ادامه تحصیل در کشور کانادا

ادامه تحصیل در کشور کانادا

ادامه تحصیل در کشور کانادا

در این مقاله می خواهیم به بررسی درباره ی ادامه تحصیل در کشور کانادا که در مهاجرت به کشور کانادا بیشتر با این مسئله سر و کار داریم ، بپردازیم

 

 اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید، بهتر است پیش از اقدام نهایی، چند نکته درباره این کشور بدانید. برخی از دلایلی که تحصیل در کانادا را برای متقاضیان جذاب می کنند، از قرار زیر هستند:

کیفیت تحصیل در کانادا

استانداردهای بالا و کنترل کیفیت تحصیلی در کانادا سبب شده است مدارک تحصیلی صادره از دانشگاه های این کشور، راه را برای ادامه تحصیل در دانشگاه های بین المللی و همچنین یافتن شغل های پردرآمد هموار می کند  خیلی از اشخاص به کانادا لقب اروپای آمریکا را داده اند زیرا کشوری زیبا با امکانات آمریکا ست لیکن امنیت اروپا را دارد.

مدارک تحصیلی صادره از کانادا، در سراسر جهان معتبر هستند و در سطح مدارک دانشگاهی صادره از انگلستان و آمریکا به شمار می آیند.

کیفیت زندگی و تحصیل در کانادا

کیفیت زندگی و تحصیل در کانادا، در زمره بالاترین سطوح بین المللی به شمار می آید، اما هزینه زندگی و شهریه دانشگاه های این کشور نسبت به آمریکا و انگلستان اندکی پایین تر است و سالانه به حدود 10 تا 12 هزار دلار  می رسد. البته باید این نکته را نیز مد نظر داشت که تحصیلات کارشناسی ارشد در انگلستان تنها یک سال به طور می انجامد در حالی که طول تحصیلات کارشناسی ارشد در کانادا، دو سال است. لذا بی اغراق میتوان گفت بر خلاف زعم خیلی از اشخاص ، تحصیل در انگلستان ارزان تر از کانادا می باشد.

با توجه به این که تقریبا نمایندگانی از همه نژادهای مردم جهان در کانادا زندگی می کنند، به راحتی می تواند از غذاهای بومی هر یک از مناطق جهان و یا فعالیت های فرهنگی مربوط به این فرهنگ ها در کانادا بهره مند شد. در واقع، راهنمای دانشجویان بین المللی می تواند به شما کمک کند که با گروه ها و سازمان های قومی گوناگون در ارتباط باشید.

اگر چه شما ممکن است با فرهنگ دوستانه و باز کانادا آشنایی داشته باشید، شاید این را ندانید که سازمان ملل متحد، به طور مستمر این کشور را به عنوان یکی از بهترین جاهای دنیا برای زندگی بر می گزیند. شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا، از همان آزادی هایی بهره مند می شوید که شامل شهروندان کانادا نیز می شود.

کانادا کشوری است دو زبانه و در زمینه آموزش زبان، از زمره کشورهای پیشرو جهان به شمار می آید. از آنجا که یادگیری زبان های فرانسوی و انگلیسی، بخشی ضروری از آموزش عالی در کاناداست، شما می توانید تسلط خود را به هر یک از این زبان ها ارتقا بخشید.

محیط دانشگاه های کانادا

محیط دانشگاه های کانادا، از تازه ترین فناوری ها و امکانات مدرن بهره مند است. امکانات ورزشی دانشگاه ها، در سطح استانداردهای المپیک است و به راحتی می توان سالن های کنسرت و نمایشگاه های هنری را در این دانشگاه ها یافت.

از آنجا که پژوهش، یکی از بخش های کلیدی تحصیلات عالی در کاناداست، شما از فرصتی مطلوب برخوردارید که از این محیط پژوهشی بیشترین بهره برداری را داشته باشید. در کانادا، دولت و بخش خصوصی از پژوهش حمایت می کنند که زمینه هایی را همچون ارتباطات، دارو، کشاورزی، فناوری کامپیوتر و محیط زیست را در بر می گیرد.

در محیط دانشگاهی پویا و پیشرفته، شما افزون بر دستیابی به دانش و مهارت در زمینه های تحلیلی و ارتباطی، از توانایی هایی همچون فن بیان، ارتقاء خلاقیت، و افزایش اعتماد به نفس برخوردار می شوید. اساتید همواره آماده هستند که در دروس و پژوهش ها به شما کمک کنند.

متقاضیان مهاجرت

متقاضیان مهاجرت نیز می توانند با بهره مندی از مدارک آموزشی کانادایی و سابقه کار در این کشور، برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کنند.

سالانه آمارهایی گوناگون درباره رتبه بندی علمی دانشگاه ها در کانادا منتشر می شود. از جمله معتبرترین رتبه بندی ها، در نشریه مکلین و با عنوان Maclean’s University Rankings است. هدف از این رتبه بندی ها، اطلاع رسانی به متقاضیان ادامه تحصیل است و معیار این رتبه بندی ها، عواملی است همچون ویژگی های دانش آموختگان، کلاس ها، دانشکده ها، مسائل مالی، کتابخانه و شهرت دانشگاه.

بر پایه رتبه بندی مؤسسه مکلین، در زمینه دانشگاه های جامع که در همه مقاطع دانشجو می پذیرند، دانشگاه دالهوس رتبه نخست را دارد و پس از آن، دانشگاه ویکتوریا، دانشگاه واترلو، و دانشگاه نیو برانزویک، رتبه های بعدی را دارند.

در دانشگاه های پزشکی، داشنگاه مکگیل رتبه نخست را دارد و دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه تورونتو، رتبه های بعدی را در اختیار دارند.

دانشگاه های کانادا

دانشگاههای کانادا جزو بهترین دانشگاههای دنیا میباشند. دولت کانادا با سرمایه گذاری بر روی دانشگاههای این کشور به توسعه پایدار در این کشور پرداخته است. کیفیت تحصیلی بالا، امکانات آموزشی قوی، شرایط مناسب برای ادامه تحصیل در کانادا را ایجاد کرده است. در این کشور دانشجویانی که دارای معدل بالا باشند، میتوانند به عنوان دستیار استاد مشغول به کار شوند. تحصیل در کانادا همواره آرزوی همه دانشجویان از سراسر دنیا بوده است، به همین جهت رقابت سنگینی برای اخذ پذیرش از دانشگاههای کانادا وجود دارد. به همین رو ارائه رزومه قوی و معدل بالا از عواملی است که میتواند برای دانشجو شرایط مناسبی را برای ادامه تحصیل در کانادا ایجاد کند.

  


تحصیل مقطع کارشناسی در کانادا

 

طول دوره 3 سال
زبان و هزینه تحصیل درکانادا در دانشگاههای انگلیسی زبان – سالیانه از 8000 تا 16000 دلار

در دانشگاههای فرانسوی زبان  – سالیانه از 4000 تا 6000 دلار

نوع دانشگاه رتبه ممتاز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین رتبه های ممتاز جهانی
زمان شروع تحصیل درکانادا  شهریور ماه هر سال
بیمه در طول تحصیل درکانادا  سالی 450 دلار
هزینه زندگی (خوراک، پوشاک، حمل و نقل) ماهیانه از 600 تا 800 دلار
امکان خوابگاه بله
امکان بورس خیر
امکان اقامت پس از تحصیل در کانادا بله

 

 

ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا

 

طول دوره 2 سال
زبان و هزینه تحصیل در کانادا انگلیسی یا فرانسوی – سالیانه از 12000 تا 18000 دلار
نوع دانشگاه رتبه ممتاز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و همچنین رتبه های ممتاز جهانی
زمان شروع تحصیل درکانادا  دی ماه / شهریور
بیمه در طول تحصیل در کانادا   سالی 450 دلار
هزینه زندگی (خوراک، پوشاک، حمل و نقل) ماهیانه از 600 تا 800 دلار
امکان خوابگاه بله
امکان بورس بله + بورس تخفیف شهریه
امکان کار قانونی دانشجویی بله – 20 ساعت در هفته
محل هایی که دانشجو میتواند کار کند خوابگاه، کتابخانه و رستوران دانشگاه
امکان اقامت پس از تحصیل در کانادا بله
حداقل معدل 15
زمان تحویل پذیرش به متقاضی خرداد ماه
هزینه های متفرقه متقاضی ترجمه مدارک + Application fee + پست مدارک
مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش پس از عقد قرارداد با موسسه از طریق ایمیل ارسال میشود
توضیحات خاص برای رشته های تغذیه، روانشناسی و میکروبیولوژی حتما نیاز به سوپروایزر است.

 

محصول جدید سرزمین زبان با نام پکیج شش ماهه ی زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

برای گوش دادن به آموزش های صوتی سرزمین زبان به صورت رایگان به بخش رادیو اینترنتی سرزمین زبان مراجعه کنید.

اگر در  یادگیری زبان انگلیسی تنبلی می کنید و یا هرچه تلاش می کنید نتیجه ای حاصل نمی شود و حتی اگر برای یادگیری زبان انگلیسی با دیگران مشورت می کنید و جواب آن ها به شما جوابی گنگ است پیشنهاد ما خواندن مقالات مشاوره ای و برنامه ریزی سرزمین زبان می باشد.

از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر مشاوران سرزمین زبان آماده ی پاسخگویی به سوالات مهاجرتی شما می باشند.

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه سرزمین زبان مهرنو تحت شماره 22465و شناسه ملی 10320891155 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link