سریع ترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی

سریع ترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی

سریع ترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی

زمانی که شما زمان نامحدودی ندارید و می خواهید یک زبان را یاد بگیرید.حسش ایجاد شده است. در این مسیر تنها چیزهای خوب می تواند شما را به فردی دو زبانه، سه زبانه یا بیشتر از آن تبدیل کند.

فقط یک مشکل وجود دارد!

شما نمی توانید زمانی را برای یادگیری پیدا کنید!

بارها سعی کرده اید اما واقعا پر مشغله هستید و نمی توانید برایش زمان بگذارید. خوب من اینجا هستم که به شما بگویم .تنها یک روش وجود دارد. حتی پرمشغله ترین فرد هم می تواند برای یادگیری یک زبان جدید ، زمان ایجاد کند.

اما درابتدا برای شما خبر خوب و بدی آورده ایم.

اول از همه به خبر بد می پردازیم.آماده اید؟ هیچ راه میانبری برای یادگیری زبان انگلیسی وجود ندارد. شما باید برای یادگیری زمان ایجاد کنید و کار کنید.

ایده ی سختی می تواند باشد چرا که ما عادت کرده ایم سریع به نتیجه برسیم و از این بابت احساس خوشحالی کنیم. این قابل درک است. تکنولوژی باعث می شود خیلی از چیزها سریع تر اتفاق بیافتد. شما احتمالا برای خواندن این مقاله زمان نخواهید گذاشت اگر این صفحه بیش از 5 ثانیه بارگذاری شود و حتی ممکن است به خودتان زحمت خواندن دستور عمل ها را هم ندهید. خوبه، از شما متشکریم! خیلی از ما فقط سریع نگاهی به صفحه می اندازیم.

با این حال می توان از فناوری به عنوان ابزاری یاد کرد که کارها را برایمان آسان تر و سریع تر می کند.اما جالب اینجاست که یادگیری زبان انگلیسی با یک روش قدیمی و از مد افتاده انجام می شود.

زمان و تلاش

سریع ترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی
سریع ترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل

شما می توانید این فرآیند را سریع تر طی کنید. همه ی ما می خواهیم در وقت و زمانمان صرفه جویی کنیم و به اهداف مان به آسان ترین روش ممکن دست پیدا کنیم. اما نکته ی جالب اینجاست که شما هرچقدر عجله کنید پروسه ی یادگیری را طولانی تر می کنید. چرا که زمانی که شما کارها را نیمه کاره رها می کنید و آن ها را کامل نمی کنید در نهایت مجبورید دوباره برگردید و آن ها را به طور کامل انجام دهید.

اما ناامید نباشید! اما هنوز خبر خوب را برایتان نگفته ایم. اگرچه شما نیاز خواهید داشت که زمان ایجاد کنید. روش های مختلفی هم وجود دارد که برنامه ی یادگیری زبان را با برنامه های دیگرتان هماهنگ کنید بدون این که خودتان را اذیت کنید.

عبارت رایجی که در میان بسیاری از افراد پرمشغله رایج است این است:” اجازه بدهید تقویمم را چک کنم.

اصل یادگیری سریع زبان: زمان را نکشید آن را به وجود بیاورید.

تقویم اساسا نقش خدا را برای افرادی بازی می کند که میلیون ها کار برای انجام دادن دارند بسیاری از ما در آشفته بازاری گرفتاریم.

زمانی که شما پروژه ای برای تکمیل ، جلسه ی ناهار ، قرار شام ، بازی های شبانه ، مراسم عروسی ، لیگ فانتزی و کارهای بسیار دیگری برای انجام دادن دارید چگونه می توانید به یادگیری زبان بپردازید بدون این که به طور کامل خودتان را درگیر آن کنید.

اینجاست که پای تقویم به وسط می آید که تنها امید شما برای پیگیری همه ی آنها است. اگر یادگیری یک زبان جدید برایتان مهم است شما می توانید زمانی برای انجام آن با برنامه ریزی در تقویم تان قرار دهید.

یک برنامه ریزی برای خودتان ایجاد کنید و سپس با نوشتن در تقویم تان به آن پایبند باقی بمانید زمانی که شما این مرحله را نادیده می گیرید یادگیری زبان چیزی می شود که ما می توانیم به آسانی آن را کنار بذاریم و پای این عبارت به میان می آید ” آن را فردا انجام خواهم داد.” و این عبارت بخش کاربردی کلامتان می شود بدون تقویمی برای رو راست بودن خودتان با خودتان به چرخه ی نادرستی از تعویق گرفتار می شوید.

البته اگرچه ما سخت تلاش می کنیم اما نمی توانیم همیشه برنامه ی تقویم مان را دقیقا دنبال کنیم برنامه های زیادی ممکن است در این میان اتفاق بیافتد.

اگر برنامه ی یادگیری زبان را به تازگی شروع کرده اید. شما باید از برنامه های کوچک شروع کنید. کسی به شما نمی گوید باید ساعت های زیادی در روز را به یادگیری انگلیسی اختصاص دهید.برای شروع از 10 تا 15 دقیقه شروع کنید.

تا  به حال در رابطه با تکنیک Pomodoro چیزی شنیده اید؟

اگر نه، این تکنیک در رابطه با تبدیل شدن به بهترین دوست خودتان است. شما می توانید آموزش کامل این تکنیک را در سایتش مطالعه کنید. اما به طور خلاصه ، شما یک تایمر به مدت 25 دقیقه تعیین می کنید. و در آن 25 دقیقه خودتان را در آن کار بدون وقفه غوطه ور می کنید. این فوق العاده است چرا که در تمام طول یک روز ، ما اغلب می توانیم 25 دقیقه برای انجام کاری که برایمان مهم است ایجاد کنیم.

 

آیا مقاله غوطه ور شدن در یادگیری زبان انگلیسی را خوانده اید؟

 

فکر می کنید نمی توانید؟ نگاهی به تمام آنچه که در طول یک روز انجام می دهید بیاندازید.

شاید بخواهید یک برنامه تلویزیونی را کنار بگذارید (مطمئنا چیزی را از دست نخواهید داد.) یا زمان کمتری را در شبکه های اجتماعی بگذرانید (با خودتان صادق باشید. واقعا چند بار در روز لازم است به تصاویر مارتینی ، سلفی و تعطیلات شخصی دیگران نگاه کنیم؟)

یا شاید برای برخی افراد واقعا دشوار است که 30 دقیقه زودتر از خواب بیدار شوند و زمان شان را در طول روز بیشتر کنند. این کار ممکن است در ابتدا سخت باشد اما انسان موجودی سازگار است.

قبل از این که خورشید طلوع کند شما زمان آرامش بخشی را تجربه خواهید کرد زمانی که به راحتی می توانید روی کاری که عاشقش هستید تمرکز کنید (حتی لزومی هم ندارد عاشق آن کار باشید با این کار زمان بیشتری در روز برای خودتان ایجاد می کنید که بتوانید کارهایی که واقعا عاشقش هستید انجام دهید.)

هرگز کار ساده ای نیست! اما اگر واقعا می خواهید زبانی را یاد بگیرید ارزشش را دارید 🙂

خب اجازه است شروع کنیم؟

هشت روش سریع یادگیری زبان برای افراد پر مشغله در منزل

1. چالش هزار کلمه

اینجا یک سناریو خبر خوب و بد وجود دارد.

خبرخوب: شما برای ارتباطات روزمره تان نیازی ندارید تمام یک دیکشنری را حفظ کنید. حتی به نصف یا یک چهارم آن هم نیازی ندارید. اگر هدف شما یادگیری هزار واژه رایج زبان مقصدتان است با نائل شدن به این هدف شما قادر خواهی بود مکالمات منسجمی را انجام دهید.

یادگیری هزار واژه هرگز شما را مسلط نخواهد کرد. اما این واژگان می توانند یک بنیان ثابتی را برایتان پایه گذاری کنند که بعدها با کار کردن روی آن ها می توانید ساختمان محکمی داشته باشید. زمانی که شروع به صحبت کردن با افراد مختلف می کنید لغات و عبارت جدیدی را یاد می گیرید ، ارتباط ایجاد می کنید و الگوهای دستوری را تشخیص می دهید و از آن ها در مکالمات خودتان استفاده می کنید.

خبر بد: شما باید هزار واژه را یاد بگیرید. برای افرادی که زمان آزاد زیادی ندارند یا حداقل احساس می کنم که زمان آزاد و اوقات فراغتی ندارند یادگیری هزار واژه یک مبارزه ی سخت به نظر می رسد. اگرچه این حالت نباید باشد.

یادگیری هزار واژه را به قطعات کوچکی تبدیل کنید.

خودتان را متعهد کنید که حداقل بیست لغت در روز یاد بگیرید. این برنامه را به تقویم تان اضافه کنید و به این ترتیب طی دو هفته شما 280 واژه را حفظ می کنید. اگر شما بلند پرواز هستید سی، چهل یا پنجاه کلمه در روز حفظ کنید. هر زمان که توانستید سی دقیقه در نظر بگیرید این کار می تواند متوالی هم نباشد. شما می توانید این سی دقیقه را بشکنید و آن را به زمانهای پنج دقیقه ای تبدیل کنید. کلمات را به هر روشی که می توانید یاد بگیرید.

اگر شما به راهنمایی های بیشتری در زمینه ی چگونگی انجام دادن این کار نیاز دارید به خواندن مقاله ادامه دهید.

2. از برگه های چسبناک برای یادداشت برداری استفاده کنید.

برای زبان آموزان پر مشغله ، برگه های یادداشت برداری کوچک همه چیز است.

ترفند اینجاست که شما آن ها را هر کجایی که می توانید قرار می دهید هر جایی که سطحی دارد یادداشت را بر روی آن بچسبانید.

برای مثال اگر شما در حال یادگیری زبان اسپانیایی هستید یک برگه یادداشت بگیرید بر روی آن کلمه ی la pared بنویسید و آن را به دیواری که هر روز از آنجا عبور می کنید بچسبانید. هر زمان از کنار آن دیوار عبور می کنید شما آن کلمه را به یاد خواهید آورد. این کار را با همه چیز انجام دهید قفسه ی کتاب، سینک ، ماشین ظرفشویی ، کمد لباس ها و هر چیزی که شما در محل کار و زندگیتان دارید و مرتب از آن ها استفاده می کنید. نکته را گرفتید؟!!

این یادآوری روزانه سبب می شود کلمات همیشه در ذهن تان تازه باقی بمانند و در نهایت به جایی می رسید که نیازی به این برگه های یادداشت نخواهید داشت. میتوانید مرحله ی دیگری به این فرآیند اضافه کنید و بعد از یادگیری کامل ، این برگه های یادداشت را در جعبه ای در محل کارتان نگهداری کنید.

شما می توانید کارهای بیشتری انجام دهید به عنوان مثال هنگام استفاده از خودپرداز زبان آن را به زبان مقصدتان تغییر دهید و کلیه انتقالات بانکی را به زبان مقصدتان انجام دهید. حتی می توانید زبان تلفن همراهتان را به زبان مقصدتان تغییر دهید. یا اگر از اپلیکیشن خاصی استفاده می کنید و آن را به خوبی می دانید می توانید زبان آن را به زبان مقصدتان تغییر دهید. این یک گزینه است که شما را به غوطه وری در زبان موردنظرتان نزدیک می کند.

نکته ی جالب اینجاست که این روش زمان زیادی از شما نمی گیرد (زمانی که همه چیز را برچسب می زنید یا زبان دستگاه های مورد استفاده تان را تغییر می دهید.) باهمین کارهایی که انجام دادید تا حد زیادی زندگی روزمره تان بهینه شده است.

حالا ببینید که با کمترین زمان چقدر توانسته اید یاد بگیرید. این واقعا اعجاب انگیز است!

3. خودتان را سرگرم کنید.

برای افرادی که در سطح متوسط یادگیری زبان هستند سرگرمی یکی از ساده ترین و سرگرم کننده ترین روش ها برای غوطه ور کردن آن ها در زبان است. امروزه منابع زیادی برای افراد وجود دارد و می توان گفت برای هر سلیقه ای منبعی برای سرگرمی وجود دارد.

کتاب یا فیلم مورد علاقه تان را در زبان مقصدتان تهیه کنید اگر شما در سطح متوسط زبان هستید بسیار مهم است که فیلم یا کتاب مورد نظر ، مورد علاقه تان واقع شود. سپس شروع به خواندن کتاب مورد علاقه یا تماشای فیلم مورد نظر به زبان مقصد کنید. زمانی که شما داستان فیلم یا کتابی را می دانید هنگام خواندن یا تماشای آن اطلاعات بیشتری دریافت خواهی کرد. قرار نیست تک تک لغات را بدانید. شما باید درک کلی از موضوع دریافت کنید.

فضای داستان شما را راهنمایی خواهد کرد و شما تن کلمات و عبارات را دریافت خواهی کرد. حتی اگر شما صد در صد داستان را متوجه نشوید شما احساس ناامیدی نخواهید کرد چرا که شما تقریبا با داستان آشنا شده اید.

خیلی مهم است که تا پایان داستان جلو بروید چرا که شما نمی خواهید این فرصت را برای گسترش دانش تان از دست دهید.

4. استفاده از تکنولوژی The Techie Tango برای یادگیری زبان

چه خوب چه بد، ما به وسایل مان ضمیمه شده ایم . تلفن همراه ، تبلت و لپ تاپ مان خیلی از نیازهایمان را برطرف می کنند. حتی فکرش را هم نمی کنید از از لحاظ فیزیکی ما را تغذیه می کنند و هنگام صبح به ما لباس می پوشانند. بنابرین چرا ما از این تکنولوژی برای نیازهای یادگیری زبانمان استفاده نکنیم؟

پاسخ: ما در حال حاضر این کار را انجام می دهیم.

منابع زیادی برای یادگیری زبان جهت دانلود در دسترس است. یک شخص از میان این همه منابع باید انتخاب کند در واقع باید از میان منابع مختلف غربال کند. داشتن چنین مشکلی خوب است اما می تواند خسته کننده باشد. ما می دانیم شما پر مشغله هستید بنابرین ما در وقت تان صرفه جویی می کنیم و درسرزمین زبان منابع و برنامه را برایتان آماده کرده ایم . شما می توانیداز تکنولوژی ای که در دست دارید برای گوش دادن به پادکست ها ، استفاده از اپلیکیشن ها و تماشای ویدئو ها استفاده کنید. در واقع از ابزارهایی که در دست دارید( موبایل ، تبلت و لپ تاپ) برای یادگیری زبان بهره بگیرید.

این گزینه ها برای افرادی که برنامه های فشرده دارند فوق العاده است. شما می توانید به راحتی همراه با سرزمین زبان مهارت های زبانی تان را تقویت کنید و از تدریس بهترین مدرسان جهان بهره مند شوید. به عنوان مثال زمانی که در اتاق انتظار منتظر نشسته اید ،در مترو و قطار هستید به یادگیری زبان مشغول شوید. در واقع این به معنای غوطه وری کامل در زبان مقصد است.

5. قرار ملاقات های دو نفره

یادگیری زبان به صورت خودآموز همیشه برای همه افراد کار آسانی نیست. مشکلی نیست شما هرگز با آموزش و تعامل یک نفره اشتباه نخواهید کرد. درحقیقت شما فقط جلو می روید. پیدا کردن یک معلم خصوصی بهترین روش برای بهبود مهارت زبانی تان است. شما با بهره مندی از یک مدرس آگاه به رویکردی مناسب دست پیدا خواهید کرد.

در نگاه اول ،گرفتن یک معلم خصوصی ممکن است راه حل موثری نباشد اما برای افراد پر مشغله فوق العادست. برخلاف کلاس که در ساعت معینی تشکیل می شود. با داشتن معلم خصوصی ، شما انعطاف پذیری بیشتری برای تنظیم برنامه تان دارید.

شما احتمالا انعطاف پذیری بیشتری در موقعیت تشکیل کلاس ها دارید شما می توانید در کافی شاپ ،کلاس یا هر جای دیگری کلاس تان را برپا کنید . زمانی که درسفر هستید می توانید از طریق ویدئو چت کلاس تان را برگزار کنید!

مهم تر از همه ، یک معلم خصوصی قادر خواهد بود به نقاط قوت و ضعف شما اشاره کند. بنابرین شما می توانید جلساتی ترتیب دهید که به طور ویژه روی نقاط ضعف تان تمرکز کنید که انجام این کار مظهر بهره وری و رویای هر زبان آموز پرمشغله ای است.

6. سیستم دوستی

دوران ابتدایی را به یاد دارید؟ معلمان مان ما را مجبور می کردند برای این که بتوانیم پاسخ سوالات را بدهیم دست دوستمان را نگه داریم. منطق در اینجا کاملا مشابه است. شما کسی را خواهید داشت که دستش را نگه دارید. در این صورت شما از مسیر اصلی منحرف نمی شوید در حالی تلاش می کنید تا به مقصد نهایی برسید.

تفاوت عمده ی میان یک دوست و یک معلم شخصی ، پول است.

شما برای داشتن دوست پول پرداخت نمی کنید (امیدوارم که برای دوستان تان پولی نپردازید). این دوستی متقابلا سودمند است آن ها به شما در یادگیری زبان کمک می کنند و شما به آن ها در زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری که می دانید کمک می کنید.

نکته ی مهم و اساسی در رابطه با داشتن دوست این است که آن ها همیشه با شما هستند. منظور من به یک روش ناخوشایند نیست اگر شما در حال یادگیری آلمانی هستید و در آمریکای شمالی واقع شده اید فرصت خوبی است که دوستی آنلاین پیدا کنید. هر زمان که شما و دوستتان وقت دارید می توانید از طریق اینترنت به راحتی ارتباط برقرار کنید.

تلفن هوشمندمان این امکان را به ما می دهد حتی زمانی که پشت میز جلوی لپ تاپ مان ننشسته ایم بتوانیم به اینترنت متصل شویم. شما می توانید به دوستان تان از طریق شبکه های اجتماعی مانند اسکایپ، واتس آپ و هر گونه شبکه های اجتماعی دیگر ارتباط برقرار کنید و برایشان پیغام بگذارید. این روش فوق العاده ای است که از این طریق می توانید زبان مورد نظرتان را به زندگی روزمره تان وارد کنید.

برای صرفه جویی در زمان تان به شما چند سایت را معرفی می کنیم که از طریق آن ها بتوانید فرد مورد نظرتان را پیدا کنید.مانند:

Speaky , WeSpeke , InterPals , Ayni , Conversation Exchange

7. مقداری نوشیدنی بنوشید.

من شرط می بندم هیچ بحثی اینجا نیست و همه ی شما آن را می پذیرید 🙂

برای افراد پر مشغله باید ساعات شادی وجود داشته باشد. خیلی از ما بعد از یک روز طولانی و شلوغ واقعا می خواهیم لحظاتی را شاد باشیم مطمئنن هیچ کدام از ما دوست نداریم بعد یک روز کاری سخت سراغ خواندن زبان برویم. پس باید چاره ای بیندیشیم.

می توانید گروه هایی با دوستانتان تشکیل بدید و بعد یک روز شلوغ ساعات شادی را ضمن نوشیدن چند نوشیدنی به یادگیری زبان بپردازید. به این ترتیب به راحتی با برنامه منظم روزانه به یادگیری زبان می پردازید.

این روشی فوق العاده برای یادگیری زبان است چرا که بدون این که چیزی را قربانی کنید به راحتی به یادگیری زبان پرداخته اید. در ابتدا شاید عجیب باشد و باعث نگرانی تان شود بخصوص این که روشی جدید را تجربه می کنید. وقتی که نوشیدنی در کار باشد خودتان بیشتر راغب می شوید که برنامه را دنبال کنید.

بسیاری از ما روزانه ساعات زیادی را انگلیسی می خوانیم اما زمانی که فرصت صحبت کردن در جمع برای ما به وجود می آید چیزی نمی گوییم و ساکت می نشینیم. بودن در کنار دوستان مان فرصت خوبی است که ضمن گذراندن لحظاتی شاد از تعاملات چند نفره به زبان مقصد بهره مند شویم.

8. تا به حال TED را ملاقات کرده اید؟

بارنی استینسون ایده درستی دارد. شما به تعدادی TED در زندگی تان نیاز دارید. TED در رابطه با رویاهای یک زبان آموز صحبت می کند. بخصوص زبان آموزانی که می خواهند در مدت کوتاهی به زبان مسلط شوند.

شما می توانید گفتگوی TED Talks را تقریبا در هر زبانی پیدا کنید با سرچ سریعی در یوتیوب به ویدئوهای کوتاهی دست پیدا خواهید کرد حتی ویدئو هایی که کمتر از ده دقیقه است. گفتگوهای TED زیرنویس دارند که یک مزیت ویژه برای زبان آموزان محسوب می شود. اگر شما متن گفتگو را نمی بینید. روی more کلیک کنید ترنسکریپت را که در منوی پایینی است را خواهید دید. از آن جایی که گویشوران به طور کلی در رابطه با یادگیری زبان صحبت نمی کنند بنابرین به زبان خودشان کاملا آزادانه در رابطه با یک موضوع خاص گفتگو می کنند.گفتگو های TED مناسب زبان آموزان سطح متوسط و بالاتر است.

مزیت دیگر این گفتگوها انعطاف پذیری آن هاست چرا که شما می توانید هر کجا و هر زمان در حال رفتن به سرکار ، وقت ناهار ، صبح های شنبه به آن ها گوش دهید.

اگر به دلایلی از TED Talks متنفرید (برخی افراد نمی تواند سخنرانی را تحمل کنند). گزینه ی دیگری در یوتیوب تحت عنوان Easy Languages وجود دارد که عملکردی مشابه TED talks دارد. تفاوت اینجاست که شما مصاحبه های تصادفی خیابانی را برخلاف سخنرانی ها خواهید شنید. بیشتر ویدئو ها کمتر از ده دقیقه است که دارای زیرنویس انگلیسی و زبان مورد نظر است می توان گفت که این کانال یوتیوب برای زبان آموزان بسیار مفید خواهد بود. با این توصیه های مفید شما قطعا دست به کار خواهید شد. پیش روید و کارآمد باشید.بیشتر از این زمان را هدر ندهید.

مترجم:

جناب آقای ابراهیم خلیل مهرنو موسس سرزمین زبان

 

تابلو اعلان تخفیف پکیج طلایی سرزمین زبان

پکیج طلایی آموزش زبان انگلیسی سرزمین زبان
90 درصد تخفیف بزرگترین پکیج آموزش زبان انگلیسی
کانال تلگرام سرزمین زبان :
کانال تلگرام آموزش زبان انگلیسی
آموزش زبان انگلیسی در تلگرام

 

سرزمین زبان ، سرزمینی به وسعت ایران

ما در سرزمین زبان به یادگیری شما جهت می دهیم

موسسه فرهنگی و آموزشی سرزمین زبان مهرنو با شماره ثبت ٢٢۴۶۵

لطفا ما را از نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با مطالب وبسایت سرزمین زبان مطلع کنید 🙂

 

 

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. ‍پینگ بک: 10 راز یادگیری گرامر زبان انگلیسی - سرزمین زبان

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 دانلود رایگان هفته سرزمین زبان

نکات ضروری گرامر زبان انگلیسی

برای دانلود فرم زیر را تکمیل کنید
دانلود جزوه
close-link