اخذ ویزای ازدواج در انگلستان

اخذ ویزای ازدواج در انگلستان

اخذ ویزای ازدواج در انگلستان

شرایط و مقررات در مورد مهاجرت کشور انگلستان ایجاب می کند که فرد متقاضی پیش از اینکه برای اعلام تقاضای ویزا اقدام نمایند ؛ با همسر خود ازدواج قانونی نماید و مدارک و سند ازدواج را به صورت کامل همراه خود داشته باشد .

با توجه به این مسئله که نظام حقوق بین الملل خصوصی که دراغلب کشورهای جهان پذیرفته شده می باشد ؛ چنانچه ازدواج فی ما بین زوجین صورت گیرد ، متقاضی می تواند جهت اخذ ویزا و سپس اقامت آن کشور اقدام نماید . کشور انگلستان از این قاعده مستثنی نمی باشد ؛ در نتیجه چنان چه یک نفر با یکی از اتباع  انگلیسی زبان  ازدواج نماید ، می تواند جهت اخذ تابعیت کشور انگلستان اقدام نماید.

این امر دربند 6 ماده 976  قید شده است ، بدین مفهوم  که هر زمان تبعه خارجی با شوهر ایرانی ازدواج کند ایرانی به شمار می رود. در خصوص کشور انگلستان نیز ازدواج با مرد یا زن تابع آن کشورقطعا منتهی به اخذ تابعیت می شود .

شایان به ذکر است در نظام حقوقی برخی کشورها نظیر ایران ازدواج دارای آثار تحمیلی تابعیت می باشد. همانطور که در ماده فوق الذکر اشاره شد ؛ در کشور ایران اگر زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند ازلحاظ قانون گذار خود به خود ایرانی حساب می شود . این بدان مفهوم نیست که  ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی نیز متضمن اخذ تابعیت باشد .

 

فرد متقاضی نیازمند ارائه ی درخواست  می باشد وتا زمانی که جهت ارائه ی درخواست پرونده اقدام نکند، به اقامت ایشان رسیدگی نمی شود .

در این قسمت به اختصار در خصوص اخذ اقامت از طریق ازدواج کشور انگلستان نیز توضیحاتی داده می شود مبنی بر اینکه :

زوج یا زوجه موظفند در زمان تسلیم تقاضانامه جهت اخذ این نوع ویزا مقامات انگلستان را در سفارت از تصمیم و قصد خود در خصوص ادامه ی زندگی در این کشور مطلع کنند .

رسیدگی به این درخواست ، منوط بر این امر است که یکی از زوجین اقامت قانونی در کشور انگلستان را داشته و نیز اینکه از منابع مالی و کمکهای دولتی وعام المنفعه استفاده نکند. زوجین باید ثابت نمایند که یکدیگر را ملاقات کرده و آشنایی قبلی دارند . زوج ویا زوجه می بایست محلی جهت سکونت و اقامت خود درکشور انگلستان از قبل هماهنگ کرده باشند . در نتیجه چنانچه موفق به اخذ ویزا شوند ؛ در اولین مرحله از پروسه اخذ اقامت می توانند نسبت به تمدید ویزای خود به مدت 2 سال اقدام نموده و مجوز مورد نیاز برای این کار را اخذ نمایند .

محصول جدید سرزمین زبان با نام پکیج شش ماهه ی زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

برای گوش دادن به آموزش های صوتی سرزمین زبان به صورت رایگان به بخش رادیو اینترنتی سرزمین زبان مراجعه کنید.

اگر در  یادگیری زبان انگلیسی تنبلی می کنید و یا هرچه تلاش می کنید نتیجه ای حاصل نمی شود و حتی اگر برای یادگیری زبان انگلیسی با دیگران مشورت می کنید و جواب آن ها به شما جوابی گنگ است پیشنهاد ما خواندن مقالات مشاوره ای و برنامه ریزی سرزمین زبان می باشد.

از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر مشاوران سرزمین زبان آماده ی پاسخگویی به سوالات مهاجرتی شما می باشند.

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه سرزمین زبان مهرنو تحت شماره 22465و شناسه ملی 10320891155 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link