برترین فیلم های خارجی برای یادگیری زبان های زنده دنیا

برترین فیلم های خارجی برای یادگیری زبان های زنده دنیا

برترین فیلم های خارجی برای یادگیری زبان های زنده دنیا

 

اگر شما اهل سینما یا تئاتر باشید احتمالا اصطلاح لاتین “خدا از درون ماشین ” را شنیده اید. این اصطلاح در حقیقت نام خدایی است که در تئاتر یونان و روم باستان توسط  منجلیق مخصوص در اوج  نمایش روی صحنه پیاده می شد و کار ها را فیصله میداد. به طور کلی این نام به شخصیتی باور نکردنی اطلاق می شود که برای گره گشایی از داستان وارد عمل می شود ولی تماشاگر یا خواننده تحمیلی و ساختگی بودن او را احساس میکند. مقاله ی حاضر نیز با دراختیار گذاشتن شرایطی مشابه به  شما کمک کند تا به طرز باورنکردنی زبان های خارجی را یاد بگیرید.

برترین فیلم های خارجی

بدون شک فیلم ها وسریال ها  به عنوان یکی از بهترین منابع یادگیری زبان های خارجی در نظر گرفته می شوند که نه تنها برای یادگیری گرامر و لغت استفاده می شوند بلکه شما را با فرهنگ ها و دیدگاه های مختلف آشنا می کنند.

برترین فیلم های خارجی برای یادگیری زبان های زنده دنیا
برترین فیلم های خارجی برای یادگیری زبان های زنده دنیا

چرا زبان خارجی را از طریق فیلم یاد بگیریم؟

تماشای فیلم و سریال تجربه ی  آشنایی با فرهنگ ها و کشور های مختلف را در اختیار شما قرار می دهد. لازم به ذکر است که اکثر فیلم ها آن طور که انتظار می رود مردم و فرهنگ یک کشور را به تصویر نمی کشند اما اغلب در القای ماهیت هر دو موفق عمل می کنند.به همین دلیل تماشای فیلم و سریال از اهمیت به سزایی برای زبان آموزان برخوردار می باشد. چنانچه شما یک زبان آموز سطح مبتدی یا متوسطه باشید تماشای فیلم به شما کمک می کند تا با روند طبیعی مکالمات روزمره آشنا شوید و در صورتی که چیزی از فیلم را متوجه نشدید به سراغ زیر نویس بروید.

در حقیقت مطالعات نشان داده است که یادگیری زبان از طریق فیلم شما را به یادگیری  هر چه بیشتر ترغیب می کند. شاید به همین دلیل دوران مدرسه وقتی که مبحثی را از طریق فیلم یاد می گرفتید ذوق زده می شدید. به علاوه تماشای فیلم های خارجی با به تصویر کشیدن صحنه های واقعی زندگی، آداب و رسوم  و حتی موسیقی های محلی  شما را در معرض فرهنگ های مختلف قرار میدهند. چنانچه رفتن به مسافرت های خارجی برای شما امکان پذیر نمی باشد ، تماشای یک فیلم خارجی ارزش داشتن تجربه ا ی مشابه را دارد.

چند نکته که لازم است برای یادگیری زبان از طریق فیلم به خاطر بسپارید:

اگر چه یادگیری زبان از طریق فیلم  به عنوان بهترین روش یادگیری در جهان شناخته می شود اما شما این موضوع را  خیلی جدی نگیرید.زمانی که بحث یادگیری مطرح می شود هیچ روش مطلقی وجود ندارد. فیلم ها نیز از این قائده مستثنی نیستند چرا که معایب خود را دارند  در حقیقت فیلم ها و سریال ها  در وهله ی اول با هدف سرگرمی شما ساخته شده اند به این معنا که  هر آنچه که در یک فیلم تماشا می کنید هیچ گاه تصویر واقعی مردم  وفرهنگ  یک کشور را نشان نمی دهد به این دلیل که همه چیز در فیلم اغراق می شود. برای مثال ممکن است پس از تماشای یک فیلم بالیوودی  و سفر به هندوستان از اینکه چرا مردم پس از حل کردن مشکلات شخصی یکدیگر زیر رقص یا آواز نمی زنند کاملا نا امید شوید. پس چگونه از فیلم ها برای یادگیری زبان استفاده کنیم؟

در ابتدا در نظر داشته باشید که می بایست تمام حواس خود را هنگام فیلم دیدن جمع کنید ،البته لازم نیست تک تک کلمات را متوجه شوید تنها کافی است سعی کنید درون مایه ی کلی فیلم را درک کنید.

سعی کنید به دنبال فیلم های پیچیده نروید. فیلم هایی را انتخاب کنید که طرح داستان خطی دارند و درک آن ها دشوار نیست زیرا زمانی که به تازگی شروع به یادگیری یک زبان جدید می کنید احتمالا ذهنتان برای  درک فیلم های مبهم آمادگی کافی را نخواهد داشت.

فیلم های موجود در لیست زیر نه تنها به زبان آموزان مبتدی بلکه  سطح متوسطه نیز کمک میکنند تا با فرهنگ و آداب و رسوم زبان مورد نظر خود به خوبی آشنا شوند.

برترین فیلم های خارجی برای یادگیری زبان های زنده دنیا
برترین فیلم های خارجی برای یادگیری زبان های زنده دنیا

معرفی برترین فیلم های خارجی که برای یادگیری زبان های زنده ی دنیا نیاز دارید

 1. Forest Gump
Forrest Gump
Forrest Gump

سال تولید: 1994            زبان: انگلیسی آمریکایی

این فیلم براساس یک رمان واقعی نوشته ی  “وینستون گروم” ساخته شده است  ، شخصیت اصلی فیلم یک معلول ذهنی خوش قلب است که داستان زندگی خود را در ایستگاه اتوبوس برای غریبه ای تعریف می کند. زندگی که پر از درد وغم، جنگ، رشادت و دستاورد های گوناگون است. اما چرا تماشای این فیلم به زبان آموزان توصیه می شود؟ چنانچه قصد  دارید روی زبان انگلیسی متمرکز شوید این فیلم شما را با لهجه های مختلف آمریکایی آشنا میکند. طی سفرهای مختلف شخصیت اصلی داستان شما را با فرهنگ های مختلف آمریکایی از جمله فوتبال و تاریخچه ی آمیخته با موسیقی و جنگ  آشنا می کند .

 1. Snatch
Snatch
Snatch

سال تولید : 2000  زبان : انگلیسی

ممکن هست گاهی  تصمیم بگیرید  تا گوش خود را به شنیدن لهجه ی سخت بریتانیایی عادت دهید.  اگر این هدف را در ذهن دارید  تماشای “snatch”را از دست ندهید. این فیلم درباره ی یک الماس، یک باند دزدی و یک هوادار بوکس به نام “Turkish” است که زندگی خود را مدیون یک گنگستر خطرناک می داند. درحقیقت این فیلم  نمایی اغراقی از تبهکاران انگلیسی را  به نمایش می گذارد و از این جهت گزینه ی مناسبی برای آشنایی با گویش ها  و لهجه های مختلف انگلیسی است.برخی از این لهجه  ها مانند لهجه های جنوبی به راحتی قابل فهم هستند در حالی که برخی دیگر مانند گویش های شمالی به ویژه  لهجه ی عجیب و غریب “ّبرد پیت” بسیار ابهام برانگیز می باشند. به خاطر داشته باشید که این فیلم در واقع نوعی نمایش کمدی به شمار می آید ، بنابراین  نمی توان گفت که به طور 100 درصد منعکس کننده ی فرهنگ بریتانیایی است.

 1. Happy times
Happy Times
Happy Times

سال تولید: 2000  زبان: چینی

این فیلم که به کارگردانی “zhang Yimou” در ابتدا به صورت یک نمایش کمدی شروع به کار کرد پس از مدت کوتاهی به یک درام خانوادگی تبدیل شد ، زیرا شخصیت اصلی داستان  که کارگر سابق یک کارخانه بود برای کسب آرامش و راحتی شروع به راه اندازی یک هتل کوچک کرد اما کمی بعد شیفته ی یک دختر یتیم شد و این دو  با کمک یکدیگر تجارت  کوچک خود را گسترده تر کردند. این فیلم گزینه ی مناسبی برای افرادی است که علاقمند به یادگیری شکل محاوره ای زبان ماندارین هستند، به طور کلی این فیلم شخصیت هایی را به تصویر می کشد که به قربانیان نظام سرمایه داری تبدیل شده اند. اگرچه این فیلم  پایان تلخی دارد اما از بعد فیلم پردازی تمامی محتوای فیلم در تکاپوی به تصویر کشاندن سبک زندگی در چین می باشد.

 1. Internal Affairs
Infernal Affairs
Infernal Affairs

سال تولید:2002  زبان: چینی

این فیلم بازگو کننده ی داستان یک گروهک سه گانه  با نام های “chang Wing-Yan” ، یک مامور مخفی و  شخصی به نام “king Ming” است که به تازگی به نیروهای پلیس هونگ کونگ نفوذ پیدا کرده است. اگر داستان فیلم کمی آشنا به نظر می رسد به این دلیل است که فیلم “The Departed”  ساخته ی سال 2006 الهام گرفته از داستان این فیلم می باشد. با تماشای این فیلم  شما می توانید با مکالمات رسمی و غیر رسمی  و نیمه ی پنهان هونگ کونگ و فرهنگ غرب زده ی آن بیشترآشنا شوید.

 1. Return
Volver
Volver

سال تولید: 2006    زبان: اسپانیایی

این فیلم به کارگردانی “pedro Almodovar”  با هنرآفرینی شخصیتی به نام  “سولو” شروع میشود که در حال برگشت به روستای محل زندگی خود  است و قصد شرکت در مراسم خاکسپاری عمه اش را دارد. در راه برگشت به مادرید “سولو” متوجه ی مخفی شدن روح مادرش در صندوق عقب ماشین می شود. این در حالی است که خواهر و خواهر زاده ی “سولو” در جستجوی قاتل پدر  یکی از شخصیت های فیلم به نام “پائول” می باشند. این فیلم یک کمدی بی نظیر برای زبان آموزان اسپانیایی است زیرا با استفاده از شخصیت ها و مکان های مختلف جنبه های گوناگون فرهنگ اسپانیا را در معرض نمایش قرار می دهد. همچنین  مخاطب با تماشای آن  با زندگی روستایی آشنا می شود و آن را با  زندگی شهری در مادرید مقایسه می کند. ویژگی هایی مانند  معماری ، مردم و لهجه ی اسپانیایی قابل فهم این فیلم را بسیار متمایز جلوه می دهد.

 1. The liberator
The liberator
The liberator

سال تولید: 2013   زبان: اسپانیایی

این فیلم به کارگردانی  “Alberto Arvelo”  زندگی یکی از شخصیت های برجسته ی تاریخی ونزولا را به نام “سایمن” به تصویر می کشد. “سایمن” یکی از رهبران ارتش قرن 19 میلادی بود که درمقابل سلطنت اسپانیا به مبارزه  ایستاد و  پس از لشکر کشی به جنوب آمریکا آزادی را در ونزولا و چندین کشور آمریکای لاتین به ارمغان آورد. از آنجایی که بیشتر مکالمات موجود در فیلم  کمی جنبه ی رسمی دارند بنابراین  تماشای آن گزینه ی مناسبی برای زبان آموزان می باشد.

 1. The motorcycle Diaries
The motorcycle Diaries
The motorcycle Diaries

سال تولید: 2004     زبان: اسپانیایی

چنانچه شما علاقمند به تاریخ هستید تماشای این فیلم را از دست ندهید. این فیلم داستان زندگی یک دانشجوی پزشکی است که  به شمال آمریکا سفر می کند  و از فقرو خشونت حاکم بر منطقه رنج می برد. از آنجایی که لهجه ی شخصیت های این فیلم بیشتر در آرژانتین  رواج دارد ممکن است برای زبان آموزان مبتدی کمی مبهم باشد.در حقیقت این فیلم منعکس کننده ی تاریخچه ی آمریکای لاتین  و سبک زندگی بسیاری از  شخصیت  های مهم تاریخی است.

 1. Our Beloved Month of August

زبان: پرتقالی(اروپایی)     سال تولید:2008

این فیلم که در کشور پرتقال فیلم برداری شده در واقع یک درام خانوادگی است ، شخصیت اصلی این داستان مردی است که  از یک طرف درگیر  تشابه دختر خود به مادرش شده است و از طرفی دیگر نگران رابطه ی عاشقانه ی این دختر با پسر عمویش می باشد. تماشای این فیلم به علاقمندان به شکل محاوره ای و غیر رسمی زبان پرتغالی توصیه می شود ، به علاوه شما را با طبیعت سرسبز روستاها و فرهنگ غنی پرتغال به خوبی آشنا میکند.

 1. Bread and Tulips

 

سال تولید: 2000         زبان: ایتالیایی

پس از اینکه  قهرمان داستان ” رزآلبا” توسط همسرو پسرش ترک می شود به شهر ونیز سفر می کند  وبا کار در یک گل فروشی زندگی جدیدی را آغاز می کند. قضیه بسیار ساده است این فیلم تشابه بسیاری با سایر کمدی های عاشقانه  دارد با این تفاوت که زیبایی ها ، غذاهای فوق العاده، روابط عاشقانه و لذت زندگی در ایتالیا را به خوبی به تصویر میکشد. با تماشای این فیلم نه تنها با زندگی در ونیز بلکه با جنبه ی عاشقانه ی روابط نیز آشنا می شوید.

 1. Stalingrad
Stalingrad
Stalingrad

سال تولید: 2013   زبان: روسی

اگر عاشق فیلم های جنگی و عاشقانه هستید و به یادگیری زبان روسی نیز علاقمند می باشید تماشای این فیلم فوق العاده را از دست ندهید. این فیلم درباره ی وقایع سال 1942 جنگ استایلن گارد است،طی این جنگ شوروی سابق از استایلن گارد در برابر حمله ی نازی ها وسایر دشمنان محافظت کرد. این فیلم برخلاف سایر فیلم های جنگی  صحنه های قهرمانی یا وحشیانه ی جنگ را در معرض نمایش قرار نمی دهد بلکه در تلاش است به تماشاگران نشان دهد که هر سرباز مبارز صرف نظر از تعهد خود انسانی است که  می تواند در عین حال  هم قلبی رئوف و  هم روحیه ای پرخاشگر داشته باشد.

نبرد استایلن گارد از اهمیت  به سزایی در تاریخ روسیه برخوردار است و این فیلم سعی در القای هر چه بیشتر این موضوع دارد، لازم به ذکر است که علاقمندان به زبان روسی با شنیدن مکالمات رسمی و غیر رسمی این فیلم می توانند مهارت شنیداری خود را به خوبی تقویت کنند.

 1. A Coffee in Berlin
A Coffee in Berlin
A Coffee in Berlin

سال تولید: 2012   زبان: آلمانی

طرفداران فیلم های کمدی بدون شک از تماشای این فیلم سیاه و سفید لذت می برند. داستان این فیلم درباره ی یک دانش آموز اخراجی است که در برلین پرسه میزند و آدم های عجیبی را یکی پس از دیگری ملاقات می کند. این فیلم مخصوص افرادی است که علاقمند به آشنایی با  فرهنگ  و سبک زندگی در برلین هستند.

 1. Life in pink

سال تولید: 2007    زبان: فرانسوی

این فیلم زندگی غم انگیز  خواننده  ای به نام “piaf” را از دوران بچگی تا اوج شهرت  به تصویر میکشد.  تماشای این فیلم به تمامی طرفداران  “piaf” توصیه می شود زیرا تمامی آهنگ ها ی فیلم توسط خود او خوانده شده اند در حالی که بقیه ی فیلم تنها بخشی از تاریخ فرانسه و فرهنگ درخشانش را در اختیار مخاطب قرار می دهد.همچنین زبان شخصیت های فیلم به زبان فرانسه ی مدرن شباهت بسیاری دارد و از این جهت تماشای آن به شدت به زبان آموزان توصیه می شود.

 1. The Mirage
The Mirage
The Mirage

سال تولید: 2015   زبان: فرانسوی(کانادایی)

این فیلم کانادایی فرانسوی به کارگردانی “Ricardo Trogi” بازگو کننده ی زندگی  شخصیتی به نام “پاتریک” است که با بحران میانسالی خود دست و پنجه نرم می کند.این فیلم پر از خنده و صحنه های سکسی  است و بیشتر مناسب  مخاطبین بزرگسال می باشد. زبان فرانسوی کانادایی کمی سخت تر از فرانسوی اروپایی است  و از این جهت تماشای این فیلم برای افراد علاقمند به لهجه ی کانادایی گزینه ی مناسبی است.  در حقیقت شما با دیدن آن با سبک زندگی و ساکنان شهر کبک  به خوبی آشنا می شوید. این فیلم در واقع یک نمایش کمدی است و اکثر صحنه های آن کمی اغراقی به نظر می رسند. چنانچه قصد دارید مهارت های زبانی خود را به چالش بکشید تماشای این فیلم را از دست ندهید.

 

 1. Tenten -Adrift in Tokyo
Tenten -Adrift in Tokyo
Tenten -Adrift in Tokyo

سال تولید: 2007   زبان: ژاپنی

این فیلم براساس یک رمان ژاپنی  نوشته ی “Yoshinaga Fujita” ساخته شده است . در حقیقت این فیلم داستان زندگی یک دانشجوی تنبل  را دنبال می کند که مبلغ زیادی به  عده ای ربا خوار بدهکار است.یک روز مردی به نام “Aiichiro” برای پس گرفتن طلبش او را ملاقات می کند این دو پس از کمی گفتگو معامله ای را ترتیب می دهند. این فیلم برای زبان آموزان ژاپنی و افرادی که قصد یادگیری ژاپنی محاوره ای را دارند گزینه ی فوق العاده ای است، با تماشای این فیلم با آداب و رسوم و فرهنگ ژاپنی و مناطق زاغه نشین ژاپن به خوبی آشنا می شوید. این فیلم مخاطب را با خود به توکیو می برد و او را غرق در زندگی در این شهر می کند ، چنانچه قصد دارید به ژاپن سفر کنید اما زمان و پول کافی برای این کار را ندارید این فیلم حس سفر به توکیو را برای شما القا می کند.

 1. The Admiral: Roaring Currents
Roaring Currents
Roaring Currents

سال تولید: 2014    زبان: کره ای

در سال 1597 نبردی میان ژاپن و جزیره ی  جیندو درگرفت، در  حالی که نزدیک به 300 کشتی جنگی برای حمایت از حمله ی ژاپن در راه بودند. در مقابل این تعداد کشتی فرمانده ی کره ای به نام “Yi sun-sin” تنها با 13 کشتی قرار داشت، در حقیقت این فیلم  نبرد ژاپن و کره و رشادت های این فرمانده را در دفاع از نیروی دریایی ژاپن  به نمایش می گذارد. با تماشای این فیلم نه تنها با تاریخچه ی روابط کره و ژاپن بلکه با شکل محاوره ای زبان کره ای نیز آشنایی بیشتری پیدا می کنید.

هم اکنون شروع به تماشای بهترین فیلم های خارجی کنید:

تماشای این فیلم ها به شما کمک می کنند تا با فرهنگ و زبان ها ی مختلف به خوبی آشنا شوید ، اما به خاطر داشته باشید که هیچ یک از  این فیلم ها منعکس کننده ی فرهنگ و مردم یک کشور نمی شوند، زیرا در آخر هیچ روشی به اندازه ی سفر به این کشور ها شما را با فرهنگ و زبان آن ها  آشنا نمی کند.

 

دانلود PDF مقاله برترین فیلم های خارجی برای یادگیری زبان های زنده دنیا

 

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

مترجم: خانم پگاه سعیدی وفا کارشناس ارشد زبان و ادبیات انگلیسی

 

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

50 درصد تخفیف پکیج آموزش زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی در منزل
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link