آمادگی برای آزمون آیلتس

آمادگی برای آزمون آیلتس

آمادگی برای آزمون آیلتس

در بسیاری از کشورها ، آزمون آیلتس برای تحصیل ،کار و مهاجرت نسبت به آزمون های دیگر جایگاه ویژه تری دارد. بیش از هفت هزار دانشگاه ،کارفرما ،موسسات تخصصی ثبت نام و دولت ها در سراسر جهان آیلتس را به عنوان مدرکی جهت ارزیابی سطح تسلط شما به زبان انگلیسی قبول دارند.

همانطور که می دانید یادگیری یک زبان ، به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد. این جزوه به این منظور تهیه شده است که به شما کمک کند که برای آزمون آیلتس تان آماده شوید و درک تان را از فرمت این آزمون افزایش دهید اما نباید آن را به عنوان جایگزینی برای آموزش زبان و تمرین منظم در نظر بگیرید!

با آزمون آیلتس به مکان های بیشتری رهسپار خواهید شد.

آزمون آیلتس ، راهنمایی هایی ضروری و تایید شده ای را دارد که کمک می کند شما به آمادگی بهتری دست پیدا کنید.

فهرست:

آیا برای آزمون آیلتس تان آماده اید؟

 نکات لیسینینگ آیلتس

 نکات ریدینگ آیلتس

 نکات رایتینگ آیلتس

 نکات اسپیکینگ آیلتس

نتیجه آزمون آیلتس

آمادگی برای شرکت در آزمون آیلتس
آمادگی برای شرکت در آزمون IELTS

آیا برای آزمون آیلتس تان آماده اید؟

قبل از ثبت نام در این آزمون برای اولین بار یا امتحان مجدد،از خودتان بپرسید که آیا گام های لازم برای اطمینان از اینکه بهترین فرصت را برای موفقیت دارید برداشته اید.

آیا زمان کافی را برای بهبود مهارت های انگلیسی تان سرمایه گذاری کرده اید؟

برای یادگیری یک زبان،به زمان نیاز دارید.یکی از بهترین روش ها برای یادگیری این است که از یک دوره ی زبانی استفاده کنید.بازخوردی که شما از معلم تان دریافت می کنید به شما کمک خواهد کرد مهارت های خاصی که شاملSpeaking،Listening،Reading و writing است تقویت شود.

 • از انگلیسی تان هر روز استفاده کنید.بخوانید،صحبت کنید،بشنوید و تا می توانید به انگلیسی بنویسید.این یک روش اثبات شده برای تقویت انگلیسی تان و در نهایت نمره ی آیلتس تان می باشد.
 • با دوستان و خانواده تان انگلیسی صحبت کنید.
 • به رادیو انگلیسی زبان،تلویزیون و فیلم ها گوش دهید.سعی کنید به انواع لهجه های انگلیسی که شامل آمریکایی،استرالیایی،کانادایی و نیوزلندی می باشد گوش دهید.
 • در هرکجا که ممکن است انتشارات انگلیسی را بخوانید.
 • نامه ها،ایمیل ها و یادداشت هایتان را به انگلیسی بنویسید تا مهارت های نوشتاری تان(writing) را تمرین کنید.

آیا از فرمت آزمون و قوانین آن آگاهی دارید؟

 

درسایت IELTSessentials.com شما هرآنچه را که نیاز دارید تا فرمت آزمون را بدانید پیدا خواهید کرد.

 • نمای کلی از فرمت آزمون را بگیرید.بخاطر داشته باشید که دو نوع آزمون آیلتس وجود دارد.آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال.بخش Speaking و Listening برای هر دوآزمون مشابه می باشد اما بخش Reading وwriting در دوآزمون متفاوت می باشد.
 • جزوه اطلاعات مربوط به داوطلبان را بخوانید که اطلاعات ضروری ای درباره ی نحوه ی پاسخگویی صحیح به هر بخش آزمون را در اختیارتان قرار می دهد.
 • خودتان را با قوانین آزمون که در اطلاعیه ی مربوط به داوطلبان مشخص شده است آشنا کنید.(در سایتcom/PDF/IELTSApplicationForm.pdf/ موجود است.)
 • به جدول اسکوربند آیلتس برای توصیف اینکه هر اسکوربند چه چیزی را نشان می دهد نگاهی بیاندازید.
 • زمانی را برای خواندن معیارهای ارزیابی آزمون آیلتس اختصاص دهید. این کار به شما کمک خواهد کرد متوجه شوید که آزمون گیرنده در آزمون speaking و listening به دنبال چه چیزی است.

آیا تا بحال سعی کرده اید نمونه سوالات آیلتس را پاسخ دهید؟

 • شما می توانید سوالات تمرینی رایگان را در سایت ieltessentials.com/sampletest امتحان کنید.
 • همچنین شما می توانید از این قسمت فرم سفارشی برای منابع رسمی تمرینی آیلتس را دانلود کنید(2 کتاب موجود است.) و فهرستی از دیگر کتاب های مشهور آیلتس را از انتشارات مستقل پیدا کنید.

آیا شما در نظر دارید که در یک دوره ی آمادگی آیلتس شرکت کنید؟

شما می توانید از نمونه سوالات آیلتس به طور مستقل استفاده کنید اما اگر شما احساس می کنید به پشتیبانی بیشتری نیاز دارید یک دوره ی آمادگی آیلتس می تواند سودمند واقع شود. در این دوره شما بازخوردی از سوی معلمتان در پاسخگویی به سوالات تمرینی دریافت خواهید کرد که به شما کمک خواهد کرد که از اشتباهاتتان یاد بگیرید و ببینید که آیا برای آزمون دادن آمادگی دارید یا نه؟!

آیا تاکنون برنامه ریزی کرده اید؟

 • اگر شما قبلا آزمون تان را رزرو کرده اید و در حال نزدیک شدن به روز آزمون هستید زمانی را برای مرور قوانین آزمون،فرمت آزمون،مکان آن و تجدید حافظه تان در نظر بگیرید.بنابرین شما تا حد امکان احساس آرامش بیشتری خواهید داشت.
 • اطمینان حاصل کنید که شب قبل آزمون به اندازه ی کافی استراحت کرده اید.
 • حرکت تان را به محل آزمون برنامه ریزی کنید.اطمینان حاصل پیدا کنید که با محل برگزاری آزمون آشنا هستید و می دانید چگونه به آنجا برسید که به موقع سر آزمون باشید.
IELTS exam
اینفوگرافیک آزمون IELTS

نکات لیسینینگ آیلتس

فرمت آزمون لیسینیگ(30 دقیقه)

جزئیات آزمون لیسینیگ برای هر دو نوع آزمون آیلتس (آکادمیک و جنرال)یکسان می باشد.در آزمون لیسینیگ 4 بخش وجود دارد.شما تنها یک بار صدای ضبط شده را می شنوید که در آن از انواع صداها و لهجه های بومی استفاده شده است.

بخش1:مکالمه ای دو نفره است که در یک موقعیت روزمره ی اجتماعی تنظیم شده است.(مثلا مکالمه در رابطه با محل اقامت)

بخش 2:یک مونولوگ(تک سنخگو)در یک موقعیت روزمره ی اجتماعی تنظیم شده است.(مثلا سخنرانی درباره ی امکانات محلی یا مقدمات و تدارکات پذیرایی در یک کنفرانس)

بخش 3:یک گفتگوی تقریبا چهار نفره است که در یک موقعیت آموزشی تنظیم شده است.(استاد دانشگاه و دانشجویی در رابطه با تکلیف درسی در حال گفتگو هستند یا گروهی از افراد در حال برنامه ریزی روی یک پروژه می باشند.)

بخش 4:یک سخنرانی می باشد.(مثلا سخنرانی دانشگاه)

1) در ابتدای هر بخش،قبل از اینکه دستگاه شروع به خواندن کند سوالات مربوط به آن بخش را با دقت بخوانید این کار به شما کمک می کند نوار را دنبال کرده و پاسخ ها را شناسایی کنید.

2) پس از اتمام هر بخش بهتراست نگاهی به بخش بعدی داشته باشید و سوالات بخش بعدی را بخوانید تا اینکه نگران آخرین بخش باشید.

3) گاهی اوقات شما لیستی از گزینه ها را دارید تا از میان آن ها گزینه ای را به عنوان پاسخ انتخاب کنید.پاسخ های ممکن،ممکن است بصورت الفبا نه بصورتی که شما آن ها را می شنوید لیست شده باشند.

4) به محدودیت کلمات توجه داشته باشید. اگر آنجا دستورالعملی وجود دارد بیشتر از دو کلمه ننویسید.بیشتر از دو کلمه نوشتن  به این معنا خواهد بود که شما هیچ نمره ای دریافت نخواهید کرد حتی اگر تعدادی از کلماتتان درست باشد.

5) سعی کنید کلمات کلیدی و مترادف هایی(کلماتی که معنای مشابه دارند یا تقریبا همان معنا را به عنوان کلمه دیگر دارند.) از سوال را که به شما کمک می کند پاسخ را شناسایی کنید گوش دهید.برای مثال در نوار ممکن است این جمله را بشنوید:

She likes going to the gym and playing tennis.

روی پاسخ برگ شما ممکن است این جمله نوشته شده باشد:

She is an active person.

6) ممکن است از شما خواسته شود که کلماتی را که در نوار اسپل شده است را بنویسید برای انجام این کار شما باید الفبای انگلیسی و نحوه ی تلفظ هر کدام را بخوبی بدانید برای مثال حرف W بصورت دابل یو تلفظ می شود.

7) با دقت به کلماتی که هر مرحله از نوار اشاره می کند و شما در حال گوش دادن به آن هستید توجه کنید.کلماتی مانندfirstly،my next point،to sum up به شما کمک خواهند کرد متوجه شوید که به کدام سوال رسیده اید.

8) همانطور که به نوار گوش می دهید.گزینه هایی را که مناسب نیستند را خط بزنید. این کار به شما کمک می کند که پاسخ صحیح را پیدا کنید.

9) اگر شما تاریخ ها را به عنوان پاسخ برای سوالی می نویسید بخاطر داشته باشید که چندین روش برای نوشتن آن ها وجود دارد.(به عنوان مثال:24th April،24 April ، April 24 همگی صحیح می باشند.)

10) اگر سوالاتی وجود دارد که شما نمی توانید به آن ها پاسخ دهید از آن ها بگذرید و به سوال بعدی بروید.این کار به شما کمک می کند که آرام و مثبت باقی بمانید.در پایان به آن سوالات برگردید البته اگر زمان دارید.

11) بعد از پایان آخرین بخش،شما ده دقیقه زمان دارید تا پاسخ هایتان را از جزوه لیسینیگ به پاسخ برگ تان منتقل کنید.ازاین اشتباه دوری کنید و در بین دوبخش پاسخ ها را به پاسخ برگتان منتقل نکنید چرا که ممکن است اطلاعات مهم بخش بعدی را از دست بدهید.

نکات ریدینگ آیلتس

فرمت  آزمون ریدینگ آکادمیک(60 دقیقه)

در این قسمت 3 بخش وجود دارد که هر کدام شامل یک متن طولانی می باشد. متون کاملا واقعی هستند و از کتاب ها،مجلات و روزنامه ها برداشت شده اند.این متون برای یک مخاطب غیر متخصص نوشته شده اند و موضوعات آن کاملا آکادمیک  و مورد علاقه ی عموم می باشند. به این معنی که شما نیاز به دانش تخصصی خاصی برای انجام آن ها ندارید.این متون مناسب داوطلبان ورود به دوره های کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می باشد.متون از موضوعات توصیفی و تحقیقی  به موضوعات تحلیلی و استدلالی تغییر می کنند.همچنین ممکن است این متون حاوی موارد غیر کلامی مانند نمودارها و تصاویر هم باشد.

اگر متون حاوی واژگان فنی باشد یک واژه نامه ی ساده ارائه می شود.

فرمت آزمون ریدینگ جنرال (60 دقیقه)

در این آزمون 3 بخش وجود دارد.

بخش 1:شامل 2 یا 3 متن واقعی کوتاه می باشد. یکی از آن ها ممکن است ترکیبی باشد(متشکل از 6 تا 8 متن کوتاه مرتبط با موضوع مانند تبلیغات هتل).موضوعات مربوط به زندگی روزمره در یک کشور انگلیسی زبان است.

بخش 2:شامل 2 متن واقعی کوتاه با تمرکز بر مسائل مرتبط با کار می باشد.(به عنوان مثال درخواست کار،سیاست های شرکت،حقوق و شرایط،امکانات محل کار،پیشرفت و آموزش کارکنان)

بخش 3:شامل متنی طولانی تر وپیچیده تر از موضوعات مورد علاقه ی عموم می باشد.

شما متون واقعی برداشته شده از اطلاعیه ها،تبلیغات ،کتابچه های راهنما،اسناد رسمی، کتاب ها،مجلات و روزنامه ها را خواهید خواند.

1) برای تقویت عملکردتان در آزمون ریدینگ،شما می بایست به تمرین خواندن انواع متون انگلیسی بپردازید.این کار به شما کمک می کند که بسرعت متون مختلف را بخوانید به همان سرعتی که در جلسه آزمون نیاز دارید.

2) در ابتدا قبل از خواندن متن،هر سوال را با دقت بخوانید.این کار پیدا کردن پاسخ ها را برایتان آسان تر خواهد کرد.همانطور که پیش می روید زیر پاسخ های احتمالی خط بکشید.

3) زمانی که نوبت به خواندن متن می رسد.در ابتدا بسرعت آن را بخوانید تا ایده ی کلی متن را متوجه شوید و ببینید که متن در رابطه با چه موضوعی است.نگران کلماتی که متوجه نمی شوید نباشید.سپس هر سوال را مجددا بخوانید تا برایتان یادآوری شود که کدام بخش از متن نیاز به دوباره خوانی با جزئیات را دارد.

4) متون ریدینگ همیشه شامل اطلاعاتی است که شما برای پاسخگویی به سوال نیازدارید.شما نباید ازاطلاعات خودتان درباره ی موضوعی استفاده کنید.

5) اگر شما از کلمات متن سوال و متن ریدینگ برای پاسخگویی استفاده می کنید.حواستان باشد که املای کلمات درست باشد.

6) آزمون ریدینگ گاهی اوقات ممکن است شامل سوالاتی باشد که درک  کلی تان را از متن مورد سوال قرار دهد.برای مثال ممکن است از شما پرسیده شود عنوان(topic) متن چیست.مادامی که متن را می خوانید سعی کنید زیر کلمات و ایده های کلیدی هر پاراگراف خط بکشید.این کار به شما کمک می کند که پیام کلیدی هر متن را متوجه شوید.

7) مادامی که متن را می خوانید زیر کلمات کلیدی خط بکشید.برای مثال اگر متن ریدینگ،نام ها و اسامی زیادی را دربرمی گیرد همانطور که پیش می روید دور آن ها خط بکشید. اگرهر کدام از آن ها بعدها مورد سوال قرار بگیرند این کار پیدا کردن جزئیات را برایتان آسان تر خواهد کرد.

8) اگر از شما خواسته شده است که نموداری را برچسب گذاری کنید.شما کلماتی را که نیاز دارید در متن پیدا خواهید کرد.مطمئن شوید که آن ها را با دقت و املای درست از متن کپی می کنید.

9) اگر سوالاتی وجود دارد که شما نمی توانید پاسخ دهید از آن ها بگذرید و به سوال بعدی بروید.این کار به شما کمک می کند آرامش تان را حفظ کنید و مثبت باقی بمانید.اگر زمان دارید در پایان به آن سوالات باز گردید.

10) اطمینان حاصل کنید که پاسخ هایتان را به پاسخ برگ منتقل کرده اید.به این دلیل که بعد از آزمون ریدینگ،زمان اضافی برای انتقال پاسخ هایتان به پاسخبرگ وجود نخواهد داشت.

نکات رایتینگ آیلتس

فرمت آزمون رایتینگ آکادمیک (60 دقیقه)

در این آزمون 2 بخش وجود دارد.Task1 وTask2 باید به سبک ویژه ای نوشته شوند.

Task1: در Task1 به شما جداول و نمودارهایی داده می شود و از شما خواسته می شود که اطلاعات این جداول و نمودارها را با کلمات خودتان خلاصه کرده و گزارش دهید.ممکن است از شما خواسته شود که داده ها را انتخاب و مقایسه کنید، مراحل یک فرآیند را توصیف کنید یا شی ای را توصیف کنید.

Task2: درTask 2 از شما خواسته می شود که مقاله ای در پاسخ به یک دیدگاه، استدلال یا مشکلی بنویسید.Task 2 دو برابر بیشتر از Task1 در نمره ی رایتینگ تاثیرگذار است.

موضوعات مورد علاقه ی عموم هستند و براحتی قابل درک می باشند و کاملا مناسب داوطلبان ورود به دوره های  کارشناسی و تحصیلات تکمیلی می باشند.

فرمت آزمون رایتینگ جنرال (60 دقیقه)

در این آزمون دو بخش وجود دارد.

Task1: به شما موقعیتی ارائه واز شما درخواست می شود که نامه ای بنویسید که اطلاعاتی را درخواست می کند یا موقعیتی را توضیح می دهد.نامه ممکن است شخصی،نیمه شخصی یا رسمی باشد.

Task2: از شما خواسته می شود که مقاله ای در پاسخ به یک دیدگاه،استدلال یا مشکلی بنویسید.این مقاله نسبت به مقاله ی Task 2 رایتینگ آکادمیک از رسمیت کمتری برخورداراست و از پاسخ های شخصی تری استفاده می کند.Task2 دوبرابر بیشتر از Task1 در نمره ی رایتینگ تاثیرگذار است.

موضوعات ،موردعلاقه ی عموم می باشند.

 

1) درآزمون رایتینگ تان، هیچ ایده و پاسخ صحیح وغلطی وجود ندارد. مصحح ها آنچه را که مورد ارزیابی قرار می دهند توانایی شما در استفاده از انگلیسی تان برای گزارش اطلاعات و بیان ایده هایتان می باشد.

2) سوالات را با دقت تجزیه و تحلیل کنید تا اطمینان حاصل کنید که پاسخ هایتان،تمام نکاتی را که توسط سوال پوشش داده شده است را نشان می دهد.

3) به حداقل محدودیت کلمه توجه کنید.اگر شما برای Task1 کمتر از 150 کلمه و برای Task2 کمتر از250 کلمه می نویسید نمره از دست خواهید داد.

4) مراقب باشید که از واژه های خودتان استفاده کنید چرا که مصححان  کلماتی را که از سوال کپی شده است را در تعداد کلمات به حساب نخواهند آورد.

5) شما باید هردو پاسخ تان را به طور کامل بنویسید. شما باید ایده هایتان را در پاراگراف ها مرتب کنید تا به مصححان نشان دهید که شما قادر هستید نکات اصلی و نکات پوششی و حمایتی را سازماندهی کنید.

6) در آزمون رایتینگ نباید جملات طولانی بنویسید.اگرجملات خیلی طولانی باشند از انسجام کمتری برخوردار خواهند بود و همچنین کنترل گرامر برایتان مشکل خواهد بود.

7) درTask1 رایتینگ آکادمیک،شما باید اطلاعات مربوط از داده های ارائه شده در نمودارها و جداول را انتخاب کرده و مقایسه کنید.در مقدمه (introduction) متن سوال را کپی نکنید.از کلمات خودتان استفاده کنید.شما نباید داده ها را تفسیر کنید یا برایشان دلایل ارائه کنید.پاسخ هایتان را واقعی نگه دارید.

8) Task2 رایتینگ آکادمیک،یک مقاله است.قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید ساختار مقاله تان را طراحی کنید.شما به مقدمه(introduction)،ایده هایی که استدلال تان را حمایت کند،مثال هایی از زندگی واقعی که نکات تان را نشان دهد و نتیجه گیری (conclusion) بر پایه ی اطلاعاتی که ارائه کرده اید نیاز خواهید داشت.

9) شما 40 دقیقه برای نوشتن مقاله ی Task2 در اختیار دارید.قبل از اینکه شروع به نوشتن کنید مطمئن شوید که 5 دقیقه برای طراحی و برنامه ریزی پاسخ تان در نظر گرفته اید.همچنین در پایان 5 دقیقه کنار بگذارید تا پاسخ تان را مرور و اشتباهاتتان را بررسی کنید.

10) در مقاله Task2 رایتینگ آکادمیک،تا می توانید دیدگاه و موقعیت تان را روشن کنید.آخرین پاراگراف تان باید نتیجه گیری ای مطابق با استدلالی که در مقاله تان آورده اید باشد.

 

11) حفظ یک مدل پاسخ برای آزمون رایتینگ به شما کمکی نخواهد کرد.مصحح متوجه خواهد شد که پاسخ تان با عنوان مقاله مطابقت ندارد.

12) بسیاری از داوطلبان اسامی مفرد و جمع را اشتباه می کنند.برای مثال نشانه ی جمع برای بسیاری از اسامی شامل ‘s می باشد مانند: Students،Journals،articles و issues. هنگام نوشتن به این نکته دقت کنید.

13) مراقب املای کلمات باشید.املای استاندارد واژگان آمریکایی،استرالیایی و بریتانیایی در آیلتس قابل قبول است.

نکات اسپیکینگ آیلتس

 

فرمت آزمون اسپیکینگ(11-14 دقیقه)

آزمون اسپیکینگ مانند هر دو نوع آیلتس (جنرال و آکادمیک)می باشد.در این آزمون سه بخش وجود دارد و آزمون ضبط شده است.

بخش 1:مقدمه و مصاحبه(4-5 دقیقه)

مصحح خودش را معرفی می کند و از شما می خواهد خودتان را معرفی کنید و هویتتان را بررسی می کند.مصحح از شما سوالات عمومی با موضوعات آشنا نظیرخانواده، کار، تحصیلات و علایق تان خواهد پرسید.

بخش 2:گفتگوی طولانی یک طرفه(3-4 دقیقه)

مصحح به شما کارتی می دهد تا درباره ی موضوع خاصی صحبت کنید و شامل نکاتی می شود که شما می توانید در صحبت هایتان آن ها را پوشش دهید.یک دقیقه به شما زمان داده می شود تا خودتان را برای صحبت آماده کنید و به شما خودکار و کاغذی داده می شود تا یادداشت بردارید.شما بمدت یک الی دو دقیقه درباره ی موضوع صحبت می کنید.مصحح از شما یک الی دو سوال درباره ی همان موضوع خواهد پرسید.

بخش3:گفتگوی دو طرفه(4-5 دقیقه)

مصحح از شما سوالات بیشتری خواهد پرسید سوالاتی که با موضوع بخش 2 مرتبط است.این سوالات به شما فرصت بیشتری خواهد داد تا در رابطه با مسائل و ایده های عمومی بیشتری صحبت کنید.

 

1) اطمینان حاصل کنید که زمان کافی را به تمرین اسپیکینگ اختصاص داده اید.شما باید صدایتان را ضبط کنید به طوری که در طول آزمون با اعتماد به نفس صحبت کنید.

2) هیچ پاسخ صحیح و غلطی در آزمون اسپیکینگ وجود ندارد.مصحح شما را ارزیابی خواهد کرد اینکه چقدر خوب می توانید ایده ها و نظراتتان را به انگلیسی بیان کنید.

3) تصور کنید که با دوستتان صحبت می کنید.این کار به شما کمک می کند که آرامش تان را حفظ کنید.بخاطر داشته باشید که نظرات و ایده هایتان مورد ارزیابی قرار نخواهند گرفت بلکه آن چیزی که برای مصحح قابل ارزیابی است نحوه ی استفاده ی شما از انگلیسی می باشد.

4) سعی کنید از تکرار کلماتی که مصحح در سوالش استفاده می کند جلوگیری کنید.از کلمات خودتان استفاده کنید.این کار توانایی کامل تان را نشان می دهد.

5) به وضوح و با سرعت طبیعی صحبت کنید.اگر خیلی سریع صحبت کنید ممکن است اشتباه کنید یا کلمات را اشتباه تلفظ کنید.

6) تا می توانید با جزئیات بیشتری به سوال پاسخ دهید با “yes” و “no” پاسخ ندهید. سعی کنید پاسخ تان به هر سوال را گسترده کنید.در پاسخگویی به سوال از تجربیات خودتان استفاده کنید یا مثال ارائه دهید.مصحح می خواهد بشنود که آیا شما می توانید در رابطه با طیفی از موضوعات به مدت طولانی تری صحبت کنید.

7) در آزمون اسپیکینگ زمانی که به سوالات پاسخ می دهید زمان فعل را بدرستی استفاده کنید. به دقت به سوال گوش دهید و توجه کنید از کدام زمان فعلی استفاده شده است. برای مثال اگر سوال این است)What kind of music do you like?در زمان حال) پاسخ تان باید در زمان حال باشد(برای مثال:I like pop music best.). زمانی که می خواهید پاسخ تان را گسترده کنید می توانید از زمان های دیگری استفاده کنید برای مثال: I haven’t always enjoyed that kind of music….

8) تلفظ اعداد را تمرین کنید تا مطمئن شوید که منظورتان واضح است.برای مثال: بسیاری از اعداد هنگامی که ادا می شوند بسیار شبیه به هم هستند.بنابرین مطمئن شوید که آن ها را به وضوح می گویید برای مثال:”Thirty” و “Thirteen”، “Forty” و”Fourteen”،”Fifty” و “Fifteen”.
9) بهتر است به جای استفاده از واژگان پیشرفته ای که درباره ی آن مطمئن نیستید از واژگان ساده و رایجی استفاده کنید که درباره ی آن ها مطمئن هستید.اگرچه برای بدست آوردن نمرات بالا،شما باید نشان دهید که چطور می توانید از واژگان پیشرفته استفاده کنید.

10) در بخش 2،مصحح به شما یک کارت و تعدادی کاغذ می دهد و شما یک دقیقه زمان دارید تا پاسخ تان را آماده کنید.ابتدا درباره ی موضوع فکر کنید و سپس تصمیم بگیرید که مناسب ترین زمانی که باید در پاسخ تان استفاده کنید کدام است.شما باید از همان زمان یا زمان هایی استفاده کنید که در سوال روی کارت قید شده است.

11) سعی کنید تا آنجا که می توانید دلایلی برای پاسخ تان ارائه دهید.این کار به شما کمک می کند که از دامنه ی وسیعی از واژگان و گرامر استفاده کنید.

نتیجه آزمون آیلتس

 

این کاربر کاملا بر زبان مسلط است و درک صحیح و کاملی از زبان دارد. کاربر متخصص 9
این کاربر کاملا بر زبان مسلط است اما گاها اشتباهات غیر سیستماتیک و کلمات نامناسب در گفتارش دیده می شود.سوء تفاهماتی ممکن است درموقعیت های نا آشنا اتفاق بیافتد.مناظره های پیچیده را با جزئیات کامل مدیریت می کند. کاربر خیلی خوب 8
این کاربر برزبان مسلط است.اما گاها اشتباهات غیر سیستماتیک و کلمات نامناسب در گفتارش دیده می شود.سوء تفاهمات ممکن است در موقعیت های نا آشنا اتفاق بیافتد.بطور کلی زبان پیچیده را بخوبی مدیریت می کند و مفاهیم دقیق را درک می کند. کاربر خوب 7
علی رغم اشتباهات،کلمات نامناسب و سوء تفاهماتی که دیده می شود.بطورکلی تسلط موثری در زبان دارد.او می تواند از زبان نسبتا پیچیده درشرایط آشنا استفاده کرده و آن را درک کند. کاربر شایسته 6
توانایی جزئی و محدودی در زبان دارد.در بسیاری از موقعیت ها معنای کلی را درک می کند.اگرچه اشتباهات بسیاری دارد اما باید بتواند ارتباطات پایه ای را در حوزه ی کاری خودش مدیریت کند. کاربر متعادل 5
شایستگی این کاربر محدود به موقعیت های آشنا است. در درک و بیان زبان مشکل دارد و قادر به استفاده از زبان پیچیده نیست. کاربر محدود 4
این کاربر تنها معنای کلی را در موقعیت های آشنا منتقل کرده و درک می کند.اشتباهات مکرری دارد و بسختی می تواند ارتباط برقرار کند. کاربر بشدت محدود 3
این کاربر نمی تواند هیچ ارتباط واقعی ای داشته باشد. بجز اطلاعات پایه ای  که منحصر به کلمات جداگانه یا فرمول های کوتاه در موقعیت های آشنا باشد و نیازهای فوری را برطرف کند.انگلیسی گفتاری و نوشتاری را بسختی درک می کند. کاربر متناوب 2
اساسا هیچ توانایی برای استفاده از زبان ندارد و تنها چند کلمه می داند. کاربر تلقی نمی شود. 1
هیچ اطلاعات قابل ارزیابی ای ارائه نشده است. هیچ تلاشی نشده است. 0

 

امیدواریم این جزوه راهنمای مناسبی برای شما باشد و شما را به درک درستی از آزمون آیلتس برساند.

دانلود PDF این مقاله

مترجم این مقاله:

ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

سرکار خانم جلالی کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی

تابلو اعلان تخفیف پکیج شش ماهه ی آموزش زبان انگلیسی

50 درصد تخفیف پکیج آموزش زبان انگلیسی
یادگیری زبان انگلیسی در منزل
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

 

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link