اشکالات شرایط اخیر در مهاجرت تحصیلی نروژ

اشکالات شرایط اخیر در مهاجرت تحصیلی نروژ

اشکالات شرایط اخیر در مهاجرت تحصیلی نروژ

نروژ کشوری است واقع در اروپای شمالی.  پایتخت آن اسلو می‌باشد. جمعیت این کشور ۵ میلیون نفر و واحد پول آن کرون نروژ است. کشور نروژ در غرب شبه‌ جزیره اسکاندیناوی، غرب سوئد واقع شده و در سمت جنوب آن دریای شمال و در سمت غرب آن دریای نروژ  قرار دارد. واژه نروژ به معنای «مسیر شمالی» است. زبان نروژی در دو گویش خود، زبان رسمی این کشور است.

نروژ از جمله پنج کشور اروپایی است که کماکان تحصیل  برای دانشجویانی که قصد تحصیل در نروژ و اخذ اقامت این کشور را دارند، مهیا می سازد. تحصیل در همه مقاطع در کشور نروژ فراهم می باشد  زندگی در نروژ به طور دائم نیازمند اجازه اقامت یا تابعیت می باشد و راه های زیادی در رابطه با اخذ اقامت وجود دارد.

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند .

یکی از راه های اخذ اقامت کشور نروژ اخذ ویزای تحصیلی می باشد و سیستم تحصیلی در نروژ در مقاطع لیسانس– فوق لیسانس و دکترا میباشد و بسیاری از دانشگاه های نروژ سالانه از اول اکتبر تا اول دسامبر پذیرای دانشجویان داخلی و خارجی که خواهان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد از سر تا سر دنیا هستند و همان گونه که اطلاع دارید تحصیل در تمامی مقاطع در کشور نروژ رایگان میباشد و افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور نروژ را دارند می توانند برای ادامه تحصیل اقدام نمایند.

تحصیلات در مقطع دبیرستان تماما به زبان نروژی می باشد و دانشجویان مشتاق به اخذ پذیرش در این مقطع قطعا می بایست مدارکی دال بر تسلط ایشان بر زبان نروژی ( سطح حداقل B1) را جهت دریافت ویزای دانشجویی این کشور تسلیم سفارت نروژ کنند . که این موضوع به تنهایی یکی از مشکلات جوانان می باشد.

تحصیلات در مقطع لیسانس در بیشتر رشته های ارائه شده در کشور نروژ به زبان این کشور یعنی نروژی می باشد و دانشجوی متقاضی اخذ پذیرش در مقطع لیسانس کشور نروژ ملزم به ارائه مدرکی دال بر تسلط بر زبان نروژی قبل از ورود به دانشگاه های کشور نروژ می باشد که این هم باز با مشکل مواجه شده است در واقع ندارد در اکثر موارد تحصیلی در مقطع لیسانس در کشور نروژ میسر نمیشود. برای حل این مشکلات به راحتی می توانید کشورهایی را انتخاب کنید که مانند کشور نروژ رایگان می باشند اما شرایط اخذ ویزا و پذیرش آنها بسیار راحت تر از کشور نروژ می باشد.

بسیاری از رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شوند . البته باز هم باید به این موضوع دقت نمایید که احتمال دارد پذیرش شما به زبان نروژی انجام شود.

کشور نروژ همانند سایر کشورهای پیشتاز در بحث تحصیل ، به دانش جویان در حال تحصیل در مقطع دکترا ، توجه ویژه ای دارد تحصیلات در مقطع دکترا در دانشگاه های کشور نروژ به 2 صورت تحصیل با بورسیه تحصیلی و تحصیل در شرایطی که دانشجو شهریه ی دانشگاه را شخصا پرداخت می کند ،صورت می پذیرد.

در همه مقاطع (لیسانس- فوق لیسانس- دکترا) افراد اجازه کار دارند دانشجویان مقطع کارشناسی کشور نروژ مجوز کار در محدوده ای 10 ساعته بصورت هفتگی را دارا می باشند و از لحاظ کار کردن در این کشور مشکل خاصی وجود نخواهد داشت و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال مهیا کند .

همچنین در مقطع کارشناسی ارشد مجوز کار در محدوده ای20 ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا 10 یورو به ازای هر ساعت می باشد که که مجموع درآمدهای حاصله از کار دانشجویی میتواند براحتی هزینه های زندگی و تحصیل فرد را در یک سال پوشش دهد .

دانشجویان مقطع دکترا کشور نروژ مجوز کار در محدوده ای 30 ساعته بصورت هفتگی دارا می باشند و میانگین حقوق این افراد حدودا بین 8 تا10 یورو به ازای هر ساعت می باشد.

البته موضوع اصلی که در اینجا وجود دارد این است که افراد در حین تحصیل اجازه کار کردن به صورت پاره وقت را دارا می باشند اما پیدا کردن کار در هر کشوری به پارامترهای متفاوتی نظیر سطح آگاهی فرد از زبان کشورها ، تجربه کاری ، ویژگی های شخصی فرد ، زمان ورود شخص به کشور و چندین عامل دیگر وابسته است. در واقع اجازه کار به تنهایی ملاک نمی باشد بلکه افراد باید تمام توانایی خود را در این زمینه نشان دهند و بهترین کارهارا پیدا کنند تا بتوانند به بیشترین درآمد در کشور های بیگانه برسند. در واقع این موضوع در تمامی کشورها صدق خواهد کرد. البته با بیان تمامی مسائل به این موضوع برخورد خواهیم کرد که در حال حاضر کشور نروژ دانشجویان ایرانی را از کشور بیرون خواهد کرد.

هر کشوری مزایا و معایب خود را دارد که در واقع کشور نروژ در کنار تمام مزایایی که دارد با مشکلات زیادی هم مواجه شده است که یکی از آنها دادن مالیات های سنگین می باشد. یکی از مشکلات اساسی که وچود دارد لغو مجوز تحصیل دانشجویان ایرانی در نروژ می باشد. اخراج دانشجویان ایرانی بر افکار عمومی و محافل دانشگاهی ما تاثیر منفی داشته و این به ضرر نروژ می باشد. این کشور بسیاری از ایرانیانی که در این کشور مشغول به تحصیل بوده اند را بیرون کرده و باعث به وجود آمدن مشکلات بسیار زیادی برای دانشجویان شده است.

یکی دیگر از مشکلاتی که وجود دارد این است که یکی از کشورهایی است که بیشترین مالیات را در اروپا دارا میباشد که این موضوع بسیار مهم و از دید افراد یک مشکل است.

موارد دیگری که در این کشور باعث شده است تا بسیاری از افراد برای اقدام در این کشور تردید پیدا کنند شلوغ بیش از حد سفارت، مصاحبه به زبان انگلیسی، تنظیم و مرتب نبودن ویزای افراد ( به علت کم تجربگی افراد و نداشتن اطلاعات کافی)، ایراد در رابطه با سابقه کاری، مطمئن نبودن از اینکه آیا شما به کشور خود بعد از تحصیلات بر میگردید یا خیر، ویزا ندادن به همراه و بسیاری از مشکلات دیگر….

البته علت اصلی که باعث این موضوع شده است اقامت دانشجویان می باشد. البته کارشناسان معتقدند باید این مشکلات به صورت ریشه‌ای حل شود تا دیگر شاهد اینگونه اقدامات خصمانه علیه دانشحویان ایرانی نباشیم، دانشحویانی که رشد علمی کشو را 14 برابر رشد علمی جهان قرار دادند و از برنامه‌ پیش‌بینی شده در سند چشم‌انداز 1404 جلوتر هستند. با تلاش و یک برنامه ریزی قوی میتوانید بهترین کشور از نظر سطح فرهنگ، دانش، رفاه و بسیاری مسائل دیگر انتخاب نمایید تا با این قبیل مشکلات مواجه نشوید.

شما می توانید این مشکلات را با مدیریت صحیح حل کنید و موانع را با رویی خوش بردارید که مشکلی برای ورود به کشور مورد نظرتون پیش نیاد.

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link