانستن دستور زبان و نحوه ی کاربرد آن نقش بسزایی در یادگیری زبان انگلیسی دارد.

 

سختیهای یادگیری زبان انگلیسی و راه حل های مناسب برای هر کدام

 

مهارت شنیداری

همه ی ما در یادگیری زبان انگلیسی مشکلات فراوانی داشتیم و داریم ولی شناسایی این مشکلات و عدم ترس از اشتباه کردن این سختیها را به نسبت برای ما آسان خواهد کرد. قسمت اعظم مشکلات زبان آموزان در گوش دادن، تلفظ، دایره لغات وعدم اعتماد به نفس قرار اختصاص دارد.

در برقراری ارتباط  و وقتی صحبت از مکالمه به میان می‌آید ، ۵۰ ٪ زمان صرف صحبت کردن می‌شود و ۵۰ درصد دیگر به گوش دادن و درک صحبتهای طرف مقابل به میان می آید. اگر متوجه نشوید چه می گویند جواب دادن سخت می شود.

 

راهکار تقویت مهارت شنیداری

شما می توانید هر روز حتی در حین انجام کارهای روزانه خود به پادکست گوش دهید . در سایت سرزمین زبان پادکست های مختلف در تمام سطوح با موضوعات متنوع  و دسته بندی شده قرار داده شده می توانید در قدم اول از آنها کمک بگیرید. همچنین تماشای سریال و فیلم به زبان اصلی حتی با داشتن زیر نویس نه تنها می تواند به مهارت شنیداری و افزایش سطح دایره لغات شما کمک کند بلکه تلفظ صحیح لغات را نیز به صورت نا خود آگاه یاد خواهید گرفت.

تلفظ

یکی دیگر از سختیهای یادگیری زبان انگلیسی تلفظ کردن است در این بخش از یادگیری هنگام صحبت کردن باید نه تنها فقط  تلفظ کلمه را مد نظر قرار دهید بلکه ارتباط بین کلمات در جمله را نیز در نظر بگیرید. ریتم و لحن جمله چیزهای سخت دیگری هستند که باید به آنها توجه کنید.

راهکار تقویت تلفظ صحیح

یک راه عالی برای بهبود تلفظ انگلیسی شما این است که مهارت شنیداریتان را افزایش دهید در بالا هم اشاره کردم با تقویت مهارت شنیداری تلفظ صحیح لغات رو هم به خوبی یاد خواهید گرفت . و یه نکته ی خیلی مهم این است که  کمتر به افرادی که زبان انگلیسی زبان مادری آنها نیست برای یادگیری تلفظ اعتماد کنید چون همه ی ما معلمانی داشتیم که قطعا تلفظ های اشتباهی به یاد داده اند و در ذهن ما ملکه شده و گاهی نا خود آگاه با داشتن دانش درست باز در صحبت کردن آن لغت را اشتباه تلفظ می کنیم و چه بهتر است که تلفظ صحیح را یا در دیکشنری مناسب که من به شخصه علاقه ی خاصی به استفاده از دیکشنری لانگمن دارم و به شما هم همین دیکشنری را توصیه می کنم و یا دیدن ویدیو های آموزشی زبان اصلی که خوشبختانه در اینستاگرام سرزمین زبان توسط خانم اسکات یکی از بهترین های انگلستان تهیه شده و به صورت کاملا رایگان قرار داده شده استفاده کنید.

لغت

گاهی گفتن اینکه شما به چه چیزی فکر می‌کنید ، مشکل است زیرا دو یا سه واژه مهم را فراموش کرده اید. و اکثر مواقع این موضوع باعث می شود زبان آموز از صحبت کردن امتناع کند .

راهکار افزایش دایره لغات

لغات را به صورت تکی حفظ نکنید بلکه آنها در عبارت و متن یاد بگیرید چون اکثر مواقع یک لغت بیشتر از یک معنی دارد و دانستن نقش کلمه هم بسیار مهم است و به استفاده درست و به جای اون کلمه در جمله به شما کمک می کند و همچنین در بحث تقویت شنیداری به این موضوع اشاره کردم که با گوش دادن به پادکست و فیلم های زیر نویس دار می توانید دایره لغات خود را به سرعت افزایش دهید و یک دیکشنری بسیار مناسب که حتما توصیه میکنم هر زبان آموزی حتما در قفسه کتاب های خود داشته باشد دیکشنری تصویری آکسفورد است چرا که این امکان را به شما می دهد تا مجموعه لغات خود را در هر زمینه ای با شکل یاد بگیرید و آن لغت بهتر در ذهن شما نقش می بندد. اگر به دنبال کتاب مناسب برای یادگیری لغت هستید کتاب چهار هزار لغت را معرفی میکنم. از مزایای استفاده از این کتاب می توانم به داشتن فنتیک برای هر لغت و توضیح مختصر و مناسب و مثل برای هر لغت اشاره کنم و همچنین کسانیکه با شکل فنتیک آشنایی ندارند می توانند تلفظ درست لغات را به کمک سی دی که داخل هر جلد است یاد بگیرند و در پایان هر درس هم تمرین های خاصی وجود دارد که باعث می شود آن لغت بهتر در ذهن شما ثبت شود و در پایان هر درس یک داستان کوتاه وجود دارد که تمام لغات جدید در آن داستان آورده شده. این کتاب شامل 6 جلد است و من برای افزایش دایره لغات این کتاب را معرفی می کنم.

عدم اعتماد به نفس

اگر شما هنگام صحبت کردن مضطرب هستید و یا اکثر مواقع به خاطر ترس از اشتباه کردن صحبت نمی کنید پس شما اعتماد به نفس کافی ندارید و این بزرگترین مانع  یادگیری شماست.

راهکار برای افزایش اعتماد به نفس   

زیاد نگران دستور زبان نباشید چون افراد انگلیسی زبان یا غیر انگلیسی زبان زمانیکه شما سعی در ارتباط برقرار کردن با آنها را دارید  به راحتی درک می کنند که منظور شما چیست.  در واقع دستور زبان انگلیسی در گفتار انعطاف پذیر تر از دستور زبان انگلیسی در نوشتار است. پس بدون ترس و استرس صحبت کنید وسعی کنید در جمع هایی حضور پیدا کنید و صحبت کنید که صمیمی تر باشید و افراد غریبه کمتر باشند تا بدون استرس و ترس از اشتباه کردن صحبت کنید و حتی می توانید در گروه های اجتماعی آن لاین که این امکان را به شما میدهد بدون حضور فیزیکی شرکت کنید و حتما سعی کنید یک دوست نیتیو کسی که زبان انگلیسی زبان مادری یا حداقل زبان دومش باشد را پیدا کنید و راجع به موضوعات مختلف بحث کنید این کار اعتماد به نفس شما را افزایش میدهد تا در جمع های بزرگتر به راحتی شرکت کنید و از اشتباه کردن نترسید چون اشتباه کردن بخشی از روند یادگیری شما را تشکیل می دهد. اشتباهات خود را شناسایی کنید و روی آنها کار کنید.

 

مزایای یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری انگلیسی مهم است و مردم سراسر جهان تصمیم می‌گیرند که آن را به عنوان زبان دوم مورد مطالعه قرار دهند. بسیاری از کشورها انگلیسی را به عنوان زبان دوم در برنامه‌درسی مدارس خود شامل می‌شوند و کودکان در سنین پایین شروع به یادگیری زبان انگلیسی می‌کنند. زبان انگلیسی رایج‌ترین زبان در دنیا است. ازهر پنج نفریک نفر می‌تواند حرف بزند یا دست‌کم انگلیسی را درک کند. زبان انگلیسی زبان علم، هوانوردی، کامپیوتر، دیپلماسی و توریسم است. دانستن زبان انگلیسی شانس شما را برای داشتن یک شغل خوب در یک شرکت چند ملیتی در کشور خود و یا پیدا کردن کار در خارج را افزایش می‌دهد.

زبان رسمی ۵۳ کشور است و در حدود ۴۰۰ میلیون نفر در سراسر جهان به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. انگلیسی زبان صنعت رسانه است. اگر انگلیسی بدانید دیگر نیازی به مترجم و استفاده از زیرنویس ندارید و می توایند از کتاب های مورد علاقه خود ترانه ها و فیلم ها به راحتی با زبان اصلی  لذت ببرید.

زبان انگلیسی  زبان اینترنت نیز است. بسیاری از وب سایت‌ها به زبان انگلیسی نوشته شده‌اند – شما قادر خواهید بود آن‌ها را درک کرده و در انجمن‌ها و بحث‌ها شرکت کنید. انگلیسی بر پایه الفبای ساده است و در مقایسه با دیگر زبان‌ها بسیار سریع و آسان است. با یادگیری زبان انگلیسی، شما قادر هستید در مورد فرهنگ‌ دیگر کشورها حتی بدون سفر کردن و با جستجو در وب سایت های مختلف آشنا شوید.

 

برای یادگیری زبان انگلیسی از چه کتابهایی استفاده کنیم؟

برای یادگیری زبان انگلیسی از کدام کتاب ها استفاده کنیم؟
برای یادگیری زبان انگلیسی از کدام کتاب ها استفاده کنیم؟

اولین قدم در یادگیری هر زبانی انتخاب منبع آموزشی مناسب است و بعد از آن نحوه استفاده از آن منبع آموزشی . درسته که منابع زیادی وجود دارد ولی من در این قسمت به بهترین کتاب های آموزشی موجود که در روند یادگیری خود من بسیار موثر بوده و در طول این سالهای تدریس هم در انتقال اطلاعات به زبان آموزانم کمک بسیاری کرده است را به شما معرفی میکنم.

اولین گام یادگیری هرزبانی داشتن دانش کافی در رابطه با دستور زبان است که به جرات میتوانم بگویم کتاب Grammar in use یکی از بهترین هاست که در سه جلد پایه متوسطه و پیشرفته می باشد.

برای تقویت مهارت شنیداری می توانید از پادکست استفاده کنید که در سایت سرزمین زبان پادکست های متنوع با موضوعات مختلف به صورت دسته بندی شده و رایگان در دسترس شما عزیزان است.

اگر به دنبال کتا مناسبی برای تقویت مهارت شنیداری خود هستید میتوانم کتاب Tactics for listening  که در سه جلد پایه متوسطه و پیشرفته است را به شما معرفی کنم. مزیت اصلی این کتاب داشتن متن در انتهای کتاب است که بعد از چند بار گوش دادن و تمرین کردن می توانید به انتهای کتاب مراجعه و رفع اشکال کنید.

برای افزایش دایره لغات کتابهای خوبی در بازار موجود است که به چند نمونه اشاره میکنم. 4000 thousand essential English words این کتاب در شش جلد است . یکی از مزیت های این کتاب داشتن داستان و تمرین بعد از هر درس است و یکی از بهترین قسمتهای این کتاب داشتن( فونتیک ) نحوه تلفظ هر لغت است.

Oxford word Skill این کتاب هم در این زمینه مناسب است و به شما توصیه می شود و در سه جلد پایه متوسطه و پیشرفته است.

 

برای افزایش دایره لغات بهترین کار یادگیری لغات جدید در عبارت و جمله است. مثلا وقتی می خواهید لغات مربوط به آشپزخانه را یاد بگیرید بهتر است از دیکشنری تصویری Oxford picture dictionary استفاده کنید چرا که با دیدن تصاویر لغت جدید بهتر در ذهن شما ثبت می شود.

بهترین دیکشنری در زمینه سرچ کردن دیکشنری لانگمن است که من خودم همیشه از این دیکشنری استفاده میکنم و می توانید به راحتی روی هرسیستمی نصب کنید و حتی در گوشی که همیشه در دسترستان باشد.

و یک دیکشنری مخصوص مترادف Oxford Thesaurus این دیکشنری فوق العاده است و برای یافتن مترادف بهترین گزینه است. ولی باید توجه کنید وقتی مترادف یک لغت را سرچ میکنید حتما به نوع کاربرد اون کلمه در متن توجه کنید چون الزاما هر لغتی در هر متنی مناسب نیست و استفاده نمی شود.

 

ما چطور دستور زبان را یادبگیریم ؟ بهترین راه حل چیست ؟

متاسفانه، پاسخ آسانی به این سوال وجود ندارد.

همانطور که نظرات مختلفی درمورد آموزش دستور زبان وجود دارد درباره یادگیری دستور زبان هم به همان اندازه نظرات متفاوتی ارایه شده است.

داستان شخصی من از یادگیری زبان انگلیسی

خوب اجازه دهید نظر شخصی خودم را از تجربه یادگیری زبان انگلیسی و اینکه چطور به دستور زبان انگلیسی علاقه مند شدم  را برای شما بازگو کنم.

من در خانواده ای تربیت شده ام که پدرم همیشه تاکید زیادی بر یادگیری زبان انگلیسی داشت و همیشه به ماگوشزد می کرد در هر درسی هر نمره ای گرفتید مهم نیست ولی همیشه  الویت باید با  یادگیری زبان انگلیسی باشه و سعی کنید هرگز برای نمره درس نخونید برای آیندتون درس بخونید و از همان دوران نوجوانی مارا تشویق به کلاس رفتن میکرد و خود من نیز علاقه ی زیادی به یادگیری زبان داشتم که متاسفانه معلمان زبان سخت گیر که از همان جلسه اول تاکید بر انگلیسی صحبت کردن داشتند که روش بسیار غلطی است از نظر من و محیط سرد و بی روح موسسه ها منو جذب نکرد و من چند سال وقتم را بیهوده در کلاس زبان  هدر دادم در نهایت با ناراحتی از برخورد بسیار بد یکی از معلمان زبانم  تصمیم گرفتم یادگیری زبان انگلیسی رو برای همیشه کنار بگذارم و این قضیه پدر و مادرم را بسیار آزرده خاطر کرد بعد از یک سال که من راضی به کلاس رفتن نمیشدم مادرم که متوجه علاقه شدید من به یادگیری زبان انگلیسی بود  برای من چندین کتاب داستان و فیلم  و گرامرتهیه کرد و با معلومات  دست و پا شکسته خود قواعد اولیه زبان انگلیسی را به من آموزش داد و من کم کم با ساختن عبارات و جملات کوتاه شروع به برقراری ارتباط کردم و شب ها موقع خواب با خودم انگلیسی صحبت می کردم و همیشه آهنگ های گروه بک استریت بویز را گوش می کردم . ساختن جملات و عبارات کوتاه به انگلیسی و یادگیری لغات جدید به این روش زبان من رو به سرعت بهبود بخشید . پس یکی از بهترین راههای یادگیری زبان انگلیسی . روش خود آموز واستفاده از فیلم و پادکست است چون موسسات و معلمان زبان گاهی نه همیشه  میتوانند شما را از یادگیری زده و علاقه ی شما را از بین ببرند و اگر مثل من پشتکار نداشته باشید ممکنه برای همیشه قید یادگیری را بزنید. پس بهترین کار یا انتخاب یک معلم زبان دلسوز و کاربلد است یا انتخاب یک پکیج آموزشی مناسب. بعد ازاین تصمیم گرفتم در دانشگاه هم رشته آموزش زبان انگلیسی را انتخاب کنم و تبدیل به مشاور و معلم زبانی شدم که بیشتر از هرچیزی سعی دارم عشق و علاقه به یادگیری را در زبان آموزان افزایش دهم . تجربیات و سختی هایی که خودم در یادگیری زبان انگلیسی داشتم را بعد از سالها تجربه و فراز و نشیب های بسیار که گرامر برای خود من تبدیل به غول بزرگی شده بود  تبدیل به جزوه ای  کرده ام که به زبان خیلی ساده و کاربردی دستور زبان انگلیسی را از پایه تا پیشرفته در سه بخش به صورت کاملا رایگان در خدمت شما عزیزان قرار داده ایم.

 

یادگیری گرامر در سرزمین زبان

سرزمین زبان اولین وب سایتى بود که در سال ١٣٩٠ کاملترین جزوه گرامر زبان انگلیسى را گردآورى و به صورت رایگان در دسترس ایرانیان عزیز قرار داد. همانطور که در جریان هستید سرزمین زبان با برنامه ریزى کاملا حرفه اى و منحصر بفرد براى یادگیرى زبان انگلیسى از سطح پایه تا پیشرفته بهترین پکیج هاى آموزش زبان انگلیسى با تدریس اساتید مطرح مانند خانم لیلا اسکات از کشور انگلستان را براى شما زبان آموزان اماده و ارایه مى دهد. و اینبار با کمک و یارى آقاى ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان تصمیم گرفتیم تا جدیدترین جزوه گرامر زبان انگلیسى را با شما اعضاى سرزمین زبان به اشتراک بگذاریم .  در این جزوه با قوانین زبان انگلیسی آشنا خواهید شد. ترتیبی که در یادگیری این قوانین وجود دارد بسیار مهم است .بر خلاف چیزی که شما در کتب مدرسه یا گرامری که به صورت پراکنده در کتاب های مختلف تدریس شده می بینید در این جزوه دروس بر مبنای اصول و ترتیب خاصی چیدمان شده که به شما کمک می کند از پایه شروع به جمله سازی درست و اصولی کنید و اگر با این روند جلو روید قطعا در پایان این سه جلد قادر خواهید بود به راحتی گرامر را درک کنید و بدون نیاز به معلم و کلاس زبان قوانین را یاد بگیرید .

سر فصل مطالبی که در بخش اول یاد خواهید گرفت به این صورت است :

 

Articles, Noun, Noun Plurals, Noun Gender, Types of Nouns, Adjective, Adjective rules Possessive adjective, Possessive pronoun, Preposition, Simple prepositions, Compound prepositions, Prepositions of Time, Prepositions of Place, Auxiliary verb, , Tag question

Countable & uncountable nouns , Present continuous, Simple present,  Adverbs of frequency Modal Verbs, Simple Past , Past Continuous

 

سر فصل مطالب بخش دوم :

Comparative adjectives, Superlative adjectives, Past Perfect, Past Perfect Continuous

First, Second & Third Conditional, Causative verbs

و سر فصل پایانی این مجموعه :

Relative pronoun, Simple Future, Form be going to, Future Continuous, Future Perfect,

Future Continuous, Future Perfect continuous, would, Active passive verb forms

دانلود بهترین جزوه گرامر زبان انگلیسی

امیدواریم که از خدمات ما راضى باشید و نکات آموزشی ای که با حساسیت بسیار بالا  و با صرف وقت زیادی برای شما عزیزان آماده می کنیم شما را در رسیدن به هدفتان و هموار کردن مسیر یادگیری زبان انگلیسی یاری کنیم. و شما عزیزان نیز با معرفى سرزمین زبان به دیگر زبان آموزان ما را در این عرصه کمک کنید.

 

پیروز و سربلند باشید

نویسنده و گرد آورنده

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

محبوبه کریمى کارشناس آموزش زبان انگلیسی و مشاور آموزشى سرزمین زبان

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی سرزمین زبان
90 درصد تخفیف بزرگترین پکیج آموزش زبان انگلیسی
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link