اقامت از طریق تولد در کشور کانادا

اقامت از طریق تولد در کشور کانادا

اقامت از طریق تولد در کشور کانادا

در این مقاله می خواهیم به بررسی درباره ی اقامت از طریق تولد در کشور کانادا که در مهاجرت به کشور کانادا بیشتر با این مسئله سر و کار داریم ، بپردازیم

اول از همه شناختی از کشور زیبای کانادا

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی و دومین کشور پهناور جهان است که بخش زیادی از خاک آن به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است. جمعیت کانادا بر طبق آخرین گزارش اداره آمار کانادا،  بیش از سی و پنج میلیون و پنجاه و شش هزار نفر است. این آمار هر لحظه در حال تغییر می‌باشد. حدود ۸۰٪ مردم کانادا در شهرهایی که کمتر از ۲۵۰ کیلومتر تا مرزهای آمریکا فاصله دارند زندگی می‌کنند.

اگر کسی در کانادا به دنیا بیاید چه می شود؟

طبق قانون تابعیت (شهروندی) کانادا Citizenship Act اگر فردی بعد از پانزدهم فوریه ۱۹۷۷ در داخل خاک کانادا به دنیا آمده باشد، شهروند (تابع کانادا )محسوب می شود بنابراین اگر فرزند شما در خاک کانادا به دنیا بیاید صرف نظر از وضعیت اقامتی شما، کانادایی محسوب می شود. وی شناسنامه کانادایی دریافت می کند و از همان لحظه تولد از تمام حقوق شهروندی کانادا برخودار می شود.

سوالی که مرتب ازخودتان  میپرسید این است که اگر فردی در کانادا به دنیا بیاید آیا پدر و مادر او تابعیت کانادا یا اقامت کانادا دریافت می کنند؟ یا اینکه آیا این مساله در روند مهاجرت افراد به کانادا تأثیری دارد یا خیر؟ نظر به اینکه این سوالات همیشه برای مراجعین کشور کانادا وجود دارد.

آیا داشتن فرزند کانادایی به طور خودکار موجب تابعیت یا اقامت کانادا می شود؟

متاسفانه پاسخ این سؤال منفی است. اگر شما یک فرد خارجی باشید و فرزند شما در کانادا به دنیا بیاید شما نه مقیم دائم کانادا محسوب می شوید و نه تابع کانادا. به عبارت دیگر داشتن فرزند کانادایی به هیچ وجه شما را تابع یا مقیم دائم کانادا نخواهد ساخت.

ایرانیان کانادا جمعیت کوچک اما قابل توجهی از این کشور را تشکیل می‌دهند. بنابر آخرین محاسبات غیر رسمی، ۴۱۰٫۰۰۰ نفر در کانادا خود را ایرانی یا منشعب از ایرانیان می‌دانند.

آیا داشتن فرزند کانادایی در روند مهاجرت به کانادا تأثیر دارد؟

بسته به روش مهاجرت، داشتن فرزند کانادایی (یا به عبارتی فرزندی که در کانادا به دنیا آمده است) می تواند در روند مهاجرت تأثیرگذار باشد. مثلاً در روش کارکنان ماهر Federal Skilled Worker به خاطر داشتن فرزند کانادایی تا ۵ امتیاز کسب می کنید. در روش مهاجرت همسران، داشتن فرزند کانادایی (یا به طور کلی فرزند مشترک) خود تا حدود زیادی نشان می دهد که ازدواج صوری نیست و احتمال گرفتن نتیجه مثبت را بسیار زیاد می کند. در روش های دیگر هم ممکن است این مساله امتیاز آور باشد یا برروی تصمیم گیری افسر مهاجرت اثر مثبت بگذارد؛ اما به طور کلی این مسأله تأثیر مستقیمی در سرعت رسیدگی به پرونده مهاجرتی شما ندارد.

داشتن فرزند کانادایی به یک شکل دیگر هم می تواند مؤثر باشد. اگر فرزند شما کانادایی و سن او بیش از ۱۸ سال است، در صورت داشتن امکانات مالی می تواند اسپانسر شما شود تا به روش خویشاوندی به کانادا مهاجرت کنید.

آیا داشتن فرزند متولد کانادا تابعیت این کشور را تسریع می کند؟

بعضی از مهاجران کانادا که قبلاً تابعیت کانادا را کسب کرده اند پس از ورود به این کشور فرزندی به دنیا می آورند. ممکن است این سوال پیش بیاید که با توجه به کانادایی بودن این فرزند، آیا در روند تابعیت (شهروندی) والدین یا برادران و خواهران او تغییری حاصل خواهد شد؟ متأسفانه پاسخ منفی است و این افراد مثل بقیه مقیمان دائم کانادا شرایط تابعیت این کشور را به دست می آورند. البته گاهی اوقات اگر مشکلاتی برای اقامت والدین در کانادا پیش بیاید ممکن است داشتن یک فرزند کانادایی به دادشان برسد که این موارد نادر است و معمولاً در پی صرف هزینه قابل توجه و استخدام وکلای زبردست قابل حصول است؛ بنابراین روی این مسأله حسابی باز نکنید.

یک مورد استثنا وجود دارد و آن این است که یکی از پدر و مادر با ویزای دیپلماتیک وارد کانادا شده باشد و در عین حال هیچ یک از آنها تابع یا مقیم دائم کانادا نباشند. در این صورت فرد متولد در کانادا کانادایی نخواهد شد.

محصول جدید سرزمین زبان با نام پکیج شش ماهه ی زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

برای گوش دادن به آموزش های صوتی سرزمین زبان به صورت رایگان به بخش رادیو اینترنتی سرزمین زبان مراجعه کنید.

اگر در  یادگیری زبان انگلیسی تنبلی می کنید و یا هرچه تلاش می کنید نتیجه ای حاصل نمی شود و حتی اگر برای یادگیری زبان انگلیسی با دیگران مشورت می کنید و جواب آن ها به شما جوابی گنگ است پیشنهاد ما خواندن مقالات مشاوره ای و برنامه ریزی سرزمین زبان می باشد.

از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر مشاوران سرزمین زبان آماده ی پاسخگویی به سوالات مهاجرتی شما می باشند.

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه سرزمین زبان مهرنو تحت شماره 22465و شناسه ملی 10320891155 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link