از یادگیری زبان انگلیسی نترسید

از یادگیری زبان انگلیسی نترسید

از یادگیری زبان انگلیسی نترسید

 در این مقاله سعی داریم مشکل یزرگی را که زبان آموزان درگیر آن هستند برطرف کنیم و این مشکل ترس از یادگیری زبان انگلیسی می باشد.

نویسنده : ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور ارشد سرزمین زبان

 

یکی از مشکلات زبان آموزان در حین یادگیری و همچنین پس از اتمام دوره ی آموزشی، ترس و یا به تعبیریبهتر خجالت کشیدن از حرف زدن است و تا زمانی که این احساس فردی در وجود زبان آموز باشد، درهای پیشرفت را به روی خود بسته می بیند.

چرا که زبان یک رشته ی کاملاً عملیست و زبان آموز باید برای اثبات ادّعای خود مبنی بر تسلّط بر زبان انگلیسی و یا هر زبان دیگری، حرف بزند.

او نیاز به ابزار و وسایل خاصّی ندارد. ابزار زبان آموز، تکلّم اوست و اوّلین عکس العمل دیگران در مقابل ادّعای تسلّط افراد به زبان های خارجه، درخواست حرف زدن و یا خواندن و ترجمه کردن متون مختلف است و اگر فردی نتواند به این خواسته پاسخ دهد، در اثبات ادّعای خود ناکام مانده است. حال آن که این ناکامی تنها محصول نوعی احساس مخرّب به نام ترس و یا خجالت است که باید هر چه سریع تر با روشی منطقی از بین برود.

 

امّا چه دلایلی باعث ایجاد ترس(از این جا به بعد در کلّ این متن از این احساس با نام ترس یاد می کنیم.) از حرف زدن می شوند؟ زمانی یک زبان آموز از حرف زدن می ترسد و اجتناب می کند که نسبت به توانایی خود در برقرار مکالمه و صحبت کردن، مطمئن نباشد.

 

زمانی که شما شک داشته باشین که این توانایی را دارید یا نه، آن وقت است که اعتماد به نفس پایینی پیدا می کنید و نمی توانید از ذخایر ذهنی خود استفاده کنید. امّا پرسشی که این جا پیش می آید این است:

چگونه فردی که مدّت ها به کلاس زبان رفته و با روش های مختلف آموزش دیده، هنوز آن اعتماد به نفس و توانایی لازم را برای صحبت کردن در خود احساس نمی کند؟ مشکل از کجاست؟

متأسّفانه بیشتر زبان آموزان دلیل وجود این ترس را تماماً در خود می بینند و تقصیر را بر عهده ی هوش، ذکاوت و توانایی پایین خود می گذارند و کمتر کسی به فکر یافتن اساس و بنیان این مشکل است.

بسیاری دیگر از افراد هم بدون آن که قدمی برای یادگیری زبان بردارند، با دیدن کسانی که در یادگیری زبان موفّق نبودند خود را نیز از جرگه ی آنها می دانند و به این باور می رسند که ما هم نمی توانیم! اگر این باور در وجود شما رخنه کند، باید مراحل سختی را برای نابودی­اش بگذرانید. پس از همین الان باور کنید که باور نتوانستن اشتباه است. شما می توانید! انسان ها در شرایط مختلف راه های مختلفی را نیز امتحان می کنند و متأسّفانه بسیاری از افراد دنباله رو راه ها و باورهای غلط و اشتباه دیگران می شوند. امّا تفاوت انسان های بزرگ با آدم های عادی در همین است. انسان های بزرگ به دنبال راهی جدید و کارساز می گردند. اگر راه را پیدا کردند که هیچ، امّا اگر پیدا نشد، راهی می سازند. تسلیم در فرهنگ لغت انسان های بزرگ جایی ندارد. شما راه های اشتباه دیگران را دوباره طی نکنید. یا خود راهی بسازید و یا به دنبال راهی جدید بگردید.

 

سرزمین زبان حامی انسان هایی است که در برابر مسیر زندگی خود ناممکنی را نمی پذیرند. هرگز، نگو هرگز! ناممکن، ناممکن است! سرزمین زبان آن راه جدید را ساخت و دست تمام کسانی را که از گذرگاه زبان انگلیسی می ترسند، می گیرد و آنها را به سلامت به مقصد می رساند. راه ها و روش های قدیمی و نخ نماشده ی آموزش زبان انگلیسی در سرزمین زبان هیچ راه ورودی ندارند. چرا که انسان قدرت فکر و خلّاقیّت دارد و با گذشت زمان و پیشرفت علم، به گونه ای دیگر می اندیشد و عمل می کند. راه و روش هایی که امروزه برای آموزش زبان انگلیسی در سطح دنیا وجود دارد، به هیچ وجه همگام با تغییرات عصر حاضر نیست. آموزش زبان انگلیسی نیاز به لباسی نو را بر اندام خود احساس میکند. اسلوب آموزش زبان انگلیسی نیاز به تغییراتی اساسی دارد تا در انتهای دوره ی آموزشی، زبان آموز آن توانایی را برای صحبت کردن که اوّلین گم برای برقرار ارتباط با دیگران است را در خود ببیند و با ایجاد اعتماد به نفسی کافی از حرف زدن نترسد.

 

زمانی که با سرزمین زبان برای آموزش اصولی زبان انگلیسی همراه شدید، باید باور خود را تغییر دهید.

ناشنوا باش! وقتی همه از محال بودن آرزوهایت سخن می گویند! اگر در اطرافتان کسانی هستند  که شما را از ادامه ی راهی که قدم در آن گذاشتید، منصرف می کنند، ناشنوا باشید! این اطرافیان همیشه هستند، امّا بودنشان دلیلی بر تأثیرگذاری منفی بر ما نیست. اینها کسانی هستند که بعد از تسلّط شما بر زبان انگلیسی نیز از موضع خود پایین نمی آیند. چون خود نتوانستند، باور دارند که بقیه هم نمی توانند. به جای این که آنها بر شما تأثیر گذارند، شما با دلایل منطقی آنها را با مسیر جدیدی که پر از پیشرفت و موفّقیّت است آشنا کنید.

تابلو اعلان تخفیفات ویژه بسته ی آموزشی دوره ی شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی 

یادگیری زبان انگلیسی 2

کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link