آموزش زبان انگلیسی از پایه تا آیلتس

آموزش زبان انگلیسی از پایه تا آیلتس

آموزش زبان انگلیسی از پایه تا آیلتس

در این مقاله به روش نوین سرزمین زبان در آموزش زبان انگلیسی از پایه تا آیلتس و همچنین یادگیری زبان انگلیسی می پردازیم .پس نکات این مقاله ارزشمند را حتما در ذهنتان حک کنید.

نویسنده:ابراهیم خلیل مهرنو

آموزش زبان انگلیسی بدون استفاده از منابع کتبی به نوعی نقص در شیوه ی آموزشی است. زیرا تسلّط برزبان انگلیسی بدون تقویت مهارت خواندن و نوشتن امکان پذیر نیست و اگر زبان آموز در جریان تقویت این دو مهارت سراغ منابعی غیراصولی و مطالعه نشده برود، نه تنها بر زبان انگلیسی مسلّط نخواهد شد بلکه با ثبت اطّلاعاتی غلط در ذهن خود ادامه ی یادگیری اصولی زبان انگلیسی را مختل می کند و نگرشی منفی نیز نسبت به زبان انگلیسی پیدا خواهد کرد. پس انتخاب منابع کتبی یکی از مهم ترین عناصر یادگیری زبان انگلیسی است که سرزمین زبان بر این جنبه از آموزش توجّه دقیقی دارد و منابع کتبی خود را با علم به تمام جوانب آموزشی در اختیار زبان آموزان قرار می دهد.

آموزش زبان انگلیسی از پایه تا آیلتس
آموزش زبان انگلیسی از پایه تا آیلتس

مقدمه

زبان آموزان پس از گذراندن سطحی از سطوح آموزش زبان انگلیسی و تسلّط نسبی بر آن ناخودآگاه به مطالعه ی متون انگلیسی علاقه پیدا می کند و برای پاسخ دادن به این علاقه و نیاز، سراغ منابع مختلفی می رود. منابعی که بدون دقّت بر زوایای محتوایی و زبانی آن انتخاب می شود. به بیان ساده تر و به اصطلاح هر آن چه که به دستش می رسد می خواند. در جریان این مطالعه ممکن است محتوای متن او را دلزده و ادامه ی مسیر مطالعه را برایش دشوار کند. از سویی هر متن انگلیسی زبانی، واژگان و اصطلاحاتی دارد که ممکن است زبان آموز نسبت به آن ها درکی نداشته باشد و معنای آن ها را نداند. این ندانستن در متنی که غیر اصولی انتخاب شده باشد در روند مطالعه اختلال ایجاد می کند و مانع از اتمام کامل متن توسط زبان آموز می شود. نتیجه ی این اختلالات خستگی و دلزدگی زبان آموزان از مطالعه و در نتیجه از یادگیری زبان انگلیسی می شود. در عمل زبان آموزان در ابتدای تقویت مهارت های خواندن و نوشتن از ادامه ی مسیر یادگیری زبان انگلیسی دلزده می شوند و این یادگیری بدون رسیدن به انتهای مسیر رها می شود.

سرزمین زبان به تمام این وجوه دقّت دارد و از آسیب های انتخاب و مطالعه ی منابع ناکارآمد و اصولی آگاه است. زبان آموزانی که همراه با سرزمین زبان در مسیر آموزش زبان انگلیسی قرار می گیرند، از اصولی ترین منابع کتبی استفاده خواهند کرد. منابعی که با توجّه به دو نکته ی اساسی انتخاب شده اند:

 

عنصر محتوایی

 

هر فردی احساسات و علایق ویژه ی خود را دارد. هر کدام از مفاهیم اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و… طرفداران خود را میان اقشار مختلف جامعه پیدا می کنند. اما همه ی ما خاطره ی شنیدن داستان و لذّت حاصل از آن را از دوران کودکی همراه خود داریم. جذابیت بسیاری از داستان هایی که می شنیدیم و می خواندیم تا به امروز در خاطرمان ثبت است و هنوز هم با شنیدن یک داستان و یا خاطره ای داستان مانند، احساس شوق و لذّت می کنیم. پس اگر کمی دقیق شویم می بینیم که داستان همچنان جای خود را در زندگی انسان حفظ کرده است. انتخاب منابع داستانی، بهترین انتخاب برای زبان آموزانی است که در ابتدا و یا میانه ی آموزش زبان انگلیسی هستند. جذابیت داستان، زبان آموز را تا انتها با خود همراه می سازد. انتهای داستان به کجا ختم می شود؟ سرگذشت قهرمان داستان در انتها چه می شود؟ 99 درصد انسان ها تا زمانی که در روند مطالعه ی داستان به پاسخ این پرسش ها نرسند داستان را رها نمی کنند. زبان آموزان هر چه در داستان انگلیسی زبان پیش بروند، گستره ی وسیع تری از واژگان برایشان تکرار می شود و در این روند با واژگان، اصطلاحات و مفاهیم بیشتری آشنا می شوند و اگر داستان یک قابلیت زبانی را نیز که در ادامه به آن اشاره می کنیم دارا باشد، با درک معانی واژگان ناآشنا، درصد بالاتری از واژگان در ذهن زبان آموز ثبت می شود. به همین دلایل سرزمین زبان داستان های انگلیسی زبان را در دایره ی منابع کتبی خود گنجانده است. اما نه هر داستانی. هر داستانی که تنها عنوان داستان داشته باشد در خور توجّه و استفاده ی زبان آموزان نیست. داستانی ارزشمند است که ارزش محتوایی و زبانی داشته باشد. در این راستا سرزمین زبان به انتخاب داستان هایی که تألیف نویسندگانی با شهرت جهانی هستند مبادرت کرده است. داستان هایی از نویسندگانی بزرگ چون ساموئل بکت، چارلز دیکنز، ویرجینیا وولف  و… که هر کدام انقلابی جهانی در عرصه ی داستان و رمان به وجود آورده اند. داستان هایی که نشان دهنده ی مکتب فکری نویسندگانشان نیز هست. سرزمین زبان با یک تیر دو نشان را هدف می گیرد. آموزش زبان انگلسی و آشنایی زبان آموزان با بزرگان ادبیات جهان.

 

عنصر زبانی: 

یکی از نکات مهم در روش آموزش زبان انگلسی به شیوه ی سرزمین زبان که آن را از روش های دیگر متمایز می کند، اجتناب از ترجمه ی مستقیم انگلیسی به فارسی است. این نکته ی آموزشی هدفی ندارد به جز به کارگیری ذهن زبان آموز برای کشف معنای واژه و اصطلاح. به این معنا که زبان آموز برای درک معنای واژگان و یا اصطلاحات انگلیسی نیازی به استفاده از فرهنگ لغت ندارد. بلکه سرزمین زبان آن واژه ی مورد نظر را در چند جمله به کار می گیرد و زبان آموز با علم به واژگان قبل و بعد از آن واژه و اصطلاح مورد نظر به کشف معنا می رسد. با درگیری ذهن و کشف معنا درصد فراموشی معنای مورد نظر به حداقل و با تکرار آن معنا به صفر می رسد. داستان هایی که سرزمین زبان برای زبان آموزان در جریان آموزش زبان انگلیسی در نظر گرفته است، این قابلیت را دارند و زبان آموزان با درک معانی واژگان قبل و بعد از واژه ای که معنای آن را نمی دانند، می توانند به کشف معنا برسند و اختلالی در روند مطالعه نیز برایشان پیش نیاید و در ادامه ی مسیر با تکرار آن معنا در جملات مختلف برای همیشه در ذهنشان ثبت می شود.

این دو عنصر زبانی و محتوایی در تمام منابع کتبی سرزمین زبان مورد توجّه قرار گرفته است. زبان آموزان با دانلود رایگان داستان ها از وب سایت sarzaminezaban.com  می توانند به یادگیری اصولی خود در آموزش زبان انگلیسی سرعت ببخشند.

 

آموزش زبان انگلیسی از پایه تا آیلتس
آموزش زبان انگلیسی از پایه تا آیلتس

تابلو اعلان تخفیفات ویژه بسته ی آموزشی دوره ی شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی 

یادگیری زبان انگلیسی 2

کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

ساعت تماس از 10 صبح تا 6 عصر

09121035797

02144008685

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

جهت مشاوره رایگان از طرف سرزمین زبان فرم زیر را پر کنید.

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link