با خواندن انگلیسی تان را تقویت کنید.

با خواندن انگلیسی تان را تقویت کنید.

با خواندن انگلیسی تان را تقویت کنید.

زمانی که شما در حال خواندن متون انگلیسی هستید به روشی فعال از مغزتان استفاده می کنید. خواندن (Reading) یک پروسه ی کاملا فعال است. درست است که نویسنده کارهای زیادی انجام می دهد اما خواننده باید سخت کار کند.شما باید حین خواندن تعدادی یا تمام موارد زیر را انجام دهید:
یک صحنه در ذهن تان تصور کنید.
آنچه را که نویسنده قصد گفتنش را دارد به وضوح درک کنید.
با نویسنده موافقت یا مخالفت کنید.

سرکار خانم جلالی کارشناس زبان و ادبیات انگلیسی

 

با خواندن انگلیسی تان را تقویت کنید.
با خواندن انگلیسی تان را تقویت کنید.

 

مزایای خواندن(Reading) :

زمانی که یک زبان را یاد می گیرید گوش دادن(Listening), صحبت کردن(Speaking) و نوشتن(Writing) بسیار مهم می باشد اما خواندن (Reading) هم می تواند بسیار کمک کننده و مفید باشد. در ادامه مزایایی که خواندن متون برای شما به ارمغان می آورد را عنوان کرده ایم با ما همراه باشید.

یادگیری واژگان در موقعیت واقعی خودش

شما معمولا هنگامی که در حال خواندن هستید با واژگان جدید زیادی روبرو خواهید شد. اگر تعداد واژگان جدید در متنی که درحال خواندن آن هستید خیلی زیاد باشد این نشان می دهد که این متن مناسب سطح شما نیست و باید متون ساده تری را بخوانید. گفته شده است که حداکثر تعداد واژه ی جدیدی که باید درهر صفحه با آن روبرو می شوید پنج واژه می باشد که شما به آسانی آن ها را یاد بگیرید و حتی ممکن است نیازی به استفاده از دیکشنری نداشته باشید چرا که شما می توانید معنی واژه را در ادامه ی متن حدس بزنید.با این روش نه تنها واژگان جدید را یاد می گیرید بلکه موقعیت واقعی استفاده شده ی آن ها را هم یاد خواهید گرفت.

مدلی برای نوشتن

زمانی که شما در حال خواندن هستید متن مورد نظرتان به شما الگو و مدلی برای نوشتن ارائه می دهد. متونی که شما می خوانید ساختار و عبارت هایی را نشان می دهد که شما می توانید در نوشته های تان از آن ها استفاده کنید.

دیدن ساختارهای درست انگلیسی

زمانی که افراد می نویسند آن ها معمولا از انگلیسی درست به همراه ساختارهای گرامری مناسب استفاده می کنند. این قضیه در رابطه با صحبت کردن افراد صدق نمی کند. بنابرین با خواندن, شما به راحتی ساختارهای گرامری انگلیسی را به طور طبیعی می بینید و یاد می گیرید.

آموزش گرامر زبان انگلیسی فقط در 30 روز

کارکردن با سرعت خودتان

شما می توانید با هر سرعتی که دوست دارید بخوانید شما می توانید ده صفحه از یک کتاب را در سی دقیقه بخوانید یا در یک ساعت تنها به مطالعه یک صفحه از کتاب بپردازید. مهم نیست.انتخاب با خودتان است.شما نمی توانید این کار حین گوش دادن و صحبت کردن به راحتی انجام دهید. این یکی از مزایای بزرگ خواندن است چرا که افراد مختلف با سرعت های مختلفی کار می کنند.

علاقه ی شخصی

اگر چیزی را که برای خواندن انتخاب می کنید دوست داشته باشید برایتان جالب و لذت بخش خواهد بود برای مثال اگر شما علاقمند به خواندن مطالب فوتبالی به زبان خودتان( زبان فارسی) هستید چرا مطالب فوتبالی را به زبان انگلیسی نمی خوانید؟! با این کار, هم اطلاعاتی در رابطه با فوتبال بدست خواهید آورد هم انگلیسی تان را تقویت خواهید کرد.

پنج نکته برای خواندن:

نکته ی اول:

سعی کنید متونی را بخوانید که مناسب سطح شماست.چیزی را بخوانید که بتوانید آن را (بیشتر یا کمتر) درک کنید.اگر بخواهید بعد از هر سه کلمه ای که نمی دانید در دیکشنری به دنبال معنی آن بگردید این کار برایتان جالب نخواهد بود و شما بزودی دلسرد خواهید شد.

نکته ی دوم:

از واژگان جدید یادداشت برداری کنید اگر در هر صفحه چهار یا پنج کلمه ی جدید وجود دارد آن ها را دفتر واژگان تان بنویسید. اما نباید حین خواندن آن ها را به دفتر واژگان تان منتقل کنید. سعی کنید مادامی که در حال خواندن هستید معانی شان را حدس بزنید با یک خودکار آن ها را مشخص کنید. سپس زمانی که خواندن تان تمام شد بازگردید و آن ها را در دیکشنری تان چک کنید و به دفتر واژگانتان اضافه کنید.

نکته ی سوم:

سعی کنید به طور منظم بخوانید. برای مثال هر روز زمان کوتاهی را به خواندن اختصاص دهید. پانزده دقیقه هر روز بهتر از دو ساعت در هر یک شنبه می باشد. زمان ثابتی را در نظر بگیرید و همیشه به آن پایبند باشید. شما می توانید پانزده دقیقه قبل از خواب یا بعد از بیدار شدن از خواب یا موقع ناهاررا به خواندن اختصاص دهید بستگی به برنامه ی خودتان دارد.

نکته چهارم:

منظم باشید. حین خواندن تان همه چیز را آماده داشته باشید.
چیزی برای خواندن
یک شبرنگ برای برجسته کردن واژگان دشوار
یک دیکشنری
دفتر واژگان تان
یک خودکار برای نوشتن کلمات جدید.

نکته ی پنجم:

چیزی را بخوانید که به آن علاقه مند هستید. یک مجله یا کتاب درباره ی موضوعی که به آن علاقه مند هستید انتخاب کنید.

منابعی برای خواندن زبان انگلیسی:

روزنامه ها

شما می توانید روزنامه های انگلیسی را در تمام شهرهای بزرگ جهان پیدا کنید. روزنامه ها متون جالبی دارند چرا که آن ها در رابطه با زندگی واقعی و خبرهای روز جهان هستند. اما خواندن آن ها ساده نیست. سعی کنید روزنامه ها را بخوانید اگر سطح تان متوسط یا بالاتراست.

در زیر نام تعدادی از روزنامه های انگلیسی را برایتان آورده ایم:

•The Telegraph( روزنامه تلگراف)
•The Times(روزنامه تایمز)
•The Independent(روزنامه ایندیپندنت)
•The Guardian(روزنامه گاردین)
•The Financial Times (business)(روزنامه فایننشال تایمز)
•The Sunday Times( روزنامه ساندی تایمز)

در زیر نام تعدادی از روزنامه های آمریکایی را برایتان آورده ایم:

•The International Herald Tribune( روزنامه اینترنشنال هرالد تریبیون)
•The New York Times(روزنامه نیویورک تایمز)
•The Wall Street Journal business( وال استریت ژورنال)

مجلات

برخی مجلات هفتگی و برخی به صورت ماهانه منتشر می شوند. شما می توانید مجلات انگلیسی را در بسیاری از شهرهای بزرگ جهان پیدا کنید. اگر شما مجله ای را می خواهید که نمی توانید در شهر خودتان پیدا کنید شما می توانید آن را سفارش دهید.بسیاری از مجلات تصاویری دارند که به درک شما کمک می کنند. شما برای خواندن اکثر مقالات به سطح متوسط نیاز دارید.البته سطح پیش دوره ی متوسط ممکن است برای برخی از مجلات قابل قبول باشد.

مجلات در موضوعات زیر منتشر می شوند:

سیاست(Politics)
ورزش(Sports)
خانه(The Home)
اتومبیل(Cars)
موسیقی(Music)
داستان عاشقانه(Romance)
مسافرت(Travel)
زبان(Language)
و غیره

کتاب ها

کتاب ها به طور عمده به دو دسته تقسیم می شوند:
کتاب های غیرداستانی(تاریخ, زندگینامه,سفر,پخت و پز و غیره)
کتاب های داستانی( داستان و رمان)
برخی از کتاب ها برای خواندن از بقیه آسان تر هستند این قضیه به نویسنده بستگی دارد. برای مثال آگاتا کریستی در نوشته هایش سبک ساده تر و واژگان راحت تری نسبت به استفن کینگ انتخاب کرده است. شما می توانید کتاب ها را در کتاب فروشی های تخصصی انگلیسی در شهرهای بزرگ جهان پیدا کنید.شما می توانید به راحتی کتاب های انگلیسی را در کتابخانه ها پیدا کنید.

داستان های کوتاه(short stories)

در فرآیند یادگیری زبان, داستان های کوتاه می توانند انتخاب خوبی باشند چرا که آن ها کوتاه هستند در واقع خواندن یک کتاب کامل در چند صفحه خلاصه هستند. شما تمام هیجان یک داستان را در یک کتاب دارید اما شما فقط باید پنج تا ده هزار کلمه را بخوانید بنابرین شما می توانید داستانی را به سرعت به پایان ببرید و احساس کنید که به نتیجه ای دست یافته اید. داستان های کوتاه در مجلات, کتاب های داستان کوتاه و در اینترنت منتشر می شوند.

Readers

Reader ها کتاب هایی هستند که به راحتی قابل خواندن می باشند. آن ها کوتاه هستند و واژگان ساده ای دارند و در سطوح مختلفی قابل دسترس می باشند بنابرین شما باید بتوانید سطح مناسب خودتان را پیدا کنید.بسیاری از ریدرزها داستان هایی از نویسندگان معروف هستند که فرم ساده ای دارند. این یک روش عالی برای شماست تا شروع به تمرین خواندن کنید.

بسته های غلات و حبوبات

منظور ما از بسته های غلات و حبوبات محصولاتی است که شما می توانید بخرید و بر روی آن ها یا همراه آن ها نوشته ی انگلیسی دارد. اگر شما یک جعبه شکلات یا یک دوربین جدید می خرید چرا توضیحات و دستورالعمل انگلیسی آن را نمی خوانید؟!همه آن ها به شما فرصتی برای خواندن به زبان انگلیسی خواهد داد.

بلیط های هواپیمایی

قوطی ها یا بسته های مواد غذایی
بطری های نوشیدنی
نوارها و سیدی ها
راهنمای استفاده برای فیلم ها , کامپیوترها و غیره

اشعار انگلیسی

اگر شما عاشق شعر هستید سعی کنید برخی از اشعار انگلیسی را بخوانید.درک آن ها کمی مشکل است آن هم بخاطر سبک اشعار و واژگانی که در آن استفاده شده است می باشد.اما اگر کمی با آن ها کار کنید معمولا ایده و احساس دریافت خواهید کرد یا چیزی را که شعر قصد گفتنش را دارد درک خواهید کرد.سعی کنید اشعار کلاسیک همراه با توضیح واژگان شان را پیدا کنید.

در خواندن متون انگلیسی موفق باشید این روش به شما کمک خواهد کرد بسیار پیشرفت کنید.

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

بدون رفتن به کلاس زبان انگلیسی ، انگلیسی تجارت را یاد بگیرید.
بدون رفتن به کلاس زبان انگلیسی ، انگلیسی تجارت را یاد بگیرید.
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

از ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link