اگر مدرک زبان آیلتس دارید، فرصت مهاجرت به کانادا از طریق تخصص را از دست ندهید!!!

اگر مدرک زبان آیلتس دارید، فرصت مهاجرت به کانادا از طریق تخصص را از دست ندهید!!!

اگر مدرک زبان آیلتس دارید ، فرصت مهاجرت به کانادا از طریق تخصص را از دست ندهید!!!

اگر مدرک زبان آیلتس دارید ، فرصت مهاجرت به کانادا از طریق تخصص را از دست ندهید ، در این مقاله جزئیات بیشتری در مورد برنامه های مهاجرتی اقتصادی سال 2017 می پردازیم.

بنا بر آخرین اعلام اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در تاریخ 3 اکتبر 2014، 5223 پرونده از اول ماه می سال 2014 در برنامه مهاجرتی نیروهای متخصص فدرال به ثبت رسیده است.پیش از این اعلام شده بود، کانادا برای این برنامه مهاجرتی سقف تعیین کرده است، که تعداد 25 هزار پرونده در کل و تعداد 1000 پرونده در هر عنوان شغلی می باشد.

آیلتس برای مهاجرت
آیلتس برای مهاجرت

از ابتدای سال 2015 میلادی، این برنامه مهاجرتی کاملا متحول شده و به جرات می توان گفت، روند کار برای متقاضیان خیلی مشکل خواهد شد. سیستم جدید، که تحت عنوان Express Entry نامیده می شود، بدین گونه خواهد بود که متقاضیان پیش از ارسال مدارک ، مورد گزینش قرار می گیرند.

جزئیات بیشتری در مورد برنامه های مهاجرتی اقتصادی سال 2015 کانادا

از تاریخ اول ژانویه سال ۲۰۱۵، اداره مهاجرت و شهروندی کانادا (CIC) سامانه ورود سریع السیر (Express Entry) را معرفی می کند؛ هدف از این سامانه، سرعت بخشیدن به روند اخذ اقامت دائم کانادا به منظور انجام فعالیت های اقتصادی می باشد.

کریس الکساندر، وزیر مهاجرت کانادا اعتقاد دارد: “هدف از مهاجرپذیری کانادا، تضمین ضروریات بازار کار فعلی و آینده، که رشد و موفقیت بلند مدت اقتصادی را به همراه دارد، می باشد. سامانه Express Entry این امکان را به ما می دهد تا به صورت فعال، نیروی کار جدید و متخصص را از طریق برنامه های مهاجرتی اقتصادی انتخاب و استخدام کنیم.”
او می افزاید: “استان ها نیز می توانند نامزدهایشان را از طریق سامانه Express Entry تعیین کنند. براساس این قانون جدید، کارفرمایان نیز نقش کلیدی در گزینش مهاجران اقتصادی خواهند داشت. کارفرمایان می توانند از طریق بانک کار کانادا که توسعه یافته و به روز شده است و همچنین از استان هایی که در دسترس هستند، با نامزدها در ارتباط باشند.”

اما سامانه Express Entry به چه صورت است؟

سامانه Express Entry
سامانه Express Entry

این سامانه به مراحلی تقسیم می شود که در ادامه به این مراحل پرداخته می شود. به دقت مطالعه نمایید!!!

متقاضیان متخصص، فرم هایی را به صورت Online پر خواهند کرد. در این مرحله، متقاضیان باید به صورت اینترنتی اطلاعاتی درباره مهارت ها، سوابق کاری، مهارت در زبان، تحصیلات، و دیگر جزئیات مربوط به خود را ارائه دهند.

آن دسته از افرادی که با معیارهای برنامه های مهاجرتی اقتصادی دولت فدرال کانادا هم خوانی داشته باشند، در دسته کارآزموده ها قرار می گیرند.
کارآزموده ها در دسته های مقابل یکدیگر طبقه بندی می شوند.

آن دسته از کارآزموده هایی که از طرف یک کارفرمای کانادایی، پیشنهاد کار معتبری دارند و یا از طرف ایالت خاصی نامزد شده باشند، امتیاز بالاتری در سیستم طبقه بندی دریافت می کنند.

اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در طول 6 ماه، از کارآزموده های مشخصی جهت ثبت نام در برنامه های اقامت دائم، دعوت به عمل می آورد.

تنها از آن دسته از کارآزموده ها دعوت می شود تا برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند که با بالاترین رتبه (با توجه به مهارت ها، سوابق کاری و …) شانس بیشتری در اجرای برنامه های اقتصادی کانادا داشته باشند.

کارآزموده ها یا به عبارت بهتر نامزدهای دعوت شده، ۶۰ روز مهلت دارند تا برای برنامه مهاجرتی مورد نظر خود، درخواست دهند؛ این برنامه مهاجرتی می تواند یکی از موارد زیر باشد:

برنامه مهاجرتی نیروهای متخصص فدرال
برنامه مهاجرتی مهارتی دولت فدرال
برنامه مهاجرتی تجربه کار کانادایی فدرال

توجه داشته باشید:

•    اگر نامزدی پیشنهاد کار معتبری از طرف یک کارفرمای کانادایی نداشته باشد، باید نشانی خود را در بانک کار دولت کانادا ثبت کند تا از این طریق با کارفرمایان در ارتباط باشد.
•    پر کردن فرم های سامانه Express Entry به صورت اینترنتی به این معنا نیست که متقاضی ثبت نام در برنامه های اقامت دائم کانادا، 100 درصد از یک کارفرما دعوت نامه دریافت می کند.
•    نامزدهایی که در سامانه Express Entry موفق به دریافت دعوت نامه جهت ثبت نام در برنامه های اقامت دائم کانادا نمی شوند، بعد از ۱۲ ماه، امکان ارائه و ثبت مجدد مشخصاتشان را برای بررسی مجدد با معیارهای سامانه را خواهند داشت. (این شرط مانع از انباشته شدن پرونده ها و اتلاف وقت می شود)

سامانه ورود سریع السیر (Express Entry) باعث می شود، خدمات بهتر و سریع تری به مهاجران متخصص واجد شرایط ارائه شود؛ همچنین موجب می شود، دولت کانادا نسبت به شرایط و اولویت های اقتصادی رو به تغییر کانادا واکنشی نرم تر نشان داده و پاسخگو باشد.

 

بنابراین سال 2014، آخرین سالی می باشد که متقاضیان می توانند به صورت مستقیم تقاضای خود را به این برنامه، ارسال نمایند.

 

تابلو اعلان تخفیفات ویژه بسته ی آموزشی دوره ی شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

50 درصد تخفیف پکیج آموزش زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی در منزل
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link