اقامت از طریق ازدواج در کشور کانادا

اقامت از طریق ازدواج در کشور کانادا

اقامت از طریق ازدواج در کشور کانادا

در این مقاله می خواهیم به بررسی درباره ی اقامت از طریق ازدواج در کشور کانادا که در مهاجرت به کشور کانادا بیشتر با این مسئله سر و کار داریم ، بپردازیم

ابتدا شناخت جزئی از کشور کانادا

کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی و دومین کشور پهناور جهان است که بخش زیادی از خاک آن به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه است.

ساختار حکومت در کانادا از پادشاه یا ملکه  بریتانیای کبیر، دولت محوری فدرال، دو مجلس سنا و عوام، دولت‌های ایالتی و فرماندار کل (جنرال گاوِرنِر) که به عنوان نماینده ملکه الیزابت ایفای نقش می‌کند، تشکیل شده است. رأی دهندگان کانادا و شهروندان نیز در قاعده این هرم قرار می‌گیرند.

موقیعت اقتصادی در کشور کانادا

کانادا به ۱۰ استان و ۳ قلمرو تقسیم شده است. استان‌ها در مجموع استقلال زیادی از دولت مرکزی دارند، اما، درجه این آزادی عمل در نزد قلمروها کمتر است. مهم‌ترین استان از لحاظ اقتصادی و سیاسی استان انتاریو می‌باشد که شهرهای تورنتو و اتاوا در آن قرار دارند.

دولت کانادا، در فکر ایجاد قانونی است که به موجب آن، کسانی که خواهان اقامت دائمی در این کشور می باشند می بایست به مدت دو سال و یا بیشتر با شریک خود رابطه قانونی داشته باشند. اخیرا تعداد ازدواج افزایش یافته است و به یکی از محبوب ترین شیوه های اخذ اقامت دائمی توسط مهاجران مشتاق به این کشور تبدیل شده است.

ویزای ازدواج در کشور کانادا

مهاجران با ویزای ازدواج باید برای اقامت دائم رابطه طولانی مدت با همسرشان داشته باشند. دولت کانادا، گام های محکمی به منظور تحت کنترل در آوردن این گونه رابطه های دروغین برداشته است. دولت، این قانون را به منظور کنترل مهاجرتِ افرادی که برای اهداف متقلبانه ی خود، از قوانین دولتی استفاده می کنند اِعمال نموده است.

اگر در موردی، رابطه ای ادامه نیابد، فرد بایستی کشور کانادا را ترک نموده و به سرزمین مادری خود برگردد. از طرفی این قانون می تواند برای زن هایی که دارای رابطه ی جابرانه از طرف همسر خود هستند، بسیار سخت باشد. این امر برای زن هایی که توسط همسرشان و یا اعضای خانواده ی همسرشان مورد سوء استفاده و بهره کشی قرار می گیرند بسیار وحشتناک می باشد و از طرفی بسیاری از آن ها گزارشی در مورد آن به پلیس نمی دهند. در چنین شرایطی، بایستی فرایندهایی برای جذب زوج های اصیل و اقامت آن ها در کشور فراهم آید.

در بخش سنتی جامعه کانادا مرسوم است که بعد از ازدواج خانم ها نام خانوادگی خود را به صورت قانونی به نام خانوادگی همسرشان تبدیل می کنند ولی گویا تمایل به این کار روز به روز کمتر می شود. در ضمن هنگام تولد فرزندان می توان نام فامیل کودک را به نام مادر یا پدر ثبت کرد و این بستگی به توافق طرفین دارد.

نکته ای در مورد ازدواج در کشور کانادا

برخی موارد، هر دو طرف ازدواج، به نوعی با هم ساخت و پاخت می کنند و یا اینکه در ابتدای اقامت با حسن نیت وارد کشور کانادا شده اند اما در ادامه پس از گرفتن اقامت دائم، به رابطه بین خود خاتمه می دهند. این گام، در راستای همتراز شدن با قوانین دیگر کشورها مثل استرالیا، ایالات متحده آمریکا و بریتانیا است زیرا آن ها نیز رابطه ی دوساله را جهت اقامت در این کشور لحاظ کرده اند. بر اساس قانون این کشور ها، داشتن رابطه ی دو ساله و یا بیشتر از دوسال برای اقامت دائم ضروری می باشد. تا به الان، بیشتر زوج ها اقامت دائم مشروط دریافت داشته اند.

در بیشتر استان های کانادا سن ازدواج ۱۸ سالگی به بالاست (بجز بریتیش کلمبیا که ۱۹ سالگی است). به عبارت دیگر هر فردی که ۱۸ سال یا بیشتر داشته باشد می تواند ازدواج کند. کسانی که سنشان بین ۱۶ تا ۱۸ سالگی باشد هم به شرط موافقت والدینشان می توانند ازدواج کنند.

محصول جدید سرزمین زبان با نام پکیج شش ماهه ی زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

برای گوش دادن به آموزش های صوتی سرزمین زبان به صورت رایگان به بخش رادیو اینترنتی سرزمین زبان مراجعه کنید.

اگر در  یادگیری زبان انگلیسی تنبلی می کنید و یا هرچه تلاش می کنید نتیجه ای حاصل نمی شود و حتی اگر برای یادگیری زبان انگلیسی با دیگران مشورت می کنید و جواب آن ها به شما جوابی گنگ است پیشنهاد ما خواندن مقالات مشاوره ای و برنامه ریزی سرزمین زبان می باشد.

از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر مشاوران سرزمین زبان آماده ی پاسخگویی به سوالات مهاجرتی شما می باشند.

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه سرزمین زبان مهرنو تحت شماره 22465و شناسه ملی 10320891155 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link