اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد

اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد

تابعیت انگلستان از طریق تولد

به طور کلی در حال حاضر امکان کسب شهروندی از طریق تولد، برای افرادی که پدر و یا مادر تابعه ی انگلستان نداشته باشند وجود ندارد و آن افرادی که تابعیت سایر کشورها را دارند می بایست از راه های کسب شهروندی که در انگلستان وجود دارد از جمله زندگی در خاک این کشور و انجام کار و اعمال شهروندی مانند پرداخت بیمه و مالیات، تابعیت خود را اخذ نمایند .

در بین سالهای 1962 و 1971 ، به دلیل نگرانی از افزایش مهاجرت شهروندان از کشورهای مشترک المنافع در آسیا و آفریقا، دولت انگلستان به تدریج سعی در کنترل مهاجرت افراد به بریتانیا کرد و شرایط را بدین منظور سختگیرانه تر اعمال نمودند .

در سال 1981 این قانون که شهروندان مشترک المنافع را نیز به عنوان یک شهروند انگلیسی به رسمیت بشناسند، متوقف شد. همچنین این قانون که با تولد یک فرد در خاک کشور انگلستان، تابعیت این کشور به او تعلق خواهد گرفت، یعنی همان تابعیت از راه خاک نیز منقضی شده و این چنین قانونی اجرا نمی شود .

رایج ترین نوع شهروندی و تابعیت بریتانیا از راه تابعیت خون می باشد و تنها کسی که به طور خودکار از حق اقامت در کشور انگلستان برخوردار خواهد بود، از این طریق می باشد . تمامی افرادی که از شهروندان بریتانیایی متولد می شوند این نوع تابعیت را خواهند داشت . سایر شیوه های تابعیت انگلستان را می توان با استفاده از نحوه های شهروندی بریتانیا که متفاوت است، بدست آورد که متفاوت است . به طور خاص محدودیت برای شهروندان بریتانیایی که توسط تبارشان، این تابعیت را اخذ کرده اند، یعنی از پدر یا مادر بریتانیایی در خارج از کشور انگلستان متولد شده اند، وجود دارد ولی این محدودیت برای سایر اتباع غیر تبار وجود ندارد . این محدودیت شامل این مورد می شود که تنها تا یک نسل و نه بیشتر، در خارج از کشور انگلستان از طریق تولد، شهروندی از والدین انگلیسی تبار به کودکانشان انتقال میابد .

از اول ژانویه ی سال 1983 قانون تابعیت در انگلستان بدین شکل شد که هر کودک متولد بریتانیا که پدر و مادرش شهروند بریتانیا بوده باشند یا این شهروندی را اخذ کرده باشند نیز، شهروند همین کشور محسوب می شود .

در صورتی که هر کدام از پدر یا مادر این شرایط را داشته باشند برای اخذ این تابعیت مکفی می باشد .

وضعیت اخذ تابعیت بدین معنی می باشد که پدر و مادر مقیم در انگلستان هستند و حق اقامت دارند و این اقامت دائم است و مختص شهروندان می باشد .

اگر کودکی از تولد تا 10 سالگی در بریتانیا زندگی کند می تواند با حق طول عمر در این کشور ثبت نام کرده و تابعیت آن را اخذ کند که البته این مورد هیچ ارتباطی به پدر یا مادر او پیدا نمی کند .

تا قبل از سال 1983 در صورتی که کودکی در این کشور متولد می شد صرف نظر از شرایط مادر و یا پدرش، یک شهروند بریتانیایی محسوب می شد اما پس از این سال و با تغییر قوانین تابعیت از حالت خاک به تابعیت خون، این شرایط تغییر کرد بنابراین با توجه به تابعیت از راه خون باید پدر و مادر و یا حداقل یکی از والدین، حتمأ شهروندی این کشور را دارا باشند .

 

محصول جدید سرزمین زبان با نام پکیج شش ماهه ی زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی

کانال تلگرام سرزمین زبان :

کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

برای گوش دادن به آموزش های صوتی سرزمین زبان به صورت رایگان به بخش رادیو اینترنتی سرزمین زبان مراجعه کنید.

اگر در  یادگیری زبان انگلیسی تنبلی می کنید و یا هرچه تلاش می کنید نتیجه ای حاصل نمی شود و حتی اگر برای یادگیری زبان انگلیسی با دیگران مشورت می کنید و جواب آن ها به شما جوابی گنگ است پیشنهاد ما خواندن مقالات مشاوره ای و برنامه ریزی سرزمین زبان می باشد.

از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر مشاوران سرزمین زبان آماده ی پاسخگویی به سوالات مهاجرتی شما می باشند.

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه سرزمین زبان مهرنو تحت شماره 22465و شناسه ملی 10320891155 در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است.

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link