آیا در رویای غرق شدن در زبان انگلیسی هستید؟

آیا در رویای غرق شدن در زبان انگلیسی هستید؟

آیا در رویای غرق شدن در زبان انگلیسی هستید؟

پس خانه شما بهترین مکان برای رسیدن به این رویاست.

همه ی ما داستان های حسادت برانگیز افرادی را شنیده ایم که با سفر به یک کشور خارجی به میل خود  به خدمت تهاتری گرفته شده اند و پس از بازگشت به کشور خود تنها در 24 ساعت زبان مورد نظر خود را به روان ترین شکل ممکن صحبت کرده اند. این روحیه ی ماجراجویانه میان افراد مسلط به زبان های خارجی به جز زبان انگلیسی مرسوم بوده است. آیا چنین چیزی عالی نیست؟ بله همینطور است, اما بسیاری از افراد به دلایل مختلف مانند زمان,پول,خانواده,حیوانات خانگی و درس و دانشگاه قادر به انجام این کار نیستند. بنابراین اگر میخواهید غرق در یادگیری زبان شوید ما روش ها ی دیگری برای رسیدن به این هدف در اختیارتان قرار می دهیم. مطمئنا از تعجب شاخ درآورده اید؟ فکر میکنید که این کار شدنی نیست؟ درست است؟ نا امید نشوید, شما میتوانید تنها در خانه ی خود غرق در یادگیری زبان شوید ما در این مقاله ترفند انجام این کار را به شما میگوییم.

هیچ دلیلی وجود ندارد که مانع از تبدیل خانه ی شما به مکانی دنج برای یادگیری زبان شود, جایی که شما خود را غرق در فضایی می کنید که سرشار از رایحه,فرهنگ و صداهای زبان منتخب شماست.باور کنید که این کار شدنی است و اصلا هم سخت نیست.

رویای غرق شدن در زبان انگلیسی
رویای غرق شدن در زبان انگلیسی

“غرق شدن در زبان” به چه معناست؟

اصطلاح “غرق شدن در زبان” حوزه ی معنایی گسترده ای را به ویژه میان افراد چند زبانه در برمیگیرد. همه ی شما سر خود را به نشانه ی درک کامل مفهوم این عبارت تکان می دهید درحالی که درحقیقت موفق به درک کامل آن نشده اید. پس معنای اصطلاح “غرق شدن در زبان” چیست؟ این اصطلاح نوعی فرایند یادگیری زبان است که طی آن زبان مورد نظر منحصرا در یک چارچوب زمانی مشخص استفاده میشود, به این معنا که هیچ یک از مهارتهای زبان مادری شما برای برقراری ارتباط مورد استفاده قرار نگیرد.

 

“هیچ یک”

این مهارت را نوعی تمرین ذهنی در نظر بگیرید.ذهن شما برای پاسخ به زبان خارجی نیازمند گستردگی است. بنابراین فرایند یادگیری بر حسب نیاز به بخش های مختلفی ساده تر می شود به گونه ای که اگر برای نجات خود مجبور به یادگیری زبان خاصی هستید بین غرق شدن یا شنا کردن, شنا کردن را انتخاب کنید.با این فرض اگر زبان مورد نظر شما در مدت زمان مشخصی استفاده شود, غرق در یادگیری خواهید شد.بسته به برنامه ریزی های شخصی و محدودیت های سبک زندگی این مدت زمان مشخص میتواند ساعت ها,روزها یا حتی ماه ها باشد.

-“غرق شدن در زبان” کجا اتفاق می افتد؟

اولین چیزی که هنگام شنیدن اصطلاح “غرق شدن در زبان” به ذهن همه ی ما می آید این جمله است:  ” سلام من میخواهم به یک کشور خارجی سفر کنم.” ممکن است زندگی خارج از کشور شرایط مناسب ولذت بخشی برای زندگی افراد رقم بزند ولی حقیقت این است که همه ی ما نمی توانیم از پس انجام این کار برآییم زیرا ترک دوستان, خانواده, شغل و حتی حیوانات خانگی برای ما کار سختی است. شاید بتوانید برای مدت کوتاهی خارج از کشور زندگی کنید اما در واقع تمایل دارید جایی زندگی کنید که درآن متولد شده اید ومعمولا به نقل مکان های غیر ضروری به کشورهای خارجی فکر نمی کنید.

لازم به ذکر است که یک شرایط آسان و قابل دسترس تر دیگر وجود دارد که همان فضای کلاس درس قدیمی و خسته کننده است جایی که تنها معلم کلاس به زبانی که در حال یادگیری آن هستید صحبت می کند واین روش خود نوعی غرق شدن در زبان است. البته همه ی ما میدانیم که شرکت در کلاس های درسی همیشه امکان پذیر نیست زیرا برنامه ریزی های شخصی,محدودیت های مالی و هزاران مسئله ی دیگر مانع از شرکت افراد در کلاس های درس می شود. با زندگی در عصر تکنولوژی ما دیگر به سراغ کلاس های درسی نمی رویم بلکه کلاس ها به استقبال ما می آیند. بله درست است یادگیری آنلاین روش دیگری است, ولی اگر بخواهید خود را در یک روش کمی غیر حرفه ای تر غرق کنید چطور؟ یک روش جامع تر که شما را با سبک و سیاق و صدا و عطر و بوی زبان آشنا کند؟ کجا میتوان تپش های قلبی را حس کرد که زبان را به جلو می راند؟ ممکن است با خود بگویید هیچ چیز به اندازه ی یک سفر خارجه  واقعی به شما این امکان رانمی دهد تا خود را غرق در زبان و فرهنگ مورد علاقه ی خود کنید. پس دست بردار نباشید این کار به سختی آنچه که فکر می کنید نیست, کمی برنامه ریزی , تعهد و سپس بمب…… شما در منزل خود غرق در یادگیری زبان شده اید.

راهنمایی هوشمندانه برای غوطه وری در زبان در خانه

 

 1. یک هدف هوشمندانه در نظر بگیرید.

قدم اول, یک هدف هوشمندانه برای خود در نظر بگیرید.یک هدف هوشمندانه مشخص, قابل اندازه گیری, دست یافتنی, مرتبط و بموقع است. بیاید قبل از اینکه جلوتر برویم به نحوه ی برنامه ی ریزی برای یک هدف هوشمندانه نگاهی بیاندازیم, برای درک بهتر این موضوع حروف اول کلمات بالا را مورد بررسی قرار می دهیم.

یک هدف مشخص صرفا دقیق و مشخص است , بسیاری از افراد در این قسمت دچار سردرگرمی می شوند زیرا هدف خود را به اندازه ی کافی مشخص نمی کنند.  برای مثال جمله ی” می خواهم یک زبان یاد بگیرم” هدف مشخصی نیست زیرا هیچ جزئیاتی در خود ندارد, خب این زبان چه زبانی است, چه موقع میخواهید شروع به یادگیری آن کنید؟ اما جمله ی” میخواهم سال بعد همین موقع با زبان ایتالیایی آشنا شوم و به آن صحبت کنم” هدف مشخصی است که هیچ نقطه ی مبهمی ندارد, وقتی می گویید میخواهم سال بعد همین موقع این کار ار انجام دهم نیت شما برای یادگیری زبان ایتالیایی مشخص می شود.امتحان کنید…

اهداف قابل اندازه گیری راه را برای رسیدن به هدف نهایی شما هموارتر می کنند, و این خود نوعی برنامه ریزی کلی برای یادگیری است. برای مثال جمله ی” مطالعه خواهم کرد”نه تنها یک هدف قابل اندازه گیری نیست بلکه نشان دهنده ی مشغله های شخصی یک فرد است, در عوض جمله ی ” هرروز دو فصل از فلان کتاب ایتالیایی را مطالعه خواهم کرد” یک هدف قابل اندازه گیری است.

اهداف دست یافتنی نیازمند کمی تفکر و احساسات شخصی هستند زیرا تنها شما میتوانید تصمیم بگیرید تا چه اندازه برای دست یابی به چیزی توانای دارید. جمله ی “میخواهم انقدر زبان ایتالیایی را روان صحبت کنم تا همه مات و مبهوت من شوند” بیش از اندازه خوش بینانه است اما آیا هدفی دست یافتنی است؟ حداقل برای افرادی که به تازگی شروع به یادگیری زبان کرده اند دست یافتنی نیست. در عوض جمله ی” وقتی که در خانه هستم میخواهم به زبان ایتالیایی صحبت کنم یا وقتی که با همسایگان ایتالیایی زبان خود در ارتباط هستم به زبان انگلیسی صحبت نخواهم کرد” هدفی دست یافتنی است. چنانچه ذهن خود را به این موضوع متمرکز کنید صحبت کردن به زبان مورد نظر شما کاری است که می توان  به راحتی و بدون هیچ سختی انجام داد.

مرتبط بودن در تمامی جوانب زندگی مهم است منظورم این است که  آیا اگر چیزی مرتبط نباشد اصلا اتفاق می افتد؟ گفتن جمله ی “چون وقت آزاد دارم فلان کار را انجام خواهم داد” هدفی مرتبط نیست ولی به جا ی آن جمله ی”فلان کار را انجام خواهم داد چون میخواهم توانایی خود را برای سفر و برقراری ارتباط در کشور های ایتالیایی زبان گسترش دهم” یک هدف مرتبط است. یک هدف مرتبط “چرایی” فرایند یادگیری را پاسخ میدهد.

“به موقع بودن” مرحله ی پایانی برنامه ریزی یک هدف هوشمندانه است, واز نظر من مستقیم ترین روش  پیش روست. شاید این موضوع کمی مبهم باشد اما بهموقع بودن به معنای در نظر گرفتن یک چارچوب زمانی است. برای مثال تصمیم بگیرید که در ساعت x یا y, سه شنبه ها یا پنج شنبه ها انگلیسی تمرین کنید, پس کاری انجام دهید که فکر میکنید متناسب با برنامه ی روزانه ی شماست. به طور کلی این مرزها جا ی بحثی ندارند شما هم اکنون میتوانید با در نظر گرفتن  یک هدف هوشمندانه زبان را به صورت اولویت بندی شده یاد بگیرید.

 1. بررسی کنید و غرق شوید.

قدم دوم,گزینه هایی را بررسی کنید که به شما در رسیدن به هدف هوشمندانه ی مورد نظرتان کمک می کنند. خانه ی خود را از کف تا سقف با زبان بدون توقف پر کنید. حالا که هدف هوشمندانه ی خود را مشخص کرده اید زمان آن فرا رسیده تا از روش هایی استفاده کنید که رویاهای شما را به واقعیت تبدیل کنند.

YouTube

آیا تاکنون وقت خود را صرف بررسی منابع آموزشی آنلاین کرده اید؟ کارهای زیادی وجود دارد که می توانید اوقات فراغت خود را با آن پر کنید  در حالی که اکثرما با استفاده  از  YouTube از یادگیری  به سبک تکنولوژی نوین بهره مند میشویم   ساینتی که همیشه در دستگاه های ما نیز قابل دسترس میباشد. می دانم که ممکن است این کار زمان شما را هدر دهد اما آیا  این موضوع در مورد زمانی که با مشاهده ی همزمان یک ویدیو یک مطلب آموزشی هم یاد میگیرد صدق میکند؟ این دفعه میتوانید به جای تماشای ویدیوهای به درد نخور YouTubeویدیوهای آموزشی و زبان محور تماشا کنید. “زبان نوین” نوعی تعامل YouTube است که با تولید کلیپ های زبان تلاش شما رابرای یادگیریی لذت بخش تر می کند این کلیپ ها  به کوتاهی یک گردش فرهنگی هستند. چینی, فرانسوی, آلمانی, اسپانیایی, روسی و 30 زبان دیگر از جمله زبان های پیشنهادی ویدیوهای این سایت می باشند. هر کلکسیون موجود در YouTubeشامل هزاران ویدیوی آموزش زبان است چنانچه از ویدیویی که درحال تماشای آن هستید لذت بردید میتوانید  از مجموعه کامل دوره ی آموزشی مورد نظر خود استفاده کنید.

آموزش گرامر زبان انگلیسی فقط در 30 روز

FluentU

آیا میخواهید از یادگیری زبان به روش YouTube کمی فراتر بروید؟  FluentUبا استفاده از ویدیوهای دنیای واقعی برگرفته از انگلیسی زبانان, زبان آموزان و معلمان کار خود را شروع می کند سپس “پیتزای” بیشتری اضافه میکند منظورم ا ز”پیتزا” قابلیت های دستی است که به شما کمک میکنند هر چیزی را بفهمید, سریع تر یاد بگیرید و لغات و آهنگ ها را در ذهن خود ذخیره کنید. FluentU با الهام از ویدیوهای دنیای واقعی مانند موزیک ویدیوها, تیزر تبلیغاتی فیلم ها, اخبار و گفتگوهای یک نفره آن ها را به دروس اختصاصی یادگیری زبان تبدیل میکند. این سایت نه تنها ویدیوها و فایل های صوتی متفاوتی در اختیار شما قرار میدهد بلکه قابلیت هایی دارد که هیچ جای دیگر در دسترس نیستند: دانش آموزان میتوانند به راحتی به محتوای اصلی این ویدیوها دسترسی پیدا کنند , این ویدیوها وفایل های صوتی به قدری با دقت زیر نویسی شده اند که به زبان آموزان فرصت های یادگیری بیشماری می دهند, به گونه ای که شما میتوانید روی یک کلمه کلیک کنید تا ببینید چطور در سایر ویدیوهای سایت مورد استفاده قرار می گیرد. پس وقت آن است تا از ساعت ها وقت که صرف جستجوی ویدیوهای آموزشی در YouTube  می کنید خداحافظی کنید و به تمرکز روی یادگیری واقعی سلام کنید.

 • موسیقی

موسیقی یکی از لذت بخش ترین روش های غرق شدن در زبان است,به طوری که ریتم ها خشن را برای شما دلنشین میکند. خب این ظاهر قضیه است ولی در حقیقت موسیقی پیش زمینه ای از زندگی ما را در اختیارمان قرار میدهد.به بعضی از مهم ترین رویدادهای زندگی خود فکر کنید و سعی کنید صداهایی را به یاد آورید که در این رویدادها به همراه شما بوده اند, شرط میبندم بیشتر این صداها با موسیقی به همراه بوده اند. زمانی که یک آهنگ خاص را میشنوید آیا غرق در خاطراتی می شوید که با آن تجربه کرده اید؟ موسیقی به عنوان عاملی قدرتمند بخشی از تجربه ی انسان است که مغز ما مستقیما به آن پیوسته است. بنابراین گوش دادن به یک قطعه موسیقی به زبان خارجی ایده بسیار خوبی است, زمانی که در حال کار کردن در خانه هستید به موسیقی گوش کنید,هم اکنون س دی ها ی موسیقی های معروف از طریق Amazon و Spotify قابل تهیه یا دانلود هستند. شما میتوانید این آهنگ ها را روی تلفن یا تبلت خود نصب کنید و به آن ها گوش کنید. اگر در ماشین یا خانه هستید رادیوی خود را روی یک ایستگاه  رادیویی خارجی مانند Tuneln تنظیم کنید, گوش دادن مستقیم به موسیقی یک کشور خارجی به ذهن شما این امکان را میدهد تا به کلام و فرهنگ آن زبان عادت کرده و بدون اینکه متوجه ی  فرایند یادگیری شوید کلمات,اصطلاحات و عبارات زبان جدید را فرا بگیرید. قفسات کتابخانه ها را  برای پیدا کردن موسیقی های رایگان جستجو کنید  و آنها را با خود را به خانه بیاورید تا از شنیدنشان لذت ببرید. خجالت را کنار بگذارید زمانی که موسیقی در حال پخش است با آن هم خوانی کنید به خاطر داشته باشید که اینکار نوعی غرق شدن در فرایند یادگیری است, پس خود را غرق در متن آهنگ کنید حتی اگر آن را به طور کامل نمیفهمید.

 • فیلم ها

یکی از بهترین راه هایی که میتوان از طریق آن بخشی از زبان و فرهنگ زبان را وارد اوقات فراغت خود کرد فیلم ها هستند. پس فیلم دیدن به زبان فارسی را کنار بگزارید و شروع به دیدن فیلم های خارجی زبان کنید, سلیقه ی شما هرچه هست ترسناک, خانوادگی, کمدی , عاشقانه یا هر فیلم دیگری مطمئنا فیلم های زیادی وجود دارند که پاسخگوی علایق شخصی شما خواهند بود. مژده…..آیا می دانستید زمانی که در حال تماشای فیلم هستید غرق در یادگیری زبان می شوید؟اگر میخواهید پول پس انداز کنید به کتابخانه ها مراجعه کنید و فیلم ها ی رایگان به امانت بگیرید.همچنین  سایت The vore فیلم ها و سریال هایی تلویزیونی رایگانی به زبان خارجی در اختیار شما قرار میدهد, کاتالوگ موجود در سایت با تنوع بالا پاسخگوی هر سلیقه ا ی است.فراموش نکنید که زیر نویس فیلم را خاموش کنید.

 • اخبار

نبض یک ملت و مردمش از طریق اخبار و ویدیوها  قابل لمس هستند, پس چرا از رویدادهای کنونی مطلع نباشید؟ لیستی از مقالات روزانه تهیه کنید وچند ویدیو جستجو کنید. روزنامه ها نشان دهنده ی فرهنگ یک کشور هستند والبته  کتابخانه ها اغلب هفته نامه ها و روزنامه های خارجی زبان متفاوتی دارذند.بررسی خرید و فروش ها, مقایسه ی قیمت خانه ها, اطلاع از سیاستمداران و هنرمندان همگی باعث می شوند فرایند غرق شدن در زبان  برای شما آسان تر شود به طوری که هر وقت آماده ی بازدید یک کشور خارجی شدید در زمینه ی فرهنگی مهارت قابل توجهی پیدا کنید. آیا غرق شدن خود را حس میکنید؟ اما صبر کنید هنوز تمام نشد, هنوز راه های زیادی وجود دارد  تا خانه ی شما را به بهشتی تبدیل کند که در آن غرق در یادگیری زبان شوید.

 • بازی ها

شما هم دوران کودکی همیشه در حال بازی کردن بودید ؟اکثر والدین به شما این اجازه را نمی دادند و به جای آن  کلکسیونی از بازی های آموزشی در اختیارتان قرار میدانند, البته  این کار زمانی که در حال یادگیری یک زبان خارجی هستید ایده ی مناسبی است,در حقیقت شما با انجام بازی های آموزشی ذهن خود را از سخت کار کردن نجات می دهید . برای مثال بازی های آموزشی Dulingo همیشه و همه جا در دسترس هستند و ضمن سرگرمی شما  را به  یادگیری بدون زحمت تشویق می کنند. باور کنید که من برای جغد کوچک Dulingo  کاربری آشنا هستم  به طوری که در حال حاظر روی تلفن خود دوره های آموزشی زبان های  ایتالیایی, ایرلندی و اسپانیای دارم و زمانی که منتظر کسی هستم یا کاری برای انجام دادن در خانه ندارم شروع به بازی می کنم. اگر شما یک فرد جدی تر در زمینه ی بازی های کامپیوتری هستید میتوانید آخرین و بهترین بازی ها را به زبان خارجی و به راحتی دانلود کنید. در این صورت بدون اینکه حتی یک دقیقه از زمان غوطه وری در زبان را از دست دهید , قادر خواهید بود روحیه ی بازی طلب خود را ارضا کنید.

برای ساختن بازی مورد نظر خود عجله نکنید, این بازی های همان فلش کارت های فکری, بازی های جور کردنی, بازی ها ی تخته ای ترجمه شده و حتی شعرهای کودکانه ای هستند که دوران بچگی بازگی می کردیم با این تفاوت که الان فقط ما بزرگ شده ایم  و سطح بالاتری از آن ها را  بازی میکنیم.

 • غذا

فرهنگ یک کشور ابزار غوطه وری شکست ناپذیری است و چه چیزی برای یک فرهنگ مهم تر از غذاست. خود را به دستور العمل پخت غذاهایی عادت دهید که در سایت ها یا کتابهای آشپزی پیدا می کنید که به زبان مورد نظر شما نوشته شده اند. سعی کنید غذاهایی درست کنید که بین کشورهایی مرسوم است که هنگام غذا خوردن با یکدیگر سر میز شام صحبت میکنند. زمانی که مشغول خوردن غذا هستید  خیلی عادی درباره ی آنچه آماده کرده اید صحبت کنید, (مثلا چطور روز خود را گذرانده اید  یا هر چیز دیگری که به ذهنتان می آید) فرق نمیکند که با چه کسی حرف می زنید بهترین دوستتان , سگتان یا حتی با دیوار, فقط حرف بزنید…… می توانید تصور کنید که در یک رستوران هستید پس متناسب با موقعیت  موجود رفتار کنید.

 • دکوراسیون

مرسوم ترین راه  برای افزودن تجربه ی زبانی به خانه ی خود استفاده از برچسب روی وسایل است. برای مثال یک یادداشت  به زبان خارجی تحت عنوان “table” روی میزتان بچسبانید. اگرچه آماده سازی برچسب ها زمان و انرژی بر است اما تمرین زبانی بسیار خوبی برای نوشتن کلمات با دست شماست.  میتوانید برای لغات ضروری تر از مجموعه برچسب کلمات استفاده کنید. هرمجموعه بیشتر از 100 کلمه در اختیار شما قرار می دهد تا آن ها را روی وسایلی که روزانه در منزل و محل کارتان می بینید بچسبانید. اگر سعی کنید کل خانه را تزیین کنید جالب تر هم خواهد شد , هر جا که میخواهید دراز بکشید یا استراحت کنید یک usb  یا CD با آهنگ های خارجی به همراه خود داشته باشید, ویا  دیواری های اطراف خود را با پوسترهای گرامری, جدول کلمات یا عکس ها  مختلف آموزشی پر کنید.هر وقت چیزی به زبان مادری خود دیدید سعی کنید معادل ترجمه ی شده ی آن را به زبان مورد نظرخود نوشته وبا برچسب روی آن بچسبانید. همچنین میتوانید  با استفاده از کتاب ها, کارهای هنری,پوستر گروه های موسیقی و حتی آگهی ها  فضای خانه ی خود را به نحوی تزیین کنید که پیوسته در معرض یادگیری زبان باشید.

 • رویداد های محلی

اگر در یک مکان غیر بومی غرق در یادگیری زبان می شدید احتمالا در یک رویداد فرهنگی هم شرکت می کردید,هیچ چیز نمیتواند مانع تلاش شما برای جستجوی یک رویداد بومی مانند شام ها, مراکز فرهنگی , کنسرت ها یا رقص ها شود.به دنبال گروه های مورد علاقه ی خود مانند (کلوپ های کتاب,کلاس های تناسب اندام یا مراکزفرهنگی) باشید جایی که خارجی زبانان دور هم جمع میشوند , یک گروه تشکیل می دهند و با هم رفت و آمد می کنند. الزاما همه ی ای رویدادها در خانه ی شما اتفاق نمی افتند بلکه میتوانند در شهر محل زندگی شما انجام شوند, به علاوه شما میتوانید تجربیات و دوستان جدیدی را با خود با خانه بیاورید.اگر در جایی زندگی می کنید که به این رویدادها دسترسی ندارید می توانید به دنبال ویدیوها ی آنلاین این رویدادها باشید و از طریق صفحه ی کامپیوترخود را غرق در یادگیری کنید.

 • در خانه ی خود دور هم جمع شوید.

زمانی که خانه ی خود را با فرصت های یادگیری زبان پر می کنید ممکن است بخواهید دیگران را نیزدعوت به شریک شدن در تجربه ی یادگیری خود کنید. حتما لازم نیست که این ملاقات ها در دنیای واقعی باشند هر چند که فکر میکنم پیدا کردن کسی که بتوان با او در فرآیند یادگیری شریک شد بسیار موثر است, اما متاسفانه این کار همیشه شدنی نیست.ممکن است یک دوست خوب انقدر شما را دوست داشته باشد که به زلم زیمبوهای زبانی اطراف خانه ی شما علاقه نشان دهد  و از شما بخواهد تا با او به زبان جدیدی صحبت کنید یا  برایش غذای جدیدی را سرو کنید که به تازگی پختنش را یاد گرفته اید.

همچنین skype این شانس را به شما می دهد تاهر کجا که هستید به صورت رو در رو و مجازی با افراد خارجی زبان در ارتباط باشید. شاید هم بتوانید از این طریق برای خود دوستی پیدا کنید.

 • کتاب ها

اگر شما شخصی درونگرا هستید دو گزینه ی آخر میتواند شما را مجبور کند تا حداقل هر چند وقت یکبار آن ها را انجام دهید. با این اوصاف اگر قرار نیست که با دیگران در ارتباط باشید  یادگیری زبان چه فایده ای برای شما خواهد داشت ؟در این صورت  می بایست به بهشت غوطه وری خود در خانه بازگردید و در آخر تنهای تنها بمانید. چرا بعد از شام کتابی که شما را غرق در یادگیری زبان می کند نمی خوانید؟ ممکن است در ابتدا تمامی کلمات این کتاب را متوجه نشود ولی به مرور برایتان آسان خواهند شد. به خاطر داشته باشید که شما هدف هوشمندانه ی خود را مشخص کرده اید به این معنا که  حتی با وجود سختی های پیش رو عقب نشینی نخواهید کرد.فراموش نکنید که کتابخانه ها با داشتن منابع مطالعاتی گوناگون به زبان های مختلف بهترین دوستان شما هستند و به شما این امکان را می دهند تا بدون صرف هزینه کتاب مورد علاقه ی خود را پیدا کنید.

 1. اهداف خود را دنبال کرده وآن ها را عملی کنید.

در آخر برنامه ی خود را اجرا کنید و هدف هوشمندانه ی خود را مورد ارزیابی قرار دهید. اجرایی کردن برنامه ی خود مهم ترین قسمت است زیرا اگر این کار را نکنید تمامی مراحل بالا بی فایده خواهند بود. غرق شدن در زبان یک تجارت سیال است, هدف خود را دنبال کنید و در صورت نیازآماده ی اضافه کردن یا کم کردن یک ابزار یادگیری باشید. اگر در یک زمینه ی خاص به کمک نیاز دارید روی آن متمرکز شوید و برای لذت بردن از این سفر یادگیری به خود زمان بیشتری بدهید. از اشتباهات نترسید و هیچ گاه تسلیم نشوید شما که زبان مادری خود را یک شبه یاد نگرفتید پس انتظار نداشته باشید که یک زبان خارجی را یک شبه یاد بگیرید.

به خاطر داشته باشید که شما هدف خود را مشخص کرده اید پس ثابت قدم باشید. یادگیری زبان الزاما کار آسانی نیست اما ارزشش را دارد اگر اینگونه بود الان همه ی ما چند زبانه بودیم. با مشخص کردن هدف خود  و درگیر شدن در  فرایند یادگیری میتوانید قبل از اینکه خودتان هم متوجه شوید به زبا ن مورد نظر خود صحبت کنید, فکر کنید و حتی خواب ببینید.

غوطه وری؟

اگر بتوانید به مکان ها ی ناشناخته سفر کنید و تا جایی که دلتان میخواهد در دریای زبان خارجی شنا کنید,غوطه وری برایتان یک تغییر بزرگ است. ولی اکثر ما تمایل داریم تا راه های یادگیری زبان را تا حد ممکن قابل دسترس تر کنیم. چه کسی می گوید نمیتوانیم در حیاط خانه ی خود زبان یاد بگیریم؟ اگر به سبک غوظه وری در زبان در منزل به سراغش برویم این کار شدنی و ممکن است.

 

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

بدون رفتن به کلاس زبان انگلیسی ، انگلیسی تجارت را یاد بگیرید.
بدون رفتن به کلاس زبان انگلیسی ، انگلیسی تجارت را یاد بگیرید.
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

از ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link