برنامه ریزی فشرده سه ماهه آزمون آیلتس(مهارت رایتینگ)

برنامه ریزی فشرده سه ماهه آزمون آیلتس(مهارت رایتینگ)

برنامه ریزی فشرده سه ماهه آزمون آیلتس( مهارت رایتینگ)

در این مقاله می خواهیم در رابطه با برنامه ریزی فشرده سه ماهه آزمون آیلتس(مهارت رایتینگ) با شما سرزمین زبانی های صحبتی داشته باشیم ، فعالانه دست به کار شوید. روش زیر نمره رایتینگ آیلتس یک زبان آموز را حداقل تا نیم نمره افزایش خواهد داد.

برنامه ریزی فشرده سه ماهه آزمون آیلتس
برنامه ریزی فشرده سه ماهه آزمون آیلتس

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

سرکار خانم جلالی کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی

 

هفته اول و دوم

همه ی ویدئو ها را در playlist on Task 1 and 2 structure ببینید و با استفاده از سوالاتی که در نمونه رایتینگ های ارائه شده در این سایت وجود دارد چندین پاسخ برای Task 1 ,2 بنویسید. پاسخ هایتان را با نمونه پاسخ های من مقایسه کنید و از تفاوت ها در تعداد لغات استفاده شده ، ساختارهای دستوری و عبارت های منسجم یادداشت بردارید. استفاده صحیح از این عناصر را به حافظه بسپارید و فعالانه سعی کنید آن ها را در نوشته هایتان به کار بگیرید.

تمام نمونه مقالات نمره 9 را به حافظه بسپارید وعناصر زبانی شان را در نوشته هایتان به کار ببندید.

 

نمونه رایتینگ تان را ieltsnetwork.com ارسال کنید تا بازخوردهای دیگر علاقه مندان را دراین زمینه دریافت کنید( من هر از گاهی پاسخ هایی در آنجا ارائه می دهم).

خودتان را برای نوشتن محدود به محدودیت زمانی آیلتس نکنید و از این بابت نگران نباشید. در این مرحله، تمرکز تان به طور کلی روی کیفیت نوشته تان باشد.

 

 

جزوه کامل ١١٩ صفحه ای تکنیک های رایتینگ آیلتس آکادمیک شامل Task 1 و Task 2

هفته سوم و چهارم

این عادت نوشتن را در خودتان ایجاد کنید که حداقل یک بار در روز پاسخ Task 1,2 رایتینگ را تحت شرایط آزمون کامل کنید.

تماشا کنید.

my videos on analyzing IELTS writing questions and the Task 1 and 2 writing process

 

سعی کنید عباراتی را که در این ویدئو ها می بینید را وارد نوشته هایتان کنید.

تماشا کنید.

my videos on building lexical and grammatical skills and enhancing coherence

به طور منظم دیکشنری شخصی لغات و عبارات تان را مرور کنید و خودتان را مجبور کنید از این منابع در نوشته هایتان استفاده کنید.

 

 

 

هفته پنجم و ششم

هر روز بنویسید و این روال را ادامه دهید. در این مرحله، اعتماد به نفس تان باید افزایش یافته باشد. زمانی که شما خودتان را با ماه قبلی مقایسه می کنید پیشرفت قابل توجهی در مهارت رایتینگ تان خواهید دید. یک مربی رایتینگ آیلتس داشته باشید که عملکردتان را ارزیابی کند. علاوه بر اظهار نظر در رابطه با ساختار کلی و تعداد واژگان مطمئن باشید این فرد از لحاظ گرامری هم نوشته شما را تصحیح می کند. زمانی که شما این اطلاعات را دریافت می کنید متوجه اشتباهاتتان خواهید شد و به ضعف هایتان پی خواهید برد. فعالانه از این اشتباهات در مقالات بعدی تان جلوگیری کنید.

 

 

 

هفته هفتم و هشتم

روال نوشتن روزانه تان را حفظ کنید و ادامه دهید و جمله بندی ها  و واژگان جدید را تجربه کنید.

در این مرحله، شما باید به زمان بندی توجه بیشتری داشته باشید. انجام دادن Task 1  بیشتر از 18 دقیقه نشود و برای Task 2 36 دقیقه زمان درنظر بگیرید (دقایق باقی مانده را به مرور اختصاص دهید).

رایتینگ خودتان را دوره ای توسط یک مربی رایتینگ آیلتس ارزیابی کنید تا او به شما این اطمینان را دهد که در مسیر درست قرار گرفته اید.

 

 

 

هفته نهم و دهم

روال نوشتن روزانه را حفظ کنید. شما باید حالا نتیجه گرفته باشید که استفاده از چه ساختار نوشتاری ای در شما حس اعتماد به نفس به وجود می آورد. شما تجربیات زیادی به دست آورده اید. شما قطعا خودتان را محدود به الگوهای نوشتاری ای کرده اید که می توانید با گرامر صحیح آن ها را تمرین کنید.

با مربی آیلتس تان یک استراتژی برای آزمون طراحی کنید. هدف شما این است که در چهار حوزه ای که در رایتینگ شما موثر است نمره خوبی کسب کنید.

Task Achievement, Coherence and Cohesion, Lexical Resources and Grammar

بیشتر عملکرد شما در این چهار حوزه وابسته به گرامر است. حتما استراتژی رایتینگی را انتخاب کنید که گرامر در آن در الویت باشد حتی اگر مجبور باشید طول جملات تان را کوتاه کنید. مقاله ای که جملات کوتاه تری در آن استفاده  شده است اما از لحاظ گرامری کاملا صحیح می باشد وانسجام کامل تری دارد در مقایسه با مقاله ای که از لحاظ گرامری و انسجام صحیح نمی باشد اما جملات طولانی تر وپیچیده تری دارد نمره بهتری دریافت می کند.

 

 

 

هفته یازدهم و دوازدهم

این دوهفته پایانی را به استراتژی امتحان اختصاص دهید. شما نباید فرم های جدید رایتینگ را امتحان کنید. در عوض، به تقویت مهارت هایی که در 2.5 ماه گذشته تمرین کرده اید بپردازید.

نقاط ضعف تان را با دقت بشناسید( این کار را به کمک معلم آیلتس تان انجام دهید) و هدف تان این باشد که به روشی بنویسید که نقاط ضعف نوشته تان در این چهار حوزه  به حداقل برسد. شما قصد دارید با بهترین حالت با آزمون گر مواجه شوید. هدف نهایی در این جا این است  که نمره تان افزایش یابد.

 

جزوه کامل ١١٩ صفحه ای تکنیک های رایتینگ آیلتس آکادمیک شامل Task 1 و Task 2

 

چند روز قبل امتحان…

چند روز قبل امتحان، شما باید به خوبی درباره ی این که چگونه قصد دارید از عهده Task 1,2 بربیایید آمادگی پیدا کرده باشید. استراتژی تان را بدانید و در طول این مدت فقط این استراتژی را تمرین کنید. فرم های جدید رایتینگ را امتحان نکنید. هرگز در امتحان خود، الگوهای جدید را امتحان نکنید.

شب قبل امتحان باید شب آرامش بخشی باشد. به پیشرفت هایی که در این مدت داشته اید فکر کنید و به خودتان یادآوری کنید که چقدر این پیشرفت ها باعث اعتماد به نفس تان شده است.

 

روز امتحان…

برو و آیلتس را بکش!

تابلو اعلان تخفیفات ویژه بسته ی آموزشی دوره ی شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی 

آموزش آیلتس
آموزش رایتینگ آیلتس
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link