اقامت اطفال در آلمان

اقامت اطفال در آلمان

اقامت اطفال در آلمان

اقامت بچه در آلمان یکی از موارد مهم برای متاهلین می باشد که در این مقاله تمامی این موارد را در مورد اقامت اطفال در آلمان برای شما توضیح می دهیم:

قوانین اقامتی در آلمان، اقامت را به دو گروه تقسیم نموده است. گروه اول اقامت غیر دائم یا موقت یا محدود یا گذرا Aufenthaltserlaubnis که شامل اقامت برای تحصیل دانشگاهی، آموزش زبان آلمانی و آموزش مدرسه‌ای، اقامت غیر دائم برای آموزش حرفه‌ای و شغلی، اقامت برای کار، اقامت برای نیروهای متخصص دارای تابعیت تحمل Duldung برای کار، اقامت برای پژوهش و تحقیق، اقامت برای کار آزاد و اقامت های موقت دیگری که وجود دارند و هیچ کدام از آنها منجر به اقامت دائم نخواهد گردید، به این دلیل از توضیحات آن امتناع کردیم.

دسته دوم اقامت دائم یا همیشگی Niederlassungserlaubnis  به افرادی تعلق می گیرد که پنج سال کامل دارای اقامت غیر دائم بوده، هزینه زندگی خود را از راه کار خود تامین ‌نموده و زبان آلمانی را تا اندازه ای بداند، کسی که تقاضای دریافت تابعیت کشور آلمان را دارد، باید این کشور را به عنوان یک کشور دموکرات آزاد بپذیرد و به اصول و مبانی آن اعتقاد داشته باشد و حق ندارد فعالیتی انجام دهد که در نهایت بر ضد نهادهای قانونی یا منافع کشور آلمان تمام شود.

یکی از انواع اقامت هایی که برای فرد ایجاد می شود اقامت اطفال در کشور آلمان می باشد. همانطور که میدانیم یک فردی که می خواهد اقامت یک کشور را به دست بیاورد باید از یک راهی وارد کشور شود و از آن طریق اقامت کشور را به دست آورد. که راه های آن تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری است.

اطفال هم در کشور آلمان باید از طریق تحصیلی اقدام نمایند. البته یکی از بهترین و راحت ترین راه ها این است که از طریق خانواده اقدام نمایند.

ورود افراد زیر 18 سال از طریق خانواده کار بسیار راحت و مطمئنی می باشد. به طور مثال می توانند از طریق تحصیل پدر یا مادر وارد کشور آلمان شوند و ادامه تحصیل خود را در این کشور انجام دهند. 8/1میلیون از دانشجویان جهان, در کشوری دیگر تحصیل  می کنند. تقریباً از هر ده نفر آنان, یکنفرکشور آلمان را انتخاب کرده است. کشور آلمان برای همه دانشجویان خارجی چه مبتدی, چه کسانی که قصد ادامه تحصیل در رده های بالا دارند, امکانات بسیاری برای عرضه دارد.

دنیای متنوع دانشگاه آلمان سنت را با مدرن پیوند می دهد. در کمپ آلمان بیش از سیصد مدارس عالی سکنی گزیده اند. در بین آنها دانشگاههای معروف وجود دارند که انواع رشته های کلاسیک و همچنین رشته های پیوندی بین علوم مختلف و همچنین رشته های عملی را عرضه می کنند. در دانشگاههای آلمان به روی تمامی کسانی که شرایط پذیرش را بر آورده کنند, باز می باشد, چرا که آزادی در تحصیلات عالی جزو اساس اصلی دانشگاههای آلمان می باشد. به همین دلیل هیچ گونه شهریه ای دریافت نمی شود. فقط در اندک دانشگاههای خصوصی شهریه درخواست می شود. علاوه بر اینها بعضی از رشته های تمهیدی و تکمیلی رایگان نمی باشند.

یا از طریق سرمایه گذاری خانواده خود وارد کشور شوند. همانطور که میدانید راه های مختلفی برای ورود اطفال به کشور آلمان وجود دارد.

اقامتی که اداره خارجیان به سرمایه‌گذار خارجی می دهد اقامت غیر دائم Aufenthaltserlaubnis بوده و مدت آن 3 سال است. پس از سه سال اگر شرایط لازم  وجود داشته باشند، اقامت این دفعه به شکل اقامت دائم Niederlassungserlaubnis اعطاء میگردد.

– اقامت ممکن  به افراد  مسئول شرکت داده می‌شود

– اقامت ممکن است به افراد دارای حرفه آزاد نیز داده شود

– در ضمن ایران یکی از کشورهایی هست که تسهیلات سرمایه گذاری و دادن اقامت به ایرانیان برخوردار می‌باشد.

– افرادی که دارای اقامت به علت دیگری می باشند، در صورت سرمایه گزاری می‌توانند اقامت قبلی را نگه دارند.

پس همانطور که بیان شد اطفال هم اجازه دارند در کشور آلمان وارد شوند و اقامت آن کشور ها را به دست آورند که آن هم شرایط خاص خود دارد.

اگر تمایل دارید فرزندان شما از همان ابتدا تنها وارد کشور شوند میتوانید برای کشورهای دیگر هم این اقدام مهم را انجام دهید.

یکی از موضوعاتی که در حقوق داخلی و حقوق بین الملل دارای اهمیت به سزایی می باشد موضوع اقامتگاه است. قطعاً پرداختن به مبحث اقامتگاه و توضیح و تفسیر آن می تواند ما را به اهمیت و تبیین هر چه بهتر جایگاه آن در اسناد رسمی نیز، واقف نماید.

اقامتگاه هر شخص عبارت از محلی است که شخص در آن جا سکونت داشته و مرکز مهم امور او نیز در آن جا باشد. اگر محل سکونت شخصی غیر از مرکز مهم امور او باشد، مرکز امور او اقامتگاه محسوب است.

ما چند نوع اقامت داریم که به اختصار توضیح داده خواهد شد:

اقامتگاه اختیاری یا حقیقی:

این اقامتگاه محلی است که فرد در آن سکونت دارد و مرکز مهم امور اوست. در صورتی که محل سکنای شخص غیر از مرکز مهم امور او باشد، این مرکز، اقامتگاه اختیاری یا حقیقی وی به شمار می آید. هیچ کس را نمی توان از محل اقامت خود تبعید کرد یا از اقامت در محل مورد علاقه اش ممنوع یا به اقامت در محلی مجبور ساخت، مگر در مواردی که قانون مقرر می دارد.

 

اقامت آلمان:

آلمان (با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان) کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ و هلند مرز دارد. مساحت آن ۳۴۹٬۲۲۳ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت ‌ترین کشور اروپا است. آلمان هم اکنون یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمندترین کشور عضو اتحادیه اروپا، موتور اقتصادیِ حوزه ی پولیِ یورو محسوب می‌شود. شهرهای بزرگ آلمان برلین، هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت می‌باشند. جمهوری فدرال آلمان یکی از اعضای سازمان ملل متحد، ناتو، کشورهای گروه هشت و گروه پنج بوده و از بنیانگذاران اتحادیه اروپا است.

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر مشاوران سرزمین زبان آماده ی پاسخگویی به شما زبان آموزان می باشند.

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه سرزمین زبان مهرنو تحت شماره 22465و شناسه ملی 10320891155 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link