اخذ تابعیت در کشور پرتغال از طریق تولد

اخذ تابعیت در کشور پرتغال از طریق تولد

اخذ تابعیت در کشور پرتغال از طریق تولد

تابعیت اصولا یک رابطه ای است که بین یک دولت و یک فرد حقیقی یا حقوقی ایجاد می شود که برطبق آن فرد به کشوری انتساب داده می شود . این رابطه دارای سه عنصر سیاسی بودن ، معنوی بودن و حقوقی بودن است .

مهم ترین ویژگی اخذ تابعیت ، اخذ آن از طریق تولد است که در این حالت تابعیت فرد از طریق تولد حاصل می شود و غیرارادی است.

موسس سرزمین زبان ،جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو سعی دارد تا با انتقال مطالب نوشته به شما کمک کرده تا با تاثیر گذاری در این امر،راهگشای شما عزیزان در رسیدن به اهداف زبانی خود در کوتاهترین مدت باشید. امیداست با نظرات ارزشمند خود وازسوی دیگر قدردانی ازخدمات رایگانی که در اختیار شما گذاشته می شود،ما را در این امر همراهی کنید.

سخن ابراهیم خلیل مهرنو مؤسس سرزمین زبان :
درد بزرگ ما در این مملکت نگرش ماست ! کسی نگرش را به ما آموزش نداده است.
یک مسئله پیچیده جوابش لزوما پیچیده نیست. بیایید نگاه ساده داشته باشیم به موضوعات.
بیایید دست معلمی را ببوسیم که پاسخ سوْال ما را نمی دهد بلکه ما را به چالش می کشاند تا بهتر یاد بگیریم. (دوست همیشگی شما مهرنو )

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند .

تابعیت از طریق تولد دو شکل دارد :

الف)اخذ تابعیت از طریق خاک ، ب)اخذ تابعیت از طریق خون.

مقصود از روش اخذ تابعیت به شیوه ی خاک آن است که فرد با تولد در یک کشور می تواند تابعیت آن کشور را اخذ نماید. لیکن اخذ تابعیت در اکثریت کشورها  از طریق تولد درآن کشور نیست بلکه از طریق خون ، یعنی رابطه نسبی با پدر و مادر منتقل می شود . البته مقصود از تابعیت از طریق خون غالباً از طریق پدر می باشد . اکنون در مواد قانون مدنی ایران نیز به صورتی وضع شده است که تولد از پدر ایرانی سبب اخذ تابعیت می گردد ، لیکن در مورد تولد اتباع بیگانه که از پدر ایرانی نیستند تردید وجود دارد و روش بر آن است که فرد شناسنامه  (تابعیت) ایرانی را اخذ نمی کند .در کشور پرتغال تولد سبب اخذ تابعیت این کشور نمی شود.

بدین معنا که در کشورپرتغال  تولد مسبب اخذ تابعیت نیست ، لذا سیستم اخذ تابعیت در این کشور خون می باشد. البته ذکر این نکته الزامیست که سیستم اخذ تابعیت از طریق تولد در بیشتر کشورها مدام در حال تغییر است ، برای نمونه در کشور انگلستان تا چند سال اخیر سیستم اخذ تابعیت از طریق خاک بود و حتی اگر طفلی در کشتی یا هواپیمای انگلستان به دنیا می آمد انگلیسی به شمار می رفت ؛ اما این موضوع تغییر کرد و اکنون سیستم اخذ تابعیت انگلستان خون مقرر می شود.

در رابطه با تابعیت و تفاوتش با اقامت نکات حقوقی را جمع آوری نموده ایم و در بخش مربوطه خود در وب سایتمان قرار دادیم که برای اطلاع از آن میتوانید به این بخش ها با استفاده از موتور جستجوی کنار صفحه مراجعه نمایید.

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link