برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی

برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی

برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی

چگونه می توانید خودتان یک برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی طراحی کنید؟ چگونه می توانیم به زبان انگلیسی مسلط شویم؟ در این مقاله می خواهیم به همین سوال های خیلی از شما زبان آموزان جواب بدهیم . پس با سرزمین زبان همراه باشید 🙂

برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی
برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

سرکار خانم فاطمه جلالی کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی

برنامه ریزی برای مطالعه زبان انگلیسی برای کسی که سعی در یادگیری زبان انگلیسی دارد ضروری است. بسیاری از زبان آموزان تلاش زیادی در این زمینه دارند اما متاسفانه چون برنامه ای ندارند نمی توانند پیشرفت خودشان را ببینند. یک برنامه طراحی شده ی خوب می تواند ناامیدی را در زبان آموزان از بین ببرد و آن ها را در مسیر درست اهداف شان قرار دهد.تعداد زیادی از زبان آموزانم از من می پرسند که” چگونه می توانیم به زبان انگلیسی مسلط شویم؟

اولین چیزی که من به آن ها می گویم که باید آن را انجام دهند تا موفقیت شان تضمین شود این است که اهداف روشنی داشته باشند و برای یادگیری زبان انگلیسی برنامه ریزی کنند.

 سرزمین زبان بنیان گذار برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی در جهان با طراحی هفت مرحله برنامه ریزی از سطح پایه تا آیلتس، زبان آموزان را در مسیر درست هدف شان یعنی یادگیری زبان انگلیسی قرار می دهد.

 

گام اول برنامه ریزی: هدف تان را بدانید.

چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟ هدف تان ورود به یک دانشگاه معتبر است؟ یا می خواهید شغل خوبی بدست آورید؟ آیا شما فقط می خواهید قادر باشید با افرادی در  سایر کشورها ارتباط برقرار کنید. داشتن هدف اولین گام برای طراحی یک برنامه برای یادگیری زبان انگلیسی است. همچنین هدف می تواند انگیزه ایجاد کند

و حتی به شما کمک کند زمانی که انرژی لازم برای مطالعه را ندارید به مسیر یادگیری برگردید.

گام دوم برنامه ریزی: خودتان را ارزیابی کنید.

زمانی که هدف تان معلوم شد هم اکنون نقطه شروع حرکت است. برای این کار، سطح خودتان را ارزیابی کنید و نقاط ضعف و قوت انگلیسی تان را شناسایی کنید. شما می توانید در یک آزمون استاندارد مانند تافل شرکت کنید یا با یک معلم انگلیسی مشورت کنید یا به سادگی از خودتان بپرسید چه بخشی را باید بیشتر از همه مطالعه کنید. از این روش ها استفاده کنید تا به وضوح آنچه را که برای مطالعه نیاز دارید شناسایی کنید.

برای مثال، شما ممکن است متوجه شوید که در مهارت شنیدار ضعیف هستید یا نیاز دارید زمان بیشتری را صرف مطالعه گرامر کنید.

گام سوم برنامه ریزی: برنامه آموزشی و مطالعاتی خودتان را طراحی کنید.

هم اکنون هدف شما کاملا مشخص شده است و شما می دانید که باید چه چیزی را مطالعه کنید. حالا وقت آن رسیده است که برای مطالعه برنامه ریزی کنید. در مورد این که شما چقدر زمان دارید واقع بین باشید.زمان تان را تقسیم بندی کنید. بخش هایی را به اسپیکینگ و لیسینیگ و بخش هایی را به ریدینگ و رایتینگ، تلفظ، لغات و گرامر اختصاص دهید. مطمئن شوید که روی نقاط ضعف تان تمرکز می کنید و بخش هایی را انتخاب می کنید که با هدف شما تناسب بیشتری دارد.

برای مثال، اگر هدف شما ارتباط با افرادی از کشورهای مختلف است و شما متوجه شده اید که در بخش شنیدار ضعیف هستید طوری برنامه ریزی کنید که زمان بیشتری را به بخش شنیدار اختصاص دهید.

گام چهارم برنامه ریزی: کتاب ها و منابع مورد نیاز را تهیه کنید.

زمانی را صرف پیدا کردن کتاب ها و منابعی کنید که مناسب سطح و هدف تان می باشد. شرکت های انتشاراتی بزرگی مانند لانگمن و مک هیل طیف گسترده ای از کتاب های آموزشی انگلیسی را دارند. اینترنت نیز می تواند یک منبع فوق العاده ای از اطلاعات باشد. سعی کنید سایت هایی را انتخاب کنید که محتوای روشن و سازمان یافته ای داشته باشد. شما ممکن است از برخی منابع معتبر مانند روزنامه های انگلیسی یا فیلم ها استفاده کنید.

پیشنهاد می کنیم این گام از برنامه ریزی را به  سرزمین زبان بسپارید ما در برنامه ریزی هفت مرحله ای پایه تا آیلتس منابع معتبری را برایتان جمع آوری و برنامه ریزی کرده ایم.

گام پنجم برنامه ریزی: پیشرفت تان را پی گیری کنید.

اگر شما واقعا در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید شما باید پیشرفت تان را پی گیری کنید. در شروع هر هفته یا ماه سعی کنید اهدافی برای خودتان تنظیم کنید. برای مثال: “این هفته زمان حال کامل را خیلی خوب تمرین می کنم.” یا” من این ماه 20 اصطلاح انگلیسی تجاری را یاد خواهم گرفت.” در پایان یک دوره زمانی مشخص از خودتان امتحان بگیرید.

داشتن اهداف کوچک و امتحان گرفتن از خودتان به منظور پی گیری پیشرفت تان، حیاتی ترین جنبه ی برنامه ریزی برای مطالعه زبان انگلیسی می باشد.

این تنها راهی خواهد بود که به شما نشان خواهد داد که در حال پیشرفت هستید. بنابرین این گام را مهم بدانید و آن را حتما عملی کنید.

تابلو اعلان تخفیفات ویژه بسته ی آموزشی دوره ی شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی 

یادگیری زبان انگلیسی 2

نکات برنامه ریزی برای یادگیری زبان انگلیسی

  • یک دوست یا یک گویشور بومی پیدا کنید و با او انگلیسی تمرین کنید.
  • برنامه تان را دنبال کنید و ثابت قدم باشید. به هیچ وجه زمان تان را از دست ندهید.
  • گاه گاهی برای خودتان استراحت درنظر بگیرید و به جای کتاب های آموزش انگلیسی، فیلم های انگلیسی تماشا کنید.
  • به خودتان سخت نگیرید.یادگیری یک زبان به گذر زمان  نیاز دارد. به جای این که سعی کنید درهر چیزی حرفه ای شوید بر روی اهداف هفتگی تان تمرکز کنید.موفق باشید.
می خواهم برنامه منظم و مدون برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل داشته باشم

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

سرکار خانم فاطمه جلالی کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی

کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

مشاور :
-سرکار خانم جلالی مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. ‍پینگ بک: چگونه به موانع سخت یادگیری زبان انگلیسی غلبه کنیم؟ - سرزمین زبان

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link