بهانه ممنوع! ایجاد زمان برای یادگیری زبان انگلیسی

بهانه ممنوع! ایجاد زمان برای یادگیری زبان انگلیسی

بهانه ممنوع! : لطفا برای یادگیری زبان انگلیسی زمان ایجاد کنید

در این مقاله سعی کرده ایم به سوال شما پاسخ دهیم و نحوه ایجاد زمان برای یادگیری زبان انگلیسی را برایتان توضیح دهیم.

زمان چیز جالبی است می تواند استفاده شود ، کشته شود و بگذرد. می توان گفت که زمان مانند پول است.

 

این مقاله در پاسخ به سوال بسیاری از شما عزیزان منتشر می شود.

من مدت هاست که قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارم و بشدت نیاز دارم که هر چه سریع تر به سطح قابل قبولی در زبان انگلیسی دست پیدا کنم چرا که آینده شغلی و تحصیلی ام به یادگیری این زبان وابسته است.اما متاسفانه یا خوشبختانه بشدت پرمشغله هستم و نمیتوانم زمانی را به یادگیری زبان اختصاص دهم لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید.

ایجاد زمان برای یادگیری زبان انگلیسی
ایجاد زمان برای یادگیری زبان انگلیسی

زمانی که از افراد پرسیده می شود که چرا یادگیری زبان را شروع نمی کنند بهانه های زیادی می آورند مانند:من به اندازه ی کافی باهوش نیستم, یادگیری زبان ها بشدت مشکل است, من نمی توانم هیچ کلمه ای را به ذهنم بسپارم وچیزی که من تقریبا همیشه آن را می شنوم این است که من زمانی برای یادگیری زبان ندارم و شما نیز دوست عزیز حتما جز این دسته از افراد هستید.

زمان چیز جالبی است می تواند استفاده شود ، کشته شود و بگذرد.می توان گفت که زمان مانند پول است.با تمام کارهای شگفت انگیزی که زمان انجام می دهد مردم آن را نادیده می گیرند. مردم فکر می کنند که اگر شما در طول روز بیشتر کار می کنید زمان آزاد بیشتری را نسبت به آن ها دارید.

در مورد من که زبان را در طول سه ماه یاد گرفتم شاید تصور کنید که من برنده ی قرعه کشی شدم  و پول زیادی دارم و کاری جزء مطالعه و تمرین ندارم.این می تواند تنها توضیح ممکن باشد…

باور کنید یا نه.من هم بهانه های زیادی دارم که بگویم چرا زمان کافی ندارم.من تمام وقت کار می کنم, یک زندگی اجتماعی فعال دارم, پروژه های جانبی زیادی دارم که به زمان زیادی نیاز دارند مانند تقویت زبان های فرانسوی و پرتغالی و تولید ویدئوها. ویدئویی که من در مورد یادگیری زبان ایتالیایی ساختم نیاز به ویرایش داشت من باید پست هایی در مورد آن می نوشتم و البته آن را به پنج زبان دیگر ترجمه می کردم. همه ی این کارها زمان زیادی از من گرفت. من همچنین باید سایتم را هم حفظ کنم. هر هفته دو پست می نویسم و ساعت های زیادی را در طول روز آنلاین هستم.

کارهای روزمره ی زیادی هم وجود دارد مانند خوردن, خوابیدن, خرید مواد غذایی, دوش گرفتن و غیره… . افراد دیگر بهانه های بهتری نسبت به من دارند.آن ها یک خانواده,یک کار تمام وقت و مسئولیت های دیگری دارند که باید به آن ها رسیدگی کنند. با این اوصاف مطمئنا هیچ امیدی برای هیچ کدام از ما وجود ندارد که یادگیری زبان را شروع کنیم.

شما زمان دارید.کمبود وقت فقط یک بهانه ی دیگراست.مهم نیست که چقدر پرمشغله هستید, چقدر کار می کنید یا اجتماعی هستید یا وقت تان را صرف پروژه های مهمی در زندگی تان می کنید. شما همیشه زمان باقی مانده ای دارید که هدر می رود.

ساده ترین روش برای بازگشت زمان حذف فعالیت های بی معنی از زندگی تان است. من در گذشته زمان زیادی را صرف تلویزیون تماشا کردن و بازی های کامپیوتری می کردم(3 ساعت در روز). انجام این کار هرگز باعث پیشرفت و بهتر شدن حال من نمی شد.این کار تنها باعث گذشت زمان می شد و تنها پس از یک روز سخت آرامش بخش بود. زمانی که من به اسپانیا رفتم تماشای تلویزیون و بازی های کامپیوتری را از زندگی ام حذف کردم.این کار به من زمانی داد تا به کارهای مفید بپردازم و هر روز احساس پیشرفت کنم و حس آرامش بیشتری را نسبت به گذشته داشته باشم. کارهای زیادی وجود دارد که افراد با انجام دادن آن ها وقت شان را هدر می دهند و با آن ها در یک روزمرگی راحت به سر می برند.

بیایید نگاهی به آنچه که به طور منظم انجام می دهید داشته باشید و از خودتان بپرسید که آیا واقعا انجام این کار به زندگی تان کمک می کند؟ آیا واقعا نیاز است که بازی تیم مورد علاقه تان را دنبال کنید؟ چه می شود اگر به جای سه بار بیرون رفتن با دوستانتان در طول هفته فقط یک بار بیرون بروید؟

به هر حال زمانی که نوبت به یادگیری زبان ها می رسد حتی زمانی که تمام فعالیت های غیرضروری را از زندگی تان حذف کرده اید اما هنوزهم پرمشغله هستید. باید بگوییم که هنوزهم امیدی به انجام دادن کارهای بیشتری است.

باید بگویم که من نمی توانم پشت میز بنشینم و یک کتاب گرامر بزرگی را باز کرده و شروع به مطالعه کنم.در حقیقت من آدم صبوری نیستم. این روش ممکن است برای بعضی از افراد کارساز باشد اما برای من هرگز مفید نخواهد بود.همانطور که در بالا گفتم من به سرعت روزم را پر می کنم بنابرین از لحاظ تکنیکی نمی توانم زمانی داشته باشم که به این حالت مطالعه کنم.بنابرین اجازه دهید که یک روز مطالعاتی ام را برایتان شرح دهم. مثال های خوبی برایتان آورده ام که به شما نشان خواهد داد که چگونه روز تولدم را گذراندم…

متاسفانه,امروز حتی فرصت کوتاهی برای استراحت نداشتم.مجبور بودم از صبح تا بعد از ظهر کار کنم سرعت اینترنت در محل کارم بسیار پایین بود(نیاز به اینترنت داشتم تا بتوانم کار کنم).بنابرین زمانی که یک صفحه به آهستگی بارگیری می شد من می توانستم کاری که اکثر مردم انجام می دهند را انجام دهم یعنی از الفاظ رکیک استفاده کنم و عصبانی شوم و یا کاری انجام ندهم و منتظر بمانم. زمانی که یک صفحه به سرعت بارگیری نمی شود من فقط به افعال بی قاعده ی روز میز کنار کامپیوترم نگاه می کنم و به سراغ یک فعل جدید می روم.وب سایت بارگیری می شود و من به کار برمی گردم.دفعه ی بعد که صفحه به کندی بارگیری می شود من به کلمه ی بعدی نگاه می کنم و سعی می کنم آن را به حافظه ام بسپارم. بعد از یک روز کاری سخت, من در حقیقت زمان گذشته ی بیست فعل مهم بی قاعده را یاد گرفته ام.

کار انجام شده است.برای ناهار به دوستم می پیوندم. ما می نشینیم و با هم گپی می زنیم.اما زمانی که او به دسشویی می رود من می توانم با انگشتانم بازی کنم یا به اطرافم نگاه کنم یا با تلفنم بازی کنم .اما به جای آن منوی دوزبانه را می گیرم و چند واژه ی مربوط به غذا را مطالعه می کنم. من برای بازگشت به خانه سوار مترو می شوم و به محض این که نشستم برگه ی کپی شده ای از جفت صفات مهم را بیرون می آورم و در طول مسیر پنج دقیقه ای مطالعه می کنم.

ساعت شش بعد از ظهر من تمرین رقص داشتم و باید بیرون می رفتم. دوستم قبل از من وارد باشگاه می شود.بنابرین وقتی من به تنهایی در صف بودم دفترعباراتم را بیرون آوردم و دیکشنری کوچک پشت آن را مطالعه کردم. دختری که کنار من ایستاده بود به من و  دفترعباراتم نگاه  کرد (این چیزی نیست که مردم معمولا در صف کلاب های شبانه بخوانند).بنابرین من با او شروع به صحبت و تمرین کردم. او زبان چکوسلواکی من را بسیار سرگرم کننده دید.به دقت به من گوش  کرد و به من کمک کرد آنچه را که می خواهم, بگویم.به زودی چهار نفر از دوستانش که به من گوش  می کردند و به من می خندیدند زمانی که صحبت می کردم به ما پیوستند.احتمالا به اشتباهات و روش احمقانه ی صحبت کردنم می خندیدند. اما همه ی آن ها به دقت به من گوش می کردند و اشتباهتم را تصحیح می کردند.

پس از آن یک پیاده روی ده دقیقه ای به تراموی شب داشتم بنابرین من به کلمات ویژه ای که در دفتر عباراتم بود نگاهی انداختم و سپس آن را در جیبم گذاشتم و همانطور که در حال راه رفتن بودم به یک ارتباط دقیق تصویری خوب برای آن کلمه فکر کردم.

در پایان روز من چیزهای زیادی یاد گرفتم حتی اگر واقعا مطالعه ای نداشتم.من یک تولد فوق العاده داشتم که بسیار مهیج بود.من به ندرت به یاد می آورم که مطالعه کرده باشم اما باید بگویم معادل یک الی دو ساعت پشت میز نشستن در آن روز مطالعه کردم.آن روز, من بخش های مهمی از زبان چکوسلواکی را یاد گرفتم.

همه ی افراد زمانی برای مطالعه دارند. اگر شما در صفی ایستاده اید و فقط سی ثانیه زمان دارید می توانید چیزی یاد بگیرید اگر کتاب جیبی یا برگه ی فتو شده ای از صفحه ی گرامری مشکلی در جیب تان دارید.اگر برای رفتن به سر کار مجبورید تایمی را رانندگی کنید شما می توانید از دوره های یادگیری مانند انگلیسی یک بار برای همیشه با تدریس خانم اسکات مدرس سرزمین زبان استفاده کنید ایشان به راحتی نحوه ی صحبت کردن به زبان انگلیسی را به شما آموزش خواهد داد. اگر شما بیرون از ساختمان منتظر دوستتان هستید یا منتظر استفاده از توالت عمومی هستید یا منتظر اتوبوس بعدی هستید یا در اتوبوس نشسته اید.چه کاری انجام می دهید؟

مردم زمانی که منتظر می مانند زمانشان را هدر می دهند.به اطرافشان نگاه می کنند,پیام متنی مهمی می فرستند, آگهی می خوانند یا به سادگی از این که باید منتظر بمانند ناراحت و عصبی می شوند. به جای این که منتظر ماندن اتلاف وقت محسوب شود می تواند زمان مطالعه تان تلقی شود. همه ی این زمان های سی ثانیه ای و پنج دقیقه ای جمع می شود و به چند ساعت در هفته می رسد که می توانید استفاده کنید.مطالعه ی دو یا حتی یک کلمه برای زمان های فشرده ای مانند مواردی که ذکر شد ایده آل است.شما همچنین می توانید بخش هایی از جداول گرامری را مطالعه کنید.شما ممکن است برای مطالعه نیاز به محیط آرامی داشته باشید.اما بخش عمده ای از حفظ و مرور می تواند در حرکت انجام شود.

امیدوارم این مقاله ی راهنمای خوبی برایتان باشد و از این پس برای مطالعه انگلیسی به بهانه ای مانند کمبود وقت متوسل نشوید. دوست عزیز آینده شغلی و تحصیلی چیزی نیست که بتوان به راحتی از آن گذشت.یادتان باشد هرچقدر که انگیزه وعلاقه تان به یادگیری زبان ها بیشتر باشد زمان و فرصت ایجاد شده هم بیشتر خواهد بود.

موفق باشید.

 

 

دانلود PDF مقاله ایجاد زمان برای یادگیری زبان انگلیسی

 

مترجمان:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

سرکار خانم جلالی کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی

 

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

50 درصد تخفیف پکیج آموزش زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی در منزل
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. Dorsa mahfud

  واقعا ممنونم! من ۱۴ ساله هستم و از ۶ سالگی دارم زبان میخونم
  تا سال پیش عاشقانه زبان میخوندم و واقعا براش تلاش میکردم ولی امسال خیلی سرم شلوغ شده به طوری که برای هیچ کاری وقت ندارم و واقعا افت کردم
  ولی بعد از خوندن این مقاله احساس کردم من بیشتر از اون چیزی که فکر میکنم وقت ازاد دارم! بازم ممنونم ❤️

  پاسخ
 2. روشنک شیروانی مقدم

  سلام من یک خانم خانه دار هستم و فوق العاده علاقه مند به یادگیری زبان ولی همش فکر میکنم زمان ندارم ولی انروز با خوندن این مقاله ی مفید فهمیدم که چقدر زمان ازاد تلف شده دارم ممنون که با این مقاله منو‌متوجه این مهم کردید سپاسگزارم و سعی میکنم حتما از این وقتهای ازادم استفاده کنم برای یادگیری زبان متشکرم

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link