با این 21 آهنگ مشهور یادگیری انگلیسی را شروع کنید

با این 21 آهنگ مشهور یادگیری انگلیسی را شروع کنید

با این 21 آهنگ مشهور یادگیری انگلیسی را شروع کنید.

اگر به دنبال دانلود آهنگ های انگلیسی برای یادگیری زبان و یا در پی جستن آهنگ انگلیسی برای تقویت زبان هستید ما در این مقاله 21 آهنگ مشهور یادگیری انگلیسی را که به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند معرفی کرده ایم.

آیا شما می دانید که بیانسه و ادل معلمان انگلیسی فوق العاده ای هستند؟

آیا شما اعتقاد دارید که آهنگ های معروف قدیمی ای که توسط مایکل جکسون، بیتلز و الویس پرسلی سروده شده اند برای یادگیری گرامر انگلیسی فوق العاده اند؟

دانلود آهنگ های انگلیسی برای یادگیری زبان
دانلود آهنگ های انگلیسی برای یادگیری زبان

خوب ، این موضوع فقط مربوط به این قضیه نیست که آهنگ های انگلیسی زبان ، یادگیری را جذاب و سرگرم کننده می کنند بلکه مربوط به فلسفه می باشد.

فیلسوف قدیمی افلاطون گفته است:

آموزش موسیقیایی از هر ابزار دیگری قدرتمند تر است چرا که ریتم و توازن مسیرشان را در جایگاه های درونی روح پیدا خواهند کرد.

البته افلاطون هزاران سال پیش زندگی کرده است و ممکن است این سخن برای ما امروزه کمی پیچیده به نظر برسد. من فکر می کنم او باید چیز مشابهی را در توییتر مثال می زد.

او باید چیزی شبیه به این می گفت: موسیقی فوق العاده است زیرا این قدرت را دارد که ما را به حرکت وا دارد.

به عنوان یک معلم انگلیسی من سعی می کنم تا جایی که می توانم این ایده را در بسیاری از کلاس هایم اجرا کنم. من از این که در کلاس هایم از موسیقی استفاده می کنم لذت می برم و از آن مهم تر دانش آموزانم هم لذت می برند.

در ابتدا به آهنگ هایی می پردازیم که شامل واژگان فوق العاده ای برای موضوعات ویژه هستند سپس مهمترین ساختارهای گرامر انگلیسی را با نگاهی عمیق تر به تعدادی از این آهنگ ها که از این ساختارها استفاده کرده اند بررسی می کنیم.

چگونه با این آهنگ ها انگیسی را یاد بگیریم؟

در اینجا دو روشی که شما می توانید از این مقاله استفاده کنید و با آهنگ ها انگلیسی تان را تقویت کنید مطرح کرده ایم.

اگر شما می خواهید فعالانه یاد بگیرید شما می توانید در حالی که به آهنگ ها گوش می دهید لیریک آن ( متن آهنگ) را دنبال کنید. می توانید لیستی از واژگان جدید که با آن ها روبرو می شوید را  برای خودتان بنویسید. بر روی موضوع مورد نظر آهنگ تمرکز کنید. به ساختارهای گرامری آهنگ توجه داشته باشید.

شما می توانید به سادگی به آهنگ ها گوش کنید بدون این که یادداشتی بردارید. شما نخواهید توانست به طور خودکار واژگان انگلیسی و ساختارهای گرامری را فرا بگیرید. اما شما ممکن است متعجب شوید که چقدر شما می توانید با گوش دادن منفعلانه به آهنگ ها یاد بگیرید.

اگر شما چیزی را می شنوید که توجه تان را جلب می کند می توانید مجددا به آهنگ برگردید و اطلاعات بیشتری را درباره ی واژگان یا ساختارها پیدا کنید.مهم نیست که شما چقدر از این آهنگ ها استفاده می کنید چیزی که اهمیت دارد اطلاعاتی است که درباره انگلیسی از آن ها یاد خواهید گرفت. ما سعی کرده ایم آهنگ هایی را از ژانرها و سال های مختلف انتخاب کنیم بنابرین امیدوارم چیزی باشد که شما دوست داشته باشید.

در ابتدا با اهنگ هایی شروع کرده ایم که به شما کمک می کند دامنه ی واژگان انگلیسی تان را افزایش دهید.

آموزش زبان انگلیسی

آهنگ هایی برای یادگیری واژگان انگلیسی

بدیهی است که هر آهنگی واژگانی دارد که به شما در افزایش دامنه ی واژگان تان کمک خواهد کرد. در اینجا آهنگ هایی را انتخاب کرده ایم که شامل انواع خاصی از واژگان هستند. برای هر آهنگ ، موضوع آن و نکاتی در مورد واژگان آن آورده ایم.

اولین آهنگ انگلیسی برای تقویت زبان در رابطه با واژگان

1)Friday I’m in Love

ارائه شده توسط: The Cure

موضوع: روزهای هفته

یکی از اولین موضوعاتی که بسیاری از افراد هنگام یادگیری یک زبان جدید یاد می گیرند روزهای هفته می باشد. اگر شما نتوانید درباره ی روزهای هفته صحبت کنید تقریبا برایتان غیرممکن خواهد بود که برنامه ریزی کنید یا درباره ی جریان عادی زندگی تان صحبت کنید.

فرقی نمی کند که یادگیری روزهای هفته برایتان سخت یا آسان باشد. شما هنوز هم می توانید از این آهنگ کلاسیک که توسط The Cure ارائه شده است لذت ببرید. برخی اشعار کمی گیج کننده هستند(حداقل برای من). اما روزهای هفته به ترتیب هستند بنابرین شما آن ها را اشتباه نمی کنید و به عبارتی قاطی نمی کنید.

به طور کلی روزهای هفته برای یادگیری دشوار نیستند. اما تعدادی از دانش آموزانم در تلفظ”Wednesday” و”Thursday” مشکل دارند. آن ها اغلب”Tuesday” و”Thursday” را به جای هم استفاده می کنند زیرا آن ها شبیه به هم هستند.

دومین آهنگ انگلیسی برای تقویت زبان در رابطه با واژگان

2)We’re Going to Be Friends

ارائه شده توسط: The White Stripes

موضوع: مدرسه و دوران بچگی

این آهنگ یادآور زمانی است که شما جوان و معصوم بوده اید. این آهنگ صدای واقعا ساده ای دارد و اشعارش درباره ی کارهایی است که در مدرسه انجام می دهید می باشد. برای مثال درباره ی هجی کردن کلمات صحبت می کند و همچنین از چیزهایی مانند کتاب ها، قلم ها و اونیفورم ها نام می برد.

سومین آهنگ انگلیسی برای تقویت زبان در رابطه با واژگان

3)You’re  My Best Friend


ارائه شده توسط: Queen

موضوع: دوستی

احتمالا میلیون ها آهنگ درباره ی عشق وجود دارد اما کمتر آهنگی درباره ی دوستی می باشد. اگرچه این آهنگ در عنوانش از عبارت Best Friend (بهترین دوست) استفاده کرده است اما بیشتر درباره ی یک دوستی عاشقانه است.

در این شعر خواننده درباره ی این که چقدر گاهی اوقات همه چیز سخت می شود می گوید. اما از این که دوستش همیشه آن جا است و به او کمک می کند زمانی که به او واقعا نیاز دارد حس خوبی به او می دهد.این شعر درباره ی وفاداری می باشد.

خواننده در این شعر می گوید دوستش در باران یا آفتاب (In rain or Shine) همراه اوست (Stood by). درواقع این روش دیگری برای گفتن این موضوع است که دوستش در اوضاع نامساعد(rain) و اوضاع مساعد (Shine) او را حمایت و پشتیبانی می کند.

بنابرین این آهنگ یک یادآوری خوب درباره ی آنچه که دوستان باید برای یکدیگر انجام بدهند ، می باشد.

چهارمین آهنگ انگلیسی برای تقویت زبان در رابطه با واژگان

4)I’ve Been Everywhere

ارائه شده توسط: Johnny Cash

موضوع: مکان ها و جغرافیا

جانی کش خوانده ی مشهوری است که آهنگ هایی درباره ی جنایتکاران و زندگی سختی که داشته اند سروده است.

این شعر داستان فردی است که کنار جاده منتظر است و تلاش می کند کسی او را سوار کند که در نهایت یک کامیون او را سوار می کند و او با راننده درباره ی تمام مکان های مختلفی که تاکنون   بوده است صحبت می کند.

اشعار واقعا سریع می باشد اما سرگرم کننده است. او در حدود 100 شهرستان ، ایالت و کشور را لیست می کند و شما می توانید ببینید که چقدر می توانید متوجه شوید. واژگان مکان های مختلف جالب توجه است اما خوب هم است چراکه شما متوجه خواهید شد که چگونه او نام مکان های مختلف را هم قافیه می کند به عنوان مثال “Oklahoma” با”Lapaloma” و “Colorado” با”Eldorado” هم قافیه می شود.

پنجمین آهنگ انگلیسی برای تقویت زبان در رابطه با واژگان

5)Just a Girl


ارائه شده توسط: No Doubt

موضوع: روابط جنسیتی

در ابتدا به موضوع آهنگ می پردازیم. موضوع آهنگ روابط جنسیتی (Gender relation) می باشد. کلمه “gender” اساسا  به مرد یا زن بودن و ویژگی های شخصیتی هرکدام اشاره می کند. آهنگ های بسیاری دراین رابطه که چگونه جامعه با مردان و زنان به طور متفاوت رفتار می کند ، وجود دارد.

آهنگ پینک به نام”stupid Girls” یک مثال مرتبط خوب در این زمینه می باشد. لیدی انتبولا اهنگ کاملا متفاوتی دارد که”Just a Girl” نامیده می شود و آهنگ بیانسه”If I were a boy” فوق العاده است اما در مورد این آهنگ بعدا در همین مقاله صحبت خواهیم کرد. اما آهنگ”Just a Girl” یکی از آهنگ های مورد علاقه ی من بود و زمانی که در کلاس ها در رابطه با مسائل جنسیتی صحبت می کردیم از این آهنگ استفاده می کردم.

در این آهنگ ، گوئن استفانی( خواننده) درباره ی این که چرا او ناامید شده است صحبت می کند. و دلیلش را جامعه ای می داند که زنان را ضعیف شمرده است. در این جامعه مردم با زنان طوری رفتار می کنند که انگار آنان درمانده هستند و نیاز به کمک دارند.

او از لغات خوبی برای بیان سرخوردگی و ناامیدی اش استفاده کرده است او می گوید مردم طوری به او خیره نگاه می کنند که گویی او در اسارت است.

عبارت جالب دیگری که در این آهنگ استفاده شده است این است “I’ve had it up to here”. این عبارت به این معنا است که او کامل خسته و ناامید است و به هیچ وجه قصد ندارد این وضعیت را قبول کند.

ششمین آهنگ انگلیسی برای تقویت زبان در رابطه با واژگان

6)Bad Luck

ارائه شده توسط: Social Distortion

موضوع: خرافات

من همیشه زمانی که در کلاس درباره ی خرافات صحبت می کردیم شگفت زده می شدم. این یک موضوع فرهنگی جالب است و واژگان بسیاری درارتباط با خرافات وجود دارد. البته آهنگ های دیگری هم در ارتباط با خرافات وجود دارد مانند”Superstition” که توسط stevie Wonder ارائه شده است. متن آهنگ wonder در ارتباط با مسائلی صحبت می کند که مربوط به خرافات می باشد.

متن این شعر بیشتر بر روی شانس نسبت به خرافات تمرکز دارد اما از واژگان خوبی استفاده شده است. خواننده درباره ی این که چطور او همیشه زندگی و فرصت هایش را به دلیل اعتقاد به خرافات از دست می دهد صحبت می کند.

هفتمین آهنگ انگلیسی برای تقویت زبان در رابطه با واژگان

7)Black or White


ارائه شده توسط: Michael Jackson

موضوع: تحمل

من اعتراف می کنم همیشه این آهنگ را دوست داشته ام. آلبوم مایکل جکسون به نام””Dangerous اولین کاستی بود که من با پول خودم خریدم. اما من هرگزلیریک این آهنگ را تا همین اواخر زمانی که یکی از دانش آموزانم این آهنگ را در کلاس اجرا کرد نفهمیده بودم.

پیام این آهنگ کاملا واضح است. اهمیتی ندارد که شما سیاه،سفید یا هر رنگ دیگری هستید همه ی ما برابر هستیم. لیریک اهنگ ها کمی برای فهمیدن  دشوار هستند(حتی برای یک گویشور بومی). این آهنگ پیام فوق العاده ای را به جهانیان منتقل می کند این که تفاوت های فیزیکی زیادی میان مردم سراسر جهان وجود دارد اما همه ی ما یکسان هستیم.

هشتمین آهنگ انگلیسی برای تقویت زبان در رابطه با واژگان

8)Don’t Mug Yourself

ارائه شده توسط: The Streets

موضوع: زبان عامیانه و تلفظ انگلیسی بریتانیایی

آهنگ”Don’t Mug Yourself” توسط رپری به نام The Streets سروده شده است که بریتانیایی است. این یک آهنگ فوق العاده برای کسی است که می خواهد تفاوت های میان انگلیسی بریتانیایی و انگلیسی آمریکایی را بشنود و ببیند. در این آهنگ ، خواننده درباره ی این که او چطور قصد دارد دختری را که دوست دارد صدا کند اما دوستش به اوهشدار می دهد که اونباید کاری انجام دهد که احمق به نظر برسد.

“Don’t Mug Yourself” یک اصطلاح است به معنای این که نباید کاری انجام دهید که احمق به نظر برسید.

این آهنگ برای شنیدن تلفظ واقعا جالب است. در لیریک این آهنگ شما با واژگان و اصطلاحات عامیانه ی زیادی روبرو هستید اما فقط آگاه باشید که در این آهنگ واژگان بدی هم وجود دارد.

دو کلمه ای که در انگلیسی بریتانیایی رایج است واژه ی”Fancy” می باشد که به جای “Like” استفاده می شود این کلمه زمانی به کار برده می شود که شما فردی را عاشقانه دوست دارید و کلمه “Oi” زمانی استفاده می شود که شما بخواهید کلام کسی را قطع کنید یا توجه کسی را به خودتان جلب کنید.

آموزش زبان انگلیسی

آهنگ هایی برای یادگیری گرامر انگلیسی

همانند بخش واژگان بالا ، هر آهنگی که کلماتی دارد گرامری را هم شامل خواهد شد.

اگر شما به دنبال مثال هایی از ساختارهای گرامری خاصی که در کلاس درس یاد می گیرید هستید، این دقیقا همان چیزی است که شما نیاز دارید. کاملا درست آمده اید! برای هر آهنگ ، نام ساختار گرامری ، مثال هایی از آن گرامر و تعدادی مثال از این که چطور این آهنگ از آن ساختار گرامری استفاده کرده است آورده ایم.

9)Dust in the Wind


ارائه شده توسط: Kansas

ساختار: زمان حال ساده (Present Simple Tense)

شما تقریبا زمان حال ساده را می شناسید. یکی از اولین ساختارهایی است که بیشتر افراد در زبان انگلیسی یاد می گیرند. ما زمانی از این ساختار استفاده می کنیم که بخواهیم در رابطه با چیزهایی صحبت کنیم که معمولا یا اغلب در زمان حال اتفاق می افتد یا این که بخواهیم در رابطه با ویژگی های افراد یا چیزها صحبت کنیم.

این آهنگ در رابطه با این موضوع است که ما چگونه می توانیم زندگی یا مرگ را کنترل کنیم و  این که سرانجام همه چیز تبدیل به خاک خواهد شد. تقریبا تمام لیریک آهنگ در زمان حال ساده است. در اینجا چند مثال روشن از زمان حال ساده از لیریک این آهنگ برای شما آورده ایم.

                                                                                             All my dreams pass before my eyes

Don’t hang on, nothing lasts forever

10)Since You’ve been Gone

خواننده: The Outfield

این آهنگ در رابطه با فردی است که دلش برای کسی که او را ترک کرده است تنگ شده است و او درباره ی تمام کارهایی که درنبود شخصی که او را ترک کرده است انجام داده است می خواند.

این آهنگ برای یادگیری یک زمان انگلیسی به نام زمان حال کامل فوق العاده است.

ما از زمان حال کامل زمانی استفاده می کنیم که بخواهیم در رابطه با چیزهایی صحبت کنیم که از گذشته شروع شده است و هم چنان تا زمان حال ادامه دارد. در این ساختار رایج است که از فرم فشرده استفاده کنیم.

برای مثال به جای گفتن”I have” ازI’ve”” استفاده می کنیم و این کار در لیریک این آهنگ بسیار اتفاق افتاده است.

در اینجا تعدادی مثال از لیریک این آهنگ از زمان حال کامل برای شما آورده ایم.

Since you’ve been gone

I’ve just been fooling around

You’re not the only girl I’ve ever had

11)And She Was


ارائه شده توسط: Talking Heads

ساختار: زمان های استمراری(Continuous Tenses)

در واقع دو نوع مختلف زمان های استمراری در انگلیسی وجود دارد:

زمان های استمراری برای گذشته ، حال و آینده وجود دارد و همچنین استمرار کامل که برای گذشته ، حال و آینده وجود دارد.

از آن جایی که ممکن است پیچیده شود بنابرین من آهنگی را انتخاب کرده ام که به طور عمده از زمان حال استمراری (استفاده از فعل To be در زمان حال و فعل به همراه ing) و زمان گذشته استمراری (استفاده از فعل To be در زمان گذشته و فعل به همراه ing) استفاده می کند.

در اینجا نمونه هایی از زمان حال استمراری را که در این آهنگ استفاده شده است آورده ایم:

She’s making sure she is not dreaming.

Now she’s starting to rise.

در اینجا نمونه هایی از زمان گذشته استمراری که در این آهنگ استفاده شده است آورده ایم:

She was lying in the grass.

The world was moving.

She was drifting through the backyard.

 

12)Summer of ’69

خواننده: Bryan Adams

ساختار: زمان گذشته ساده(Past Simple Tense)

ما از زمان گذشته برای توصیف چیزهایی استفاده می کنیم که از گذشته شروع شده و در گذشته هم تمام شده است. در واقع این ها کارهای تمام شده ای هستند. گذشته ی ساده یکی از اولین گرامری است که زبان آموزان سطح متوسط یاد می گیرند چرا که بسیار رایج است.

مشکل اصلی ای که بسیاری از زبان آموزان دارند یادآوری فرم گذشته افعال بی قاعده است. اگر شما مطمئن نیستید که آن ها چه چیزی هستند. باید به شما بگوییم که افعال با قاعده در زمان گذشته به ed ختم می شوند اما افعال بی قاعده فرم های مختلف زیادی را در زمان گذشته دارند.

در این آهنگ برایان در حال یادآوری گذشته است کارهایی که او و دوستش انجام می دادند زمانی که جوان بودند. بخشی از آهنگ در زمان حال است اما بیشترآن در زمان گذشته اتفاق می افتد.

مثال های از آهنگ که شامل زمان گذشته ساده با افعال باقاعده است را برای شما در زیر آورده ایم:

That summer seemed to last forever.

We needed to unwind.

مثال هایی از آهنگ که شامل زمان گذشته ی ساده با افعال بی قاعده است را برای شما آورده ایم:

I got my first real six-string , [I] bought it at the five and dime.

We were young and restless.

When you held my hand, I knew it was now or never.

13)Ready to Run


ارائه شده توسط: The Dixie Chicks

ساختار: زمان های آینده(Future Tenses)

روش های مختلفی برای صحبت کردن در مورد زمان آینده در زبان انگلیسی وجود دارد. ما در اینجا زمان لازم برای پرداختن به تمام این جزئیات را نداریم. رایج ترین آن ها را در اینجا برای شما عنوان کرده ایم:

*زمان آینده ساده(Will)

*زمان آینده استمراری(Will به همراه یک فعل ing)

*ساختارgoing to( فرم to be به علاوه going to به علاوه فعل)

*حال استمراری( که ما قبلا در مورد آن صحبت کرده ایم) اگر یک واژه ی زمانی آینده در آن به کار برده شده باشد.

من آهنگ Ready to Run را که توسط Dixie Chicks ارائه شده است را انتخاب کرده ام چرا که از تعدادی از این فرم ها استفاده می کند. اما من همچنین به شما آهنگ The Land of Hopes and Dreams که توسط Bruce Springsteen ارائه شده است را پیشنهاد می کنم.

درآهنگ”Ready to Run” تعدادی از نمونه های زمان آینده استفاده شده است. در اینجا آن ها را برای شما عنوان کرده ایم.

I’m gonna be ready. (gonna=going to)

I’ll buy a ticket to anywhere.

14)We Can Work It Out

خواننده: The Beatles

ساختار: افعال وجهی(Modal Verbs)

افعال وجهی کمی می توانند مشکل باشند چرا که می توانند معنای متفاوتی داشته باشند.

به طور خلاصه یک فعل وجهی کلمه ای است که شما قبل از یک فعل اصلی استفاده می کنید و به چیزهایی مانند احتمال ، تکلیف ، اجازه و غیره اشاره می کند. افعال وجهی رایج شامل:

Can, will, must, may, should, need to, have to, might

از آن جایی که آن ها بسیار مهم و ضروری هستند تقریبا هر آهنگی حداقل یک فعل وجهی دارد. آهنگی که من دوست دارم در کلاس هایم استفاده کنم آهنگ “We Can Work it out ” که توسط The Beatles ارائه شده است می باشد.

نمونه های از افعال وجهی که در این آهنگ استفاده شده است شامل:

Do I have to keep on talking till I can’t go on?

Our love may soon be gone.

We can work it out.

Only time will tell if I am right.

 

15)Always On My Mind


خواننده: Elvis Presley

ساختار: وجهی کامل(Perfect Modal)

حالا وقت آن رسیده است که یادگیری ساختارهای گرامری پیچیده تری را شروع کنیم.

وجهی کامل (perfect Modal) یا وجهی گذشته (Past Modal) استفاده از یک وجهی(مانند بخش قبل) است اما زمانی است که می خواهیم در رابطه با گذشته صحبت کنیم. اساسا شما نیاز دارید از این ساختارها استفاده کنید.

A modal+ have+ p.p(شکل سوم فعل)

از آن جایی که آهنگ های زیادی درباره ی گذشته صحبت می کنند اهنگ های زیادی از وجهی کامل استفاده می کنند. یکی از آهنگ های مورد علاقه ام همین آهنگ “Always on my mind” است که خواننده ی آن Elvis Presley می باشد.

نمونه هایی از وجهی کامل در این آهنگ عبارتند از:

Maybe I didn’t treat you quite as good as I should have.

Little things I should have said and done, I just never took the time

16)Thinking out Loud

خواننده: Ed Sheeran

ما زمانی از جملات شرطی استفاده می کنیم که بخواهیم در رابطه با اقدامات محتمل و نتایج آن اقدامات صحبت کنیم.ما جملات شرطی را به سه نوع تقسیم می کنیم:

شرطی نوع اول(حال/آینده واقعی نیز نامیده می شود.)

شرطی نوع دوم(حال غیرواقعی نامیده می شود.)

شرطی نوع سوم(گذشته غیرواقعی نیز نامیده می شود.)

جملات شرطی معمولا به دوبخش تقسیم می شوند. یک شرط و یک نتیجه

این ساختارها  می تواند کمی پیچیده باشد بنابرین در این بخش مباحث پایه ای را مورد بحث قرار می دهیم که گیج کننده نباشد. ما از شرطی نوع اول زمانی استفاده می کنیم که بخواهیم درباره ی احتمالات واقعی صحبت کنیم. به طور معمول بخش شرطی جمله درزمان حال است و نتیجه اش در زمان آینده می باشد.

وقتی در رابطه با این ساختار در کلاس درس صحبت می کنم مایلم که از آهنگ “Time After Time” که توسط سیندی لپر ارائه شده است استفاده کنم. اما دانش آموزانم آهنگ “Thinking Out Loud” که توسط اد شیران ارائه شده است را دوست دارند. در این آهنگ خواننده برای فردی می خواند که عاشق او است و در حیرت است که آینده چگونه خواهد شد.نمونه هایی از شرطی نوع اول در این آهنگ عبارتند از:

When my hands don’t play the strings the same way , I know you will still love me the same.

When your legs don’t work like they used to before […] , will your eyes still smile from your cheeks?

17)If I Were A Boy


خواننده: Beyonce

ساختار: شرطی نوع دوم(Second Conditional)

ما از شرطی نوع دوم زمانی استفاده می کنیم که بخواهیم نتایج و احتمالات غیرواقعی را در زمان حال بیان کنیم. این کمی گیج کننده به نظر می رسد.چرا که شرطی در زمان گذشته ساده است و در نتیجه از Would به علاوه یک فعل استفاده می کنیم.

به عنوان مثال شما می توانید بگویید:

If I were tall, I would be uncomfortable in my small car.

در این مثال واقعیت این است که من یک اتومبیل کوچک دارم و قد بلند نیستم.من فقط یک واقعیت متفاوت را تصور می کنم.

آهنگ فوق العاده زیبایی در این مورد اهنگ”If I were a Boy” می باشد که توسط بیانسه ارائه شده است. او تصور می کند که او چه کارهایی انجام می داد اگر او یک پسربود و چگونه جامعه با او متفاوت رفتار می کرد.اساسا تمام آهنگ جملاتی از نوع شرطی نوع دوم دارد.در اینجا نمونه هایی را برای شما آورده ایم:

If I were a boy, I think I could understand how it feels to love a girl.

If I were a boy, I would turn off my phone

18)If It Hadn’t Been for Love

خواننده: Adele

ساختار: شرطی نوع سوم(Third Condition)

شرطی نوع سوم زمانی استفاده می شود که شما بخواهید درباره ی اقداماتی در زمان گذشته صحبت کنید.اما این اقدامات غیرواقعی است به این معنی که ما شرایط و نتایج متفاوتی را متصور می شویم که در واقع اتفاق نیافتاده است. این ساختار واقعا پیچیده است و یکی از مشکل ترین ساختارهایی است که من به دانش آموزانم آموزش می دهم.

در آهنگ ادل به نام”If It Hadn’t Been for Love”،ادل از این ساختار استفاده می کند تا درباره ی زنی صحبت کند که کسی را که عاشقش بوده است را کشته است. او از زندان می خواند از این که چرا و چگونه او را کشته است صحبت می کند. تمام آهنگ از شرطی نوع سوم استفاده می کند. شما می توانید مثال هایی از آهنگ را که از شرطی نوع سوم استفاده کرده است را در زیر ببینید:

[I] never woulda hitchhiked to Birmingham if it hadn’t been for love. (woulda=would have)

[I] woulda been gone like a wayward wind if it hadn’t been for love.

19)Hope You Never


خواننده: Tom Petty

ساختار: نحوه ی جمله بندی با Hope

یک روش رایجی که می توان برای صحبت کردن درباره ی امیدها (Hopes) به کار برد استفاده از دو نام یا دو فاعل است. در این ساختار اولین شخص امید خود را عنوان می کند و شخص دوم موضوع این جمله ی امیدوارانه می باشد. برای مثال می توان گفت:

I can I pass my exam.

ما می توانیم همچنین بگوییم:

I hope she passes her exam.

توجه داشته باشید که در هر دو مورد ، افعال در زمان حال ساده می باشند.

یک آهنگ فوق العاده که در آن از عبارت های امیدوارانه استفاده شده است. آهنگ “Hope you Never” می باشد که توسط Tom Petty ارائه شده است . این آهنگ یک آهنگ غم انگیز است که عبارت های امیدوارانه ی خوبی دارد مانند:

I hope you treasure your independence.

I hope you never fall in love with somebody like you.

20)Stressed out

ارائه شده توسط: Twenty-One Pilots

ساختار: نحوه ی جمله بندی با Wish

روش های مختلفی برای صحبت در رابطه با آرزوها (Wishes) وجود دارد اما یک روش رایج که بسیار شبیه به کاربرد Hope در بخش قبلی است وجود دارد.

ما می توانیم دو گروه انسان داشته باشیم گروه اول آرزو می کنند و گروه دوم موضوع آرزو است. بزرگترین تفاوت این است که آرزوها(wishes) غیرواقعی یا غیرممکن هستند بنابرین شما باید فعل دوم را به زمان گذشته تغییر دهید که غیرواقعی نشان دهید.

این ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد. البته شما می توانید نمونه های زیادی را در آهنگ “Stressed out” که توسط Twenty-One Pilots ارائه شده است ببینید.

I wish I had a better voice that sang some better words.

I wish I didn’t have to rhyme every time I sang.

I wish we could turn back time to the good ol’ days.

21)Simple Man


خواننده: Lynyrd Skynyrd

ساختار: نقل قول مستقیم(Reported Speech)

من در بخش های قبلی به شما گفتم که جملات شرطی نوع سوم یکی از سخت ترین ساختارها برای دانش آموزانم است. اما نقل قول غیر مستقیم حتی ممکن است کمی دشوارتر هم باشد. نقل قول مستقیم می تواند کمی گیج کننده باشد.

چیزی که در ارتباط با نقل قول غیر مستقیم به یاد می آورید این است که شما جمله ای را تکرار می کنید که شخص دیگری آن را گفته است. به عبارت دیگر ، شما سخن فرد دیگری را گزارش می کنید و به منظور نشان دادن آن از نقل قول غیر مستقیم استفاده می کنید. رایج ترین کاری که شما باید اینجا انجام دهید این است که افعال را به زمان گذشته برگردانید.

حتی می تواند پیچیده تر از این هم باشد.آهنگSimple Man یکی از آهنگ هایی است که من با دانش آموزانم برای تمرین نقل قول غیر مستقیم استفاده می کنم. در این آهنگ یک مرد مکالمه ای را که با مادرش داشته است را توصیف می کند.

 

برای مثال:

Mama told me when I was young, “Come sit by me, my only son, and listen closely to what I say, and if you do this, it’ll help you some sunny day.”

این نقل قول مستقیم می باشد.اما اگر شما این جمله را تبدیل به نقل قول غیر مستقیم کنید چیزی شبیه این می شود:

His mother told him when he was young to go sit beside her. She told him to listen closely to what she said and that if he did that, it would help him some sunny day.

اگرچه این آهنگ در نقل قول مستقیم است. اما تمرین خوبی برای ساختن نقل قول غیرمستقیم است.

حالا شما تمام ایده های آهنگ های بالا را در اختیار دارید و همه ی آنچه که باید هم اکنون انجام دهید این است که صدای آهنگ را زیاد کنید و شروع به یادگیری کنید!

موفق باشید.

مترجم:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

 

تابلو اعلان تخفیف پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی

پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی سرزمین زبان
90 درصد تخفیف بزرگترین پکیج آموزش زبان انگلیسی
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

مطالب مرتبط

4 نظر

 1. اریا

  شما چرا نظر ها رو ثبت نمیکنید
  درضمن اهنگ دومی خوانندش Caroline Pennell هست اشتباه نوشته اید

  پاسخ
  1. وحید اسفندیاری
   وحید اسفندیاری

   دوست گرامی ما همیشه تمامى نظرات را حتى اگر شامل انتقادهاى تند هم باشد فعال مى کنیم، لطفا سرزمین زبان رو به همه کسانیکه مى خوان زبان انگلیسى رو یاد بگیرن معرفى کنید. بار دیگر به مقاله مراجعه کنید در اهنگ دوم بعد از نام اهنگ گروهی که اهنگ را ارائه داده عنوان شده است‌، اهنگ دوم به نامwe’re going to be “friendsبا موضوع دوران کودکی که توسط گروه راک the white stripes ارائه شده و از آلبوم Blood cells انتخاب شده است. پیروز باشید

   پاسخ
 2. میلاد معتمدی

  سلام. ممنون از مقالات خوبتون. پکیج تون هم عالیه.
  سوالم اینه که ایا جایی هست که همه این اهنگ ها رو برای دانلود گذاشته باشه بتونیم دانلود کنیم؟؟

  پاسخ
  1. وحید اسفندیاری
   وحید اسفندیاری

   سلام
   نظر لطفتونه میلاد جان. ممنون
   اگه میخواین که این آهنگ ها رو برای تقویت زبان دانلود کنید ، میتونید روی ویدئو مورد نظرتون کلیک کنید و به سایت یوتیوب منتقل شوید.
   در سایت یوتیوب لینک مربوط به ویدئو را از قسمت url مرورگرتون کپی کرده و از سایت https://www.clipconverter.cc می تونید اقدام به دانلود هر ویدیویی از سایت یوتیوب بکنید 🙂

   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link