آشنایی با کشور اسپانیا

آشنایی با کشور اسپانیا

آشنایی با کشور اسپانیا

کشور اسپانیا با مساحت50500 کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود 42700000 نفر است.  این کشور عضو اتحادیه اروپا است.
همسایگانش فرانسه و پرتقال است.  پایتخت این کشور مادرید نام دارد.  مردم این کشور به زبان اسپانیایی صحبت می کنند.  مردم در این کشور با توریست ها بسیار مهربان هستند. اگر جواب سوالات تان را از مردم به اینگلیسی دریافت نکردید بهتر است به توریست اینفرمیشن( مرکز اطلاعات توریستی) و یا به هتل های بزرگ بروید.

واحد پول:  یورو
حکومت: آپادشاهی
دین: مسیحی

شهرهای معروف آن مادرید، بارسلون و والنسیا است.  شهر مادرید بسیار دیدنی است  و هر نوع سلیقه ای را راضی می کند.  سواحل گرم این کشور محل مناسبی برای تعطیلات تابستانی است. رشته کوههای ( پیرینی) در تابستان بسیار هوای دلپذیری دارد و برای تعطیلات و کوهنوردی بسیار مناسب است.  بخصوص برای خانواده ها.  با چند کیلومتر فاصله از این رشته کوهها می توانید به دریا برسید و شنا کنید.  شبهای کوهستان پرینی در تابستان هوای بسیار مطبوعی دارد.

مراسم گاو بازی  اسپانیایی ها برای هر توریستی آشناست.  در بعضی از این مراسم ها  گاوها را در خیابانها رها می کنند.  مردم این کشور اگر زیر دست و پای گاوها  له شوند آنرا خوش یوم می دانند.  سعی کنید در این گونه مراسم مواظب خودتان باشید ( چنانچه شما هم معتقد به شاخ گاو  و خوشیومی آن هستید در این گونه مراسم ها شرکت کنید).

به اندازه کافی در تابستان آب بنوشید و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. ممکن است دچار گرما زدگی و سوختگی شوید. بخصوص اگر با بچه ها سفر می کنید مواظب آنها نیز باشید.

همه چیز به رویاهایتان بستگى دارد :
براى تحقق رویاهایتان به تخیل براى رویا پردازى ، به شجاعت براى تصمیم گیرى ، به عشق بى نهایت براى رسیدن به هدف ، به انگیزه براى شور و هیجان ، به صبور بودن براى گذر زمان ، به پشتکار براى عبور از سختى ها ، به قدرت روح و روان براى قدم گذاشتن به ناشناخته ها و به یک ذهن سالم براى رهبرى و مدیریت نیاز داریم
نویسنده ابراهیم خلیل مهرنو

سرزمین زبان برگزار کننده بیش از ٢٠٠ برنامه موفق در شبکه های سه سیما ، رادیو جوان ، رادیو اقتصاد ، رادیو فرهنگ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با موضوع آموزش زبان انگلیسی

(صفحه ی رسمی سرزمین زبان را در اینستاگرام دنبال کنید)

http://www.Instagram.com/Sarzaminezaban

اطلاعیه مهم :

دوستان گرامی توجه کنید که سرزمین زبان با هیچکدام از مراکز برگزار کننده ی آیلتس و تافل همکاری ندارد . و مراقب باشید که افراد سود جو از شما سوء استفاده ننمایند . متاسفانه دیده شده است که بعضی از افراد و مراکز از نام سرزمین زبان سو استفاده کرده و هزینه های گزافی را بر شما متحمل می کنند.

شهرهای ساحلی این کشور در فصل تابستان بسیار شلوغ  و پر رفت و آمد اند.  اما شهرهای کوهستانی کمی آرامتراند. این شهرها برای کوه نوردی، اسکی، دوچرخه سواری بسیار مناسب است.  رشته کوهای پرینی جایگاهی مناسب برای تابستان و هم زمستان است.  در میان این رشته کوه ها رودخانه بزرگی وجود دارد که در آن میتوان ماهی گیری نیز کرد.  ماهیان قزل آلا و آزاد این رودخانه بسیار لذیزاند.  البته جواز ماهیگیری را فراموش نکنید!  بزرگترین قله آن آنیتو  با ارتفاع 3404 متر است.

سواحل گرم این کشور برای توریستها بسیار جالب است.  شبهای ساحل زیبا و کار دیسکوها، بارها و رستورانها پر رونق است.  در بیشتر شهرهای ساحلی برنامه های سرگرم کننده و کارنوالهایی برپا می شود که خالی از لطف نیست.

بخاطر گرمای شدید در این کشور خطر آتش سوزی در جنگلها همیشه وجود دارد.  ضمن روشن نکردن آتش حتی  سیگار خود را با دقت خاموش کرده و آن را پرت نکنید. ممکن است این کار ساده شما فاجعه ای بزرگ بهمراه داشته باشد.

ولتاژ برق این کشور 220 ولت است.

سوغات معروف این کشور شراب و مجسمه های گاو بازی است.  میوه  و سبزیجات این  کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی بخاطر آفتاب  کمی مرغوبتر است.  بیشتر این محصولات  به کشورهای هلند، آلمان و بلژیک صادر می شود.  کیفیت میوه اسپانیا  کمی بهتر از میوه های گلخانه ای و بی مزه سایر کشورهای اروپاست.

غذای مخصوص این کشور نوعی گوشت سرخ شده با سیب زمینی، ادویه مخصوص و شراب است.

ساعت این کشور با کشور عزیزمان اختلاف دارد.  لطفا به ساعت محلی زمان ورود توجه داشته باشید  و برای پیشگیری از هر گونه اشتباهی ساعت و مبایل خود را تنظیم نمائید…

جاده های این کشور خوب و همه جا آسفالت است.  تابلوها و علائم راهنمایی همه جا بخوبی نصب شده.  اتوبانهای این کشور پولی است.  اما می توانید از جاده های محلی که در کنار اتوبانها می گذرد استفاده کنید.

کوه های پرینی در فصل تابستان بسیار دیدنی است. به تابلوها هشدار دهنده در کوهستان توجه کافی داشته باشید.  در دامنه های کوه پیرینی و کناره دریاچه های آن می توان  فقط برای دو روز کمپینگ زد، نه بیشتر!

مردم اسپانیا بسیار خون گرم هستند.

ادارات از صبح تا 6 بعد ازظهر بازند.  یکشنبه ها همه جا تعطیل است.

در همه جای این کشور وسایل حمل ونقل وجود دارد.

آب آشامیدنی این کشور در مناطق کوهستانی خوب است. اما بهتر است بخاطر پیشگیری از هر احتمالی از آبهای معدنی و مینرال که در فروشگاها عرضه می شود استفاده کنید.

برای ماهیگیری در این  کشور احتیاج به جواز دارید.

در همه جای این کشور می توانید به راحتی از کردیت کارد، مستر و ویزا استفاده کنید.

اگر در این کشور تصادف رانندگی کردید و یا مشکلی پیش آمد که حق باشماست به این نکته توجه داشته باشید که از صحنه تصادف بخوبی عکس بگیرید.  هر حرفی را در ابتدا بزنید آن را به حساب خواهند آورد.  اگر شاهدی وجود داشت نام، شماره تلفن و آدرس وی را یاداشت کنید. هیچ برگه ای را امضا نکنید مگر از متن آن بخوبی آگاهی یابید.

در کنار زیبایی های طبیعت شرایط ایمنی را فراموش نکنید.
در مناطق کوهستانی و برف گیر اتومبیل خود را به زنجیر چرخ و وسایل ایمنی مجهز کنید.  مدارک ماشین، گواهینامه، بخصوص کارت بیمه اتومبیل را همراه داشته باشید.  به کشورهایکه قصد عبور  دارید توجه کنید که بیمه شما در آن کشورها معتبر باشد، در غیر این صورت دچار دردسر و متحمل هزینه بسیار خواهید شد.
اگر با اتومبیل سفر می کنید ، چنانچه اتومبیل تان در حین سفر خراب شد و به کمک احتیاج داشتید، ابتدا اتومبیل خود را در جای مناسب پارک کرده و بعد از روشن کردن فلاشر و پوشیدن جلیغه مخصوص شبرنگ دار، مثلث هشداردهنده را در جای مناسب بگذارید.  قبل از تلفن زدن به امداد جاده و یا پلیس کد جاده را که در روی تابلوهای کوچک در کنار جاده نصب شده را یادداشت کرده و به مرکز امداد بدهید.
بعضی از کشورها در کناره اتوبانها تلفن هایی نصب کردند که با برداشتن گوشی آن شما را به مرکز امداد متصل می کند. این تلفنها کد محل ایستادن شما را اتوماتیک به مرکز امداد اطلاع می دهد.

مواظب گزش پشه و مگس، آبهای آلوده ، سوختگی اشعه آفتاب و کم آبی بدن در مسافرتها باشید.
قبل از سفر خود، همراهان و لوازم تان را  بیمه کنید.
به تابلوهای هشدار دهنده در کنار دریا، رودخانه و دریاچه ها توجه داشته باشید.  بیشتر آبهای  کشورهای اروپایی برای شنا مناسب نیستند و ممکن است دارای باکتری، آلودگی های شیمیایی، جریان تند و یا  با خطراتی دیگر همراه باشند.  در نزدیکی بنادر، کارخانه ها و فاظلابها شنا نکنید.  در کنار سد، رودخانه و سواحل دریا مواظب بچه ها باشید.  شنا در دریا، رودخانه و سد خالی از خطر نیست.

در مناطق غیر آشنا هرگز شیرجه نزنید. ممکن است بخاطر عمق کم به کف آب و یا به شی ای برخورد کنید.
تنها به کوهستان برای کوهنوردی حرفه ای و یا بیرون از پیست برای اسکی نروید.

در پایان پیک نیک و شنا  زباله خود را در محل رها نکنید.  این کار نشانه شخصیت شما و احترام به طبیعت است.
در کشورهای گرم خطر آتش سوزی در جنگل همیشه وجود دارد.  ضمن روشن نکردن آتش حتی  سیگار خود را با دقت خاموش کرده و آن را پرت نکنید. ممکن است این کار ساده شما فاجعه ای بزرگ بهمراه داشته باشد.

برای آشنایی بیشتر با شهرهای این کشور نقشه آنر کلیک کنید. همچنین از گالری عکس آن دیدن فرمائید.

تلفنهای ضروری

پلیس، آتشنشانی، آمبولانس 112
کد اسپانیا 0043

لطفا جهت ورود به هر بخش کلیک کنید:

شبکه ی تصویری سرزمین زبان
رادیو اینترنتی سرزمین زبان
مشاهده محصولات سرزمین زبان
مقالات مشاوره و برنامه ریزی
عصرونه با سرزمین زبان

و جهت مشاوره رایگان حتما با ما تماس بگیرید

-سرکار خانم موسوی مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم راد مشاور و کارشناس فروش

– سرکار خانم فیضی مشاور و کارشناس فروش

-سرکار خانم مهرنو مشاور و کارشناس فروش

– ابراهیم خلیل مهرنو موسس و مشاور آموزشی سرزمین زبان

ساعت تماس از 10 صبح تا 10 شب

شماره های تماس با تیم مشاوره ای سرزمین زبان :

09121035797

09128382836

09128382837

02144961935

02144961936

09128299196

09128299197

09128299198

سامانه پیامک :

30004033

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

این مطلب توسط سرزمین زبان برای اولین بار ارائه می شود هرگونه کپی برداری از آن پیگرد قانونی و جدی دارد ! موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا صبر کنید

 

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link