آشنایی با کشور سوئیس

آشنایی با کشور سوئیس

آشنایی با کشور سوئیس

حکومت : جمهوری فدرال 
مساحت : 41285 کیلومترمربع   
جمعیت :   6712000نفر
رشد سالانه جمعیت : 0/3 درصد   
پایتخت : برن
زبان
   : آلمانی فرنسوی ایتالیایی
دین
 : مسیحی یهودی 
واحد پول : فرانک

در سلسله­ جبال آلپ واقع شده وکشوری کوهستانی ومحصوردر خشکی است. زمستانهای آن بسیار سرد، با بارش فراوان  برف، و تابستانهای آن ملایم، با میانگین دمای 19 درجه  سانتی گراد، در گرمترین ماه سال می باشد و بارش باران،  فقط به تابستان محدود می شود. محصولات عمده کشاورزی  سوئیس شامل: گندم- علوفه- سیب زمینی و جو است.  دامپروری در این کشور، رواج بسیار داشته، و باعث شده که سوئیس، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان لبنیات در جهان باشدصنایع دستی، نقش مهمی در اقتصاد این کشور، ایفا می کند.همچنین، توریسم، از یکی از منابع مهم درآمدهای دولت محسوب می شود. به علت سابقه بی طرفی سوئیس در جنگ جهانی دوم،هم اینک، این کشور، مرکز استقرار بعضی از سازمانهای بین المللی است. درآمد سرانه مردم سوئیس بسیار بالا بوده و جزء ثروتمند ترین ملل جهان به شمار می آید. این کشور از لحاظ ارائه خدمات مالی، به خصوص بانکداری از شهرت جهانی برخودار است

سوئیس در اروپای غربی و از شمال به آلمان از شرق به اتریش از جنوب به ایتالیا از غرب به فرانسه محدود می‌گردد. بخشی از این کشور دارای هوای نیمه آلپی و دارای دریاچه‌های متعددی است که منشاء یخچالی دارند سوئیس مردمی سختکوش و پرتلاش، صرفه جو و علاقمند به تحصیل و در عین حال خشک و سختگیر دارد. اصول اقتصادی را همه رعایت می‌کنند و در خصوص رقابت در بازارهای جهانی، مدیون فعالیت خستگی ناپذیر دانشمندان و مخترعین خویش است. غرق شدن سوئیسی‌ها در تجارت و جزئی فروشی و امتناع از راه دادن عواطف و احساسات، موجب ساخت ساعتهای نفیس و ایجاد و بانکهای فوق العاده موفق در جهان گردیده است.

همه چیز به رویاهایتان بستگى دارد :
براى تحقق رویاهایتان به تخیل براى رویا پردازى ، به شجاعت براى تصمیم گیرى ، به عشق بى نهایت براى رسیدن به هدف ، به انگیزه براى شور و هیجان ، به صبور بودن براى گذر زمان ، به پشتکار براى عبور از سختى ها ، به قدرت روح و روان براى قدم گذاشتن به ناشناخته ها و به یک ذهن سالم براى رهبرى و مدیریت نیاز داریم
نویسنده ابراهیم خلیل مهرنو

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند.

این کشور پول محور است و حتی تحصیلات در آن به پول بستگی دارد. در صنایع کوچک ثروتمند و در صنایع بزرگ فقیرند.

کشور سوئیس دارای وسعتی معادل 944/15 میل مربع است و واحد پول این کشور فرانک می‌باشد.

 

شهرهای مهم

برن: از سال 1848 برن پایتخت کنفدراسیون سوئیس و مرکز دولت فدرال بوده است. امروز شهر برن عمدتاً مرکز اداری ایالت و کشور سوئیس است و سازمان‌های بین المللی چندی را نیز مانند: اتحادیه جهانی پست، اتحادیه مخابرات از راه دور و تعدادی ارگانهای اجرایی سازمان ملل را درخود جای داده است. صنایعی که در برن مستقر هستند عبارتند از: شکلات سازی، مبلمان سازی، رادیو سازی، تسلیحات و نساجی، این شهر دارای یک مرکز بورس نیز هست.

ژنو: این شهر دروازه سوئیس از سوی فرانسه است. این شهر به موازات اهمیت اقتصادی، از نظر سیاسی هم مهم است زیرا که سازمان‌هایی مانند: دفاتر اروپایی سازمان ملل، صلیب سرخ جهانی: سازمان بهداشت جهانی، سازمان تحقیقات اتمی اروپا و کاخ ملت‌های سازمان ملل متحد در آن جای دارند. آیین مردم ژنو، پروتستان است و شورای جهانی کلیساها و انجمن دختران مسیحی و انجمن پسران مسیحی نیز در این شهر قرار دارد.

ژنو از شهرهای مدرن است اما تاریخ این شهر به زمان آبنشینان اولیه برمی گردد. نام ژنو اولین بار در نوشته‌های ژولیوس سزار دیده می‌شود و این دلیل آن است که این شهر لااقل 2000 سال قدمت دارد.

زوریخ: زوریخ بزگترین و پیشرفته ترین شهر در کشور سوئیس است. زوریخ از نیمه قرن 19 مرکز عمده صنعت و بازرگانی این کشور بوده است. امروز صنایع ماشین افزار، وسایل برقی، ابزار دقیق، دوربین‌ها و سایر وسایل چشمی، کاغذ سازی و کتان وجواهر سازی در این شهر مستقرند. این شهر از مراکز مهم بانکداری و بیمه نیز هست.

بال: دومین شهر بزرگ سوئیس است. قدیمی ترین دانشگاه‌های سوئیس در این شهر قرار دارند.

لوزان: به دلیل دانشگاه و مدارس خصوصی بسیارش به عنوان مرکز آموزشی سوئیس شهرت یافته است.

سن گال: این شهر دارای موزه‌های زیبا و آثار تاریخی است.

آپنزل: این شهر در میان تپه ماهورها قرار دارد. و به این خاطر دارای جذابیت زیبا و قدیمی است.

لوگانو: از شهرهای تفریحی و بهداشتی معروف سوئیس است.

 اقوام، نژادها و روابط آنها

مردم سوئیس آریایی نژاد و سفی پوست و از چهار شعبه مختلف اند:

1) نواحی شمالی شرقی که از نژاد آلمانی ژرمن هستند و تعدادشان حدود 68 درصد سکنه کل سوئیس است؛ 2) نواحی جنوب غربی که از نژاد سلت هستند، 3) نواحی جنوبی از نژاد لاتینی، 4) نواحی شمالی که از نژاد قدیمی ارت هستند.

 زبان و خط

در قانون اساسی سوئیس از سه زبان رسمی و چهار زبان ملی یاد شده است. زبانهای رسمی عبارتند از: فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، در نتیجه نام سوئیس، سه اسم رسمی دارد: «شوایز» به آلمانی، «سوئیس» به فرانسه و «سوایزر» به ایتالیایی تمام قوانین ملی به این سه زبان نوشته می‌شود.از دیگر زبانهای خارجی غیر مرسوم در کشور سوئیس، زبان «امانش» است که ارتباط نزدیکی با لاتین دارد و می‌توان گفت که تقریباً 1 درصد سوئیسی‌ها به آن تکلم می‌کنند.حدود 70 درصد از مردم سوئیس به شکلی خاص از آلمانی صحبت می‌کنند که آلمانی سوئیسی نامیده می‌شود. آلمانی سوئیسی یک زبان جداگانه و مخصوص است به نحوی که مردم آلمانی زبان سایر قسمت‌های اروپا به سختی آن را درک می‌کنند. در نواحی مختلف سوئیس این زبان و نامش فرق می‌کند. اما هرکجا که آلمانی سوئیسی رایج است در مطبوعات و رادیو و تلویزیون از زبان آلمانی استاندارد استفاده می‌شود.

زبان فرانسه را حدود 20 درصد مردم سوئیس به آن صحبت می‌کنند. ایتالیایی هم زبان 10 درصد از مردم این کشور است. اما ایتالیایی و فرانسوی که سوئیسی‌ها به آن تکلم می‌کنند اختلاف چندانی با آنچه فرانسه و ایتالیا به آن صحبت می‌کنند ندارد.

 حکومت

کنفدراسیون سوئیس دارای پیشینه تاریخی 700 ساله است و تاریخ استقرار و بنیانگذاری آن به سال 1291 بازمی گردد. بدین لحاظ، این کشور را، با نظام سیاسی خاص حاکم بر آن، می‌توان جز کهن ترین نظام‌های حکومتی و از معدود دموکراسی‌هایی دانست که در دوران سیاه موسوم به «قرون وسطی» متولد شد. تاریخ سوئیس با اقدام سه کانتون سوئیسی (اوری، شواتیس، نیدوالان) در جهت ایجاد یک نظام کنفدرالی در سال 1291 آغاز گردید. و تنها کشور اروپایی است که همواره «جمهوری» بوده است.کنفدراسیون سوئیس حاصل اتحاد ایالاتی است که بر اساس پیمانی موافقت نمودند برای حفظ منافع خود یک حکومت مرکزی را بوجود آورند. این حکومت فدرال و دموکراتیک، دارای یک قوه قانونگذاری به نام «مجمع فدرال» یک قوه اجرایی به نام «شورای فدرال» و یک قوه قضاییه به نام «دادگاه عالی فدرال» است. امتیازات و وظایف سه قوه مذکور را قانون اساسی فدرال معین نموده است. کنفدراسیون سوئیس مرکب از 20 کانتون و 6 نیمه کانتون، دارای یک قانون اساسی می‌باشد دولت سوئیس یک ساختار فدرالیستی است که در آن برای کانتون‌ها سهم قابل توجیه از آزادی، اتخاد تصمیمات سیاسی و خودمختاری در نظر گرفته شده است. در واقع حقوق مردمی در کانتون‌ها و کمون‌ها (نیمه کانتون‌ها) بطور کلی بر اساس حقوق فدرال است ولی در جزئیات، ویژگی‌های خاص منطقه را داراست.

مدل حکومتی سوئیس از نوع سیستم معاهده ای است. خصوصیات اصلی رژیم معاهده ای، اجتماع تنگاتنگ قوه مقننه و قوه مجریه می‌باشد که در اختیار یک واحد و به نفع پارلمان قرار می‌گیرد. پارلمان به نحوی است که می‌توان گفت، خود، قوه مجریه را اعمال می‌کند و یا به عبارت دیگر در این سیستم قوه مجریه وجود ندارد. دومین خصیصه این سیستم آن است که رئیس حکومت و اساساً «نهاد حکومت» وجود ندارد و کارها بوسیله پارلمان انجام می‌گیرد. در این سیستم، قوه مجریه در دست پارلمان است. این قوه توسط «شورای فدرال» که اعضای آن به وسیله پارلمان برای مدت 4 سال انتخاب می‌شوند، اعمال می‌شود. این شورا مطیع پارلمان است و هیچ هویت مستقلی از خود ندارند و اعضای آن تحت کنترل و نفوذ پارلمان قرار دارند.

 قوه مجریه

در رأس قوه مجریه شورای فدرال قرار گرفته است. این شورا دارای 7 عضو است که با رأی مجلسین در یک نشست مشترک انتخاب شده و تا هنگامی که خود استعفا ندهند در مقام مربوطه باقی خواهند ماند. برخلاف جمهوری‌های دیگر رئیس شورای فدرال که رئیس جمهوری کنفدراسیون خوانده می‌شود، هیچ تفاوتی با سایر اعضای شورا ندارد و این مقام بیشتر جنبه تشریفاتی دارد. برخلاف جمهوری آمریکا، اهمیت رئیس جمهور از اعضاء دیگر بیشتر نیست و تنها به صورت رئیس هیئت انجام وظیفه می‌کند. سوئیسی‌ها اصرار دارند او را فقط رئیس شورای فدرال بدانند. با این حال وی را رئیس جمهور کنفدراسیون می‌خوانند. به همین ترتیب می‌گویند، برن پایتخت سوئیس نیست، بلکه مقر دولت فدرال و مرکز اوامر کشور است.بر طبق قانون اساسی، بجز روحانیون، اعضای سایر قشرها حتی مجلسین می‌توانند کاندید عضویت در شورای فدرال گردند. اما عملاً فقط افرادی که از تجربه فراوان در امور مملکتی برخوردارند به عضویت شورا برگزیده می‌شوند. البته در این انتخاب، نواحی مختلف، زبانها و احزاب گوناگون را در نظر می‌گیرند.به طور کلی دولت فدرال تصمیم گیری در موارد زیر را به عهده دارد. حقوق مدنی، تجاری و جزایی ـ قوانین مربوط به ازدواج و اقامت ـ صادرات و واردات ـ امور دفاع ـ خدمات تلفن و تلگراف ـ کشاورزی ـ شکار و ماهیگیری ـ ضرب سکه و چاپ پول ـ نیروی هیدرولیک ـ اقتصاد ـ راه آهن ـ پل‌ها و جاده‌های مهم ـ بیمه اجتماعی ـ روابط بین الملل و سیاست خارجی.

رئیس جمهور سوئیس برخلاف ایالات متحده آمریکا دارای کاخ اختصاصی نیست، بلکه در خانه شخصی خویش زندگی می‌کند.

سالهایی که احزاب مختلف تا کنون در عضویت شورای فدرال بوده اند، عبارت است از:

1ـ حزب دموکرات آزاد به مدت 688 سال

2ـ حزب دموکرات مسیح به مدت 179 سال

3ـ حزب سوسیالیست به مدت 76 سال

4ـ حزب مردم سوئیس به مدت 63 سال

5ـ حزب لیبرال به مدت 2 سال

مجلس ملی به نمایندگی از ملت و مجلس ایالات یعنی نمایندگی کانتون‌ها می‌باشد، در اصطلاح مجلس ملی را «خانه پایین مجتمع» و مجلس ایالات را «خانه بالای مجمع فدرال» می‌خوانند. مجلس شورای ملی دارای 200 عضو است که از سوی مردم برای مدت 4 سال برگزیده می‌شوند. در شورای ایالتی هر کانتون 2 نماینده و هر نیمه کانتون دارای یک نماینده است. به این ترتیب مجلس شورای ایالات متشکل از 46 نماینده است. در مجلس شورای ملی 35 نماینده زن و در مجلس شورای ایالات 4 نماینده زن عضویت دارند. هزینه‌های هر دو مجلس سالانه 42 میلیون فرانک برآورد شده است.

قوه قضایی مرکب است از دادگاه عالی فدرال با 26 قاضی که هر یک برای 6 سال انتخاب شد‌اند و از حقوقدانان و دانشمندان طراز اول به حساب می‌آیند. این دادگاه عالی ترن مرجع قضایی کشور است.

هر فرد سوئیسی می‌تواند از 20 سالگی رای دهد. از نظر اقتصادی سیستم کاپیتالیستی و آزاد می‌باشد و نتیجه رفراندوم مبنی بر حق اتحادیه‌های تجاری و نمایندگان روستائیان شاغلین کسب‌های کوچک و بزرگ نسبت به مشاوره دولت با آنان قبل از اقدام دولت به وضع قانون به رغم مخالفت دولت از نمونه آزادی‌های اجتماعی و فرد محسوب می‌شود. زنان پس از رفراندوم سال 1971 حق رأی دارند و در انتخابات پارلمان شرکت می‌نمایند.

در سطح سوئیس شهروندان نه فقط این امکان را در اختیار دارند که نمایندگان خود را به پارلمان اعزام داراند بلکه در مورد پی نویس‌های موارد قضایی و نیز مربوط به قانون اساسی شخصا اعلام نظر می‌کنند. در قانون که به طور ویژه ای از اهمیت برخوردارند بطور بارزی مشخصه سیستم سوئیس می‌باشند. حق پیشنهاد و حق رفراندوم مثلا هر گونه تغییری در قانون اساسی با نظر ملت صورت گیرد. در حق پیشنهاد امکان آن وجود دارد که ملت در سطح فدرال پیشنهاد دهد که بازنگری در کل قانون اساسی صورت دهد.

 قانون اساسی

قانون اساسی سوئیس در سال 1848 تدوین شد و در سال 1874 مورد تجدید نظر قرار گرفت. قانون اساسی این کشور دارای 123 ماده است که حقوق شهروندان و نهادهای حکومتی را مشخص می‌کند. بر طبق قانون اساسی، کنفدراسیون سوئیس به تعدادی ایالت‌های متحد تقسیم می‌شود که در چارچوب مرزهای خود از اختیار تام برخوردار هستند مگر در مواردی که قانون اساسی قدرت آنان را محدود کرده است و اختیاراتی به دولت فدرال تفویض نموده است.

 اوضاع اقتصادی

در پایان جنگ جهانی دوم و در همان زمانی که سایر کشورهای صنعتی سعی در خارج نمودن اقتصاد خود از آشفتگی‌های پس از جنگ می‌نمودند، سوئیس به ابزار تولید و نیروی کار دست نخورده ای مجهز بود که راه را برای توسعه کشور هموار ساخت. از همان زمان مشخصه اقتصاد سوئیس به صورت افزایش مداوم اشتغال و تولید تجلی می‌کرد و بسیاری از مؤسسات سوئیسی توانستند تا اولین رده‌های اقتصاد جهانی ارتقاء یابند. سوئیس46 درصد از تولیدات ملی خود را صادر می‌کند ولی بالا رفتن هزینه تولید، موجب گردیده که در بعضی زمینه‌های صنعتی، سوئیس کیفیت تولید خود را تا سطح غیرقابل رقابت افزایش می‌دهد.

این کشور سالیان دراز از نظر اقتصادی در موقعیت ممتازی قرار داشت. سال 94 به علت رشد عظیم اقتصادی سایر کشورها از نظر قدرت سرانه اقتصادی، سوئیس از رده چهارم به رده ششم جهانی سقوط کرد.به اظهار یک کارشناس مسائل سوئیس، هر چند تولید ملی سوئیس نسبت به جمعیت در بسیاری از کشورهای پیشرفته بالاتر است ولی قدرت خرید مردم با توجه به هزینه‌های سنگین اجتماعی و مالیات‌های گوناگون از کشورهای همسایه یعنی فرانسه و ایتالیا با توجه به استانداردهای زندگی در سوئیس پایین تر است و از سوی دیگر هزینه تولید در کشور 35 درصد از متوسط کشورهای پیشرفته بالاتر است. اما این موضوع به دلیل کیفیت بالای کالاهای تولید لطمه ای به صادرات وارد نکرده است.از سال 1980 تا کنون هزینه‌های رفاه اجتماعی در بودجه سوئیسی بیش از 50 درصد افزایش پیدا کرده است.

 وضعیت زنان در جامعه

4/3 میلیون نفر یعنی معادل 51% جمعیت کل کشور را زنان تشکیل می‌دهند. اگر چه زنان از سال 1976 از حقوق مساوی با مردان در زمنیه انتخابات پارلمانی برخوردار شدند، اما در مواردی موقعیت بسیار خوبی در مجامع سیاسی و رده‌های گوناگون نظام حکومتی نمی باشند. در مجلس شورای ملی سوئیس از مجموع 200 نماینده، 35 نفر زن هستند.در مجلس شورای ایالتی (سنا) از مجموع 46 نماینده فقط 4 زن وجود دا رد که این رقم معادل 8/7 % نمایندگان مجلس شورای ایالتی است.

در سوئیس زنان مانند مردان آموزش نظامی دیده و به همراه مردان در واحدهای نظامی خدمت خواهند کرد. البته برای زنان به گونه ای برنامه ریزی شده که بتوانند بیشتر به خانواده و وظایف مادری بپردازند.

شورای فدرال سوئیس در سال 1987 کنوانسیون عدم تبعیض علیه زنان را امضاء کرده است. اگرچه در قانون اساسی سوئیس جزئیات اصل تساوی حقوق زن و مرد مشخص شده، لیکن هنوز تساوی حقوق کاملاً به مرحله اجرا درنیامده است. در همین راستا شورای فدرال به منظور پیاده کردن کامل اصل تساوی حقوق زن و مرد در سال 1976 نظر مساعد خود را با تشکیل سازمان برابری حقوق زن و رمد و رسیدگی به حقوق زنان اعلام نمود که جزئیات آن در قانون اساسی مشخص گردیده است.در حال حاضر بیش از 30 سازمان غیردولتی زنان در سوئیس فعالیت دارند.

اکثریت زنان سوئیس احساس می‌کنند که در زمینه مشاغل و پست‌های اجتماعی و سیاسی مورد تبعیض واقع می‌شوند. تحقیقات مجله بوند نشان می‌دهد 92 درصد زنان دستمزد کمتری نسبت به مردان دریافت می‌کند و 85 درصد نیز بر این باورند که جنسیت آنان اثرات منفی بر شغل آنها دارد.

 دانشگاه‌ها

در سوئیس کلاً 7 دانشگاه و 2 دانشگاه فنی فدرال وجود دارد.

جان کالون (1536) دانشگاه ژنو را که در همه اروپا معروف است و یکی از 4 دانشگاه بزرگ سوئیس است را تأسیس نمود. اهمیت این شهر (ژنو) در زمان فرمانروائی کالون زیاد شد و مرکز مطالعات روحانی گردید و پروتستان‌های رانده شده از همه جای اروپا بدانجا روی آوردند.مدرسه علوم الهی در لوزان در سال 1537 تأسیس شد و بعدها در سال 1890 به دانشگاه تبدیل شد. در شهرهای فریبورگ، نوشاتل و برن نیز یک دانشگاه قرار دارد که مراکز تدریس علوم به علاقه مندان در سراسر سوئیس است.در کل حدود 99% مردم سوئیس باسواد هستند.

 ادیان و مذاهب

طبق آمارگیری موسسه تحقیقات آماری Link طی یک نظرخواهی در مورد امور مذهبی نتایج زیر حاصل گردید.اگرچه 53% مردم سوئیس به زندگی بعد از مرگ، 39% به جن و انس، 38% به شیطان و 40% به روز قیامت اعتقاد دارند. اما 36% مردم سوئیس به زندگی بعد از مرگ، 53% به جن و انس، 53% به شیطان و 50% به روز قیامت اعتقاد ندارند. به علاوه 11% مردم هنوز نسبت به زندگی بعد از مرگ، 8% در مورد جن و انس، 6% به شیطان و 10% نسبت به زندگی بعد از مرگ مردد هستند.

در مجموع 81% مردم سوئیس علاقمند به غسل تعمید، 77% خواستار انجام مراسم ازدواج در کلیسا و 12% متمایل به برگزاری مراسم دفن و تدفین توسط مقامات روحانی کلیسا هستند. البته هنوز 13% نسبت به غسل تعمید، 19% با انجام مراسم ازدواج در کلیسا و 14% به برگزاری مراسم تدفین توسط کشیش‌ها نظر موافق ندارند. 3% مردم نسبت به انجام غسل تعمید، 4% به لحاظ انجام مراسم ازدواج در کلیسا، 4% به برگزاری مراسم دفن و تدفین توسط کشیش‌ها مخالف هستند.

در سوئیس1/1 میلیون نفر مسیحی کاتولیک زندگی می‌کنند و شهر بازل مهمترین حوزه اسقفی کلیسای کاتولیک می‌باشد. به دلیل نظام کنفدراسیون و استقلال کانتون‌ها سوئیس سر اسقف ندارند.

نسل جوان امروزه دوباره به کلیسا روی آورده و کلیسا به خواسته‌های آنها توجه پیدا کرده است کلیسا خدمات اجتماعی خوبی را ارائه و برنامه‌های سازنده ای برای نسل جوان تدارک می‌بیند. مسئولین کلیسا‌ها در بیمارستان‌ها، مراکز معلولین، کودکستان‌ها، خانه‌های سالمندان نقش عمده ای دارند. آنها از طرف دیگر می‌کوشند تا هماهنگ با پیشرفت‌های علمی و نیاز جامعه به سئوالات و خواسته‌های مذهبی نسل جوان پاسخ دهند. طبق تحقیقات موسسه Link در رابطه با مسیحست در سوئیس، این نتیجه به دست آمده است که سوئیس‌ها مردمی مذهبی و پایبند به اصول دینی هستند، 81 درصد مردم به خدا اعتقاد دارند.کلیسای مونترو که در شهر برن قرار دارد، بر سر در آن نوشته در سال 1421 پس از میلاد مسیح در یازدهم ماه مارس، اولین سنگ بنای این کلیسا نهاده شد. برج بسیار بلند این کلیسا در همه سوئیس بی نظیر است. این کلیسا از جهت پنجره‌های شیشه ای رنگارنگ و کنده کاری‌های روی چوبش معروف است.کلیسای «بندیکتن» که در مرکز ایالت شافهرزن در اوایل قرن 11 میلادی بنا گردیده و زنگ معروف «شیللر» که در اواخر قرن 15 ساخته شده است در آن قرار دارد.کلیسایی در دهکده مورکوته که در قرن 13 بنا شده است با داشتن 360 پله واقع در کوهستان است.

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link